امتیاز موضوع:
  • 37 رأی - میانگین امتیازات: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جشنواره عکس و ایده پردازی شهر ایده آل ما (مشهد)
Star 
گروه مشاوران جوان شهرداری مشهد با همکاری معاونت های معماری و شهرسازی، خدمات شهری، حمل و نقل، فرهنگی و اجتماعی و فنی عمران شهرداری مشهد، اولین جشنواره شهر ایده آل ما را برگزار می‌کند. جشنواره در پنج حوزه موضوعی برگزار می گردد. شهروندان جوان نه تنها با به تصویر کشیدن مسائل شهری در قالب عکس، زیبایی ها و یا کاستی ها را بیان می کنند بلکه در بخش « نوروز رضوی »، برای ارتقاء برنامه های نوروزی شهرداری و فضاسازی شهری، با ارائه ایده و راهکار متناسب با شاخصه های یک شهر زیارتی، در افزایش نشاط و شادابی در شهر سهیم خواهند بود.

آغاز فراخوان : 20 اسفند 1390
آخرین مهلت دریافت آثار : 31 فروردین ماه 1391
داوری : 25 اردیبهشت ‌ماه 1391
نمایشگاه و مراسم پایانی : خردادماه 1391

محورهای موضوعی جشنواره :

1- معماری و شهرسازی

معماری و شهرسازی اسلامی، نماهای شهری، حاشیه نشینی و سکونتگاههای غیر رسمی، مبلمان شهری، نمادها و المان ها (دائمی و موقت)، تبلیغات محیطی، نورپردازی یا سیمای شبانه شهر، معماری بازارها، محله ها، گردشگاهها.

2- خدمات شهری

بوستان های شهری، فضای سبز و آب نماها، فردوس ها و آرامستانهای شهری، مزار شهدا، بازارهای محلی و روز بازارها، نظافت خیابان ها و معابر، بهداشت شهری

3- حمل و نقل و ترافیک

حمل ونقل هوشمند، مدیریت ترافیکی(محدوده حرم، هسته مرکزی شهر و اماکن گردشگری)، پیاده راه ها، پایانه های حمل و نقل و پایانه های ورودی شهر، مسیرهای ویژه دوچرخه سواری، من کارت، اتوبوسرانی، تاکسیرانی، قطار شهری، پارکینگ ها.

4- فرهنگی و اجتماعی

مسابقات و برنامه های فرهنگی، شوراهای اجتماعی محلات، نقاشی دیواری و آذین بندی، استقبال و میزبانی زائرین، ساماندهی اسکان زائرین، فرهنگسراها و پارکهای موضوعی.

5- فنی و عمران

تقاطع های غیر سطح همسطح، آسفالت معابر، جداول خیابان ها، پروژه های در حال اجرا.

به نفرات برتر در محورهای پنج گانه جشنواره جوایزی شامل note book ،کارت هدیه، دوچرخه، لوازم خانگی، دوربین دیجیتال، گوشی تلفن همراه مجموعاً به مبلغ یکصد میلیون ریال اهدا خواهد شد.

لازم بذکر است به کلیه افراد منتخب، تندیس جشنواره به همراه لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

نحوه ارسال آثار :

1.بخش عکس : 1.تحویل حضوری
2. ارسال با پست پیشتاز
3. مراجعه به سایت جشنواره به نشانی اینترنتی www.shahreideal.ir

2.ایده ها در بخش نوروز رضوی : 1.تحویل حضوری
2. ارسال از طریق پست پیشتاز
3. ثبت ایده در سایت جشنواره به نشانی اینترنتی www.shahreideal.ir
4.از طریق ایمیل info@shahreideal.ir
5.ارسال پیامک به شماره 09361252528 ( لازم به ذکر است در صورت انتخاب این گزینه، باید ابتدا مشخصات دقیق خود را بر اساس فرم ایده، ارسال نموده و سپس در پیامک بعدی، ایده خود را به صورت مختصر ارسال نمایید ).

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، .Utopia ، H.Arzhang ، kasrak ، JAVAD4050 ، elham90 ، 0RKIDEH ، mahsa.aezzi ، ایلیا
مرسی مهندس به خاطر اطلاع رسانی تون:blush:
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، godonly.
ممنون بابت اطلاع رسانیتون

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط godonly.
ممنون بابت اطلاع رسانیتون،اما این سایته که آدرس دادین باز نمیشه.
چند تا سوالم داشتم اینکه میشه عکس ها برای شهر دیگه باشه؟؟؟؟؟
چند تا کس باید ارسال بشه؟؟؟؟ و عکس ها باید 5 زمینه ای که گفتید را شامل بشه یا تنها یک موضوع کافیه؟؟؟؟؟
آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
  و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط godonly.
(۱۳۹۰-۱۲-۲۶، ۰۷:۱۸ عصر)كسري نوشته است: ممنون بابت اطلاع رسانیتون،اما این سایته که آدرس دادین باز نمیشه.
چند تا سوالم داشتم اینکه میشه عکس ها برای شهر دیگه باشه؟؟؟؟؟
چند تا کس باید ارسال بشه؟؟؟؟ و عکس ها باید 5 زمینه ای که گفتید را شامل بشه یا تنها یک موضوع کافیه؟؟؟؟؟

سلام مهندس
واسه من باز شد
نه نمیشه....باید واسه خود مشهد باشه

قوانین مربوط به شرکت در جشنواره
بخش عکس:
شرکت در جشنواره برای همه‌ی عکاسان از سراسر ایران، آزاد است.
جشنواره منحصراً مربوط به شهر مشهد می باشد. لذا باید عکاسان شرکت کننده تنها عکس هایی را ارسال نمایند که در محدوده شهر مشهد و در سال 91-1390 ثبت شده باشند.
عکس های ارسالی باید مستند بوده و از هرگونه دستکاری و یا حک و اصلاح در آنها خودداری شود.
- هر عکاس می تواند حداکثر 10 تک عکس در محورهای موضوعی پنج گانه جشنواره ارسال کند. این10عکس می تواند همه در یک بخش یا پراکنده در محورهای موضوعی جشنواره باشد.
جشنواره از پذیرش مجموعه عکس معذور است و رقابت میان تک عکس های ارسالی برگزار خواهد شد.
آثار می توانند رنگی، سیاه و سفید، ثبت آنالوگ و یا دیجیتال باشند.
آثار باید فقط به صورت فایل Jpeg و اندازه ضلع بزرگ حداقل Pixel2۵۰۰ (در عکس های افقی pixel 2۵۰۰ = Width و در عکس های عمودی pixel2۵۰۰ = Height) بر روی CD یا DVD ارسال شوند. نیازی به ارسال پرینت یا نسخه چاپ شده نیست.

در نام گذاری فایلها از چپ به راست به صورت تایپ انگلیسی:

شماره عکس - نام و نام خانوادگی - شماره بخش مثال: آقای علی محمدی برای دهمین عکس خود که در بخش معماری و شهرسازی ارسال می‌ کند: 1Ali Mohammadi-10

از نام گذاری به صورت فارسی و یا استفاده از هرگونه کاراکتر فارسی در نام فایل‌ها خودداری فرمایید.

حداکثر 30 عکس در هر بخش انتخاب خواهد شد.

آثار منتخب داوران پس از داوری در سایت جشنواره به نمایش درخواهد آمد و علاوه بر نمایش در نمایشگاه، در کتاب نفیس جشنواره در سال 1391 به چاپ خواهد رسید و یک نسخه از این کتاب برای همه منتخبان ارسال خواهد شد.

CD ها و DVDهای ارسالی عودت نمی‌ شوند.

عکاسان باید آثار خود را حداکثر تا پایان وقت اداری31 فروردین ماه 1391 به دبیرخانه جشنواره تحویل دهند. در صورت ارسال پستی مستدعی است نشانی دبیرخانه به طور کامل پشت بسته ارسالی مرقوم گردد.

ارسال عکس توسط عکاس به منزله قبول مالکیت اثر بوده و هیچ گونه مسئولیتی به عهده دبیرخانه نخواهد بود.

دبیرخانه جشنواره هیچ گونه مسئولیتی در خصوص آسیب های ناشی از ارسال نامطلوب آثار از جانب شرکت کننده را نمی پذیرد.

برگزار کننده مجاز است آثار منتخب را در نقاط مختلف اعم از داخل یا خارج از کشور به نمایش بگذارد و از این آثار در انتشارات خود با ذکر نام عکاس استفاده نماید و چنانچه این امر منجر به کسب درآمدی شود، برگزارکننده مطابق تعرفه خود هزینه استفاده از عکس را به صاحبان اثر پرداخت می کند.

آراء داوران قطعی است.

تکمیل فرم و ارسال آثار به معنای پذیرش تمامی مقررات این جشنواره است.

بخش ایده پردازی:

شركت در جشنواره براي عموم آزاد است.

محدوديتي در تعداد ايده هاي ارسالي توسط يك فرد نيست.

مشخصات، بايد به طور كامل ثبت شود و در صورت نقص اطلاعات، فرد شرکت کننده از چرخه داوری جشنواره خارج خواهد شد.

ايده هاي برتر، با نظارت فرد ايده دهنده، عملياتي و اجرا خواهند شد.
ايده ها براي ورود به مرحله ي داوري بايد داراي معيارهاي ذيل باشند:
بومی باشد.
دارای خلاقیت و ابتکاری باشد.
در حوزه ی عمل شهرداری و مدیریت شهری باشد.
ناظر به اصلاح فرایندها یا ساختارها باشد.
امکان مشارکت مردمی داشته باشد.
قابلیت اجرایی و عملیاتی شدن داشته باشند.

پاسخ
 سپاس شده توسط godonly. ، mahsa.aezzi
lممنون از اطلاع رسانی خوبتون:)
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط godonly.
واقعا حیف که مختص به شهر مشهد هستش.خیلی دوست داشتم که در این مسابفه شرکت کنم البته با عکس هایی از شهر خودم سنندج. در هر صورت ممنون از اطلاع رسانیتون و آرزوی موفقیت برای شرکت کنندگان ایران شهرساز در این مسابقه:D

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، godonly.
(۱۳۹۰-۱۲-۲۷، ۱۱:۰۰ صبح)كسري نوشته است: واقعا حیف که مختص به شهر مشهد هستش.خیلی دوست داشتم که در این مسابفه شرکت کنم البته با عکس هایی از شهر خودم سنندج. در هر صورت ممنون از اطلاع رسانیتون و آرزوی موفقیت برای شرکت کنندگان ایران شهرساز در این مسابقه:D

بله واقعا حیف :-(
انشاالله سال دیگه قراره جشنواره ملی باشه تا از همه ی شهرها امکان ارسال عکس باشه
:-)

پاسخ
اختتامیه جشنواره
شهر ایده آل ما
روز چهارشنبه 26 مهرماه 1391 در سالن همایش های صدا و سیمای خراسان رضوی برگزار خواهد شد.
113

پاسخ
 سپاس شده توسط 0RKIDEH ، روجا

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نخستین همایش ملی آرمان شهر ایران برگزار می شود saeiideh 0 1,317 ۱۳۹۰-۱۱-۱، ۱۱:۳۰ عصر
آخرین ارسال: saeiideh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان