ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
برنامه‌های ترافیکی شهرداری؛ از دوربین چراغ قرمز تا حمل‌ونقل با مترو و دوچرخه
معاون ترافیک شهردار تهران با تشریح مهمترین پروژه‌های ترافیکی و برنامه‌های سال 91 این معاونت گفت: توسعه حمل و نقل عمومی و احداث بیش از 21 کیلومتر مترو در پایتخت، راه‌اندازی 77 دستگاه دوربین ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز، افزودن دوچرخه به مدهای حمل و نقلی تهران و توسعه تابلوهای نمایشگر متغیر خبری و ترافیکی از جمله اهم برنامه‌های سال آینده است.
مهندس سید جعفر تشکری هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا، توسعه خطوط مترو، احداث و توسعه خطوط مترو، احداث و توسعه خطوط سامانه تندرو، تجهیز و توسعه مسیرهای ویژه دوچرخه، اصلاح هندسی معابر، احداث زیرگذرهای عابر پیاده، نوسازی ناوگان اتوبوسرانی و خرید اتوبوس‌های جدید دوکابین جهت سامانه‌های تندرو و نوسازی ناوگان اتوبوس‌های برقی را بخشی از پروژه‌های مهم معاونت ترافیک شهرداری تهران در سال 91 عنوان و تصریح کرد: در عین حال نصب تجهیزات دستگاه‌های پایش آلاینده‌های زیست‌محیطی، توسعه سیستم هوشمند و کنترل مرکزی ترافیک تهران، افزایش تجهیز تقاطع‌ها به سیستم‌های تشخیص و ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز، توسعه سیستم نظارت تصویری، نصب و راه‌اندازی دوربین‌های خودکار ثبت تخلف و توسعه زیرساخت‌های فیبر نوری، نصب تابلوهای متغیر VMS و DMS و علائم راهنمایی و رانندگی از جمله دیگر برنامه‌های این معاونت در سال 91 خواهد بود.

وی به برنامه‌های شرکت مترو در سال 91 اشاره کرد و افزود: بهره برداری از 12 کیلومتر خط 3 مترو از بزرگراه آزادگان تا چهارراه ولیعصر(عج) با 14 ایستگاه، 5/2 کیلومتر خط 4 و توسعه تا فرودگاه مهرآباد با 3 ایستگاه، 5/6 کیلومتر خط 7 بوستان گفتگو تا نواب با 6 ایستگاه و مجموعا 4/21 کیلومتر مترو با 23 ایستگاه در برنامه‌های سال 91 قرار دارند که در صورت تامین اعتبارات لازم توسط دولت به بهره‌برداری خواهند رسید.

معاون ترافیک شهردار تهران احداث 10 کیلومتر از خط 5 سامانه اتوبوس‌های تندرو از دردشت تا میدان آرژانتین و احداث خط 8 این سامانه از ترمینال جنوب به پایانه بسیج به طول 6 کیلومتر در نیمه اول سال آینده را از دیگر برنامه‌های این معاونت عنوان کرد و افزود: در عین حال توسعه و تجهیز مسیرهای ویژه دوچرخه نیز در دستورکار اصلی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در سال 91 قرار دارد که بر این اساس بخشی از370 کیلومتر مسیر دوچرخه و یکهزار خانه دوچرخه در شهر تهران در سال آینده راه‌اندازی خواهد شد و بدین ترتیب دوچرخه نیز به یکی از مدهای حمل و نقلی پایتخت تبدیل می‌شود.

وی احداث پل چپ‌گرد گلها در منطقه 21، احداث زیرگذر بیمارستان دی و احداث زیرگذر محمدعلی جناح را از جمله برنامه‌های دیگر این معاونت در نیمه اول سال 91 اعلام کرد و افزود: در عین حال خرید و بهره‌برداری از 390 دستگاه اتوبوس دو کابین و 24 دستگاه اتوبوس برقی نیز در سال آینده با تامین اعتبارهای مورد نیاز محقق خواهد شد.

معاون ترافیک شهردار تهران از نصب و راه‌اندازی 22 نمایشگر اطلاع‌رسانی تمام رنگی در تهران تا پایان فروردین ماه سال آینده خبر داد و به ایسنا گفت: در عین حال راه‌اندازی 77 دستگاه دوربین ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز برای نخستین بار در تهران، راه‌اندازی 59 تقاطع مجهز به چراغ راهنمایی و رانندگی و هوشمند، 69 دستگاه دوربین نظارت تصویری و 110 دستگاه دوربین ثبت تخلف سرعت در معابر تهران نیز از جمله برنامه‌های سال آینده می‌باشد.

وی به بهره‌برداری از 88 کیلومتر شبکه فیبر نوری اشاره کرد و گفت : در عین حال 14 دستگاه تابلوی متغیر خبری نیز با توجه به استقبال شهروندان از این تابلوها در سطح بزرگراه‌ها نصب می‌شود که بدین ترتیب شهروندان از وضعیت ترافیک لحظه‌ای بزرگراه‌های مختلف تهران و پیام‌های ترافیکی مطلع خواهند شد.

معاون ترافیک شهردار تهران به اعتبارات پیشنهادی معاونت ترافیک شهرداری تهران در سال 91 اشاره کرد و گفت: کمک به شرکت مترو برای بهره‌برداری از خطوط و بازپرداخت وام این شرکت، نگهداری و بهسازی خطوط متروی تهران، نوسازی ناوگان اتوبوس‌های تندرو و خرید اتوبوس‌های برقی، کمک به سازمان تاکسیرانی و ساماندهی رانندگان و پرداخت هزار فقره انواع وام به رانندگان تاکسی و بیمه رانندگان، تعمیر و نگهداری پارک‌سوارهای اقماری، ساماندهی پایانه‌های درونشهری شرکت واحد، توسعه فاز 2 پایانه غرب و توسعه پایانه جنوب بخشی از اعتبارات سرمایه‌ای پیشنهادی معاونت ترافیک شهرداری تهران در سال آینده خواهد بود.

وی تخصیص اعتبار برای احداث و توسعه خطوط سامانه تندرو، احداث پل‌های عابر پیاده مکانیزه، نصب علایم ایمنی و راهنمایی و رانندگی برای طرح‌های ویژه فصلی از جمله استقبال از بهار، استقبال از مهر و ... و توسعه و تجهیز مسیرهای ویژه دوچرخه را از جمله دیگر ردیف‌های پیشنهادی بودجه سال آینده معاونت ترافیک شهرداری تهران عنوان و تصریح کرد: در عین حال توسعه و تجهیز مسیرهای دوچرخه، نصب تابلوهای تعیین مسیر سطح شهر تهران، نصب تجهیزات ایمنی، نصب گارد ریل، تبدیل تقاطع‌های مجهز به چراغ‌های چشمک زن به چراغ‌های راهنمایی و رانندگی برنامه‌پذیر، توسعه سیستم هوشمند و کنترل مرکزی، تجهیز تقاطع‌ها به سیستم‌های تشخیص و ثبت عبور از چراغ قرمز، توسعه سیستم نظارت تصویری، نصب و راه اندازی دوربین‌های خودکار ثبت تخلف سرعت، توسعه زیر ساخت‌های فیبر نوری، اجرای سیستم مدیریت هوشمند در بزرگراه‌ها، نصب تابلوهای متغیر خبری، نگهداری زیر ساخت‌های فیبر نوری، نگهداری تابلوهای متغیر خبری، راهبری و نگهداری ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، بهسازی و تجهیز مراکز معاینه فنی خودروها، تجهیز فنی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، توسعه و نوسازی وسایط نقلیه پلیس راهور تهران و ... نیز از دیگر پیشنهادات این معاونت در بخش اعتبارات سرمایه‌ای سال 91 است.

معاون ترافیک شهردار تهران در پایان اظهارامیدواری کرد که شورای شهر تهران همانند سال‌های گذشته با تصویب اعتبارات مورد نیاز معاونت ترافیک شهرداری تهران در سال 91، شهرداری تهران را در توسعه حمل و نقل عمومی یاری کند.

آخرین ارسال های من :
 سپاس شده توسط: aramo
موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  گزارش سازمان بازرسی از تخلفات دولت در حوزه مترو به مجلس ارسال شد saeiideh 950 2012-02-25، 01:47 PM
آخرین ارسال: saeiideh
  قالیباف: بحران ترافیک را فقط توسعه مترو حل می‌کند saeiideh 905 2012-02-22، 06:39 PM
آخرین ارسال: saeiideh
  منشور علمی شهرداری تهران saeiideh 814 2012-02-21، 04:27 PM
آخرین ارسال: saeiideh
  شهرداری در دوره جدید از نهاد خدماتی به نهادی اجتماعی تبدیل شده است saeiideh 998 2012-02-21، 04:26 PM
آخرین ارسال: saeiideh
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آمار انجمن
آخرين ارسال ها
موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
  طراحی شهری و روانشناسی محیط 02-20 shahryar mamamama سایر مقالات
  درخواست کتاب حقوق و قوانین شهری دکتر کامیار 02-16 gasemij dariushbabri پرسش و پاسخ
  دانلود ارزشمند خلاصه فصل به فصل مباحث عمومی طراحی شهری 02-16 ریحانه dariushbabri مشاوره کنکور
  چگونه هوای پاکیزه داشته باشیم؟ 02-06 kazem kazem مدیریت شهری
  شهر شناور روی آب به نام لی لی پد 01-27 somita asmasaleh اخبار طراحی شهری
  طرح جامع اهواز 01-21 alireza alireza طرح،پروژه،نقشه
  نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید 01-21 s1s2s3 fantomn تالار گفتمان طراحی شهری
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 01-21 alireza fantomn تالار گفتمان طراحی شهری
  [خبر شهرسازی]  طرح های آمایش 01-20 حدیث گلی حدیث گلی تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  شهر سازی 01-20 mahroo456 mahroo456 میز گرد
  آموزش و مشاوره تخصصی با نرم افزار PLS 01-19 amindatcom alireza سایر نرم افزارها
  مشاوره برنامه ریزی  مشاوره مباحث عمومی شهرسازی -مهشید جمشیدی -رتبه 13 کنکور ... 01-16 mahshid -jm tornado26 مشاوره کنکور
  کتاب های آمادگی کارشناسی ارشد خانه شهرسازان 01-16 davd alireza کتابخانه شهرسازی(2)
  4 آزمون آنلاین رایگان گرایش برنامه ریزی شهری و طراحی شهری 01-14 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  خبر ویژه  لغو مصوبه کمسیون هم ارزی توسط هییت عمومی دیوان عدالت 01-12 maravia1979 omid623 سوالات
با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

[-]
جستجو
جستجوی گوگل