ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 20 رأی - میانگین امتیازات: 3.2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
برنامه 5 ساله توسعه اردبيل براي اولين بار تدوين مي‌شود
شهردار اردبيل لايحه بودجه 118 ميليارد توماني سال 91 شهرداري را به شوراي اسلامي اين شهر تقديم کرد.
مهندس صديف بدري در مراسم آئين تقديم بودجه سال 91 شهرداري به شوراي اسلامي شهر اردبيل با اشاره به تحقق 50 درصدي بودجه سال 90 شهرداري اردبيل تا به امروز، پيش بيني کرد بيش از 70 درصد از درآمد اين بودجه تا پايان سال محقق شود.
شهردار اردبيل اعتبارات بودجه‌اي سال 91 اين شهرداري را 118 ميليارد تومان اعلام کرد و با اشاره به اين که بودجه تقديمي سال 91 مشخصات بارزي نسبت به سال‌هاي پيش دارد و ضمن يادآوري افزايش 20 درصدي اين بودجه نسبت به سال 90، افزود: عليرغم اصلاحات نهايي انجام شده و تغييراتي که در بعضي از قسمت‌هاي بودجه اعمال شده و با توجه به تمهيداتي که انجام خواهيم داد، پيش بيني مي‌کنيم اين رقم در سال 91 به طور کامل محقق شود.
صديف بدري خاطرنشان کرد: بودجه سال 91 شهرداري اردبيل در 9 برنامه و 8 طرح تهيه شده که برنامه حمل و نقل و بهبود عبور و مرور شهري؛ 49 درصد و تهيه آسفالت معابر نيز 40 درصد کل اين بودجه را شامل مي‌شود که افزايش دو برابري توليد و پخش آسفالت در سال آينده نتيجه اين بودجه خواهد بود.
شهردار اردبيل ايجاد و توسعه فضاي سبز شهري و تکميل پروژه‌هاي نيمه تمام در کنار آغاز پروژه‌هاي جديد مورد نياز شهر را از ديگر اولويت‌هاي در نظر گرفته شده در تنظيم بودجه سال 91 شهرداري اردبيل عنوان کرد و افزود: براي اولين بار است که در شهر اردبيل برنامه توسعه 5 ساله با افق ديد سال 91 تا سال 96 تدوين مي‌شود که تأکيد اعضاي شورا و ساير مسئولين هم بر اين بود.
وي تصريح کرد: مشاور اين طرح نيز انتخاب شده و طبق برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته قرار است اين طرح و برنامه از بودجه سال 92 لحاظ شود.
صديف بدري افزايش تعداد مناطق شهرداري اردبيل از 3 به 4 منطقه در سال جاري را از جمله اقدامات تأثيرگذار در روند توسعه شهر و نيز ارتقاي رتبه شهرداري اردبيل برشمرد و آغاز يک سري پروژه‌هاي مشارکتي با سرمايه‌گذاري بخش خصوصي و بومي را از جمله برنامه‌هاي مهم شهرداري در سال 91 بيان کرد و افزود: در سال پيش‌رو به صورت پايلوت در مناطق 1 و 2 شهرداري اردبيل، طرح شهرداري الکترونيک را اجرا خواهيم کرد.
وي همچنين با بيان اين که در تلاش هستيم در توزيع اعتبارات بين مناطق 4 گانه شهر اردبيل، عدالت رعايت شود، مشارکت مردم در پرداخت عوارض در سال جاري را مناسب ارزيابي کرد و افزود: تنها گلايه ما از ادارات دولتي است و با وجود بروزرساني بدهي اين ادارات که مبلغ 19 ميليارد تومان است، موفق به اخذ آن نشده‌ايم.
شهردار اردبيل با بيان اين که تقاضا داريم اين ادارات سريعتر نسبت به پرداخت بدهي‌هاي خود اقدام كنند، گفت: در خصوص دريافت اين مبالغ به يک سري اعمال قانوني نيز اقدام کرده‌ايم که در صورت ادامه عدم همکاري اين ادارات اقدامات بعدي را به اطلاع عموم خواهيم رساند.
بدري در ادامه اين مراسم پيگيري جدي مسئولان به ويژه استاندار مبني بر جذب سريعتر اعتبار 5 ميليارد توماني اختصاص يافته به ساماندهي شهر اردبيل را خواستار شد.
اجراي پروژه منوريل براي رفع مشکلات ترافيک شهر اردبيل
حجت‌الاسلام سيدحسن عاملي در مراسم تقديم لايحه بودجه سال 91 شهرداري به شوراي اسلامي شهر اردبيل گفت: تقاضاي من از شهرداري و اعضاي شوراي شهر اردبيل اين است که برنامه‌ريزي جامع براي اين شهر داشته باشند.
امام جمعه و نماينده ولي فقيه در استان اردبيل با بيان اينکه راه‌هاي بسيار زيادي براي زيبا سازي يک شهر وجود دارد، گفت: نبايد تنها راهکار را در توسعه و گسترش آسمان خراش‌ها و ساختمان‌هاي بلندمرتبه ديد چراکه عاطفه انساني موضوع فراموش شده‌اي است که بايد مورد توجه قرار گيرد.
سيد حسن عاملي همچنين ضرورت توجه به موضوع ترافيک شهر و مشکلات موجود در حمل و نقل درون شهري اردبيل را يادآور شد و اقدام شهرداري و اعضاي شوراي شهر در خصوص اجراي پروژه‌هايي نظير منوريل و قطار سبک شهري در اردبيل را جهت کاهش اين مشکلات خواستار شد.
امام جمعه اردبيل با تاکيد بر اين نکته که فضاهاي سالم تربيتي و فرهنگي در شهر ما بايد به اندازه نياز شهروندان وجود داشته باشد، گفت: توسعه آتي شهر اردبيل بايد با نگاه به گذشته درخشان اين شهر صورت گيرد.
وي ادامه داد: اقدامات مبارکي که در زمينه عمران و آباداني شهر توسط شهرداري و شوراي شهر اردبيل به خصوص در سال‌هاي اخير صورت گرفته قابل تقدير است.
امام جمعه اردبيل يکي از شرايط جامعيت طرح توسعه شهري را تأمين منابع مالي طرح‌ها در چارچوب شوراي اسلامي شهر و شهرداري عنوان کرد و افزود: اميدواريم با همکاري و همدلي هم اين شهر را به دانشگاهي واقعي تبديل کنيم که در تربيت فرزندان اين ديار موفق عمل کند.
سيد حسن عاملي در بخش ديگري از سخنان خود به اختصاص مبلغ 5 ميليارد تومان از سوي دولت براي ساماندهي حريم بقعه شيخ صفي‌الدين اردبيلي که به گفته ايشان، پس از ثبت جهاني اين اثر و به دنبال درخواست‌هاي مکرر مسئولان استان صورت گرفت؛ اشاره کرد و توجه جدي مسئولان مربوطه در جذب اين اعتبار را خواستار شد و ضمن يادآوري پروژه جاده گردشگري کمربندي کوه سبلان اردبيل که با توجه به طبيعت شگفت‌انگيز منطقه يک طرح کاملا استثنايي است، افزود: در صورت احياي اين طرح مهم، صنعت گردشگري اين استان با توجه ساير شاخص‌هاي موجود همچون روحيه مهمان‌نوازي مردم اردبيل، به شدت توسعه خواهد يافت.
توسعه يک شهر، تنها منوط به وظيفه شناسي يک نهاد نيست
حجت‌الاسلام سرداري نيز در اين مراسم با يادآوري پيشينه تاريخي شهر اردبيل و بيان اين نکته که اين شهر کهن زماني عنوان پايتختي کشور را به خود اختصاص داده بود، گفت: اين بدين معني است که اين شهر زماني استعداد مديريت يک کشور را داشته است.
وي تصريح کرد: البته اين بدان معني نيست که امروز داعيه پايتختي داشته باشيم بلکه منظور اين است که با در نظر داشتن حال و آينده خود بدانيم و ببينيم که در وضع موجود در چه شرايطي قرار گرفته‌ايم و بدانيم در روند توسعه‌اي که در بين شهرها وجود دارد، ما در کدام نقطه از اين جريان ايستاده‌ايم.
رييس شوراي اسلامي شهر اردبيل افزود: مبادا زماني به خود بياييم که ساير شهرها با ايجاد بستر مناسب توسعه از ما پيشي گرفته و زماني چشمان خود را باز کنيم که در رتبه بندي بين مراکز استان‌ها در جايگاه دو رديف مانده به آخر قرار گيريم چراکه اين شرايط ننگ بزرگي محسوب خواهد شد.
سرداري با بيان اين که موفقيت تک تک افراد در واقع به موفقيت کل جامعه منجر خواهد شد، گفت: هر فردي بدون فرافکني و محول کردن وظيفه خود به ديگري، کوچکترين کوتاهي نبايد در انجام وظيفه خود داشته باشد و اگر مي‌خواهيم شهري آباد داشته باشيم، اين امر تنها با همدلي و همکاري نزديک ميسر خواهد بود.
وي دخالت دادن آحاد مردم در ارتباط با عمران و آباداني و توسعه شهر اردبيل را از اصلي‌ترين برنامه‌هاي شورا اسلامي شهر و شهرداري بيان کرد و با اشاره به اين که در دوره سوم شوراي شهر اردبيل بيش از هر زمان ديگري روحيه همکاري و مشارکت وجود دارد، افزود: مي‌دانيم که نياز شهر و شهروندان بيش از آن چيزي است که اقدام صورت گرفته اما بايد در نظر داشت که توسعه يک شهر تنها منوط به وظيفه شناسي يک نهاد يا يک مسئول نيست.
حجت‌الاسلام سرداري با اذعان به اين که هم اکنون ديد ما به شهر اردبيل بايد در حد ديد به يک کلانشهر و مرکز استان باشد، گفت: در همين راستا برنامه 5 ساله توسعه شهر از سال 91 تا 96 را براي اولين‌ بار تصويب كرديم که اين موضوع هم ضرورت دورانديشي در امر توسعه شهر را مي‌طلبد.
سرداري در بخش ديگري از سخنان خود ضمن انتقاد از ديدگاه موجود در استان به مقوله سفرهاي خارجي و درون کشوري اعضاي شوراي شهر و ديد تجملي موجود به اين امر مهم، افزود: استفاده از تجربيات سفر به ساير مراکز استان‌ها و خارج از کشور موردي است که متأسفانه شوراي شهر اردبيل از آن بي‌بهره است.
[/size][/font]

آخرین ارسال های من :
موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  کارشناس مرمت بناهاي تاريخي کرمانشاه: مکاتبات براي ساخت پل جديد در کنار "پل کهنه" است saeiideh 961 1390-11-21، 08:59 عصر
آخرین ارسال: saeiideh
  براي پذیرش دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشورآماده‌ايم saeiideh 888 1390-11-19، 07:06 عصر
آخرین ارسال: saeiideh
  امکان الویت بندی پژوهشها با تدوین سند راهبردي براي صنعت توليد عايق‌هاي ساختماني saeiideh 871 1390-11-19، 02:06 عصر
آخرین ارسال: saeiideh
  تعامل شهرداري و استانداري قزوين براي تسريع در اجراي طرح‌ها saeiideh 751 1390-11-18، 12:26 عصر
آخرین ارسال: saeiideh
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آمار انجمن
آخرين ارسال ها
موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
  غیر رایگان  دانلود جزوه فنون و روش های برنامه ریزی-قسمت اول 6-29 0RKIDEH مصطفی 1992 تحقیقات ،جزوات(vip-2)
  پایان نامه امنیت شهری 6-21 غفوریان yashar.k درخواست پایان نامه
  متوسط هزینه زندگی دانشجویی 6-19 dariush60 mitrabegi زندگی در اوکراین
  منابع دارای اولویت اول مطالعه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد شهرسازی ویژه آز... 6-15 kasrak mtalkhab معرفی کتابهای تخصصی شهرسازی
  مبانی برنامه ریزی و مدیریت محیطی 6-15 محمد یگانه mtalkhab تحقیقات ،جزوات(vip-1)
  دانلود ArcGIS Desktop 10.2.0.3348 همراه با آموزش نصب 6-14 alireza saeed87 آموزش GIS
  دومین کنفرانس ملی یافته های نوین پژوهشی وآموزشی عمران معماری شهرسازی و محیط... 6-10 Sahab Sahab اخبار همایش ها
  غیر رایگان  داغ داغ، نقشه gis شهر تهران 6-10 parasto_gh mtr6510 طرح،پروژه،نقشه(vip-2)
  دانلود جزوه تصویری آموزش gis با فرمت pdf 6-10 alireza mtr6510 نرم افزار gis--پاسخگو مهندسین aramo و ...
  چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax 6-10 mtr6510 mtr6510 تالار گفتمان طراحی شهری
  آموزش تکنیک چیدمان فضا و نرم افزار دپس مپ ویژه طراحان و برنامه ریزان شهری 6-10 mtr6510 mtr6510 نرم افزار
  شهر شناور روی آب به نام لی لی پد 6-5 somita thicharua88 اخبار طراحی شهری
  تدریس و آموزش روش راندینلی 6-5 yaser seraj thicharua88 مدل های کمی در شهرسازی
  راهنمایی 6-1 faribayekta faribayekta پرسش و پاسخ
  کتاب شهرسازی 5-28 faribayekta faribayekta پرسش و پاسخ
با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

[-]
جستجو
جستجوی گوگل