امتیاز موضوع:
  • 37 رأی - میانگین امتیازات: 2.89
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست راهنمایی برای آزمون سراسری ارشد 92
با سلام خدمت تمام کاربران و دوستان عزیز.اولین پست من در سایت شهرسازان هستش.
کارشناسی من معماریه و برای شرکت در آزمون سراسری سال 1392 آماده میشم.بعد از تحقیق در مورد طراحی شهری دیدم که در خواندن مطالبش شوق عجیبی دارم.احتمالا اگر در ابتدای تحصیلات دانشگاهی با شهرسازی آشنا میشدم همین رشته را انتخاب میکردم.اما حالا هم دیر نیست.
با کمک و راهنمایی شما دوستان قرارم بر اینه که از کتابهای پایه شهرسازی شروع کنم.نه صرفا برای کنکور بلکه یادگیری پایه های شهرسازی و بعد از عید هم حدود ماه اردیبهشت شروع به مطالعه جدی تر میکنم.
با خانه شهرسازان در تماس هستم و شرایطم را توضیح دادم.به من چند کتاب برای شروع مطالعه معرفی شد.البته نمیدانم تا چه حد این کتابها درک درست و عمیقی از شهرسازی به من میدن.

عناوین کتابها: -شار تا شهر -کتاب سبز(جلد 5) -محیط های پاسخ ده -زیبایی شناسی در معماری -مقدمه ای بر برنامه ریزی شهری(دکتر شیعه)
مهندسان عزیز سایت چه منابعی را به من توصیه میکنند؟به ویژه پرسشم از دوستانی هست که پایه تحصیلاتشان شهرسازی میباشد.
با تشکر از وقتی که میگذارید

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، ایلیا ، elham90 ، JAVAD4050 ، arvik ، 0RKIDEH
سلام دوست عزیز
این تاپیک رو نگاه کن، تمامی سوالات طراحی شهری در این تاپیک پرسیده میشه
http://www.iranshahrsaz.com/showthread.php?tid=3888
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، alireza ، JAVAD4050 ، sardarekord ، arvik
(۱۳۹۰-۱۲-۲۲، ۰۸:۲۷ عصر)محمد مهربون نوشته است: سلام دوست عزیز
این تاپیک رو نگاه کن، تمامی سوالات طراحی شهری در این تاپیک پرسیده میشه
http://www.iranshahrsaz.com/showthread.php?tid=3888
با تشکر
چون تاپیک مربوط به ارشد 91 بود گمان کردم یک تاپیک تازه برای کسانی مثل من که قصد شروع مطالعه را دارند مفید باشه.

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
از کتابایی مثه محیط های پاسخده مبانی نظری دکتر پاکزاد زیبایی شناسی در معماری تاریخ شکل شهر مبانی طراحی شهری یازوسکی وشبکه ارتباطی دکتر قریب شروع کنید

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، arvik ، sardarekord
Rainbow 
(۱۳۹۱-۲-۳۰، ۱۱:۳۱ عصر)rnsh98 نوشته است: از کتابایی مثه محیط های پاسخده مبانی نظری دکتر پاکزاد زیبایی شناسی در معماری تاریخ شکل شهر مبانی طراحی شهری یازوسکی وشبکه ارتباطی دکتر قریب شروع کنید

سلام. ممنون از راهنماییتون . من از تاریخ شکل شهر شروع کردم . ولی آخه این که خیلی زیاده!!! اصلا امیدی به تموم شدنش نیست!!!!65 من از همین الان که دارم میخونم باید خلاصه برداریمو شروع کنم!؟

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia
(۱۳۹۱-۲-۳۱، ۱۱:۲۵ صبح)arvik نوشته است:
(۱۳۹۱-۲-۳۰، ۱۱:۳۱ عصر)rnsh98 نوشته است: از کتابایی مثه محیط های پاسخده مبانی نظری دکتر پاکزاد زیبایی شناسی در معماری تاریخ شکل شهر مبانی طراحی شهری یازوسکی وشبکه ارتباطی دکتر قریب شروع کنید

سلام. ممنون از راهنماییتون . من از تاریخ شکل شهر شروع کردم . ولی آخه این که خیلی زیاده!!! اصلا امیدی به تموم شدنش نیست!!!!65 من از همین الان که دارم میخونم باید خلاصه برداریمو شروع کنم!؟

تو سایت خلاصه هایی از فصول این کتاب تاریخ شکل شهر هست . همینطور کتاب شار تا شهر و کلا تاریخ ایران و جهان . که همشون برای کنکوری خوندن معرکه هستن ! 26
از طرفی مهندس دهقان ، مدیر گرامی سایت یه کار فوق العاده انجام دادن ، و خیلی از کتاب ها رو به صورت mp3 در سایت خلاصه برداری کردن . من بیشترشونو گوش دادم و عالی هستند .1
آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
 سپاس شده توسط arvik ، JAVAD4050 ، sardarekord
Rainbow 
(۱۳۹۱-۲-۳۱، ۱۲:۱۵ عصر)Mahbobe-G نوشته است:
(۱۳۹۱-۲-۳۱، ۱۱:۲۵ صبح)arvik نوشته است: [quote='rnsh98' pid='26597' dateline='1337457688']
از کتابایی مثه محیط های پاسخده مبانی نظری دکتر پاکزاد زیبایی شناسی در معماری تاریخ شکل شهر مبانی طراحی شهری یازوسکی وشبکه ارتباطی دکتر قریب شروع کنید

تو سایت خلاصه هایی از فصول این کتاب تاریخ شکل شهر هست . همینطور کتاب شار تا شهر و کلا تاریخ ایران و جهان . که همشون برای کنکوری خوندن معرکه هستن ! 26
از طرفی مهندس دهقان ، مدیر گرامی سایت یه کار فوق العاده انجام دادن ، و خیلی از کتاب ها رو به صورت mp3 در سایت خلاصه برداری کردن . من بیشترشونو گوش دادم و عالی هستند .1

بازم ممنونم!
جدی؟! آخه من تازه عضو سایت شدم . هنوز فرصت نکردم به همه گوشه کنارا سرک بکشم!
واقعا که نمیشه سپاسگزار این همه لطف و محبت دوستان بود...1

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، alireza ، JAVAD4050

کتاب زیادیه اما مطالبش اگه به صورت کلی بخونی آمادگی ذهنی واست ایجاد میکنه لزومی نداره کلشو حفظ کنی بخونش طوری که بتونی هر صفحه تو چند خط بنویسی حتی گوشه کتاب خلاصه بنویس.با خوندن چند تا کتاب تاریخ یه سری چیزا اینقدر واست آشنا میشه که بعدا نیازی نیست بخونیشون هر بخش یا کتاب که تموم میشه بلافاصله میتونی مرور کنی و خلاصه برداری یا هنگام خوندن بردار.حتما خلاصه های توی سایت رو هم پرینت بگیر و بخون اما در حال حاضر تمرکز بذار رو کتابای اصلی و وسواس واسه حفظ کردن کتابی مثه تاریخ شکل شهر فعلا نداشته باش سعی کن مهماش به یادت بمونه.خلاصه برداری یه سری اصول داره.حتما خلاصه هاتو منسجم کن و به عکسها توجه کن رمز بذار واسه عکسهاش

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا ، arvik ، JAVAD4050
Rainbow 
(۱۳۹۱-۲-۳۱، ۰۲:۲۲ عصر)rnsh98 نوشته است:

کتاب زیادیه اما مطالبش اگه به صورت کلی بخونی آمادگی ذهنی واست ایجاد میکنه لزومی نداره کلشو حفظ کنی بخونش طوری که بتونی هر صفحه تو چند خط بنویسی حتی گوشه کتاب خلاصه بنویس.با خوندن چند تا کتاب تاریخ یه سری چیزا اینقدر واست آشنا میشه که بعدا نیازی نیست بخونیشون هر بخش یا کتاب که تموم میشه بلافاصله میتونی مرور کنی و خلاصه برداری یا هنگام خوندن بردار.حتما خلاصه های توی سایت رو هم پرینت بگیر و بخون اما در حال حاضر تمرکز بذار رو کتابای اصلی و وسواس واسه حفظ کردن کتابی مثه تاریخ شکل شهر فعلا نداشته باش سعی کن مهماش به یادت بمونه.خلاصه برداری یه سری اصول داره.حتما خلاصه هاتو منسجم کن و به عکسها توجه کن رمز بذار واسه عکسهاش

چشم....................!
همه تلاشمو میکنم...
راستی یه سوال دیگه : من کتابارو یکی یکی بخونم!؟یا جسته گریخته و با هم!؟
آدم وقتی عضو این انجمن میشه جدی جدی به خوندن علاقمند میشه...

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، JAVAD4050
سلام
این تجربه من بوده به نظر من 2 یا 3تا کتابو انتخاب کنید مثلا یه تاریخ، یه مباحث و از هر کدوم روزی یه کم بخونید بهتره چون خوندن فقط یه کتاب شاید اولش جذاب باشه اما کم کم حوصله بر میشه مخصوصا کتابی مثل تاریخ شکل شهر موریس که خیلی اطلاعات میده به آدم و حجمشم زیاده وقتی شروعش میکنی انگار هیچوقت نمیخواد تموم شه اما تقسیم بندی جواب میده البته بستگی به خودتونم داره دیگه که چه جوری راحتترید.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط arvik ، sardarekord ، **urban designer

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  سوالات ارشد طراحی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,337 ۱۳۹۶-۴-۳۱، ۰۲:۳۴ عصر
آخرین ارسال: alireza
  سوال و جواب اسکیس کنکور ارشد طراحی شهری سال 1396 alireza 0 1,289 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۳۸ عصر
  دانلود سوالات كنكوراسکیس ارشد طراحی شهری سراسری و آزاد 96 alireza 0 1,156 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۸:۱۵ عصر
  ویژه اسکیس طراحی شهری ، درس هایی از مرحله اول ، مهم برای مرحله دوم کنکور 96 alireza 0 1,026 ۱۳۹۶-۲-۱۶، ۰۹:۲۷ عصر
  دانلود سوالات كنكور ارشد طراحی شهری سراسری 96 alireza 1 1,265 ۱۳۹۶-۲-۱۳، ۰۴:۳۹ عصر
  آخرین جزئیات آزمون ارشد 96 اعلام شد alireza 0 651 ۱۳۹۶-۱-۲۷، ۰۹:۵۴ عصر
  کارنامه شرکت کنندگان در کنکور کارشناسی ارشد طراحی شهری ehsan_de 7 14,615 ۱۳۹۶-۱-۲۷، ۰۶:۳۳ عصر
  همایش رایگان موفقیت در آزمون ارشد طراحی شهری-۱۹مهر با تخفیف 94 هزار تومانی ویژه اسکیس alireza 0 848 ۱۳۹۵-۷-۱۹، ۰۳:۱۲ صبح
  همایش رایگان موفقیت در آزمون ارشد طراحی شهری-۱۹مهر alireza 0 829 ۱۳۹۵-۷-۱۹، ۰۳:۱۱ صبح
  ۲۵ تست شبیه سازی شده درس مباحث شهرسازی کنکور ارشد 1396 alireza 0 928 ۱۳۹۵-۷-۱۸، ۰۱:۰۷ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان