امتیاز موضوع:
  • 50 رأی - میانگین امتیازات: 2.84
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرهنگ لغت شهرسازی و معماری==> حرف س ش

با اجازه مهندس ارکیده عزیز
با توجه به ایده مهندس ارکیده (بازی با کلمات )

به نظرم رسید یه بازی رو شروع کنیم با کمی هدفمندی3
به این صورت که هر روز یکی از حروف الفبا رو در قسمت عنوان قرار می دیم و کلمات مربوط به معماری و شهرسازی رو که با اون حرف شروع میشن رو با توضیح در این تایپیک قرار بدیم .113
آخر سر یه فرهنگ لغت کامل و دانشجویی داریم.26"
اگه دوستان موافقن اعلام کنن تا کارو از فردا شروع کنیم.1
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، Sadeghpour ، alireza ، ایلیا ، sanaz.f ، mardin ، kasrak ، Maryam M ، afra69 ، 0RKIDEH ، mehdime007 ، dely_sh ، parasto_gh ، Vasta ، JAVAD4050 ، mahsa.aezzi ، abcdefghijklm ، farza ، sharmin ، somita ، m.mohammadzadeh ، Sepehr ، archopedia ، Shahrsaz67 ، haydariyan ، aramo ، امیررضا ، sevda-mor ، نعیمه حیدری
عالیه خانم مهندس
ایده خیلی خوبیه .....من موافقم کاملا
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  7t5vft1gcxenjxsyw7b6.png]
پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، kasrak ، parasto_gh ، JAVAD4050 ، haydariyan ، somita
مرسی
خوفه
ماهم بازی26
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، FaTyJo0oN ، sanaz.f ، kasrak ، parasto_gh ، JAVAD4050 ، haydariyan ، somita
من هم عاشق بازیم4
پس استـــــــــــــــــــــــقبال می کنیم41111
آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
 سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، kasrak ، parasto_gh ، JAVAD4050 ، haydariyan ، somita
عالیه
منم موافقم
ایده خیلی خوبیه113

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، kasrak ، JAVAD4050 ، haydariyan
    بسیار خوبه کمک بزرگی در یادگیری لغات می کند بسیار مهم است که دانشجوی شهرسازی و معماری دایره لغات زیادی را یاد بگیرد در محاوره روزانه در دانشگاه و جلسات علمی کمک بزرگی است

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط .Utopia ، Sadeghpour ، FaTyJo0oN ، kasrak ، parasto_gh ، JAVAD4050 ، haydariyan
    اگه لغاتی که مطرح میشه اینگلیسیش هم در کنارش عنوان بشه فکر کنم به دایره لغات اینگلیسیمون هم کمک کنه تا در آخر زبانمونم تقویت بشه
    البته این فقط یه پیشنهاده1

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط FaTyJo0oN ، mahsa.aezzi ، kasrak ، parasto_gh ، JAVAD4050 ، aramo ، somita ، farza ، haydariyan

آماده سازی زمین Land Preparation

برای مهیا کردن شرایط ایجاد واحد های مسکونی و یا موارد دیگر در قالب یک برنامه توسعه شهری به انجام می رسد. به سخن دیگر، پس از تحصیل زمین ( land assembly) به منظور ایجاد یک سایت قابل توسعه، آماده سازی زمین در مقابل توسعه های شهری افسار گسیخته، خودانگیخته، بدون برنامه و ناهماهنگ میان مسکن و خدمات ضروری مسکن، با تاکید بر این اصل مهم و زیر بنایی که مسکن صرفا یک سرپناه نیست، صورت می گیرد. به این ترتیب، مهم ترین هدف پروژه های آماده سازی، عرضه زمین مسکونی یا مسکن توام با خدمات مورد نیاز مسکن ( تحقق توسعه شهری متعادل) است.

دوستان اگه احساس کردین توضیحات کلمه ای کامل نیست توضیحات رو کامل کنید.........باتشکر

پاسخ
     سپاس شده توسط mardin ، mahsa.aezzi ، kasrak ، Maryam M ، mehdime007 ، sanaz.f ، parasto_gh ، JAVAD4050 ، farza ، sharmin ، haydariyan ، arvik ، somita
    appearance
    ترکیبی از جنبه های مختلف یک مکان یا ساختمان که تاثیر بصری حاصل از آن تعیین می کند.این مفهوم در کنترل توسعه نقش مهمی ایفا می کند.
    آخرین ارسال های من :

پاسخ
     سپاس شده توسط kasrak ، sanaz.f ، Maryam M ، FaTyJo0oN ، JAVAD4050 ، farza ، sharmin ، haydariyan ، somita
    سلااام

حالا با الف هست یا a ؟

چون با حروف انگلیسی راحت تره ، منم با A می گم

Amenity
    تسهیلات = وسایل مورد نیاز مکان های محیطی ، اقتصادی ، اجتماعی و ...

(دوستان حتما باید توضیح بدیم کلمه رو ؟
    آخه توضیح بعضی کلمات یک کم سخته 18)
    آخرین ارسال های من :

امام صادق علیه السلام :

بر عاقل واجب است كه علم و ادب كسب كند ولی باید بداند كه قوام و استواری علم به ادب است.
    پاسخ
     سپاس شده توسط mahsa.aezzi ، FaTyJo0oN ، JAVAD4050 ، farza ، sharmin ، haydariyan ، arvik ، somita

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      چهارشنبه سوری و شهرسازی! kasrak 27 11,479 ۱۳۹۳-۱۲-۲۵، ۰۱:۴۹ عصر
    آخرین ارسال: Brightness
      دانلود کلید کنکور سراسری برنامه ریزی شهری و طراحی شهری و معماری 1391 alireza 6 4,929 ۱۳۹۲-۱۱-۲۶، ۱۲:۲۴ عصر
    آخرین ارسال: mona323
      معماری و رابطه آن با برنامه ریزی شهری ماراویا 0 1,530 ۱۳۹۱-۹-۸، ۱۱:۲۷ عصر
    آخرین ارسال: ماراویا
      شهرسازی مدرن ماراویا 0 2,349 ۱۳۹۱-۹-۲، ۰۳:۳۰ عصر
    آخرین ارسال: ماراویا
    Photo شهرسازی فریمان davinchi 0 1,412 ۱۳۹۱-۸-۱۹، ۱۱:۰۱ صبح
    آخرین ارسال: davinchi
      دوستانی که کارشناسی ارشد معماری و طراحی شهری میخوان شرکت کنند حتما یک سر به این تاپیک s1s2s3 0 1,555 ۱۳۹۱-۷-۲۱، ۰۲:۴۰ عصر
    آخرین ارسال: s1s2s3
      رشته مدیریت ساخت و پروژه در پروژه های شهرسازی؟؟؟؟ shaghayegh.j 4 2,990 ۱۳۹۱-۶-۲۱، ۰۴:۱۴ صبح
    آخرین ارسال: saminta
      نظر شما: راهکارهای مدیریت شهری و شهرسازی برای کاهش ترافیک بهشت زهرا درآخرسال 0RKIDEH 3 3,362 ۱۳۹۱-۶-۱، ۰۸:۵۹ صبح
    آخرین ارسال: 0RKIDEH
      معماران و شهرسازان کلیک کنید!!=>مشکل از کجاست؟ وزارت علوم؟ راه و شهرسازی؟ alireza 14 11,248 ۱۳۹۱-۵-۳۱، ۱۰:۱۸ عصر
    آخرین ارسال: sundra
    Thumbs Up نخستین دانشجوی فوق دکتری شهرسازی کشور فارغ‌التحصیل شد lili_lovely 2 2,370 ۱۳۹۱-۴-۲۸، ۱۲:۲۰ عصر
    آخرین ارسال: seywan_kurd

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان