امتیاز موضوع:
  • 31 رأی - میانگین امتیازات: 2.81
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تراشه های کانسپچوال ـ بالْکْـریشنا دوشی، موسسه احمد اباد و متافیزیکِ حضورِ لویی کان+ فیلم

[تصویر:  1836634657347509398510201250259392.jpg]
ناتانیل کان: او بخش قابل توجهی از زمانش را اینجا [در احمداباد] با معماری به نام [بالک ریشنا] دوشی می گذراند. . . یک روز قبل از مرگ، لو[یی کان] برای اخرین بار در مجموعه در حال ساخت گشتی می زند و شام اخر را نیز با او و خانواده اش می خورد، 16 ام مارچ 1974.

بالک ریشنا دوشی: برای ما دیدن لو همیشه خوشایند و هیجان اور بود، یک اضطراب عظیم و پیش بینی اینکه از او خواهیم اموخت، تعداد ادم هایی که در مورد ماده در وضعیتی معنوی صحبت می کنند خیلی خیلی کم است، اما برای او هیچ چیز، نقش ماده را ایفا می کرد، سکوت برای او ماده بود، رازالودگی و رمز پیچید در نور برای او نقش ماده را بازی می کرد و این ها به هیچ وجه در گفتمان رسمی معماری نگاه بهنجاری نبودند و کسی که به چنین درکی رسیده باشد، حتما ادم معمولی ای نبوده است، او روحی عمیقا بارور و فرهیخته داشت، ما [در هند] ان را گورو می نامیم و به این دلیل است که من فکر می کنم لویی کان به همین جا تعلق داشت، من فکر می کنم او واقعا به فهمی معنوی نائل امده بود، در هند ما همیشه می گوییم، هیچ کس نمی میرد، ان ها به جهان دیگرْ می روند، این یک گذر است، بدن می میرد، اما روح نمی میرد، اگاهی و وجدان فناناپذیر اند.و لو به این مرحله رسیده بود، فهم فراانسانی وی به او اموخته بود که هیچ چیز نمی میرد و همه چیز از یک وضعیت به وضعیت دیگر انتقال می یابند، و ما منتظریم که او بازگردد، او در نگاه، در شکرگذاری و در ارزو کردن هست و من حس می کنم اگر در عمق این سکوت [مواج در موسسه مدیریت احمد اباد] غور کنی، او را همین جا می یابی من مطمئن هستم.

نسخه کامل فیلم را می توانید اینجا دانلود فرمایید

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  طریقه ساخت مسجد سلطان احمد(استانبول) به سادگی هرچه تمام تر saeed nasiri majd 4 4,141 ۱۳۹۴-۲-۲، ۱۲:۲۹ صبح
آخرین ارسال: ana-hita
  ساخت مجتمع مسکونی شبیه قله های یخی MHAKBARI 0 1,306 ۱۳۹۳-۸-۲۸، ۰۶:۵۵ عصر
آخرین ارسال: MHAKBARI
  سازه های بادی - پارک بادی atelieahjam 0 1,427 ۱۳۹۳-۵-۲۹، ۰۵:۱۳ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  معرفی سازه های بادی atelieahjam 0 1,957 ۱۳۹۳-۵-۲۹، ۰۴:۳۳ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  تصاویر خانه‌های کوچک چاپی/ زندگی مقرون به صرفه دانشجویی برای جوانان leila 0 1,378 ۱۳۹۳-۲-۲۸، ۰۹:۵۹ عصر
آخرین ارسال: leila
  مطالبی درباره ی برج های دینامیکی Architect.h 1 1,702 ۱۳۹۲-۱۰-۱۹، ۱۲:۲۱ عصر
آخرین ارسال: Architect.h
Smile معماری های داخلی و بیرونی ساختمان vahddoIati8 0 1,708 ۱۳۹۲-۹-۱۹، ۰۴:۱۸ عصر
آخرین ارسال: vahddoIati8
Smile معماری های داخلی و بیرونی ساختمان vahddoIati8 0 1,459 ۱۳۹۲-۹-۱۹، ۰۳:۵۹ عصر
آخرین ارسال: vahddoIati8
  دریافت نور بیشتر بدون افزایش دما با نسل جدید پنجره‌های هوشمند m.marziye 0 1,221 ۱۳۹۲-۶-۴، ۰۹:۰۷ عصر
آخرین ارسال: m.marziye
  دو سازه طراحی شده دانشگاه سمنان در فهرست برترین های ۲۰۱۲ + عکس MHAKBARI 0 1,372 ۱۳۹۱-۱۱-۲۹، ۰۳:۰۹ عصر
آخرین ارسال: MHAKBARI

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان