امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هر روز یک سوال:100:شهر تیکال در کدام تمدن وجود داشت؟؟؟؟؟؟
Question 
شهر تیکال در کدام تمدن وجود داشت؟ و کدام کشور کنونی؟
آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
  و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
تمدن مایاها که یک تمدن روستایی
آخرین ارسال های من :

اگر خواستی و نتوانستی که معذوری،ولی اگر توانستی ونخواستی،منتظر روزی باش که بخواهی ونتوانی
    پاسخ
     سپاس شده توسط kasrak ، ایلیا
    تمدن مایا آمریکای مرکزی
    آخرین ارسال های من :

[img=0x282]http://pic.photo-aks.com/photo/nature/rain/large/girl_rain_forest_road.jpg[/img]
    Follow your dreams  and  never  never never give up

پاسخ
     سپاس شده توسط kasrak ، ایلیا
    تیکال نام یکی از شهرهای مشهور و پر رونق مایاهای باستان بوده‌است که هم اکنون در خاک کشور گواتمالا قرار دارد. شهر تیکال در پایان دوره کلاسیک مایاها حدود یکصدهزار تن سکنه داشته‌است. بناهای فراوانی از تمدن مایاها در این شهر وجود دارد که باعث شده صنعت توریسم در کشور گواتمالا از این طریق فعال شود. پارک ملی تیکال از سال ۱۹۷۹ به ثبت جهانی یونسکو رسید.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط kasrak ، mehdime007 ، ایلیا
    جواب:شهر تیکال در تمدن مایا و در کشور گواتمالا قرار دارد.
    منبع:تاریخ شکل شهر صفحه 423
    تشکر ویژه از aramo به دلیل جواب های کامل و درستشون.

پاسخ
     سپاس شده توسط ایلیا ، mehdime007
    تمدن مایا
    آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
    پاسخ
    (۱۳۹۰-۱۰-۲۵، ۰۶:۱۰ عصر)ایلیا نوشته است: تمدن مایا

خوب من که جواب رو نوشتم.این یعنی چی دیگه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاسخ
     سپاس شده توسط aramo
    ما که سواد پواد درست حسابی نداریم
    حالا یه سوالی رو بلد بودیم ذوق داشتیم جواب دادیم
    ببینید بلدید بزنید تو ذوق ما یا نه!:s

پاسخ
     سپاس شده توسط aramo ، kasrak

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید alireza 20 7,006 ۱۳۹۲-۱۲-۱۸، ۰۹:۳۲ صبح
    آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
      رای گیری >>دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زیبایی در شهر)) alireza 13 4,447 ۱۳۹۲-۱۲-۸، ۱۲:۲۴ صبح
    آخرین ارسال: alireza
      "زیبایی ها در شهر "دومین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی alireza 30 8,731 ۱۳۹۲-۱۱-۲۷، ۱۲:۱۰ عصر
      تصاویر ارسالی اعضا>>اولین مسابقه عکس ایران شهرساز با موضوع((زشتی در شهر)) alireza 26 8,290 ۱۳۹۲-۱۱-۱۶، ۰۳:۵۱ عصر
    آخرین ارسال: s.t
      نظر ارزشمند شما در مورد مسابقه هفته اول-6 مسابقه و بیش از 70هزار تومان جایزه alireza 7 3,148 ۱۳۹۲-۱۱-۷، ۰۱:۲۸ صبح
    آخرین ارسال: زمردیان
      مسابقه عکس هفته هر هفته با جوایز ویژه(قولش را از آقای مدیر گرفتم) زمردیان 6 2,678 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۴۷ عصر
    آخرین ارسال: زمردیان
      بدلیل انتقال سایت امشب مسابقه ویژه ایران شهرساز در ساعت 10 برگزار نمی شود alireza 1 1,433 ۱۳۹۲-۴-۱۹، ۱۱:۵۴ عصر
      یک مسابقه در طول روز(مسابقه اول روزانه) URBAN 98 51 9,289 ۱۳۹۲-۴-۱۹، ۰۹:۵۷ صبح
    آخرین ارسال: sh.j.m
      هر روز یک بحث و یک جایزه به قید قرعه برای شرکت کنندگان-هر ماه 150 هزار تومان جایزه alireza 9 3,613 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۱۱:۳۸ عصر
    آخرین ارسال: URBAN 98
      مسابقه سایت ایرانشهرساز /مسابقه اول/شهر های جدید-برنده مهندس sas.mmt URBAN 98 114 16,570 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۰۷:۱۶ عصر
    آخرین ارسال: armangostar

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان