امتیاز موضوع:
  • 64 رأی - میانگین امتیازات: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ در زمینه مباحث طراحی شهری
(۱۳۹۰-۱۱-۹، ۱۲:۲۶ عصر)nazaningoudarzi91 نوشته است: با درود
به ما گفتن برای میدان ورودی یک شهر یک المان طراحی کنیم... [تصویر:  huh.gif] استادمون خیلی معماره... خیلی چیزا رو گفته بهش توجه کنیم: مثلا ارتفاع ساختمان های اطراف میدان, تاریخچه اون شهر و ...
ضمنا گفتن که اگر طرحمون از یک واقعه الهام بگیره خیلی بهتره... باید شیت بندی کنیمش و ماکتش رو بسازیم
تقریبا یک هفته وقت دارم و ایده هام خیلی منسجم نیست . در واقع ایده ی درس و حسابی هم ندارم[تصویر:  confused.gif] واقعا ممنوم می شم اگه کمکم کنید و بهم جهت بدید...
کمک فوری می خوام[تصویر:  confused.gif][تصویر:  sad.gif] خواهش........!!!!!!!!!!!

سلام

( ممنون مهندس الهام از صحبتای خوبتون )
طراحی المان بحث بسیار پیچیده و تخصصی رو نیاز داره یک المان باید نشان دهنده ی تاریخ وقایع اجتماعی هویت شهر و ویژگیهایی که شهر با اون شناخته میشه رو داشته باشه

باید اول شهر رو از لحاظ مورفولوژی بررسی کنید یعنی شکل و موقعیت رو در ادوار مختلف تاریخی بررسی کنی

ویژگی بارز شهر چیه ( هر به یک یا چند ویژگی معروفه ) فرهنگ مردم و اینکه از چه قومیتی هستند جریانهای تاریخی سیاسی خیلی دقیق باید بررسی بشه و شخصیتهای مهم توی تاریخ شهر

تمام این موارد باید در طراحی المان لحاظ بشه و المان نمودی روشن از اونا باشه

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Sadeghpour
سلام منم معمارم شاید بیشتر بتونم بهتون کمک کنم ذر معماری طرحی که ایده و کانسپت نداشته باشه طرحی بی ارزش قلمداد می شه در مورد مثال الهام جون که در مورد انار زده می تونم با تمام احترامی که برای الهام جون قایلم بگم که این طرح کاملا غلطه این ضعیف ترین نوع ایده یا همان الهام گرفتن شما از چیزی است چون بیشتر حالت مجسمه وار داره البته تو ایران اینجوریه کاریش نمی شه کرد یک مثال ساده من بزنم ببین مثل به شما می گن یک ماکت درست کن که نماد ازادی باشی تو نباید بری که یک پرنده بکشی این غلطه تو باید بیا از احجامی استفاده کنی که این تجسم را در ذهن تماشاگر ایجاد کنه که ازادی را نشان می ده به عنوان نکته اصلی معماری در مورد ایده و کانسبت ( همان الهام گرفتن از چیزی ) === ایده مانند یک مسافر است و کانسپت هواپیما.... این اسانترین مثال ممکن بود سوالی داشتید مطرح کنید راهنمایی کنم
سلام مهندس در مورد درسها و اسکیس دانشگاه ازاد می شه یک خورده توضیح بدید همچنین اگه می شه در مورد اینده کاری این رشته کمی توضیح دهید که ادم بعد از اتمام چه جوری باید کار کنه

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Sadeghpour ، elham90 ، kiana7822
سلام در رابطه با کنکور دانشگاه آزاد منظورتونه دیگه ؟ یا چارت آموزشی ؟

در رابطه با کنکور اولا باید بگم که در زمینه ی اسکیس روال کاملا متفاوت با کنکور سراسری هست اسکیس سراسری بیشتر به معماری نزدیکه و همچنین خیلی هم توی امتیاز دادن سختگیری بیشتره ولی اسکیس دانشگاه آزاد بیشتر به شهرسازی نزدیکه و سوالات معمولا با سالای قبل مشابه بیشتر طراحی یه شهرک یا ی سایت که اگه رشتتون شهرسازی باشه خیلی پاسخ دادن بهش سادست در مورد درسا هم باید بگم که وقت بیشتری رو روی مباحث عمومی بذارید چون هم پراکندست و هم فکر میکنم ضریبشم بالاتر رفته باشه توصیه میکنم ی بار سوالات سالای قبل رو بخونید دستتون میاد باید چطور درس بخونید توصیه میکنم بیشتر مقاله بخونید از نویسنده های مهم مثل دکتر گلکار دکتر پاکزاد و... هر مقاله ای که بود رو بخونید زیاد به لیست منابع توجه نکنید

( البته من در رابطه با کنکور سراسری اطلاعاتم بیشتره راجع به آزاد نکته ی دیگه ای به ذهنم نمی رسه ) اگه سوال خاصی دارید سوالتون رو مطرح کنید فکر میکنم بهتر بشه توضیح داد

پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، shahryar ، deldar ، JAVAD4050
سلام مهندس فرق image با pictur در شهر سازی چیه؟ خیلی ممنون

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط kiana7822
    (۱۳۹۰-۱۲-۴، ۰۱:۰۳ صبح)farhad.mh نوشته است: سلام مهندس فرق image با pictur در شهر سازی چیه؟ خیلی ممنون

image معنایی فراتر از Picture داره ، Picture در تصویر عینی باقی می مونه ولی Image تصویر عینی که ادراک میشه رو میگن!(به تصویر ذهنی بدل میشه)
    ما در مورد Image یک پس زمینه فکری داریم در حالی که در Picture اینگونه نیست! ، فرهنگ ،موقعیت اجتماعی و ... بر Image تاثیر گذارند ولی در Picture نه!!!
    آخرین ارسال های من :

[تصویر:  69907_OHkTKOyL-300x224.jpg]
    "The building of cities is one of man's greatest achievements." -Edmund Bacon
    پاسخ
     سپاس شده توسط elham90 ، kiana7822 ، JAVAD4050
    مرسی از اطلاعات خوبتون:)

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
      (۱۳۹۰-۱۲-۴، ۰۱:۰۳ صبح)farhad.mh نوشته است: سلام مهندس فرق image با pictur در شهر سازی چیه؟ خیلی ممنون

با تشکر از مهندس deldar در تکمیل صحبتای ایشون کتاب سیمای شهر رو توصیه میکنم که بخونید و بخشی از کتاب مبانی طراحی شهری دکتر پاکزاد

پاسخ
       سپاس شده توسط elham90 ، JAVAD4050
      سلام خدمت دوستان
      من واسه درس روش ها و فنون طراحی شهری میخوام روی یک مدل یا روش طراحی شهری کار کنم با نمونه موردی.کسی میتونه کمکم کنه که یک مدل انتخاب کنم که مطلب هم راجع بهش باشه،ممنون میشم
      یه سوال دیگه ام دارم دکتر پاکزاد کتابی بنام ((مجموعه گفتارهای طراحی شهری)) داره؟؟

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
         سپاس شده توسط elham90 ، kiana7822 ، roozbeh.3333
        سلام مهندس خیلی کار خوبی میکنی که به سوالا جواب میدی
        من باید 10تا مقاله طراحی شهری به زبون لاتین پیدا کنم ولی نمیدونم چطوری
        میشخ بهم کمک کنی؟واسخ3روز دیگه لازمش دارم.یعنی5شنبه18اسفند

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
         سپاس شده توسط elham90 ، kiana7822 ، roozbeh.3333
        دوست عزیز در نت سرچ کنید من الان تونستم چند تا مقاله لاتین پیدا کنم..بگردید در گوگل پیدا میکنید...
        یا ب این تالار مراجعه کنید..
        http://www.iranshahrsaz.com/forumdisplay.php?fid=82

آخرین ارسال های من :
        پاسخ
         سپاس شده توسط JAVAD4050 ، kiana7822 ، roozbeh.3333

موضوع‌های مشابه…
        موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
          پرسش نامه تصویر ذهنی AZ!N 2 3,033 ۱۳۹۴-۳-۱۰، ۰۵:۲۴ عصر
        آخرین ارسال: shahrsaz2kochoolo
          منابع کنکور طراحی شهری - کتاب زیبایی شناسی در معماری - گروتر godonly. 2 2,234 ۱۳۹۲-۹-۷، ۰۷:۳۳ عصر
        آخرین ارسال: adibnia
          سوال در مورد ahp atria 4 2,720 ۱۳۹۲-۸-۲۴، ۱۲:۳۴ صبح
        آخرین ارسال: atria
          تحلیل یک پروژه بازسازی شده در ایران یا جهان atria 6 2,781 ۱۳۹۲-۷-۲۴، ۱۱:۳۲ صبح
          همکاری با من در چاپ کتاب atria 16 5,919 ۱۳۹۲-۵-۲، ۱۲:۳۰ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان