امتیاز موضوع:
  • 34 رأی - میانگین امتیازات: 2.85
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
میزگرد علمی پیرامون موضوع مطرح شده
بچه های گروه شهرسازی دانشگاه آزاد شهرسازی مشهد و تمام شما که الان اینجا حضور دارید میخام یه موضوع مرتبط با رشتمونو مطرح کنم و از خودم و شما میخوام که به همدیگه کمک کنیم و هرکی هر چی در رابطه با موضوع مطرح شده میدونه یا اگه فایل یا رفرنس یا مطلبی داره اینجا بیان کنه که یه اتاق فکر کوچولو تشکیل شده باشه ...
و هم از طرفی شاید بتونه به پایان نامه من هم کمک کنه 1 ...
و هم به اطلاعات خودمون هم انشاالله اضافه میشه و مفید واقع بشه.
موضوع از این قراره: (( ارزیابی استراتژی تمرکز غیرمتمرکز))

بسمالله..... 1

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط 0RKIDEH ، Shahrsaz67 ، .Utopia ، JAVAD4050 ، elham90
(۱۳۹۱-۱-۱۴، ۱۰:۴۴ عصر)H.Arzhang نوشته است: بچه های گروه شهرسازی دانشگاه آزاد شهرسازی مشهد و تمام شما که الان اینجا حضور دارید میخام یه موضوع مرتبط با رشتمونو مطرح کنم و از خودم و شما میخوام که به همدیگه کمک کنیم و هرکی هر چی در رابطه با موضوع مطرح شده میدونه یا اگه فایل یا رفرنس یا مطلبی داره اینجا بیان کنه که یه اتاق فکر کوچولو تشکیل شده باشه ...
و هم از طرفی شاید بتونه به پایان نامه من هم کمک کنه 1 ...
و هم به اطلاعات خودمون هم انشاالله اضافه میشه و مفید واقع بشه.
موضوع از این قراره: (( ارزیابی استراتژی تمرکز غیرمتمرکز))
بسمالله..... 1
اجازه آقا!30میشه بریم بیرون43
آخرین ارسال های من :

خوشا به حال آن کس که در نامه عملش در زیر هر گناه یک استغفار ثبت شده باشد.مولا علی(ع)
احیانا امری بود ایمیل بهتر از پیام :)
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، JAVAD4050 ، H.Arzhang
اجازه آقا!30میشه بریم بیرون43
[/quote]

شیـــــــــــطنت نکن آقـــــا !656544
اتفاقا این موضوع بسیار جالبه و من هم با بحث در این مقوله موافقم . ارزیابی استراتژی تمرکز غیرمتمرکز موضوعه خوبیه . 151
آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
 سپاس شده توسط JAVAD4050 ، Shahrsaz67 ، H.Arzhang
(۱۳۹۱-۱-۱۴، ۱۱:۱۷ عصر)Mahbobe-G نوشته است: اجازه آقا!30میشه بریم بیرون43

شیـــــــــــطنت نکن آقـــــا !656544
اتفاقا این موضوع بسیار جالبه و من هم با بحث در این مقوله موافقم . ارزیابی استراتژی تمرکز غیرمتمرکز موضوعه خوبیه . 151
[/quote]
ممنون از همکاریتون...
راستی چرا شیطنت؟؟؟!!!!21
راستی اگه موافق همستین و حتی اطلاعات جزیی هم دارید بفرمایید...

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia
(۱۳۹۱-۱-۱۵، ۱۱:۰۶ عصر)H.Arzhang نوشته است:

شیـــــــــــطنت نکن آقـــــا !654
ممنون از همکاریتون...
راستی چرا شیطنت؟؟؟!!!!21
[/quote]

دوست عزیز ایشون با شما نبودن با ارسال بعد از شما بودن3

اتفاقا ایده و کار شما خیلی هم عالیه و امیدوارم دوستان همکاری کنن
ممنون
آخرین ارسال های من :

زندگی یک مشکل نیست که باید حلش کرد بلکه یک هدیه است که باید ازش لذت برد

مدیر ارشد ایران شهرساز
پاسخ
 سپاس شده توسط elham90 ، JAVAD4050 ، .Utopia ، H.Arzhang
من از موضوع های جدید خوشم میاد26.میشه از خود شروع کننده بحث بخوام مقدمه ای برای شروع بحث بزارن؟5

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، H.Arzhang
(۱۳۹۱-۱-۱۶، ۰۷:۱۴ صبح)orkideh_04 نوشته است:
(۱۳۹۱-۱-۱۵، ۱۱:۰۶ عصر)H.Arzhang نوشته است:

شیـــــــــــطنت نکن آقـــــا !654
ممنون از همکاریتون...
راستی چرا شیطنت؟؟؟!!!!21

دوست عزیز ایشون با شما نبودن با ارسال بعد از شما بودن3

اتفاقا ایده و کار شما خیلی هم عالیه و امیدوارم دوستان همکاری کنن
ممنون
[/quote]
آره متوجه شدم.. ممنون از راهنمایی مفیدتون..78
(۱۳۹۱-۱-۱۶، ۱۱:۱۸ صبح)shahrsaz67 نوشته است: من از موضوع های جدید خوشم میاد26.میشه از خود شروع کننده بحث بخوام مقدمه ای برای شروع بحث بزارن؟5
آره.. ممنون از پیگیریتون
استراتژی تمرکز غیر متمرکز یکی از ایده ها و سیاست ها از چندین سیاست مربوط به توسعه شهرها یا بهتر بگم مجموعه های شهری هست.
منظور از تمرکز غیرمتمرکز اینه که مثلا در یک مجموعه شهری که چندتا شهر به صورت اقماری وجود دارند، برای توسعه ، تمرکز روی یک شهر نیست که اون شهر رو به یک قطب تبدیل کنه. بلکه تمرکز در کل مجموعه شهری وجود داره به طوریکه همه شهرهای این مجموعه در این تمرکز دخیل هستند یا به عبارتی تمرکز در اون مجموعه شهری به صورت غیر متمرکز وجود دارد. در مقابل تمرکز غیر متمرکز ، تمرکز متمرکز هست.

استراتژی تمرکز غیر متمرکز یکی از ایده ها و سیاست ها از چندین سیاست مربوط به توسعه شهرها یا بهتر بگم مجموعه های شهری هست.
منظور از تمرکز غیرمتمرکز اینه که مثلا در یک مجموعه شهری که چندتا شهر به صورت اقماری وجود دارند، برای توسعه ، تمرکز روی یک شهر نیست که اون شهر رو به یک قطب تبدیل کنه. بلکه تمرکز در کل مجموعه شهری وجود داره به طوریکه همه شهرهای این مجموعه در این تمرکز دخیل هستند یا به عبارتی تمرکز در اون مجموعه شهری به صورت غیر متمرکز وجود دارد. در مقابل تمرکز غیر متمرکز ، تمرکز متمرکز هست.
یا از نگاهی دیگه منظور از تمرکز غیر متمرکز یعنی چند شهر در فاصله ای از هم به صورت یک مجموعه شهری وجود دارن که از نظر کار و سکونت مستقل می باشند. تمرکز ،روی یک مجموعه شهری غیر متمرکز است. تمرکز غیر متمرکز 2 پارامتر داره: 1- کار 2-سکونت. که موضوع من "تمرکز غیر متمرکز در ناحیه شهری مشهد بارویکرد سکونت" هست.مثلا شهری مثه شهر گلبهار که در 45 کیلومتری مشهد هست میتونه به عنوان یک شهر به لحاظ کار و سکونت موفق باشه یا مردم اونجا به دلیل اینکه توی شهرشون کار نیست میان مشهد و فقط از روی اجبار برای سکونت به شهرشون بر میگردن و اون شهر جنبه خوابگاهی پیدا میکنه. یا مثلا شهر شاندیز که نزدیک مشهده. یا هر شهر دیگه ای که توی ناحیه شهری مشهد هست.

پاسخ
 سپاس شده توسط sanaz.f ، alireza ، Shahrsaz67 ، .Utopia ، 0RKIDEH
پس میشه گفت تمرکز غیر متمرکز یعنی هرشهری استعداد خودشو به نمایش بذاره ازامکانات خودش استفاده کنه وکمتر وابسته باشه به شهرهای مرکزی ؟!از اون طرف بایدسعی بشه که فضای کاری توی خوداین شهرها ایجادکنن

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Shahrsaz67 ، .Utopia ، H.Arzhang
ممنون از توضیحات مهندس ارژنگ.موضوع واقعا جالبه.این موضوع رو اگر بسط بدیم یا تعمیمش بدیم و بزرگ کنیم در مورد تهران و دیگر استان ها هم صادقه.یک زمانی بحث عدم تمرکز فعالیت ها در پایتخت مطرح شد که دیگر کار از کار گذشته بود!و یا میشد باز هم جلوی این روند گرفته بشود که باز هم توجه نشد.همچنان ما شاهد مهاجرتهای بسیار و سیل جمعیتی هستیم که به سمت تهران هجوم آورده اند.موضوع عدم تمرکز و ایجاد چند قطب به جای یک قطب قطعا مطرح شده در ایران.اگه دقت کرده باشید موضوع انتقال پایتخت در همین راستا بوده و یا در طرح های عمرانی چهارم و پنجم به گمانم در قبل از انقلاب قصد در پخش کردن نیروی موتور پیشرفت اقتصادی ایران رو در تمامی میهن عزیزمون داشتن.چند شهر تبریز و اصفهان و مشهد و شیراز میتونه به عنوان قطب های دیگر ایران باشه ولی با این موضوع ما که تمرکز غیر متمرکز باشه همخوانی نداره.چون همچنان متمرکزه.حالا این موضوع را به صورت کوچکتر در نمونه موردی مشهد و در بحث سکونت دوستمون پیشنهاد داده.خواستم یخورده بازتر کنم بحثو.

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، 0RKIDEH ، JAVAD4050 ، H.Arzhang

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان