امتیاز موضوع:
  • 27 رأی - میانگین امتیازات: 2.78
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تونل‌ قطار با پوشش گیاهی
هلن صدیق بنای: این پوشش گیاهی زیبا یک تونل قطار و یک مسیر ریلی گیاهی و زنده است که به مسیر سبز، شهرت یافته است.
مسیر سبز مطمئنا، یکی از رمانتیک‌ترین تونل‌های قطاری در جهان است که تاکنون دیده‌اید! این زیبایی در یک جنگل دلربا در دل کشور اوکراین پنهان شده است.

مردم محلی نام آن را تونل عشق گذاشته ‌اند! آیا زیبا نیست؟ وقتی این عکس‌های را می‌بینم دلم می‌خواهد کوله بارم را ببندم راهی سفر شوم این جاده شما را دعوت به حرکت می‌کند. دعوت به یکی از آن سفرهای شگفت انگیز و رویایی با قطار می‌کند. شما چه حسی دارید؟
تونل سبز در اوکراین تنها تونلی در جهان است که به جای استفاده از بتون، آجر و... از درختان و شاخه‌های آنها پایه ریزی شده است. یعنی امکان پذیر است!
طراحی این تونل سبز یا زنده در دل یک جنگل زیبا‌ و بسیار وسیع اجرا شده است. تنها کافی بود، مهندسین و طراحان آن ذهنیتی غیر از این را داشتند. می‌توانید تصور کنید، در حال حاضر به جای این صحنه زیبا شما با چه صحنه‌‌، یعنی چه تونل بتونی زمخت و یک مسیر قطاری خشک روبرو بودید؟
[تصویر:  spring.jpg]
مسیر سبز در فصل بهار
[تصویر:  sumer.jpg]
مسیر سبز در فصل تابستان
به نظر من این مسیر زیبا و رویایی، پاداش حفاظت و برخورد صحیح انسانها با طبیعت و محیط زیست است. زیبایی که این جنگل برای این مسیر سبز ریلی در چهار فصل به انسانها هدیه می‌دهد، انکار ناپذیر و منحصر به فرد است. گویی بر گرفته از کتاب‌های افسانه‌های شاه و پریان است.
افسانه‌های کهنی که در طول مسیر سبزسفر شما به واقعیت تبدیل شده و به تخیلات شما جان می‌بخشند. شما در این مسیر بسیار شگفت زده و به نوعی در انتظار موجودات عجیب و غریب و تخیلی داستان‌های دوران کودکیتان خواهید بود که از دل این تونل و جنگل زیبا بیرون آیند و... اینطور نیست؟
[تصویر:  atum.jpg]
مسیر سبز در فصل پاییز
[تصویر:  winter.jpg]
مسیر سبز در فصل زمستان

این تصاویر خیره کننده توسط اولگ گورد ینکو کادر شده است. او تمام جزئیات و ظرافت هنر عکاسی را به خدمت گرفته است تا بتواند زیبایی این مسیر سبز را به مقابل دیدگان ما متجسم سازد.

او در این زمینه می‌گوید؛ این مسیر، بزرگترین پوشش گیاهی و با شکوهترین مسیر کاملا گیاهی ریلی است که تا کنون در عمرم دیده‌ام. من از تمام توانائیم برای به تصویر کشیدن این زیبای ژرف، استفاده کردم و از نتیجه کار راضی هستم.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط aramo ، .Utopia

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نشست زمین در میدان منیریه ارتباطی با فعالیت مترو ندارد saeiideh 0 1,710 ۱۳۹۰-۱۲-۱۹، ۰۸:۴۵ عصر
آخرین ارسال: saeiideh
  مسمومیت 32 دانشجو با منوکسیدکربن saeiideh 0 739 ۱۳۹۰-۱۲-۱۹، ۰۵:۴۹ عصر
آخرین ارسال: saeiideh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان