امتیاز موضوع:
  • 39 رأی - میانگین امتیازات: 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیشنهادی برای دانشجویانی که به مقاطع بالاتر فکر می کنند

مهندس آخه مگه دانشگاه شهید بهشتی تهران چندتا دانشجو میگیرن ؟!!!
البته من حداقل راجع به خودم میدونم که چون فقط طراحی شهری میخوام با این وضعیت اسکیسم این دانشگاهها!!!!
قبول نمیشم
به نظرم اگه آدم میخواد دکترا خارج از ایران بخونه بهتره ارشد ام همون جا بخونه
نمیدونم ولی نظرم اینه که کسی اگه اونجا درس بخونه بعدش بخواد ایران کار بکنه آدم خیلی موفقی میشه
به نظرم کسی که شرایطش داره واقعا بهترین گزینه اینه که اونجا درس بخونی

[/quote]

حرف حق جواب نداره مهندس

دیگه کاملاموافقم
آخرین ارسال های من :

چون  نامه  جرم  ما  بهم پیچیدند    بردند و  به  میزان  عمل  سنجیدند
بیش از همه کس گناه مابود ولی   ما را به  محبت  علی  بخشیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط godonly. ، aramo ، shokri
سلام
اجازه هست؟
رشته ها به دو دسته تقسیم میشن
علوم انسانی و علوم غیر انسانی
تفاوت این دو رشته چیه؟ دومی به همون معنای علم هست تقریبا. اما اولی در ارتباط با دیدگاه ها و عقاید هر جامعه و فرهنگ اونهاست.
اما یه رشته دیگه هم این وسط قابل تعریف هست به اسم هنر. همونطور که میدونید هنر جزو رشته ها پیشتاز در پیروی و تاثیر پذیری جدی از علوم انسانیه. مثلا ما الان رشته فلسفه هنر داریم، پژوهش هنر داریم. اینها نشون از میزان وابستگی اونها به فلسفه و ریشه نگاه به این دنیا و زندگی رو می رسونه، به همین دلیل کسی که این رشته رو در جایی بخونه و بعد برای اجرا به جای دیگری که از نظر فرهنگی و اجتماعی و مذهبی تفاوت های عمده ای داره بره قطعا به مشکل میخوره؛ یه جور بیگانه!
گرچه با این وضعیت دانشگاه ها و کتب تالیف شده، تفاوت چندانی نداره که اکثر ارجاعات به منابع خارجی هست و تالیفات داخلی تنها نشات گرفته از اونها.
اما از لحظا فن طراحی و روش های برنامه ریزی نه اینکه اونها خیلی پیشرفت داشته باشند ها(چون این مسئله از موضوع پیش جدا نیست)، مساله اینجاست که اینجا چیزی برای عرضه وجود نداره!
به هرحال هر چیزی از هیچی بهتره!!!
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط JAVAD4050 ، abcdefghijklm ، shokri ، godonly. ، aramo
(۱۳۹۰-۱۰-۳۰، ۰۶:۵۳ عصر)ایلیا نوشته است: سلام
اجازه هست؟
تفاوت این دو رشته چیه؟ دومی به همون معنای علم هست تقریبا. اما اولی در ارتباط با دیدگاه ها و عقاید هر جامعه و فرهنگ اونهاست.
اما یه رشته دیگه هم این وسط قابل تعریف هست به اسم هنر. همونطور که میدونید هنر جزو رشته ها پیشتاز در پیروی و تاثیر پذیری جدی از علوم انسانیه. مثلا ما الان رشته فلسفه هنر داریم، پژوهش هنر داریم. اینها نشون از میزان وابستگی اونها به فلسفه و ریشه نگاه به این دنیا و زندگی رو می رسونه، به همین دلیل کسی که این رشته رو در جایی بخونه و بعد برای اجرا به جای دیگری که از نظر فرهنگی و اجتماعی و مذهبی تفاوت های عمده ای داره بره قطعا به مشکل میخوره؛ یه جور بیگانه!
گرچه با این وضعیت دانشگاه ها و کتب تالیف شده، تفاوت چندانی نداره که اکثر ارجاعات به منابع خارجی هست و تالیفات داخلی تنها نشات گرفته از اونها.
اما از لحظا فن طراحی و روش های برنامه ریزی نه اینکه اونها خیلی پیشرفت داشته باشند ها(چون این مسئله از موضوع پیش جدا نیست)، مساله اینجاست که اینجا چیزی برای عرضه وجود نداره!
[highlight=#ffffff]منم با نظر ایلیا موافقم هنر در کنار اصولش به حکمت و دیدگاه های جامعه هم مرتبطه [/highlight]

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط shokri ، aramo
(۱۳۹۰-۱۰-۳۰، ۰۶:۵۳ عصر)ایلیا نوشته است: سلام
اجازه هست؟

سلام مهندس
من حرفتون قبول دارم اما نه در ایران که بیشتره کارای طراحی کپی برداری از نمونه های خارج از ایران هست
و حتی اگه طرح مطابق با ارزشهای جامعه ی ما هم نباشه بازم اجرا میشه !!
توی مشهد که همش خبر میرسه که آثار تاریخی هر کدوم به نوعی تخریب میشه خصوصا بافت فرسوده اطراف حرم نمونش كتيبه (خان تاشي) اين كتيبه به واسطه نوع خط نگاشته شده بر آن، يكي از زيباترين كتيبه‌هاي تاريخي است كه در كشور وجود دارد اما به دلیل اینکه ماشين‌هاي راهسازي به دنبال احداث راهي جديد بوده‌اند این اثر تخریب شده!!!!
از این دست خبرها بسیار زیاده و نشون میده برای فرهنگ و تاریخ در جامعه ی ما هیچ ارزشی قائل نیستند
من فکر نمیکنم که این دلیلتون ، دلیل قانع کننده ای برای درس خوندن در ایران باشه!

آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط aramo
بچه ها راجع به ایران انقدر منفی نگاه نکنید ما باید تلاش کنیم تا کمی اوضاع بهتر شه نه اینکه انقدر منفی به موضوع نگاه کنیم :huh:

پاسخ
 سپاس شده توسط aramo ، godonly. ، shokri ، wimifire

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تصاویر راه یافته به فینال مسابقه زیبایی در شهر>>تصویر برتر را انتخاب کنید alireza 20 7,006 ۱۳۹۲-۱۲-۱۸، ۰۹:۳۲ صبح
آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
  از منظر شهری- بوستان ملت-خیابان ولیعصر چه می بینید 5 زمردیان 2 1,312 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
آخرین ارسال: زمردیان
  حتما ببینید عکسی که مرا به فکر واداشت شما چطور؟ چه می بینید 2 زمردیان 1 884 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  حتما ببینید عکسی که مرا به فکر واداشت شما چطور؟ چه می بینید 3 زمردیان 1 1,147 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  مقایسه دو عکس چی می بینید 4 زمردیان 1 1,334 ۱۳۹۲-۱۰-۲۷، ۱۱:۰۴ عصر
  مسابقه بزرگ ایرانشهرساز اکنون با جوایز ارزنده برای نخستین بار URBAN 98 79 15,467 ۱۳۹۲-۴-۳۱، ۰۳:۲۴ عصر
آخرین ارسال: alireza
  عدم ارتقا پایه پروانه اشتغال (طراحی) برای فارغ التحصیلان معماری علمی کاربردی یا کاردا saeed nasiri majd 9 4,666 ۱۳۹۲-۴-۱۴، ۱۱:۴۶ صبح
آخرین ارسال: s1s2s3
  هر روز یک بحث و یک جایزه به قید قرعه برای شرکت کنندگان-هر ماه 150 هزار تومان جایزه alireza 9 3,617 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۱۱:۳۸ عصر
آخرین ارسال: URBAN 98
  تبدیل فایل word به پاورپوینت با زدن چند دکمه*به همین راحتی* alireza 24 23,365 ۱۳۹۱-۱۰-۲۵، ۰۱:۲۷ عصر
آخرین ارسال: ayaghoobi
  یه خبر خوب برای ارشد های غیر مرتبط شهرسازی نیای از دست دادی خبر را!!!! alireza 102 46,219 ۱۳۹۱-۸-۲۵، ۱۱:۵۸ صبح
آخرین ارسال: منصور91

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان