ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
برنامه‌های ترافیکی شهرداری؛ از دوربین چراغ قرمز تا حمل‌ونقل با مترو و دوچرخه
معاون ترافیک شهردار تهران با تشریح مهمترین پروژه‌های ترافیکی و برنامه‌های سال 91 این معاونت گفت: توسعه حمل و نقل عمومی و احداث بیش از 21 کیلومتر مترو در پایتخت، راه‌اندازی 77 دستگاه دوربین ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز، افزودن دوچرخه به مدهای حمل و نقلی تهران و توسعه تابلوهای نمایشگر متغیر خبری و ترافیکی از جمله اهم برنامه‌های سال آینده است.
مهندس سید جعفر تشکری هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، توسعه خطوط مترو، احداث و توسعه خطوط مترو، احداث و توسعه خطوط سامانه تندرو، تجهیز و توسعه مسیرهای ویژه دوچرخه، اصلاح هندسی معابر، احداث زیرگذرهای عابر پیاده، نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و خرید اتوبوس‌های جدید دوکابین جهت سامانه‌های تندرو و نوسازی ناوگان اتوبوس‌های برقی را بخشی از پروژه‌های مهم معاونت ترافیک شهرداری تهران در سال 91 عنوان و تصریح کرد: در عین حال نصب تجهیزات دستگاه‌های پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی، توسعه سیستم هوشمند و کنترل مرکزی ترافیک تهران، افزایش تجهیز تقاطع‌ها به سیستم‌های تشخیص و ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز، توسعه سیستم نظارت تصویری، نصب و راه‌اندازی دوربین‌های خودکار ثبت تخلف و توسعه زیرساخت‌های فیبر نوری، نصب تابلوهای متغیر VMS و DMS و علائم راهنمایی و رانندگی از جمله دیگر برنامه‌های این معاونت در سال 91 خواهد بود.

وی به برنامه‌های شرکت مترو در سال 91 اشاره کرد و افزود: بهره برداری از 12 کیلومتر خط 3 مترو از بزرگراه آزادگان تا چهارراه ولیعصر(عج) با 14 ایستگاه، 5/2 کیلومتر خط 4 و توسعه تا فرودگاه مهرآباد با 3 ایستگاه، 5/6 کیلومتر خط 7 بوستان گفتگو تا نواب با 6 ایستگاه و مجموعا 4/21 کیلومتر مترو با 23 ایستگاه در برنامه‌های سال 91 قرار دارند که در صورت تامین اعتبارات لازم توسط دولت به بهره‌برداری خواهند رسید.

معاون ترافیک شهردار تهران احداث 10 کیلومتر از خط 5 سامانه اتوبوس‌های تندرو از دردشت تا میدان آرژانتین و احداث خط 8 این سامانه از ترمینال جنوب به پایانه بسیج به طول 6 کیلومتر در نیمه اول سال آینده را از دیگر برنامه‌های این معاونت عنوان کرد و افزود: در عین حال توسعه و تجهیز مسیرهای ویژه دوچرخه نیز در دستورکار اصلی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در سال 91 قرار دارد که بر این اساس بخشی از370 کیلومتر مسیر دوچرخه و یکهزار خانه دوچرخه در شهر تهران در سال آینده راه‌اندازی خواهد شد و بدین ترتیب دوچرخه نیز به یکی از مدهای حمل و نقلی پایتخت تبدیل می‌شود.

وی احداث پل چپ‌گرد گلها در منطقه 21، احداث زیرگذر بیمارستان دی و احداث زیرگذر محمدعلی جناح را از جمله برنامه‌های دیگر این معاونت در نیمه اول سال 91 اعلام کرد و افزود: در عین حال خرید و بهره‌برداری از 390 دستگاه اتوبوس دو کابین و 24 دستگاه اتوبوس برقی نیز در سال آینده با تامین اعتبارهای مورد نیاز محقق خواهد شد.

معاون ترافیک شهردار تهران از نصب و راه‌اندازی 22 نمایشگر اطلاع‌رسانی تمام رنگی در تهران تا پایان فروردین ماه سال آینده خبر داد و به ایسنا گفت: در عین حال راه‌اندازی 77 دستگاه دوربین ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز برای نخستین بار در تهران، راه‌اندازی 59 تقاطع مجهز به چراغ راهنمایی و رانندگی و هوشمند، 69 دستگاه دوربین نظارت تصویری و 110 دستگاه دوربین ثبت تخلف سرعت در معابر تهران نیز از جمله برنامه‌های سال آینده می‌باشد.

وی به بهره‌برداری از 88 کیلومتر شبکه فیبر نوری اشاره کرد و گفت : در عین حال 14 دستگاه تابلوی متغیر خبری نیز با توجه به استقبال شهروندان از این تابلوها در سطح بزرگراه‌ها نصب می‌شود که بدین ترتیب شهروندان از وضعیت ترافیک لحظه‌ای بزرگراه‌های مختلف تهران و پیام‌های ترافیکی مطلع خواهند شد.

معاون ترافیک شهردار تهران به اعتبارات پیشنهادی معاونت ترافیک شهرداری تهران در سال 91 اشاره کرد و گفت: کمک به شرکت مترو برای بهره‌برداری از خطوط و بازپرداخت وام این شرکت، نگهداری و بهسازی خطوط متروی تهران، نوسازی ناوگان اتوبوس‌های تندرو و خرید اتوبوس‌های برقی، کمک به سازمان تاکسیرانی و ساماندهی رانندگان و پرداخت هزار فقره انواع وام به رانندگان تاکسی و بیمه رانندگان، تعمیر و نگهداری پارک‌سوارهای اقماری، ساماندهی پایانه‌های درونشهری شرکت واحد، توسعه فاز 2 پایانه غرب و توسعه پایانه جنوب بخشی از اعتبارات سرمایه‌ای پیشنهادی معاونت ترافیک شهرداری تهران در سال آینده خواهد بود.

وی تخصیص اعتبار برای احداث و توسعه خطوط سامانه تندرو، احداث پل‌های عابر پیاده مکانیزه، نصب علایم ایمنی و راهنمایی و رانندگی برای طرح‌های ویژه فصلی از جمله استقبال از بهار، استقبال از مهر و ... و توسعه و تجهیز مسیرهای ویژه دوچرخه را از جمله دیگر ردیف‌های پیشنهادی بودجه سال آینده معاونت ترافیک شهرداری تهران عنوان و تصریح کرد: در عین حال توسعه و تجهیز مسیرهای دوچرخه، نصب تابلوهای تعیین مسیر سطح شهر تهران، نصب تجهیزات ایمنی، نصب گارد ریل، تبدیل تقاطع‌های مجهز به چراغ‌های چشمک زن به چراغ‌های راهنمایی و رانندگی برنامه‌پذیر، توسعه سیستم هوشمند و کنترل مرکزی، تجهیز تقاطع‌ها به سیستم‌های تشخیص و ثبت عبور از چراغ قرمز، توسعه سیستم نظارت تصویری، نصب و راه اندازی دوربین‌های خودکار ثبت تخلف سرعت، توسعه زیر ساخت‌های فیبر نوری، اجرای سیستم مدیریت هوشمند در بزرگراه‌ها، نصب تابلوهای متغیر خبری، نگهداری زیر ساخت‌های فیبر نوری، نگهداری تابلوهای متغیر خبری، راهبری و نگهداری ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، بهسازی و تجهیز مراکز معاینه فنی خودروها، تجهیز فنی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، توسعه و نوسازی وسایط نقلیه پلیس راهور تهران و ... نیز از دیگر پیشنهادات این معاونت در بخش اعتبارات سرمایه‌ای سال 91 است.

معاون ترافیک شهردار تهران در پایان اظهارامیدواری کرد که شورای شهر تهران همانند سال‌های گذشته با تصویب اعتبارات مورد نیاز معاونت ترافیک شهرداری تهران در سال 91، شهرداری تهران را در توسعه حمل و نقل عمومی یاری کند.

آخرین ارسال های من :
 سپاس شده توسط: aramo
موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  گزارش سازمان بازرسی از تخلفات دولت در حوزه مترو به مجلس ارسال شد saeiideh 880 1390-12-6، 01:47 عصر
آخرین ارسال: saeiideh
  قالیباف: بحران ترافیک را فقط توسعه مترو حل می‌کند saeiideh 844 1390-12-3، 06:39 عصر
آخرین ارسال: saeiideh
  منشور علمی شهرداری تهران saeiideh 769 1390-12-2، 04:27 عصر
آخرین ارسال: saeiideh
  شهرداری در دوره جدید از نهاد خدماتی به نهادی اجتماعی تبدیل شده است saeiideh 914 1390-12-2، 04:26 عصر
آخرین ارسال: saeiideh
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آمار انجمن
آخرين ارسال ها
موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
  مقاله  ویژگی های منحصر شرکت سهامی عام دیروز comreg comreg گفتگوی آزاد
  مقاله  مهمترین تفاوت هایی که بین شرکتهای سرمایه گذاری و هلدینگ وجود دارد دیروز sabti sabti گفتگوی آزاد
  (دانلود پژوهش شهر دوستدار کودک )مناسب سازی فضای شهری برای حضور کودکان 7-25 E.Y.I E.Y.I فروشگاه فایل اربان شاپ
  کتاب درسی شناخت مواد و مصالح 7-24 alireza alireza تحقیقات و جزوات
  جزوه شناخت مواد و مصالح ساختمانی 7-24 alireza alireza تحقیقات و جزوات
  دانلود مستند و کتاب برنامه توسعه راهبردی شهر ورشو تا سال 2020 7-22 haydariyan haydariyan cds
  کنفرانس عمران، معماری و شهرسازی کشورهای جهان اسلام 7-10 samari.arman samari.arman اخبار همایش ها
  مقاله ارائه مدلی جهت شناسایی بهره وران کلید 7-8 zxc zxc مدل ها و تکنیک های شهرسازی
  نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید 7-5 s1s2s3 anis.almasian تالار گفتمان طراحی شهری
  غیر رایگان  دانلود جزوه فنون و روش های برنامه ریزی-قسمت اول 6-29 0RKIDEH مصطفی 1992 تحقیقات ،جزوات(vip-2)
  پایان نامه امنیت شهری 6-21 غفوریان yashar.k درخواست پایان نامه
  منابع دارای اولویت اول مطالعه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد شهرسازی ویژه آز... 6-15 kasrak mtalkhab معرفی کتابهای تخصصی شهرسازی
  مبانی برنامه ریزی و مدیریت محیطی 6-15 محمد یگانه mtalkhab تحقیقات ،جزوات(vip-1)
  دانلود ArcGIS Desktop 10.2.0.3348 همراه با آموزش نصب 6-14 alireza saeed87 آموزش GIS
  دومین کنفرانس ملی یافته های نوین پژوهشی وآموزشی عمران معماری شهرسازی و محیط... 6-10 Sahab Sahab اخبار همایش ها
با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

[-]
جستجو
جستجوی گوگل