امتیاز موضوع:
  • 64 رأی - میانگین امتیازات: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ در زمینه مباحث طراحی شهری
سلام در زمینه طراحی شهری منتظر سوالات عزیزان هستم ( تا جایی که بتونم و بدونم) خوشحال می شم کمکی کرده باشم :blush:

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط abcdefghijklm ، alireza ، JAVAD4050 ، .Utopia ، aramo ، roozbeh.3333
مهندس ممنون از حضور فعال تون تو سایت

یه پیشنهاد
میگم اگه امکانش هست یه بحث کوچیکی هم در ارتباط با فایل های ارسالی به نام Urban Design بشه
به نظرم میتونه مفید باشه
:rolleyes:
آخرین ارسال های من :

چون  نامه  جرم  ما  بهم پیچیدند    بردند و  به  میزان  عمل  سنجیدند
بیش از همه کس گناه مابود ولی   ما را به  محبت  علی  بخشیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط abcdefghijklm ، kiana7822 ، roozbeh.3333
(۱۳۹۰-۱۱-۵، ۰۹:۱۹ عصر)yasamin7822 نوشته است: سلام در زمینه طراحی شهری منتظر سوالات عزیزان هستم ( تا جایی که بتونم و بدونم) خوشحال می شم کمکی کرده باشم :blush:

سلام ببخشید شما دانشجوی ارشد هستید چون چند تا سوال دارم

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط abcdefghijklm ، kiana7822 ، roozbeh.3333
(۱۳۹۰-۱۱-۶، ۱۲:۲۴ صبح)s1s2s3 نوشته است:
(۱۳۹۰-۱۱-۵، ۰۹:۱۹ عصر)yasamin7822 نوشته است: سلام در زمینه طراحی شهری منتظر سوالات عزیزان هستم ( تا جایی که بتونم و بدونم) خوشحال می شم کمکی کرده باشم :blush:

مهندس اگه موشکلی نی شما سوالات تون رو مطرح کنین دوستان لطف میکنن جواب میدن

ممنون ازحضورتون:)

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، abcdefghijklm ، kiana7822
(۱۳۹۰-۱۱-۶، ۱۲:۱۱ صبح)javad4050 نوشته است: مهندس ممنون از حضور فعال تون تو سایت

یه پیشنهاد
میگم اگه امکانش هست یه بحث کوچیکی هم در ارتباط با فایل های ارسالی به نام Urban Design بشه
به نظرم میتونه مفید باشه
:rolleyes:

پیشنهاد خوبیه ممنون

می تونیم از بین فایلا انتخاب کنیم و هر کس سوال یا تحلیلی که داره رو مطرح کنه مثلا من فایلی که در رابطه با خلق فضای با هویت بود رو پیشنهاد میدم می تونیم بررسی کنیم و در نهایت ی سری آیتم یا ایده در قالب ی جمع بندی از موضوع داشته باشیم فکر کنم فایل شماره 80 بود البته اگه بقیه موافق باشن خوب حالا کیا موافقن ؟

سلام بله من دانشجوی ترم سه طراحی شهری هستم . :blush:
(۱۳۹۰-۱۱-۶، ۱۲:۳۰ صبح)javad4050 نوشته است:

مهندس اگه موشکلی نی شما سوالات تون رو مطرح کنین دوستان لطف میکنن جواب میدن

ممنون ازحضورتون:)

اینم پیشنهاد خوبیه ولی فعلا میخوام موضوعاتی که بیشتر در موردش دوستان مشکل دارن مطرح بشه بعد به پیشنهاد شما هم می رسیم
ممنون از شما دوست عزیز :blush:

پاسخ
 سپاس شده توسط JAVAD4050 ، elham90
منم تا جایی که بتونم اگه دوستان اجازه بدن و اطلاعات در اون زمینه داشته باشم حتما کمک می کنم. با تشکر از همه دوستان
آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
  و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، JAVAD4050 ، abcdefghijklm ، kiana7822 ، shahryar
با درود
به ما گفتن برای میدان ورودی یک شهر یک المان طراحی کنیم... [تصویر:  huh.gif] استادمون خیلی معماره... خیلی چیزا رو گفته بهش توجه کنیم: مثلا ارتفاع ساختمان های اطراف میدان, تاریخچه اون شهر و ...
ضمنا گفتن که اگر طرحمون از یک واقعه الهام بگیره خیلی بهتره... باید شیت بندی کنیمش و ماکتش رو بسازیم
تقریبا یک هفته وقت دارم و ایده هام خیلی منسجم نیست . در واقع ایده ی درس و حسابی هم ندارم[تصویر:  confused.gif] واقعا ممنوم می شم اگه کمکم کنید و بهم جهت بدید...
کمک فوری می خوام[تصویر:  confused.gif][تصویر:  sad.gif] خواهش........!!!!!!!!!!!

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط elham90 ، kiana7822
    خوب اگر از یک واقعه میخواید الهام بگیرید ببنید در گذشته چ واقعه ی مهمی در اونجا اتفاق افتاده تا حتی شاید بتونید از اسم میدان هم استفاده کنید..
    اگر شهر هست و میدان ورودی شهر باید این میدان معرف ویژگی برجسته اون شهر باشه ک وقتی مسافرین وارد اون شهر میشن این حس بهشون داده بشه ک وارد چ شهر و با چ ویژگی هایی شدند...

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط urbanplanner91 ، kiana7822
    سلام الهام جان..
    ممنونم
    من اگه ویپگی های برجسته ی یک شهر رو بخوام باید از کجا بیارم
    در واقع دقیقا منظورت رو نفهمیدم از ویژگی برجسته!
    تو سایت شهرداری اهواز یه مسابقه طراحی المان برای چند تا میدان اون شهر زدن.. عکس میدان ها هام گذاشتن. استاد ما میگفتن: که روی عکسی که از اون میدان میگیرید اسکیس بزنید ببینید طرحتون در نسبت با محیط چطوره...
    سوالم اینه اگه میخوام ویژگی بارز اون شهر رو بفهمم باید چی سرچ کنم..

پاسخ
    ببین ی شهر ب چی چیزی معروفیت داره
    مثالی میزنم:
    در استان خراسان شهرستانی هست بنام فردوس , این شهر انارش خیلی معروفه همین باعث شده ک میدان ورودی یک شهر یک المان بزنند ک توش انار بکار رفته
    خوب هر کسی ک نااشنا ب این شهر باشه وقتی واردش میشه اول ک اینو وسط میدان میبینه با خودش میگه چرا انار اونم ورودی شهر
    خوب از همین متوجه میشه ک انار این شهر خیلی معروفه
    این مثالی ک زدم ب معروفیت شهر در زمینه ی محصولش برمیگرده حالا دوره ی تاریخیشم اگه باشه ب همین صورت ببنید چیش مهمه
    تو قسمت ایرانگردی اون شهر رو بزنید ببنید براتون چی میاره..
    امیدوارم ک تونسته باشم کمکتون کرده باشم...

پاسخ
     سپاس شده توسط urbanplanner91 ، kiana7822 ، dely_sh

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      پرسش نامه تصویر ذهنی AZ!N 2 3,016 ۱۳۹۴-۳-۱۰، ۰۵:۲۴ عصر
    آخرین ارسال: shahrsaz2kochoolo
      منابع کنکور طراحی شهری - کتاب زیبایی شناسی در معماری - گروتر godonly. 2 2,217 ۱۳۹۲-۹-۷، ۰۷:۳۳ عصر
    آخرین ارسال: adibnia
      سوال در مورد ahp atria 4 2,695 ۱۳۹۲-۸-۲۴، ۱۲:۳۴ صبح
    آخرین ارسال: atria
      تحلیل یک پروژه بازسازی شده در ایران یا جهان atria 6 2,764 ۱۳۹۲-۷-۲۴، ۱۱:۳۲ صبح
      همکاری با من در چاپ کتاب atria 16 5,916 ۱۳۹۲-۵-۲، ۱۲:۳۰ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان