امتیاز موضوع:
  • 33 رأی - میانگین امتیازات: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مراحل گسترش و رشد شهرها؟
در کدام یک از مراحل گسترش و رشد شهرها، عواملی مانند زبان، نژاد، مذهب مشترک و درآمد یکسان، تأثیر خود را نشان می دهد؟
1-تراکم
2-تمرکز و استقرار
3-جدایی گزینی
4-هجوم

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، somita ، .Utopia ، aramo ، Sadeghpour
گزینه ی 3

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط aramo
گزینه صحیح: 3
از نظر اکولوژیست های شهری، گسترش شهر و رشد سریع شهرها، بویژه در کشورهای در حال توسعه، با توجه به عامل رقابت و جابجایی طی هفت مرحله انجام شده و می شود: 1-مرحله تراکم 2-مرحله تمرکز و استقرار3-مرحله عدم تمرکز یا کاهش تراکم 4-مرحله جدایی گزینی 5-مرحله هجوم 6-مرحله جایگزینی و توالی 7-جریان عادی
مرحله جدایی گزینی: زمانی که تراکم جمعیت زیاد شود و قشرهای مختلف جامعه در مرحله تمرکزگریزی قرار گرفتند، عواملی مانند زبان، نژاد، مذهب مشترک و درآمد، تأثیر خود را نشان داده وناهماهنگی محیط شهری و مردم آن رخ می دهد.

پاسخ
 سپاس شده توسط somita ، .Utopia ، shokri ، aramo
با سلام
مرحله جدایی گزینی باید جواب صحیح باشه

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط aramo
سلام
اگه امکانش هست منبع سوالو هم بنویسید که از کدام کتابه.با تشکر

آخرین ارسال های من :
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اهداف برنامه ریزی اجتماعی شهرها، کدام است؟ aramo 5 3,101 ۱۳۹۱-۳-۲۸، ۰۵:۳۶ عصر
آخرین ارسال: روجا
  هر روز یک سوال:4:مارکوس وایترویوس در مکان گزینی شهرها به چه عاملی بیشتر اهمیت می داد؟ meysam rezaei 4 3,749 ۱۳۹۰-۱۲-۱۶، ۰۹:۲۶ عصر
آخرین ارسال: poroshot
  هر روز یک سوال112:کدام نوع از فضاهای بسته رنسانس اکثرا در حومه شهرها بوده؟ Vasta 1 1,682 ۱۳۹۰-۱۰-۲۸، ۱۲:۴۴ عصر
آخرین ارسال: seywan_kurd
Question هر روز یک سوال:90: سرزمین آراتا و تل ابلیس به ترتیب در کدام شهرها؟؟؟؟؟؟ kasrak 4 2,309 ۱۳۹۰-۱۰-۲۳، ۰۹:۳۸ صبح
آخرین ارسال: پریسیما
Question سوال؟!؟!؟!؟ کتاب ((تکامل تدریجی شهرها)) اثر کیست؟ kasrak 3 2,184 ۱۳۹۰-۱۰-۱۹، ۱۲:۳۰ صبح
آخرین ارسال: aramo
  هر روز یک سوال:53:کتاب رسوایی شهرها از کیست؟ meysam rezaei 1 1,422 ۱۳۹۰-۱۰-۱۴، ۱۱:۵۸ عصر
آخرین ارسال: meysam rezaei
  هر روز یک سوال:49: شیب مطلوب خیابان ها در طراحی کالبدی شهرها چند درصد است؟ FaTyJo0oN 19 12,346 ۱۳۹۰-۱۰-۱۳، ۰۷:۱۸ عصر
آخرین ارسال: aramo
  هرروزیک سوال:51:نظارت بر گسترش بی رویه شهر و طراحی معابر و خیابانهای آلمان در قرن 19 meysam rezaei 1 1,530 ۱۳۹۰-۱۰-۱۰، ۰۹:۴۷ عصر
  هر روز یک سوال:34:منظور از پژوهش محیط در مراحل برنامه ریزی شهری چیست؟ meysam rezaei 3 2,327 ۱۳۹۰-۱۰-۵، ۰۸:۱۶ عصر
  هر روز یک سوال:30:معایب شهرهای اقماری چیست و اندازه جمعیت این شهرها چقدر است؟ meysam rezaei 3 3,247 ۱۳۹۰-۱۰-۳، ۰۲:۴۹ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان