امتیاز موضوع:
  • 21 رأی - میانگین امتیازات: 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سوال:بانی دولت آکد که بود؟
بانی دولت آکد که بود؟

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak ، mehdime007
سارگون بود.فکر کنم همین سوال واسه ارشدم اومده چند سال پیش
آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
  و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط lofra
سارگون

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط lofra
اکد قومی سامی‌نژاد بود که در شمال خاک میانرودان و در حوالی بغداد کنونی، می‌زیست. این قوم ۲۵۰۰ سال ق.م. در نزاع با سومریان پیروز شدند. در دوره حکومت پادشاهی به نام سارگون از سال ۲۳۳۴ ق.م. تسلط خود را از کرمانشاهان تا شام و دریای مدیترانه گسترش دادند.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، .Utopia ، lofra ، mehdime007

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  حتما ببینید عکسی که مرا به فکر واداشت شما چطور؟ چه می بینید 2 زمردیان 1 885 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
آخرین ارسال: زمردیان
  حتما ببینید عکسی که مرا به فکر واداشت شما چطور؟ چه می بینید 3 زمردیان 1 1,148 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
آخرین ارسال: زمردیان
  هرروز یک سوال 74: واضح نظریه ساختاری -کارکردی در برنامه ریزی ؟ seywan_kurd 5 3,362 ۱۳۹۱-۹-۱، ۰۳:۴۸ عصر
آخرین ارسال: azadeh gh
  هرروز یک سوال:19:پاتریک گدس در امر برنامه ریزی فیزیکی به چه چیز اعتبار بیشتری می دهد؟ meysam rezaei 6 5,516 ۱۳۹۱-۸-۱۴، ۰۲:۰۷ عصر
آخرین ارسال: ali.falahatgar
  هرروز یک سوال:54:برنامه ریزی برای نواحی حومه ای شهری نخستین بار توسط چه کسی ارایه شد؟ meysam rezaei 4 3,066 ۱۳۹۰-۱۲-۲۳، ۰۷:۱۱ عصر
آخرین ارسال: n4rnia
  هر روز یک سوال:4:مارکوس وایترویوس در مکان گزینی شهرها به چه عاملی بیشتر اهمیت می داد؟ meysam rezaei 4 3,750 ۱۳۹۰-۱۲-۱۶، ۰۹:۲۶ عصر
آخرین ارسال: poroshot
  هر روز یک سوال:47:اساس تشکیل دهنده و بوجود آورنده ی محله چیست؟ meysam rezaei 3 2,596 ۱۳۹۰-۱۲-۱۲، ۰۹:۳۸ عصر
آخرین ارسال: mobin61
  تشکر ویژه برای ( هر روز یک سوال ) .Utopia 4 3,151 ۱۳۹۰-۱۱-۲۷، ۰۶:۲۶ عصر
آخرین ارسال: lofra
  سوال آمار: در مقایسه با نسبت های مستقل؟ MUD 1 2,084 ۱۳۹۰-۱۱-۱۲، ۰۱:۴۹ عصر
آخرین ارسال: seywan_kurd
Exclamation هرروز یک سوال 119 : کدام شهر ؟ seywan_kurd 5 3,529 ۱۳۹۰-۱۱-۱۱، ۰۷:۵۶ عصر
آخرین ارسال: نادر اوستا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان