ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 26 رأی - میانگین امتیازات: 3.12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
هنر گفت و گو _ اریک اوون ماس و دیزاین بوم
[تصویر:  180563463816547984584020124729842.jpg]
هنر گفت و گو نام اثری سترگ از هنرمند سورئال رنه مگریت است؛ در چشم اندازی از غول هایی در نبرد یا از اغاز جهان، دو انسان کوچک در گفت و گویند، سخنی ناشنیدنی جاریی است که در سکوت سنگ ها جذب می شود، اما در پای سنگ های تل انبار شده مجموعه حروفی شکل گرفته اند: رویا، صلح یا مرگ که تلاش دارند به اشوب سنگ ها نظمی دهند. اتووود گفت و گوهایش را زیر عنوان این ستون خواهد اورد.
دیزاین بوم در ژوئن 2011 با معمار آمریکایی تبار اریک اوون ماس eric owen moss در استودیو لوس آنجلس وی ملاقات کرد .
بهترین زمان روز برای شما چه هنگام است ؟
آن زمان که هنوز نرسیده ، یک پاسخ دشوار برای سؤال دشوار شما .
در حال حاضر به چه نوع موسیقی گوش می دهید ؟
فیلیپ گلاس اپرا و همچنین به تازگی آلبوم های قدیمی باب دیلن
چه کتاب هایی در میز کنار بستر شما هستند ؟
کتابی به اسم blood money که قصد خواندنش را دارم . به تازگی کتاب "دختری با خالکوبی اژدها" از لارسون را تمام کردم که به شما هم خواندن آن را پیشنهاد می کنم .
آیا شما مجلات طراحی ، معماری و مد را هم می خوانید ؟
نه خیلی . زمان هایی در دفتر ، ما هر شمارۀ GA , abitare , domus , latu دریافت می کردیم . هنوز هم گه گاهی ، وقتی مقاله غیر معمولی نوشته شده از پیشرفت معماری مدرن از نقطه نظر تاریخی وجود داشته باشد ، می خوانیم .
خبرها را از چه منبعی دریافت می کنید ؟
این روزها بیشتر به صورت آنلاین و گه گاهی هم تلویزیون .
از چه نوع لباسی برای پوشیدن اجتناب میکنید ؟
وقتی صحبت از مد می شود ، با یک نگاه به من متوجه می شوید که مرد ساده پوشی هستم .
زمانی که بچه بودید ، دوست داشتید که یک معمار شوید ؟
درواقع من همیشه به معماری علاقه مند بوده ام . زمانی که بچه بودم ، مادرم همکار ریچارد نیوترا بود .
در چه مکان هایی بر روی طرح ها و پروژه هایتان کار می کنید ؟
بیشتر در استودیو . و زمانی که در سفر هستم و چیزی به ذهنم می رسد ، با یک گفت گوی جالب با کسی دارم ، آنها را می نویسم .
در مورد کارهایتان با دیگر طراحان هم بحث میکنید ؟
وُلف پریکس یک دوست خوب برای من است . در بعضی روزها ، شریکِ زاها حدید ، پاتریک شوماخر در AIA به مذاکره می نشینیم . فرانکی (فرانک گری) که به طور منظم یا غیر منظم با هم بحث می کنیم و تام مین که با هم صمیمی بوده و در تماس هستیم .
سبک خود را تعریف کنید . مثل توصیف یک دوست خوب .
در یک روش ، برای من راحت تر است که ناآرام باشم . من همیشه می گویم که زمان برای آزمایش وجود دارد ، که شما باید نقطه نظری داشته و آن را باور کنید . دست کم اینکه به طور شایسته ای دیدگاه خود را در یک پروژه حفظ کنید .
لطفأ برای ما از تحول و تکامل در کارهای خود ، از پروژه اول تا به امروز بگویید ؟
من فکر میکنم که تفاوت های بسیاری وجود دارد و اگر قرار باشد دریک مسیر درست حرکت کند ، باید تنوع وجود داشته باشد و همچنین برخی از بدگمانی ها از آنچه که قبلأ بود و آنچه که در حال حاضر است . پروژه هایی در حال حاضر بر روی آنها کار می کنیم بزرگتر هستند ، اما امیدوارم به این معنی نباشد که همه به یک شکل توسعه پیدا کنند . من می خواهم که مردم آنها را به عنوان یک چارچوب برای آنالیز ببینند که به صورت بصری و تجربی متفاوت هستند . ما یاد میگیریم چراکه مردم همه همیشه راجع به اینکه چگونه آموزش دیدند و بهتر شدند صحبت می کنند و چیزی که راجع به آن صحبت نمی کنند ، از یاد بردن است . و شمامی دانید که به طور اجتناب ناپذیر ، اگر طراحی کنید و در یک دوره طولانی به طرح های یک نفر نگاه کنید ، در آخر طرح هایی شبیه به هم رندر میگیرید . باید یاد بگیریم که امضاها و طرح های متفاوتی داشته باشیم .
چه پروژه ای بیشتر رضایت خاطر شما را جذب کرده ؟
من پاسخی برای این سؤال ندارم . برای من ، بعد از یک دوره زمانی ، شما بیشتر خودآگاه و هوشیار می شوید و مرزها و محدودیت های چارچوب کاری خود را می دانید . در طول هر پروژه باید یک اعتقاد کافی وجود داشته و این اعتقاد راسخ را حفظ کرد .
برای چه کسی مایلید چیزی را طراحی کنید ؟
من دوست دارم که با archigram همکاری داشته باشم . این افراد برخی از مفاهیم کاملأ آینده نگر و پروژه هایی برای عصر خود را مطرح می کنند . هیچ انسان معاصری به اندازه آنها رادیکالی و تندرو نیست .
آیا طراح با معماری از گذشته است که شما او را تحسین کنید ؟
برای این سؤال دو پاسخ دارم . آنتونی گائودی و اریش مندلسون افراد مورد علاقه من بودند و بعدها ، جیم استرلینگ که یک معمار غیر معمول در بسیاری از جهات بود . یک رابطه قانع کننده ای بین موسی گینسبرگ (یک معمار روسی دهه 20) یا لو کوربوزیه ، ریچارد میر یا چارلی گواتمی وجود دارد .
و بین کسانی که هنوز معاصر هستند و کار میکنند ؟
فرانک گری ، نه به خاطر اینکه ما دوست هستیم بلکه پروژه های او بسیار پرکار هستند به خصوص در زمانی که او کار خود را شروع کرد که یک دورۀ مثلثی با قوانین موازی و قالب های دایره ای بود . او با CATIA کار میکرد ، یک نرم افزار هوا فضا که برای معماران در آن زمان غریبه بود و با استفاده از آن موضوعاتش را طراحی و می ساخت . او با برنامه ای طرح های خود را میکشید که هنوز برای ایجاد فرم هایش وجود نداشت و اکنون همه از برنامه هایی استفاده می کنند که فرانکی 10 سال پیش به کار می برد .
چه توصیه ای برای جوانان دارید ؟
این روزها من افراد جوانی را می بینم که به شدت محافظه کار هستند . در بسیاری از مدارس در سراسر جهان می گویند که از نرم افزارهای مایا ، راینو ، برش لیزری ، ماشین های CNC و ... استفاده کنید . ولی من در کلاس هایی که تدریس می کنم ، نمی گویم که چگونه کار کنند و یا مثلأ از این نرم افزارها استفاده کنند . افراد را تشویق می کنم که مستقل و با اعتماد به نفس باشند ، تمایل به قضاوت شخصی داشته و عواقب آن را هم بپردازند . درست نیست که همیشه شاد بوده و همه روش هایتان کارساز باشد ، شما باید زمانی سرخورده ، نا امید و عصبانی شوید و ببینید که جهان می تواند چیزی غیر از این باشد و اینکه شما می باید گاهی مسیر آن را عوض کنید . چه خوب و چه بد ، یک بحث فلسفی است که باعث می شود مردم مسائل را تغییر دهند .
چه موضوعی از آینده شما را می ترساند ؟
من از همه چیز می ترسم . دقیقأ منظور شما را نمیدانم وقتی مطمئن نیستم که معنی آینده فی نفسه چیست . میتوان آن را شخصی کرد مثل نگران بودن از آینده فرزندان و یا اینکه خواهان بیماری و تصادفات و ناتوانی های کمتری در جهان باشید .
[تصویر:  180563463817066271724020122622712.jpg]3555-hayden-in-culver-city-california
[تصویر:  18056346381712205038052012222502.jpg]'glass-tower'-in-south-central-los-angeles,-california
[تصویر:  180563463817154517052520125425172.jpg]republic-square,-mixed-use-tower-in-almaty,-kazakhstan
[تصویر:  180563463817210366993520125023662.jpg]section-of-republic-square
[تصویر:  180563463817365430311020122524302.jpg]'samitaur-tower'-in--culver-city,-los-angeles,-california
[تصویر:  180563463817332558391520125225582.jpg]street-side-elevation
[تصویر:  180563463817259659737020123926592.jpg]model-of-the-'samitaur'-tower
[تصویر:  18056346381662587315352012528732.jpg]entrances-to-3555-hayden[تصویر:  180563463817561248832520124122482.jpg]eric owen moss signature

آخرین ارسال های من :
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آمار انجمن
آخرين ارسال ها
موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
  مدارک لازم جهت تغییرات شرکت ها و ثبت صورتجلسات شرکت دیروز sabtnik sabtnik گفتگوی آزاد
  جلوگیری از اسپم طراحی سایت در گوگل دیروز limootorsh limootorsh سایر نرم افزارها
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 دیروز alireza shivashf تالار گفتمان طراحی شهری
  100 نکته درک عمومی معماری 3-25 MHAKBARI wallflore تحقیقات و جزوات
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 3-20 alireza udesigner تالار گفتمان طراحی شهری
  درخواست رایگان  نقشه منطقه بندی شهر شیراز 3-20 haydariyan haydariyan درخواست نقشه
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری 9... 3-20 alireza gholamirayan تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 3-19 alireza payam_km تالار گفتمان طراحی شهری
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96 3-18 alireza rikhtehgaran تالار گفتمان طراحی شهری
  نتایج کنکور ارشد 96 آمد.... کارنامه های رتبه های 1 تا 4 رقمی 3-17 alireza nassi تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 3-17 alireza فرانک پورامین تالار گفتمان طراحی شهری
  دانلود دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ارشد ۹6 3-17 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 26 کشور در گرایش برنامه ریزی شهری ... 3-16 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 20 کشور در گرایش طراحی شهری 96 3-16 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 7 کشور در گرایش طراحی شهری 96 3-16 alireza alireza تالار گفتمان طراحی شهری
با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

[-]
جستجو
جستجوی گوگل