امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 2.93
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیاده رو تندیس گونه
پياده رو تنديس گونه ، سازه اي عجيب و غريب است که در بالاي تپه اي در پارک هانيريش در شهر دويس بورگ آلمان طراحي و اجرا شده است.

طراحان اين پروژه ، دو آلماني به نام هاي Heike Mutler” و Ulrich Genth " مي باشند. سازة اين پياده رو، بسيار شبيه به ترن هوايي مي باشد و با ارتفاع 21متر، به يکي از المانهاي مهم شهري در آلمان تبديل شده است.

اين سازة فلزي بزرگ، پس از طي پيچ و تاب زياد و رسيدن به ارتفاع اوج ، سرازير مي شود و دوباره به زمين برمي گردد.درون مسير سهمي شکل اين سازه، راه پله اي تعبيه شده است که در طول مسير و هماهنگ با پيچش و چرخش لوله ها، به طرز شگفت انگيزي درهم مي پيچد تا امکان پياده روي را براي کاربران فراهم کند.

سيستم نورپردازي در اين سازه، بسيار حساب شده صورت گرفته است و در نهايت، نماي جديد براي دويس بورگ و کشورآلمان در روز و شب به وجود آمده است.علاوه بر اين ، اين سازة فلزي ، باعث رونق گردشگري در منطقه شده است به گونه اي که در مدت زمان کوتاهي که از افتتاح آن مي گذرد، گردشگران بسياري به سوي آن جذب شده اند.

بازديدکنندگان ، از محل اتصال سازه به زمين، پياده روي را آغاز مي کنند و پس از پيچ و تاب هاي زياد و مواجهه با موانع ، بن بست ها، به نقطة آغازين باز مي گردند.

[تصویر:  Tiger-and-Turtle-Magic-Mountain+01.jpg]

[تصویر:  Tiger-and-Turtle-Magic-Mountain+02.jpg]

[تصویر:  Tiger-and-Turtle-Magic-Mountain+03.jpg]

[تصویر:  Tiger-and-Turtle-Magic-Mountain+04.jpg]

[تصویر:  Tiger-and-Turtle-Magic-Mountain+10.jpg]

[تصویر:  Tiger-and-Turtle-Magic-Mountain+11.jpg]

[تصویر:  Tiger-and-Turtle-Magic-Mountain+12.jpg]
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط JAVAD4050 ، poroshot ، sanaz.f ، 0RKIDEH
besiyar hosmandaneh va khlaghaneh tarahi shodeh ba tashakor
3

آخرین ارسال های من :
    پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      مشاوره: زبان بايد همه کلمات رو که منبع هست رو حفظ کنم؟؟ اولويت رو برا کدوم درسا بدم؟ alireza 1 1,042 ۱۳۹۴-۷-۱۳، ۰۵:۱۶ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      با رتبه 470 مرحله دوم رو چقدر باید بزنم تا بتونم شبانه و یا روزانه شهرستان قبول بشم؟ اصلا آیا امیدی هست؟ karimireza 1 995 ۱۳۹۴-۲-۲۳، ۰۸:۰۳ عصر
    آخرین ارسال: Brightness
      سوالات آزاد 93 و92 یعنی سال گذشته رو در سایت های مختلف و فروشگاه ایران شهرساز گشتم alireza 2 895 ۱۳۹۴-۲-۱۸، ۰۹:۳۱ صبح
    آخرین ارسال: MHAKBARI
      تاریخ هم بنسبت یه چند تا سوال ادم رو توشک مینداختن،کلا تاریخ مباحث و مبانی یه چند تا alireza 0 856 ۱۳۹۳-۱۱-۱۶، ۱۱:۳۷ صبح
      کمک فوری در مورد نوپیاده گرایی و دهکده های پیاده amir223 0 614 ۱۳۹۳-۹-۸، ۰۸:۲۴ عصر
    آخرین ارسال: amir223
      بی زحمت این پرسشنامه رو پر کنین.2 دقیقه وقت میخواد hamid_shahrsaz 10 4,576 ۱۳۹۳-۷-۱۹، ۱۲:۱۳ عصر
    آخرین ارسال: khansa
      من 2سال قبل رو کنکور برنامه ریزی دادم ولی بخاطر ی سری مسایل نتونستم خوب بخونم امسال م alireza 2 1,634 ۱۳۹۳-۶-۳۰، ۰۷:۲۴ عصر
    آخرین ارسال: Brightness
      دانشجو دانشگاه تربیت مدرس کسی رو داریم؟ alireza 1 1,276 ۱۳۹۳-۶-۸، ۱۰:۱۸ عصر
    آخرین ارسال: f.mohammadi
      لینک داغ...دانشگاه بهشتی تا نتایج نهایی مشخص نشه هیچکی رو ثبت نام نمی کنه چون.... alireza 10 3,871 ۱۳۹۳-۶-۷، ۰۷:۰۷ عصر
    آخرین ارسال: EBRAHIMMILAN2012
      .امروز امتحان مرحله دوم بود.به نظر خودم خوب نوشتم چند باید بگیرم که نهایت شبانه یا رو alireza 6 2,232 ۱۳۹۳-۶-۳، ۰۱:۵۲ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان