امتیاز موضوع:
  • 23 رأی - میانگین امتیازات: 2.96
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
10 شهر خطرناک جهان
دﻩ ﺷﻬﺮ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺧﻄﺮ ﻧﺎﮎ ﺍﺯ ﻧﻈﺮ ﺍﻣﻨﯿﺘﯽ ﺩﺭ ﺟﻬﺎﻥ ﻣﻌﺮﻓﯽ ﺷﺪﻧﺪ.

ﭘﺎﯾﮕﺎﻩ ﺍﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ ﺍﺭﺑﺎﻥ ﺗﺎﯾﺘﺎﻥ ﻧﻮﺷﺖ: ﻫﻤﯿﺸﻪ ﮔﻔﺘﻪ ﺍﻧﺪ ﮐﻪ ﺳﻔﺮ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺭﺍ ﭘﺨﺘﻪ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ. ﺍﻣﺎ ﺑﺮﺧﯽ ﺳﻔﺮﻫﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﻫﺎ ، ﻓﺎﺟﻌﻪ ﺁﻓﺮﯾﻦ ﺍﺳﺖ. ﺍﺯ ﻫﻤﯿﻦ ﺭﻭ ﺍﻣﺎﮐﻦ، ﻣﻨﺎﻃﻖ ﻭ ﺷﻬﺮﻫﺎﯾﯽ ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﺗﻮﺻﯿﻪ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﺍﻧﺴﺎﻧﻬﺎ ﮐﻤﺘﺮ ﺑﻪ ﺁﻧﺠﺎ ﺳﻔﺮ ﮐﻨﻨﺪ.

ﺍﯾﻦ ﭘﺎﯾﮕﺎﻩ ﺍﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ ﻓﻬﺮﺳﺖ ﺩﻩ ﺷﻬﺮ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺧﻄﺮ ﻧﺎﮎ ﺟﻬﺎﻥ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺁﻧﻬﺎ ﮔﻠﻮﻟﻪ ﻫﺎﯼ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﺯ ﻫﺮ ﺳﻮ ﺳﺮﮔﺮﺩﺍﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ، ﺑﻪ ﺷﺮﺡ ﺯﯾﺮ ﻣﻨﺘﺸﺮ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ:

1) ﺷﻬﺮ ﮐﯿﭗ ﺗﺎﻭﺍﻥ ﺩﺭ ﺁﻓﺮﯾﻘﺎﯼ ﺟﻨﻮﺑﯽ. ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﺟﺮﻡ ﻭ ﺟﻨﺎﯾﺖ ، ﺳﺮﻗﺖ ، ﻗﺘﻞ ، ﺗﺠﺎﻭﺯ ﺑﻪ ﻋﻨﻒ، ﺁﺩﻡ ﺭﺑﺎﯾﯽ ﺩﺭ ﺑﺎﻻ‌ﺗﺮﯾﻦ ﺣﺪ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﮔﺮﺩﺷﮕﺮﺍﻥ ﺧﺎﺭﺟﯽ ﺗﺎﻣﯿﻦ ﺟﺎﻧﯽ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ.
2) ﺷﻬﺮ ﮐﺮﺍﭼﯽ ﺩﺭ ﭘﺎﮐﺴﺘﺎﻥ . ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﻧﯿﺰ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺧﻄﺮﻧﺎﮎ ﺗﺮﯾﻦ ﺷﻬﺮﻫﺎ ﺩﺭ ﺁﺳﯿﺎ ﺑﻪ ﺣﺴﺎﺏ ﻣﯽ ﺁﯾﺪ. ﺧﻄﺮﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ ﺷﺎﻣﻞ ﻋﻤﻠﯿﺎﺕ ﺗﺮﻭﺭﯾﺴﺘﯽ ، ﺷﻮﺭﺵ ﻭ ﻗﺘﻞ ﺍﺳﺖ.
3) ﺷﻬﺮ ﺩﯾﺘﺮﻭﯾﺖ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ. ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﺑﻪ ﺷﻬﺮ ﻣﻮﺗﻮﺭﺳﯿﮑﻠﺖ ﻫﺎ ﻣﻌﺮﻭﻑ ﺍﺳﺖ. ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﻧﯿﺰ ﺧﻄﺮﻧﺎﮎ ﺗﺮﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﺩﺭ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ .
4) ﺑﻐﺪﺍﺩ ﺩﺭ ﻋﺮﺍﻕ ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﺍﺯ ﻭﻗﺘﯽ ﮐﻪ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﻋﺮﺍﻕ ﺭﺍ ﺍﺷﻐﺎﻝ ﮐﺮﺩﻩ ﻧﺎﺍﻣﻦ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ. ﺑﻪ ﻃﻮﺭﯼ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺳﺎﻝ ﺩﻭ ﻫﺰﺍﺭ ﻭ ﺳﻪ ﺗﺎﮐﻨﻮﻥ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﺷﺼﺖ ﻭ ﭘﻨﺞ ﻫﺰﺍﺭ ﻧﻔﺮ ﺍﺯ ﺷﻬﺮﻭﻧﺪﺍﻥ ﻏﯿﺮ ﻧﻈﺎﻣﯽ ﺁﻥ ﺩﺭ ﻋﻤﻠﯿﺎﺕ ﺗﺮﻭﺭﯾﺴﺘﯽ ﮐﺸﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺍﻧﺪ.
5) ﮔﺮﻭﺯﻧﯽ ﺩﺭ ﺟﻤﻬﻮﺭﯼ ﭼﭽﻦ ﺭﻭﺳﯿﻪ . ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﻧﯿﺰ ﻓﺎﺳﺪ ﺗﺮﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﺩﺭ ﺭﻭﺳﯿﻪ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺁﻥ ﻗﺎﭼﺎﻕ ﻣﻮﺍﺩ ﻣﺨﺪﺭ، ﺭﻭﺳﭙﯿﮕﺮﯼ، ﺁﺩﻡ ﺭﺑﺎﯾﯽ ﺩﺭ ﺑﯿﺸﺘﺮﯾﻦ ﺣﺪ ﺧﻮﺩ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ.
6) ﻣﻮﮔﺎﺩﯾﺸﻮ ﺩﺭ ﺳﻮﻣﺎﻟﯽ ﻧﺎﺍﻣﻨﯽ ﻣﻮﮔﺎﺩﯾﺸﻮ ﺑﻪ ﻋﻠﺖ ﺳﺎﻟﻬﺎ ﺟﻨﮓ ﺩﺍﺧﻠﯽ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ . ﺗﺎﮐﻨﻮﻥ ﭘﺎﻧﺼﺪ ﻫﺰﺍﺭ ﻧﻔﺮ ﺍﺯ ﺟﻤﻌﯿﺖ ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﮐﻪ ﻧﯿﻤﯽ ﺍﺯ ﺟﻤﻌﯿﺖ ﺁﻥ ﺑﻪ ﺣﺴﺎﺏ ﻣﯽ ﺁﯾﺪ ﺍﺯ ﺁﻥ ﻓﺮﺍﺭ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ .
7) ﺳﯿﻮﺩﺍﺩ ﺧﻮﺍﺭﺯ ﺩﺭ ﻣﮑﺰﯾﮏ ﻧﺎﺍﻣﻨﯽ ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﻧﯿﺰ ﺑﻪ ﻋﻠﺖ ﻭﺟﻮﺩ ﮔﺮﻭﻫﻬﺎﯼ ﺗﺒﻬﮑﺎﺭ ﻭ ﻓﻌﺎﻝ ﺩﺭ ﻗﺎﭼﺎﻕ ﻣﻮﺍﺩ ﻣﺨﺪﺭ ﺍﺳﺖ .
8)ﮐﺎﺭﺍﮐﺎﺱ ﺩﺭ ﻭﻧﺰﻭﺋﻼ‌ ﻧﺎﺍﻣﻨﯽ ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﻧﯿﺰ ﺑﻪ ﻋﻠﺖ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﮐﺎﺭﺗﻞ ﻫﺎﯼ ﻣﻮﺍﺩ ﻣﺨﺪﺭ ﺍﺳﺖ . ﺗﻨﻬﺎ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ﺩﻭ ﻫﺰﺍﺭ ﻭ ﻫﺸﺖ ﺑﯿﺶ ﺍﺯ ﭘﺎﻧﺼﺪ ﻧﻔﺮ ﺩﺭ ﺩﺭﮔﯿﺮﯼ ﻫﺎﯼ ﻗﺎﭼﺎﻗﭽﯿﺎﻥ ﮐﺸﺘﻪ ﺷﺪﻧﺪ.
9) ﻧﺌﻮﺍﻭﺭﻟﺌﺎﻥ ﺩﺭ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﻧﺎﺍﻣﻨﯽ ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﺑﻪ ﻋﻠﺖ ﻗﺘﻞ ﻫﺎﯼ ﺯﯾﺎﺩﯼ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺭﺥ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ.
10) ﺭﯾﻮ ﺩﻭ ﮊﺍﻧﯿﺮﻭ ﺩﺭ ﺑﺮﺯﯾﻞ ﻫﺮ ﭼﻨﺪ ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺯﯾﺒﺎﺗﺮﯾﻦ ﺷﻬﺮﻫﺎﯼ ﺟﻬﺎﻥ ﺍﺳﺖ ﺍﻣﺎ ﺧﺸﻮﻧﺖ ﻭ ﻧﺎﺍﻣﻨﯽ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺑﯿﺪﺍﺩ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ.
آخرین ارسال های من :

شهر خوب یافتنی نیست...........
ساختنی است.
پاسخ
 سپاس شده توسط saeed nasiri majd ، kasrak ، Sadeghpour ، ali_ahmadi ، aramo ، .Utopia ، sharmin
از لحاظ آب و هوا هم شهر های اهواز سنندج و یک شهر هم در مغولستان آلوده ترین شهر های جهان از لحاظ وجود ذرات گرد و غبار موجود در هوا!!!!
حالا باز اهواز منبع نفت ایرانه و صنعتی، ولی سنندج چی؟؟؟؟؟ حتی تعداد کارخونجاتش به تعداد انگشتان 2 دست نمیرسه چی؟؟؟؟
دلیلش بیابون های عراق و عربستان که با وزش باد تمام گرد و غبارشون رو مردم استان های غربی و خصوصا کردستان باید استشمام کنند.
آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
  و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط parasto_gh ، Sadeghpour ، saeed nasiri majd ، ali_ahmadi ، .Utopia
(۱۳۹۰-۱۱-۷، ۰۸:۵۴ عصر)كسري نوشته است: از لحاظ آب و هوا هم شهر های اهواز سنندج و یک شهر هم در مغولستان آلوده ترین شهر های جهان از لحاظ وجود ذرات گرد و غبار موجود در هوا!!!!
حالا باز اهواز منبع نفت ایرانه و صنعتی، ولی سنندج چی؟؟؟؟؟ حتی تعداد کارخونجاتش به تعداد انگشتان 2 دست نمیرسه چی؟؟؟؟
دلیلش بیابون های عراق و عربستان که با وزش باد تمام گرد و غبارشون رو مردم استان های غربی و خصوصا کردستان باید استشمام کنند.

ممنون از اطلاعاتتون، من هم هروقت تو اخبار میزان آلودگی این شهرها رو می شنوم واقعاً متاسف میشم.

پاسخ
 سپاس شده توسط Sadeghpour ، kasrak ، .Utopia
(۱۳۹۰-۱۱-۷، ۰۸:۴۴ عصر)parasto_gh نوشته است: ﺭﯾﻮ ﺩﻭ ﮊﺍﻧﯿﺮﻭ ﺩﺭ ﺑﺮﺯﯾﻞ ﻫﺮ ﭼﻨﺪ ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺯﯾﺒﺎﺗﺮﯾﻦ ﺷﻬﺮﻫﺎﯼ ﺟﻬﺎﻥ ﺍﺳﺖ ﺍﻣﺎ ﺧﺸﻮﻧﺖ ﻭ ﻧﺎﺍﻣﻨﯽ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺑﯿﺪﺍﺩ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ.

لازمه ذكر بشه كه ريو دوژانيرو حدود 250 هزار زاغه نشين داره كه در شرايط بسيار بدي زندگي مي كنن و شايد يكي از دلايل نا امن بودن اين شهر همين زاغه نشين ها باشن .......و اينكه اين شهر يا اينكه جاذبه هاي طبيعيه خيلي زيادي داره ولي در كنارشم سمي ترين عنكبوت جهان هم توي اين شهر زندگي مي كنه و تا جايي كه من اطلاع دارم اگه اين عنكبوت نيشتون بزنه ...تا آخر عمر فلج ميشين و فقط بايد بشينين و روبروتون رو نگاه كنين .........
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  7t5vft1gcxenjxsyw7b6.png]
پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak ، shokri ، .Utopia ، parasto_gh ، aramo
منم اینو بهتون بگم که الوده ترین شهر ایران اراک و ذرات خطرناک زیادی تو هواش هست
به علت وجود کارخانه الومینیم و پتروشیمی که داره و اینکه شهر تو یه گودی قرار گرفته و اطرافش کاملا کوه وجود داره و تمام این هواهای الوده تو شهر جمع میشه :(
و نادرترین بیماریهای ریوی ایران تو شهر اراک :(

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Sadeghpour ، .Utopia ، parasto_gh ، aramo
مهندس پرستو بسیار متشکر از موضوع جالبی که فرستادید لطف کنید منبع این مطالب رو بگید حداقل بدونیم منبعش از کجاست

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، parasto_gh
(۱۳۹۰-۱۱-۷، ۰۹:۴۸ عصر)Sadeghpour نوشته است:
(۱۳۹۰-۱۱-۷، ۰۸:۴۴ عصر)parasto_gh نوشته است: ﺭﯾﻮ ﺩﻭ ﮊﺍﻧﯿﺮﻭ ﺩﺭ ﺑﺮﺯﯾﻞ ﻫﺮ ﭼﻨﺪ ﺍﯾﻦ ﺷﻬﺮ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺯﯾﺒﺎﺗﺮﯾﻦ ﺷﻬﺮﻫﺎﯼ ﺟﻬﺎﻥ ﺍﺳﺖ ﺍﻣﺎ ﺧﺸﻮﻧﺖ ﻭ ﻧﺎﺍﻣﻨﯽ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺑﯿﺪﺍﺩ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ.

لازمه ذكر بشه كه ريو دوژانيرو حدود 250 هزار زاغه نشين داره كه در شرايط بسيار بدي زندگي مي كنن و شايد يكي از دلايل نا امن بودن اين شهر همين زاغه نشين ها باشن .......و اينكه اين شهر يا اينكه جاذبه هاي طبيعيه خيلي زيادي داره ولي در كنارشم سمي ترين عنكبوت جهان هم توي اين شهر زندگي مي كنه و تا جايي كه من اطلاع دارم اگه اين عنكبوت نيشتون بزنه ...تا آخر عمر فلج ميشين و فقط بايد بشينين و روبروتون رو نگاه كنين .........
وای چه قدر خطرناک مهندس، هیچ فکری برای این عنکبوت ها نکردن، خیلی وحشتناکه که. نسلشون منقرض کنن یا حداقل درمانی واسه نیششون پیدا کنن. خوب شد ما اونجا به دنیا نیومدیم، همیشه فکر می کردم بدترین جای دنیا به دنیا اومدم، پس بدتر هم هست.
(۱۳۹۰-۱۱-۷، ۱۰:۴۶ عصر)shokri نوشته است: منم اینو بهتون بگم که الوده ترین شهر ایران اراک و ذرات خطرناک زیادی تو هواش هست
به علت وجود کارخانه الومینیم و پتروشیمی که داره و اینکه شهر تو یه گودی قرار گرفته و اطرافش کاملا کوه وجود داره و تمام این هواهای الوده تو شهر جمع میشه :(
و نادرترین بیماریهای ریوی ایران تو شهر اراک :(

من هم کاملاً قبول دارم که کارخانه آلومینیوم و پتروشیمی خیلی آلوده ان، تو یک پهنه ای از خراسان شمالی، شهرهای اسفراین، بجنورد، جاجرم، کارخانه های فولاد و ریخته گری اسفراین، پتروشیمی و سیمان بجنورد، آلومینیوم جاجرم قرار دارند که متاسفانه به علت تهیه نکردن یک سری فیلترهای هوا ( که احتمالاً تحریمه) آلودگی وحشتناکی ایجاد کردن که چند وقتیه نه بارون میاد نه برف، میگن درصد آلاینده هاش اینقدر وحشتناکه که کسی جرئت نداره اعلامشون کنه.
(۱۳۹۰-۱۱-۷، ۱۱:۲۹ عصر)aramo نوشته است: مهندس پرستو بسیار متشکر از موضوع جالبی که فرستادید لطف کنید منبع این مطالب رو بگید حداقل بدونیم منبعش از کجاست

خواهش می کنم مهندس aramo، همونطوری که در متن هم ذکر شده منبع اصلی این خبر ﭘﺎﯾﮕﺎﻩ ﺍﯾﻨﺘﺮﻧﺘﯽ ﺍﺭﺑﺎﻥ ﺗﺎﯾﺘﺎﻥ هست
که این پایگاه این ده تا شهر رو لیست کرده

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، shokri ، alireza ، aramo

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تاریخچه شهر اصفهان atelieahjam 0 1,298 ۱۳۹۳-۵-۱۶، ۱۱:۳۷ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  شهر یخی چین atelieahjam 0 797 ۱۳۹۳-۳-۱۰، ۰۵:۲۰ عصر
  شهر خطی atelieahjam 0 3,451 ۱۳۹۳-۲-۱۴، ۰۸:۳۸ عصر
  طرح تفصیلی شهر تهران parasto_gh 7 5,271 ۱۳۹۳-۱-۲۷، ۰۲:۳۴ عصر
  سفر به بزرگ‌ترین بازار آجری سرپوشیده و به هم پیوسته مسقف جهان + تصاویر Sahab 2 1,571 ۱۳۹۳-۱-۱۳، ۰۹:۳۹ صبح
آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
  فصلنامه هفت شهر شماره ۱ - با موضوع تجارب جهانی مرمت شهری ماراویا 2 2,638 ۱۳۹۲-۵-۸، ۰۷:۴۹ عصر
آخرین ارسال: ایلیا
  بزرگترین پل فواره ای جهان (+عکس) ماراویا 0 1,332 ۱۳۹۲-۴-۹، ۰۲:۰۹ عصر
آخرین ارسال: ماراویا
  معماري نشان دهنده هويت شهر است ماراویا 0 1,240 ۱۳۹۱-۱۱-۲۲، ۰۱:۰۴ عصر
  شهر الکترونیک ماراویا 0 1,263 ۱۳۹۱-۱۱-۲۰، ۰۱:۲۷ صبح
  شهر، متنی است که باید بتوان آن ‌را خواند آن ‌را خواند ماراویا 0 1,163 ۱۳۹۱-۱۱-۲۰، ۱۲:۵۶ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان