ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 52 رأی - میانگین امتیازات: 2.46
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
Smile  ضوابط ساماندهی و معیارهای طراحی شهری برای مبادی ورودی شهرها
امیدوارم واستون مفید باشه:blush:چکیده این مقاله هارو حتما میذارم بعدا.راستی نوشته دکتر قریب هست

.pdf   Qarib.pdf (اندازه: 1,001.32 KB / تعداد دفعات دریافت: 607)

آخرین ارسال های من :

جهانی فکر کنیم محلی عمل کنیم!:blush:
2
RE: ضوابط ساماندهی و معیارهای طراحی شهری برای مبادی ورودی شهرها
با اجازه anahita.ta_lubiet_tu
داشتم مقاله رو می خوندم گفتم چکیده شو بزنم این جا

چکیده
در گذشته های نه چندان دور که حد و مرز شهرها، توسط دروازه ها مشخص می شد، مبادی ورودی به شهر از کیفیت فضایی بالایی برخوردار بود و جزو عناصر شاخص و از ویژگی های بارز هر شهر به حساب می آمد.امروزه با گسترش و توسعه شهرها، مبادی ورودی آن به مسیرهای سریع السیر، برای تردد وسایل نقلیه موتوری تبدیل شده است و زمین های مجاور آن ها نیز به کاربری های مزاحم و ناسازگار با محیط اختصاص یافته است که بی نظمی و اغتشاش بصری این فضاها را تشدید می کنند.
به منظور ساماندهی و تعیین معیارهایی برای طراحی مبادی ورودی شهر، وضعیت موجود مبادی دو شهر با توپوگرافی متفاوت، " مبادی ورودی محور کاشان- قم و جاجرود- تهران" ، که اولی در ناحیه ای کوهستانی و جنگل کاری شده و دیگری در دشتی هموار و خشک قرار دارد، بررسی گردید. سپس با توجه به محدودیت و امکانات بالقوه موجود، ضوابط و معیارهایی با استفاده از عناصر مصنوع و طبیعی برای هویت بخشی به این فضاها تدوین شد و کاربری های خدماتی ویژه ی مبادی ورودی شهر، برای آنها پیشنهاد گردید.

واژه های کلیدی
مبانی ورودی، فضاهای متوالی، اغتشاش بصری، تسلسل فضایی و کاربری های ناسازگار
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
 سپاس شده توسط: alireza ، aramo ، deldar ، ایلیا ، kasrak ، diamond ، elahemohsenzadeh
3
ضوابط ساماندهی و معیارهای طراحی شهری برای مبادی ورودی شهرها دانلود نمیشه
اگه امکانش هست واسم ایمیل کنید
دانشجو شهرسازی هستم
خواهش میکنم
divoone_151@yahoo.com

آخرین ارسال های من :
    4
    (2014-04-08، 09:22 PM)divoone_151 نوشته است: ضوابط ساماندهی و معیارهای طراحی شهری برای مبادی ورودی شهرها دانلود نمیشه
    اگه امکانش هست واسم ایمیل کنید
    دانشجو شهرسازی هستم
    خواهش میکنم
    divoone_151@yahoo.com
    سلام مهندس. در دانلود فایل مشکلی وجود نداره،بار دیگر امتحان کنید.
    آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
    موضوعات مرتبط با این موضوع...
    موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
      طراحی شهری و روانشناسی محیط shahryar 6,808 2018-02-20، 08:23 PM
    آخرین ارسال: mamamama
      90.293 46- مدیریت شهری و نقش آن در توسعه ی سازمان فضایی شهر بابلسر سیدمحمد رستمکلایی aramo 3,527 2016-12-10، 10:36 PM
    آخرین ارسال: oyster
      کتاب سبزه میدان هویت گم شده برای دانلود zidane 1,001 2016-09-29، 05:23 PM
    آخرین ارسال: zidane
      مقاله میدان، فضایی برای بروز تعاملات اجتماعی و راهکارهای طراحی آن تلگرام1 1,359 2016-02-07، 04:59 PM
    آخرین ارسال: تلگرام1
      مقاله محله های تاریخی شهری تلگرام1 1,315 2016-02-07، 04:32 PM
    آخرین ارسال: تلگرام1
      کد کاربری های شهری ati.d 2,344 2015-11-06، 12:14 PM
    آخرین ارسال: محبوبه مکتبی
      مقاله کاربرد مطالعات هواشناسی آلودگی هوا در طراحی شهری atelieahjam 1,868 2015-10-24، 07:54 PM
    آخرین ارسال: ra9hil
      مقاله طراحی مجسمه های شهری atelieahjam 2,419 2015-10-24، 12:51 PM
    آخرین ارسال: atelieahjam
      مقاله طراحی و الگوهای رفتاری پیشنهادی برای بهسازی پارک های شهری atelieahjam 2,482 2015-10-24، 12:23 PM
      مقاله طراحی و مهندسی فضای سبز و پارکهای شهری و جنگلی atelieahjam 2,668 2015-10-24، 10:49 AM
    کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
    آمار انجمن
    آخرين ارسال ها
    موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
      VIP  دانلود جزوه مبانی نظری (خلاصه مباحث مبانی نظری معماری) pdf 11 ساعت پیش atelieahjam alireza اخبار vip ایران معمار
      نقشه اتوکدی آبادی ها خوزستان 05-21 alireza alireza طرح،پروژه،نقشه
      توپوگرافی استان خوزستان برای استفاده در GIS 05-21 alireza alireza طرح،پروژه،نقشه
      مقاله  مقاله شهرسازی 05-20 archopedia alireza مقالات فارسی(vip-1)
      دانلود طرح ناحیه ای قزوین جلد1 05-20 diamond alireza طرح،پروژه،نقشه(vip-1)
      روستا-شکتا- ساری 05-14 saeiideh alireza طرح،پروژه،نقشه
      دانلود دفترچه سوالات ارشد طراحی شهری 97 کنکور سراسری 04-28 alireza alireza تالار گفتمان طراحی شهری
      دانلود دفترچه سوالات ارشد برنامه ریزی شهری 97 کنکور سراسری 04-28 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
      سومین کنفرانس بین المللی و چهارمین کنفرانس ملی سالانه عمران، معماری و طراحی... 04-12 Sahab Sahab اخبار همایش ها
      نكات تخصصی ارشد برنامه ریزی شهری ویرایش اول 1397 شامل 999 نکته 04-05 alireza alireza تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
      درخواست کتاب حقوق و قوانین شهری دکتر کامیار 04-02 gasemij آرزوعطاری پرسش و پاسخ
      دانلود پاورپوینت و جزوه آشنایی با معماری اسلامی2 (PDF DOC PPT) 03-25 atelieahjam hamidfa فروشگاه فایل اربان شاپ
      درخواست غیر رایگان  جزوه کلاسی و پر شده کامل ایستایی استاد طباطبایی از آکادم... 03-11 ehsan12 alireza جزوه های معماری
      بیکاری بعد از اتمام تحصیل در رشته طراحی شهری 03-07 nazgol22 nazgol22 تالار گفتمان طراحی شهری
      دانلود دفترچه سوالات دکتری سراسری و آزاد شهرسازی 1397 02-25 alireza alireza تالار گفتمان دکتری شهرسازی
    با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

[-]
    جستجو
    جستجوی گوگل