امتیاز موضوع:
  • 19 رأی - میانگین امتیازات: 2.68
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دلیل!فقط 21 روز برای ارشد برنامه ریزی شهری 91بخونید وتخمین رتبه شما بشه 16
سلام دوستان

امروز با خبر شدیم که یکی از دوستان در سایت با خوندن در 21 روز و هر روز حدود 13-14 ساعت تونسته در تخمین رتبه ها و با توجه به درصد های ایشون رتبه 16 بیاورد ایشون کارشناسی عمران دارد و در دانشگاه امیرکبیر در حال تحصیل است.

نظرتون را میتونید بنویسید..

اگر نیاز بود درصدهای ایشون را در سایت میزارم...
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، Saeedm ، haydariyan ، Brightness
البته سال قبل هم یک مورد بود که در فکر کنم 3 هفته تونسته بود رتبه 21 طراحی شهری را بیاره که نشون میده سطح سوالات چی بوده!

پاسخ
 سپاس شده توسط nazanin.gh
سلام
من هم یه نفر دیگه رو میشناسم که شهرسازی بوده
اما تقریبا یه سال هیچی نخونده بود، یعنی نزدیک به صفر بوده!!
واسه امسال حدود یه ماه روزی یک تا سه ساعت خونده و فقط یه هفته روزی ده ساعت!!!(جمع بزنیم از اون کسی که شما میگید هم کم تر میشه)
اگه واقعا این دوستمون قبول بشه با این وضع خوندنش (خودش هم کاملا قبول داره، بعد نتایج اگه خوب شد اسمشو میارم) تقریبا که نه، تحقیقا باید در این رشته رو نمیدونم با گل میخواین بگیرین، با سیمان یا گچ یا حتی بتن!!!:@
از تمومی رشته ها چه مرتبط و چه غیر مرتبط همینجوری پذیرش میگیرن( باز این خیلی اشکال نداره!) ، همینجوری مهر شهرسازی به همه میدن! (میدونید الان چند تا از بچه های همکلاسی من در ترم 2ارشد که جغرافیا بودن تونستن مثلا اقتصاد و با فکر کنم جغرافیا طبیعی معادل سازی کنن!! و هیچ واحد جبرانی هم نگذرونن!!!:@:@) اخه یکی نیست بگه بابا میخواید اینکارو بکنین یااقل یه تدبیری بیندیشین که طرف یه چی بارش بشه باز رشته دربیاد بیرون نه اینکه مطالب کارشناسی رشته قبلیشم یادش بره!
از این طرف سوالای ازمون دکتری ازادو جوری گرفتن که بچه های ادبیاتم با یه دور کوچولو خوندن میتونستن همه رو جواب بدن
سوالای ارشد امسالم اینجوری!
دیگه خداوکیلی باید به کی بگیم که وضعیت شهرهای ما با این روش به قهقرا میره؟!
ها؟
به کی باید بگیم!؟!؟:-/:huh::@
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط mehdime007 ، shokri ، H.Arzhang ، aramo ، nazanin.gh ، 8700113
با سلام
منم با شما (آقا محمد) موافقم ... اما در مورد پذیرش از رشته های دیگه ، اگه همه ی رشته ها نباشه اکثر رشته ها همینطوریه ، یعنی از رشته های دیگه پذیرش دارن . تو رشته ی ما هم (معماری)، از رشته های دیگه از سایر رشته های مهندسی بگیر تا آمار و علوم پایه و ... (البته دکتری رو نمی دونم) پذیرش هستش ... گذشته از همه ی اینا الان شرایطی در زمینه ی کار حاکم شده که توی یه رشته اونقدر تعداد مهندسان اون رشته زیاد شده که چیز زیادی برای امضا نمیرسه یا اینکه اونقدر از من و شما کله گنده تر هستش که به ما فرصتی نمی رسه ... در ضمن درسته من از وضعیت کاری دوستان شهرساز خبر ندارم اما تو خود معماری و عمران که دارم می بینم هستند آدم هایی که نه حق امضای طراحی دارند و نه نظارت، اما تا دلتون بخواد به خاطر کیفیت کارشون دارن کار می کنند و درآمد خوبی هم دارند ... یادتون باشه وقتی تو کشوری تعداد افرادی که مدرک بالا دارند (تو هر رشته ای) زیاد میشه، تنها عامل تعیین کننده، داشتن تخصص در اون رشته ی مربوطه هستش (تخصص به معنی کیفیت بالا) .مطمئن باشید کسی که از یه رشته ی دیگه تو مقاطع بالاتر به یه رشته ی دیگه میره ، اگه هدفش فقط گرفتن اون مدرک بالا و یا نمی دونم به خاطر مهندس خطاب شدن و این جورچیزا میره به یه رشته ی دیگه ،مطمئن باشید که هم از اونجا رونده و از اینجا مونده میشه ! البته نمی خوام بگم که فقط اینا هستش و مسائلی مثل بند پ و ... توی زمینه ی کاری نیستش ، نه ... اما خوب مهم ترینش همینی بود که گفتم ... البته به نظر خودم .

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، shokri ، @uror@ ، aramo ، Saeedm ، 8700113
به نظر من اینکه افرادی از رشته های دیگه وارد شهرسازی بشن هیچ مشکلی نداره، اما مشکل نحوه ی گزینش این افراده که نباید آزمون طوری طرح بشه که هر فردی با پایه اطلاعات اندک بتونه وارد شهرسازی بشه. اصلا دوره ی کارشناسی که دوره ی همچین ثقیلی هم نیست که بقیه جدای از درس و دانشگاه نتونن به سطحش برسند همه از وضع دانشگاها و سطح علمیشون مطلع هستند. به راحتی میشه در عرض 1 سال همه اطلاعاتی که دانشجوها 4 وقت و هزینه براش صرف کردند رو به دست آورد.(منظورم 1 سال به صورت مداوم و فشرده هست).
پس شهرسازا یا هر کسی که 4 سال یه رشته ای رو خونده بهتره احساس مالکیت بهش دست نده و به جای تعصب های بیجا به قول شما کیفیت کارشون رو بالا ببرند تا مورد تهاجم واقع نشن!
شاید کسی بعد طی دوره ی تحصیلی رشته خودش و به خاطر ارتباط با مسایل تخصصی شهرسازی به این نتیجه رسیده نه تنها خودش به شهرسازی، بلکه شهرسازی هم به اون فرد به طور متقابل نیازمند هست.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، mehdime007 ، aramo ، Saeedm
خوش به حالش

حالا چیا خونده که اینجوری ترکونده

نمی دونم اینا سووالا رو چه جوری طرح می کنن که ما که شهرسازی بودیمو 5 ماه اونم روزی 13 -14 ساعت درس خوندیم 23 تا از کتابای اصلی رو جویدیم هیچ امیدی به قبولی نداریم ولی ایشون از یه رشته غیر مرتبط اینقد راحت 16 می شن

یا سوالا خیلی غیر مرتبط با شهرسازیه یا من خیلی خنگم [تصویر:  angel.gif]
آخرین ارسال های من :

سکوت.................
پاسخ
 سپاس شده توسط aramo ، ایلیا ، mehdime007 ، .Utopia ، Vasta
به نظرم سوالا واقعا چرت بود.:@راستش من مهر و آبان شروع کردم به خوندن.از کتابایی که الان دارم فکرش رو میکنم می بینم حتی واسه نمونه یه سوال هم ازشون نیومده بود.یه مشکلی واسم پیش اومد که تا 3 هفته قبل از کنکور دیگه نتونستم لای کتابام رو هم وا کنم.3هفته قبل از کنکور شروع کردم به خوندن کتابای موسسه ای .روزی 5-6 ساعت.باورتون نمیشه حداقل 70-80 درصد سوالا از توی همون کتابا بود.اگه بی خودی سر سوالا مردد نمی شدم شاید الان رتبه ام 10-12 .همش موقع آزمون به خودم میگفتم مگه میشه سوالا انقدر راحت باشه.حتما یه نکته ای داره که من نمیدونم.به همین خاطر خیلی از سوالا رو جواب ندادم.چیکار میشه کرد؟شهرسازیه دیگه:angel:
آخرین ارسال های من :

اگر خواستی و نتوانستی که معذوری،ولی اگر توانستی ونخواستی،منتظر روزی باش که بخواهی ونتوانی.
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، mehdime007 ، .Utopia ، محروم ، 8700113
چطور سه هفته خوندن و رتبه 21!!!!
هر چقدم نابغه باشی نمیشه با این مدت درس خوندن به مطالبی که 4 سال خونده حتی نصفه نا تموم مسلط شد چه برسه به رشته های دیگه!اینطور که باشه دیگه حداقل نصف دانشجوها در رشته های دیگه امتحان میدن
مشکوکه!!فک کنماحیانا با این حساب دستشون حداقل به سوالا رسیده!!
آخرین ارسال های من :

بیا تا داد عمر رفته بستانیم...
پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، nazanin.gh
اینم ممکنه:D
مشکل رشته ما اینه که تاثیر امار توش بالائه
درحالی که ما خیلی ریاضی نمیخوینم
اما مهندسی های دیگه معلومه که قویترن

پاسخ
 سپاس شده توسط nazanin.gh ، Vasta ، .Utopia
به نظرم این چیزه عجیبی نیس.......من با نظر مهندس محمد موافقم بروبکس شهرسازی زیاد رو آمار حساب باز نمی کنن..... خوندن ریاضی و درسای خانمان برانداز عمران مخ آدمو باز میکنه......روانشناسی ثابت کرده خوندن ریاضی باعث باز شدن حافظه میشه و با یه بار خوندن مطالب حفظیاتی (البته با تمرکز) اون مطلب به سادگی و واسه مدت طولانی وارد مخ میشه.....پس 21 روز اونم روزی 14 ساعت کم نیس واسه همچین فردی.........در ضمن تاثیر زبان رو هم نمی شه نادیده گرفت......شما فک کنید یکی با یه رشته دیگه مثلا عمران زبان و آمار رو 70% بزنه به سادگی خودشو کلی می کشونه بالا......لازمه مباحث مبانی و تاریخ رو هر کدوم حدودا 35% بزنه بعد به همین سادگی رتبه اش میشه 16..........ما انسان ها تواناییمون بیش از این هاس:D مهندسین گرامی که شب امتحانی هستن حرف منو بهتر درک می کنن........ببینید شب امتحان یه کتاب قطور رو با تمام فرمولا و مسائلش می جوییم و فردا هم میریم سر جلسه امتحان:D:D
به توانایی های خودتون ایمان بیارید بعد می بینید چه جور ناممکن ها ممکن میشن:blush:
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، ramshtin ، mehdime007

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  درخواست رایگان درخواست مطلب، مقاله و یا پایان نامه درباره ی طراحی فضای شهری مناسب برای کودکان Zohreh javadi 0 968 ۱۳۹۴-۱۱-۱۴، ۰۵:۴۷ صبح
آخرین ارسال: Zohreh javadi
  دانلود کلید کنکور سراسری برنامه ریزی شهری و طراحی شهری و معماری 1391 alireza 6 4,930 ۱۳۹۲-۱۱-۲۶، ۱۲:۲۴ عصر
آخرین ارسال: mona323
  ملاقات حضوری در روز کنکور 1393 عکسی یادگاری زمردیان 0 964 ۱۳۹۲-۱۰-۳۰، ۱۲:۰۵ صبح
آخرین ارسال: زمردیان
  ملاقات حضوری در روز کنکور مرحله دوم 1392 alireza 25 8,737 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۱۰:۰۴ عصر
آخرین ارسال: mehdime007
  عکس از اعضای ایران شهرساز در روز مرحله 2 seywan_kurd 12 7,334 ۱۳۹۲-۴-۱۳، ۱۰:۵۶ صبح
آخرین ارسال: hamidataee
  طراحی شهری هااااااا کمکم کنید mohseni 12 6,672 ۱۳۹۱-۹-۱۳، ۰۱:۴۰ صبح
آخرین ارسال: فولدینگ
  تأثیر ایران شهرساز در قبولی ارشد؟؟؟؟؟؟؟؟؟ URBAN 98 7 3,738 ۱۳۹۱-۹-۱۱، ۰۴:۰۳ عصر
آخرین ارسال: URBAN 98
  معماری و رابطه آن با برنامه ریزی شهری ماراویا 0 1,533 ۱۳۹۱-۹-۸، ۱۱:۲۷ عصر
آخرین ارسال: ماراویا
  برنامه ریزی راهبردی و مشارکتی ماراویا 0 1,403 ۱۳۹۱-۹-۵، ۰۴:۰۲ عصر
آخرین ارسال: ماراویا
  به زودی دانلود کتابهای انتشارات سپاهان کنکور طراحی شهری و برنامه ریزی شهری s1s2s3 1 1,737 ۱۳۹۱-۹-۳، ۰۵:۴۴ عصر
آخرین ارسال: alireza

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان