امتیاز موضوع:
  • 14 رأی - میانگین امتیازات: 3.14
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مدیریت شهری و ارتباط آن با 13بدر!!!
سلام

مرسی بحث خیلی خوبی ه

به نظر من اینکه بخوایم به وضع موجود کالبد شهرها انتقاد داشته باشیم نمیتونیم به نتیجه برسیم بخاطر اینکه کالبد شهرها مخصوصا در بافت قدیم ثابت شده و طرح هایی رو هم که خواستن اجرا کنن مثل روان سازی درست به نتیجه نرسیده ، پس باید به توسعه بهینه کالبد شهرها برای بافت هایی که در آینده می خواد ساخته شه و به ساماندهی غیر کالبدی بافت های موجود توجه کرد

البته هر چند که میشه در بلند مدت بافت موجود رو هم ساماندهی کرد ولی در حال حاضر و با توجه به مشکلات موجود به نظر من یکی از راهکارها مخصوصا در جهت کاهش ترافیک ، افزایش ایمنی و همینطور کاهش آلودگی هوا ، ارائه سرویس های حمل و نقل عمومی به مراکز اصلی تفریحی داخل شهرهاست ، به هر حال در هر شهری پارک ها و فضاهای سبز بزرگی وجود داره که جمعیت زیادی به اونا مراجعه می کنن و برای این فضاها می شه سرویس های جابجایی به نقاط مختلف شهر گذاشت

برای آسایش افرادی هم که در محدوده یک سری فضاهای یا پارک ها زندگی می کنن میشه کاری کرد که اون فضاها با کنترل و دریافت ورودی ، تعداد مشخصی از افراد رو بپذیرن تا بتونن آلودگی های صوتی رو کنترل کنن

برای آلودگی های زیست محیطی هم به نظر من و طبق شواهد موجود ، فرهنگ سازی در کوتاه مدت جواب نمیده (البته نسل جدید روی مسائل زیست محیطی خیلی دقت دارن) ، بهترین کار اینه که مامورین محترم شهرداری به تعدادی که بتونن کل محدوده تفریحی رو پوشش بدن در پارک حضور داشته باشن و زباله هایی رو که مردم ناخودآگاه(!!!) میریزن در همون موقع جمع کنن

و برای توسعه آینده شهرها هم فکر می کنم بهتره که یک سری فضاهای سبز برون شهری ساخته شه و طوری طراحی شه که بتونه جمعیت رو به خودش جذب کنه و بازدهی کافی رو داشته باشه ، اینجوری خیلی از مشکلات شهر هم در روزهای خاص مثل 13بدر برطزف می شه
آخرین ارسال های من :

امام صادق علیه السلام :

بر عاقل واجب است كه علم و ادب كسب كند ولی باید بداند كه قوام و استواری علم به ادب است.
پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، 0RKIDEH ، mehdime007 ، JAVAD4050 ، Shahrsaz67 ، ایلیا

پیام‌های داخل این موضوع
مدیریت شهری و ارتباط آن با 13بدر!!! - توسط 0RKIDEH - ۱۳۹۱-۱-۱۱، ۰۳:۱۷ عصر
RE: مدیریت شهری و ارتباط آن با 13بدر!!! - توسط ایلیا - ۱۳۹۱-۱-۱۱، ۰۳:۴۰ عصر
RE: مدیریت شهری و ارتباط آن با 13بدر!!! - توسط FaTyJo0oN - ۱۳۹۱-۱-۱۱، ۰۷:۰۸ عصر
RE: مدیریت شهری و ارتباط آن با 13بدر!!! - توسط ramo69 - ۱۳۹۱-۱-۱۱، ۰۹:۲۴ عصر
RE: مدیریت شهری و ارتباط آن با 13بدر!!! - توسط FaTyJo0oN - ۱۳۹۱-۱-۱۱، ۰۹:۴۲ عصر
RE: مدیریت شهری و ارتباط آن با 13بدر!!! - توسط Shahrsaz67 - ۱۳۹۱-۱-۱۱، ۰۹:۳۷ عصر
RE: مدیریت شهری و ارتباط آن با 13بدر!!! - توسط Maryam M - ۱۳۹۱-۱-۱۱، ۱۱:۰۳ عصر
RE: مدیریت شهری و ارتباط آن با 13بدر!!! - توسط FaTyJo0oN - ۱۳۹۱-۱-۱۲، ۰۴:۰۷ عصر
RE: مدیریت شهری و ارتباط آن با 13بدر!!! - توسط aramo - ۱۳۹۱-۱-۱۲، ۰۵:۲۵ عصر
RE: مدیریت شهری و ارتباط آن با 13بدر!!! - توسط shokri - ۱۳۹۱-۱-۱۳، ۰۷:۱۸ عصر

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  درخواست رایگان درخواست مطلب، مقاله و یا پایان نامه درباره ی طراحی فضای شهری مناسب برای کودکان Zohreh javadi 0 1,017 ۱۳۹۴-۱۱-۱۴، ۰۵:۴۷ صبح
آخرین ارسال: Zohreh javadi
  درخواست رایگان در خواست مقاله با فرمت amin.al1987 2 1,415 ۱۳۹۳-۹-۱۶، ۰۴:۳۳ عصر
آخرین ارسال: foroogh.r
  میایید بازی با کلمات؟ 0RKIDEH 712 112,749 ۱۳۹۳-۷-۴، ۰۵:۱۱ عصر
آخرین ارسال: Brightness
  "نوروز در شهر "سومین مسابقه عکس ایران شهرساز با جایزه نقدی و غیر نقدی alireza 0 1,768 ۱۳۹۳-۱-۶، ۱۰:۳۰ عصر
آخرین ارسال: alireza
  دانلود کلید کنکور سراسری برنامه ریزی شهری و طراحی شهری و معماری 1391 alireza 6 4,951 ۱۳۹۲-۱۱-۲۶، ۱۲:۲۴ عصر
آخرین ارسال: mona323
  چقدر با نرم افزار BricsCAD آشنایی دارید؟ reza1366 1 1,569 ۱۳۹۲-۱۱-۲۰، ۰۷:۴۰ عصر
آخرین ارسال: reza1366
  آشنايي با وظايف شهرداري ها در قبال شهروندان و شهرها زمردیان 0 1,800 ۱۳۹۲-۱۱-۱، ۰۷:۲۸ عصر
آخرین ارسال: زمردیان
  گفتگوی یک شهرساز با شهردار زمردیان 0 1,909 ۱۳۹۲-۱۱-۱، ۰۷:۲۳ عصر
آخرین ارسال: زمردیان
  با هم قرار بزاریم زمردیان 1 1,007 ۱۳۹۲-۱۰-۲۹، ۰۷:۵۷ عصر
آخرین ارسال: alireza
  با هم دوست باشیم!!! reza1366 5 2,596 ۱۳۹۲-۴-۲۹، ۰۶:۰۱ عصر
آخرین ارسال: JAVAD4050

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان