امتیاز موضوع:
  • 39 رأی - میانگین امتیازات: 2.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معماری و طراحی پایدار
چكیده
در اواخر دهه 1960 و در اوایل 1970 نظریه معماری با داعیه های جدید پدید آمد . كه از دل این نهضت و در طول مسیر آن نظریه ،پسامدرن ، شاخص ترین معماران به ظاهر انقلابی را همراه خود ساخت . این نظریه در هر شكل خود ، اصولی چون تاریخ گرایی ،احیای مستقیم و مردمی و سنت گرایی، بوم گرایی ،مفهوم گرایی، استعاره و مابعد الطبیعه و جز آن را پذیرفت ،این نظریه در ابتدا از معماری آغاز و سپس در تمام زمینه های فلسفی و هنری تعمیم جهانی یافت ، اما در معماری عمر طولانی نداشت- هر چند اثرات آن تا به امروز باقی است - سپس این نظریه جای خود را به نظریه دیگری ،یعنی دیكانستراكشن یا دیكانستراكتیویست داد . این پدیده نو ظهور به نحوی از حیطه معماری رخت بر بست .و در یكی دو دهه اخیر نظریه ،معماری پایدار ، پیش كشیده شد : تغییراتی كه با توجه به معیارهای زیست اقلیمی و پایداری پدید می آیند ، هر روز اهمیت بیشتری می یابند.سخن از پایداری در معماری را می توان به تصور و طراحی ساخت و ساز های آینده تعبیر كرد آن هم نه تنها با پایداری فیزیكی ساختمان ، بلكه با پایداری و حفظ سیاره و منابع انر‍ژی آن . بدین ترتیب این گونه به نظر می رسد كه پایداری را بر پایه الگویی تصور كرد كه در آن مواد و منابع در دسترس ، بیش از هدر دادن یا نادیده گرفتنشان ، با كارایی بیشتری به كار گرفته شوند . به طور خلاصه ، منظور ازبوم شناسی ساختمان این است كه بر قابلیت ساختمان برای تلفیق عوامل محیطی و جوی ،و تبدیل آنها به كیفیت های فضایی و آسایش و فرم ،تمركز گردد.
آنگونه كه ملاحظه می گردد ،معماری پایدار تاییدی است بر روابط معماری و فعالیتهای وجودی حیات آدمی ،سیاست جوامع ورویدادها ، واقعیتها و مرجعیت ها ،و چیزی به همان اندازه مقاومت مردان و زنان و نهضت های اجتماعی در برابر جریا نهایی كه این وقایع را نادیده می گیرند .
در این تحقیق به بررسی طراحی پایدار ،تعریف پایداری و توسعه پایدار ، اصول طراحی پایدار در معماری و فرایند طراحی پایدار همچنین به مقایسه طراحی پایدار با طراحی مدرن می پردازیم و همچنین نمونه هایی ازساختمانهای ساخته شده مبتنی بر مبانی پایدار را ارائه و تحلیل می كنیم[font=Times New Roman] .

منبع:
ایران معمار
[/font]
آخرین ارسال های من :

منم شهرسازی که می سازمت ، چو ایران جدم کوروش
پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، noorani2001
سلام مهندس

تبریک واسه تشریف فرمایی دوباره تون
مهندس اگه اشتباه کنم ابن چکیده یه مقاله است؟
کاش مقاله رو کامل به صورت word یا pdf میذاشتین
موفق باشید
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط noorani2001
سلام دوست عزیز
خیلی ممنون

دانلود فایل pdf مشکل داشت و دانلود نشد ولی میگردم اگر دیدم حتما میذارم

پاسخ
سلام
خیلی ممنون ولی ای کاش مقالشم بود تا می تونستیم مطالعه کنیم
مرسی

آخرین ارسال های من :
پاسخ
میشه لطفا مقاله اش رو بذارین؟؟؟

آخرین ارسال های من :
    پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      ضوابط و معیارهای طراحی فرهنگسرا peyman 3 9,125 ۱۳۹۳-۱۰-۲۵، ۱۱:۵۸ صبح
    آخرین ارسال: samaneh70
      شناخت معماری منظر مدرن MHAKBARI 0 1,812 ۱۳۹۳-۸-۲۸، ۰۷:۴۷ عصر
    آخرین ارسال: MHAKBARI
      دانلود کانسپت و معماری atelieahjam 0 2,176 ۱۳۹۳-۸-۲۸، ۰۲:۲۲ عصر
    آخرین ارسال: atelieahjam
      دانلود روند طراحی atelieahjam 0 1,875 ۱۳۹۳-۸-۲۸، ۰۲:۱۹ عصر
      مشاوره معرفی رشته مهندسی معماری atelieahjam 0 1,513 ۱۳۹۳-۷-۱۷، ۰۵:۳۷ عصر
      معماری داخلی anita30 0 1,568 ۱۳۹۳-۶-۲۱، ۱۰:۲۶ عصر
    آخرین ارسال: anita30
      طراحی پارامتریک leila 0 1,592 ۱۳۹۳-۵-۲۵، ۱۰:۳۳ عصر
    آخرین ارسال: leila
      پارامتر چیست؟ و در سبک معماری چه نقشی دارد leila 0 2,195 ۱۳۹۳-۵-۲۵، ۱۰:۲۸ عصر
      معماری داخلی مراکز درمانی leila 0 1,859 ۱۳۹۳-۵-۲۰، ۰۴:۲۵ عصر
      هنر معماری با کاغذ atelieahjam 0 1,690 ۱۳۹۳-۳-۱۰، ۰۸:۵۸ عصر

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان