امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 3.09
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هر روز یک سوال:99:شهر تئوچتیتلان؟؟؟؟؟؟
Question 
شهر تئوچتیتلان و شهر تئوتیهواکان به ترتیب،در کدام تمدن ها ، قرار داشتند؟
آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
  و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط aramo
هر دو مربوط به تمدن آزتک(مکزیک) در آمریکای مرکزی می باشد
آخرین ارسال های من :

[img=0x282]http://pic.photo-aks.com/photo/nature/rain/large/girl_rain_forest_road.jpg[/img]
Follow your dreams  and  never  never never give up

پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak ، aramo
اولی آزتک و دومی مایا
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak ، aramo ، mehdime007
مکزیک در زمان های قدیم شهر پیش از کلمب ( پیش از ورود کریستف کلمب به آمریکا ) تئوچتیتلان بوده است. امروزه مکزیک مرکز اقتصادی، صنعتی و فرهنگی و پایتخت ایالات متحده ی مکزیک است. مربوط به تمدن آزتک است
تئوتیهواکان(به اسپانیایی:
Teotihuacán
)نام مکان باستانی بزرگی‌است در حوزهٔ آبگیر مکزیک که بزرگترین هرم‌هایی که پیش از درون‌شد اسپانیاییان بدین سرزمین ساخته‌شده‌است در آن جای دارد.
تئوتیهواکان از نیمه نخست هزارهٔ یکم در اوج و بزرگترین شهر قاره آمریکا پیش از اکتشاف این قاره به دست اروپاییان بود. در اوج خود این شهر ۱۰۰ هزار باشنده را در خود جای می‌داده‌است. این شهر بر سراسر آمریکای میانه نفوذ داشته‌است. مردمان آن به احتمال از گروه‌های نژادی ناهوا، اتمی و توتوناک بوده‌اند.
این بخش تاریخی امروزه در شهرداری سن خوان در ایالت مکزیکو جای‌گرفته‌است و در حدود ۴۰کیلومتری شمال خاوری شهر مکزیکو. این بخش تاریخی ۸۳ کیلومتر مربع گتردگی دارد و از ۱۹۸۷ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت‌است.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، kasrak
(۱۳۹۰-۱۰-۲۴، ۰۸:۴۷ عصر)كسري نوشته است: شهر تئوچتیتلان و شهر تئوتیهواکان به ترتیب،در کدام تمدن ها ، قرار داشتند؟

شهر تئو چیتیلان مربوط به تمدن ازتک است و شهر تئو تیهواکان مرکز اداری تشریفاتی تمدن اولمک هاست ....!!

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط aramo ، mehdime007 ، kasrak
شهر تئوچتیتلان در تمدن آزتک، و شهر تئوتیهواکان مرکز اداری تشریفاتی تمدن اولمک بوده است.

منبع:تاریخ شکل شهر صفحه 397 .تشکر از دوستان برای شرکت در بحث. دوستانی که در بیش از نیمی از 100 سوال دوم شرکت کنند و همکاری داشته باشند.اعتبار دریافت میکنند.

پاسخ
 سپاس شده توسط aramo ، mehdime007 ، sharmin

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید alireza 20 7,006 ۱۳۹۲-۱۲-۱۸، ۰۹:۳۲ صبح
آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
  رای گیری >>دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زیبایی در شهر)) alireza 13 4,447 ۱۳۹۲-۱۲-۸، ۱۲:۲۴ صبح
آخرین ارسال: alireza
  "زیبایی ها در شهر "دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی alireza 30 8,731 ۱۳۹۲-۱۱-۲۷، ۱۲:۱۰ عصر
آخرین ارسال: alireza
  تصاویر ارسالی اعضا>>اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زشتی در شهر)) alireza 26 8,291 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۰۳:۵۱ عصر
آخرین ارسال: s.t
  مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,678 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر
آخرین ارسال: زمردیان
  یک مسابقه در طول روز(مسابقه اول روزانه) URBAN 98 51 9,291 ۱۳۹۲-۴-۱۹، ۰۹:۵۷ صبح
آخرین ارسال: sh.j.m
  هر روز یک بحث و یک جایزه به قید قرعه برای شرکت کنندگان-هر ماه 150 هزار تومان جایزه alireza 9 3,614 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۱۱:۳۸ عصر
آخرین ارسال: URBAN 98
  مسابقه سایت ایرانشهرساز /مسابقه اول/شهر های جدید-برنده مهندس sas.mmt URBAN 98 114 16,571 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۰۷:۱۶ عصر
آخرین ارسال: armangostar
  هرروز یک سوال 74: واضح نظریه ساختاری -کارکردی در برنامه ریزی ؟ seywan_kurd 5 3,359 ۱۳۹۱-۹-۱، ۰۳:۴۸ عصر
آخرین ارسال: azadeh gh
  هرروز یک سوال:19:پاتریک گدس در امر برنامه ریزی فیزیکی به چه چیز اعتبار بیشتری می دهد؟ meysam rezaei 6 5,513 ۱۳۹۱-۸-۱۴، ۰۲:۰۷ عصر
آخرین ارسال: ali.falahatgar

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان