امتیاز موضوع:
  • 38 رأی - میانگین امتیازات: 2.87
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ معماری
دوستان عزیزی که در زمینه های معماری و معماری داخلی و موضوعات مرتبط سوالی دارند در این قسمت می توانند سوال خود را مطرح کرده تا در اسرع وقت به آنها پاسخ داده شود.

با تشکر... سعیده راد

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Sadeghpour ، mehdime007 ، alireza ، Elham.A ، JAVAD4050 ، century21
معماری داخلی دکوراسیون داخلی منظورتونه؟

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    نه ، معماری داخلی یک رشته جدید و میان رشته ای و زیر گروه معماری محسوب می شه در صورتی که دکوراسیون داخلی جزو طراحی صنعتیه . البته این سوالیه که اغلب پرسیده میشه :) معماری داخلی = interior architect و طراحی داخلی = desinger

پاسخ
    میان رشته ای؟ یعنی چی؟ ارشد معماری داخلی می گید؟ کار معمار داخلی چیه؟

پاسخ
    نه ارشدش که ار طریق ارشد معماری معماری سالیانه 8 نفر دانشگاه تهران پذیرش دارد. بگذارین توضیح بدم :
    رشته معماری داخلی در گذشته در دانشگاه تهران تدریش میشد اما از علوم دانشگاهی حذف شد و سالها بعد روانشناسان عامل بسیاری از مشکلات عصبی و بازدهی پایین در جامعه را عدم معماری مناسب با کاربری دانسته و این رشته دوباره در سال 86 وارد علوم دانشگاهی شد و علاوه بر مقطع کارشناسی ارشد تنها در مقطع کارشناسی پیوسته در دانشگاه تدریس میشود.
    این گرایش، میان رشته ای و با ترکیب رشته های معماری ، گرافیک ، طراحی صنعتی و عکاسی بوجود آمده که البته غالب این رشته معماری بوده و تمام سرفصل دروس معماری را داراست (با عنوان های دیگر دقت کنید که سرفصل مشترک).
    شغل یک معمار داخلی طبق آنچه در دانشگاه آموزش میبیند طراحی معماری و حجم و سپس طراحی فضای داخلی و طراحی محوطه می باشد و او باید میان حجم و نما و داخل و محوطه ی بنا یکپارچگی ایجاد کند و بر خلاف افکار عمومی تنها به طراحی داخلی نمی پردازد.

پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، Sadeghpour ، mah.architect ، dely_sh ، فاطمه زهرا ، century21
    متوجه شدم بسیار عالی و ممنون از پاسخ کامل شما همیشه اینجایید؟

پاسخ
    خواهش میکنم. شما هر سوالی که داشتید مطرح کنید من یا دیگر دوستان در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود.
    با تشکر از حضور شما.

پاسخ
     سپاس شده توسط ba.ra ، alireza ، Elham.A ، abcdefghijklm ، JAVAD4050
    چه قدر عالی که همچین موضوعی در سایت داریم. ممکنه اطلاعاتی در مورد نقش و تاثیر رنگ در دیوارهای منزل مسکونی برای بزرگ تر جلوه دادن اون بهمون بدین؟
    آخرین ارسال های من :

If you can dream it, you can do it

Walt Disney
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، abcdefghijklm
    "مهندس Elii" بله حتمآ.

استفاده از رنگ بسته به نوع کاربری فضا متفاوت بوده و شدیدآ با تک رنگ بودن منزل مسکونی مخالفت شده. هر رنگی بسته به ویژگی هایی که دارد استفاده میشود.

بحث بزرگ جلوه دادن همیشه در اتاق نشیمن مطرح است. در فضاهای کوچک بهترین راه استفاده از رنگ های روشن و گرمی چون کرم است. همینطور استفاده ار تونالیته روشن تر برای سقف. البته برای بزرگ جلوه دادن، کفسازی اهمیت بسیاری دارد و با نوع چیدمان سرامیک میتوان خطای دید ایجاد کرد و فضا از نظر کاربر بزرگتر به نظر برسد.

در فضای کوچک هرگز نباید از رنگ تیره مخصوصآ برای سقف و کف استفاده کرد. بهتر است از کف سفید رنگ یا کرم در تون روشن تر از دیوار استفاده کرد. البته استفاده از قرنیز و جدا کردن سقف و کف از دیوارها نباید نادیده گرفته شود.

البته اینها برای اتاق نشیمن و پذیرایی صدق می کند و اگر سوالی در زمینه ی رنگ در فضاهای دیگر واحد مسکونی دارید هر کدام را جداگانه مطرح کنم.

پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، abcdefghijklm ، Elham.A ، Sadeghpour ، shokri
    خانم سعیده یک جایی دیدم که نوشته بودید یکی از تخصص های شما البته اگر اشتباه نکنم روانشناسی معماری است علاقه دارم مقداری بیشتر بدانم

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، Sadeghpour

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      پیشنهاد کتاب (خلاصه مطالب ) ارشد معماری godonly. 5 3,314 ۱۳۹۲-۵-۲۷، ۰۴:۴۲ عصر
    آخرین ارسال: godonly.
      معماران عزیز لطف بفرمایید جواب بدین (سوال در مورد معماری داخلی "آشپزخانه") javadrigi 1 2,245 ۱۳۹۱-۵-۲۵، ۱۱:۲۰ عصر
    آخرین ارسال: javadrigi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان