امتیاز موضوع:
  • 52 رأی - میانگین امتیازات: 2.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ضوابط ساماندهی و معیارهای طراحی شهری برای مبادی ورودی شهرها
Smile 
امیدوارم واستون مفید باشه:blush:چکیده این مقاله هارو حتما میذارم بعدا.راستی نوشته دکتر قریب هست

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   Qarib.pdf (اندازه: 1,001.32 KB / تعداد دفعات دریافت: 603)
آخرین ارسال های من :

جهانی فکر کنیم محلی عمل کنیم!:blush:
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، FaTyJo0oN ، aramo ، ایلیا ، archiman ، kiana7822 ، kasrak ، farza ، shahryar ، century21 ، MouhammadMILAD ، mehdi_v
با اجازه anahita.ta_lubiet_tu
داشتم مقاله رو می خوندم گفتم چکیده شو بزنم این جا

چکیده
در گذشته های نه چندان دور که حد و مرز شهرها، توسط دروازه ها مشخص می شد، مبادی ورودی به شهر از کیفیت فضایی بالایی برخوردار بود و جزو عناصر شاخص و از ویژگی های بارز هر شهر به حساب می آمد.امروزه با گسترش و توسعه شهرها، مبادی ورودی آن به مسیرهای سریع السیر، برای تردد وسایل نقلیه موتوری تبدیل شده است و زمین های مجاور آن ها نیز به کاربری های مزاحم و ناسازگار با محیط اختصاص یافته است که بی نظمی و اغتشاش بصری این فضاها را تشدید می کنند.
به منظور ساماندهی و تعیین معیارهایی برای طراحی مبادی ورودی شهر، وضعیت موجود مبادی دو شهر با توپوگرافی متفاوت، " مبادی ورودی محور کاشان- قم و جاجرود- تهران" ، که اولی در ناحیه ای کوهستانی و جنگل کاری شده و دیگری در دشتی هموار و خشک قرار دارد، بررسی گردید. سپس با توجه به محدودیت و امکانات بالقوه موجود، ضوابط و معیارهایی با استفاده از عناصر مصنوع و طبیعی برای هویت بخشی به این فضاها تدوین شد و کاربری های خدماتی ویژه ی مبادی ورودی شهر، برای آنها پیشنهاد گردید.

واژه های کلیدی
مبانی ورودی، فضاهای متوالی، اغتشاش بصری، تسلسل فضایی و کاربری های ناسازگار
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، aramo ، deldar ، ایلیا ، kasrak ، diamond ، elahemohsenzadeh
ضوابط ساماندهی و معیارهای طراحی شهری برای مبادی ورودی شهرها دانلود نمیشه
اگه امکانش هست واسم ایمیل کنید
دانشجو شهرسازی هستم
خواهش میکنم
divoone_151@yahoo.com

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۳-۱-۱۹، ۰۹:۲۲ عصر)divoone_151 نوشته است: ضوابط ساماندهی و معیارهای طراحی شهری برای مبادی ورودی شهرها دانلود نمیشه
    اگه امکانش هست واسم ایمیل کنید
    دانشجو شهرسازی هستم
    خواهش میکنم
    divoone_151@yahoo.com
    سلام مهندس. در دانلود فایل مشکلی وجود نداره،بار دیگر امتحان کنید.
    آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
    پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      90.293 46- مدیریت شهری و نقش آن در توسعه ی سازمان فضایی شهر بابلسر سیدمحمد رستمکلایی aramo 1 3,902 ۱۳۹۵-۹-۲۰، ۱۰:۳۶ عصر
    آخرین ارسال: oyster
      کتاب سبزه میدان هویت گم شده برای دانلود zidane 0 1,208 ۱۳۹۵-۷-۸، ۰۵:۲۳ عصر
    آخرین ارسال: zidane
      مقاله میدان، فضایی برای بروز تعاملات اجتماعی و راهکارهای طراحی آن تلگرام1 0 1,506 ۱۳۹۴-۱۱-۱۸، ۰۴:۵۹ عصر
    آخرین ارسال: تلگرام1
      مقاله محله های تاریخی شهری تلگرام1 0 1,518 ۱۳۹۴-۱۱-۱۸، ۰۴:۳۲ عصر
    آخرین ارسال: تلگرام1
      کد کاربری های شهری ati.d 2 2,838 ۱۳۹۴-۸-۱۵، ۱۲:۱۴ عصر
    آخرین ارسال: محبوبه مکتبی
      مقاله کاربرد مطالعات هواشناسی آلودگی هوا در طراحی شهری atelieahjam 1 1,967 ۱۳۹۴-۸-۲، ۰۷:۵۴ عصر
    آخرین ارسال: ra9hil
      مقاله طراحی مجسمه های شهری atelieahjam 0 2,431 ۱۳۹۴-۸-۲، ۱۲:۵۱ عصر
    آخرین ارسال: atelieahjam
      مقاله طراحی و الگوهای رفتاری پیشنهادی برای بهسازی پارک های شهری atelieahjam 0 2,460 ۱۳۹۴-۸-۲، ۱۲:۲۳ عصر
      مقاله طراحی و مهندسی فضای سبز و پارکهای شهری و جنگلی atelieahjam 0 2,621 ۱۳۹۴-۸-۲، ۱۰:۴۹ صبح
      مقاله فرش شهری ، مقدمه ای بر شهرسازی فولدینگ atelieahjam 0 2,585 ۱۳۹۴-۸-۲، ۱۰:۳۵ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان