امتیاز موضوع:
  • 64 رأی - میانگین امتیازات: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرسش و پاسخ در زمینه مباحث طراحی شهری
(۱۳۹۰-۱۲-۱۸، ۱۱:۴۵ صبح)serafina نوشته است: سلام! یه سوال!؟ استاد به ما یه زمین 4000 متر مربعی داده که تراکم ساختمانیش 180 درصد به ما گفته حداککثر استفاده رو انجام بدیم و به صورت مجتمع مسکونی دراریم! ولی یه سری اصول سایه اندازی و اشرافیت و اینام وجود داره ! کلا گیج شدم نمیدونم چه جوری و از کجا شروع کنم:s!؟

سلام منظوز از حداکثر استفاده اینه که کمترین مساحت رو به معبر اختصاص بدید پس حواستون باشه کجا معبر نیزنین ( اصلا لازمه یا نه تو بعضی طرح ها بدون اینکه معبری در نظر گرفته بشه میشه تفکیک کرد ! مثلا وقتی 4 طرف زمین معبر باشه اینجوری به دو تا خط میشه 4 تا مجتمع مسکونی پیشنهد داد که بالاترین استفاده از زمین رو داریم )

در مورد اصول سایه اندازی کتاب اقلیم آقای کسمایی رو پیشنهاد میدم اول ببینید زمین توی کدوم شهره ( اقلیم مهمه ) بعد از اصل کاوالیری استفاده میکنیم توی اقلیم سرد زاویه 45 درجه و در اقلیم گرم زاویه 63.5 درجه از آکس خیابان در نظر میگیریم

به اطراف سایت توجه کنید اگه خواستین معبر بدین حواستون باشه کوچه ها شرقی غربیه یا شمالی جنوبی
(۱۳۹۰-۱۲-۱۷، ۱۰:۰۰ صبح)nader_msl@yahoo.com نوشته است: salam...man daneshjooye memariyam tarhe 5 (shahrak maskooni ) daram....mikhastam baraye motaleaatesh azatoon rahnamai begiram .... mamnoon :)

سلام در مورد سایتتون بیشتر توضیح بدین اینکه چقدر جمعیت پذیری دارین و... در مورد طراحی واحد همسایگی هم مطالعه کنید کتاب سرانه های دکتر حبیبی رو پیشنهاد میدم

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، JAVAD4050

پیام‌های داخل این موضوع
RE: پرسش و پاسخ در زمینه مباحث طراحی شهری - توسط s1s2s3 - ۱۳۹۰-۱۱-۱۲، ۰۱:۰۱ عصر
RE: پرسش و پاسخ در زمینه مباحث طراحی شهری - توسط elham90 - ۱۳۹۰-۱۲-۱۵، ۱۱:۴۸ صبح
RE: پرسش و پاسخ در زمینه مباحث طراحی شهری - توسط kiana7822 - ۱۳۹۰-۱۲-۱۹، ۰۸:۳۰ عصر
RE: پرسش و پاسخ در زمینه مباحث طراحی شهری - توسط elham90 - ۱۳۹۰-۱۲-۱۸، ۱۲:۰۶ عصر
RE: پرسش و پاسخ در زمینه مباحث طراحی شهری - توسط deldar - ۱۳۹۰-۱۲-۲۷، ۱۰:۲۳ صبح
RE: پرسش و پاسخ در زمینه مباحث طراحی شهری - توسط losi - ۱۳۹۱-۱-۲۳، ۰۹:۱۷ عصر

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  پرسش نامه تصویر ذهنی AZ!N 2 3,061 ۱۳۹۴-۳-۱۰، ۰۵:۲۴ عصر
آخرین ارسال: shahrsaz2kochoolo
  منابع کنکور طراحی شهری - کتاب زیبایی شناسی در معماری - گروتر godonly. 2 2,262 ۱۳۹۲-۹-۷، ۰۷:۳۳ عصر
آخرین ارسال: adibnia
  سوال در مورد ahp atria 4 2,748 ۱۳۹۲-۸-۲۴، ۱۲:۳۴ صبح
آخرین ارسال: atria
  تحلیل یک پروژه بازسازی شده در ایران یا جهان atria 6 2,807 ۱۳۹۲-۷-۲۴، ۱۱:۳۲ صبح
  همکاری با من در چاپ کتاب atria 16 5,932 ۱۳۹۲-۵-۲، ۱۲:۳۰ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان