امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
و آزمون دکتری نیز گذشت...
سلام دوستان عزیز، همونطور که اطلاع دارید، دیروز، جمعه 25 فروردین ماه 1391، آزمون دکتری کلیه رشته ها در سرتاسر کشور برگزار شد.
این آزمون که در 2 مرحله صبح و عصر برگزار شد برای رشته شهرسازی بدین صورت بود:
ازمون نوبت صبح، شامل 75 سوال تخصصی رشته شهرسازی ، که اصلاً هم سخت نبودند، و تمام مواردی که ممکن است، شما خونده باشید در بین سوالات پیدا می شدند.
سوالات شامل نظریه های شهرسازی، تاریخ، برنامه ریزی، مدل، اطلاعات عمومی و..... همه چیز در حوزه شهرسازی بودند. قسمت جالبش اینجا بود که هم از حوزه طراحی شهری و هم از حوزه برنامه ریزی شهری به طور یکسان سوالا اومده بود.
اما اصلاً در رابطه با برنامه ریزی منطقه ای سوال به خصوصی طرح نشده بود، شاید فقط یک سوال که اون هم چیز خاصی نبود.
زمان این مرحله آزمون 90 دقیقه بود.
آزمون نوبت عصر، شامل 2 دفترچه بود
دفترچه اول که 100 سوال زبان رو در بر گرفته بود. سطح سوالات زبانش از ارشد خیلی خیلی ساده تر بود. اما اونقدر زیاد بدند که آخرش و حوصله نداشتی بخونی. این دفترچه بین تمام گرو های، هنر، فنی مهندسی، علوم انسانی و... مشترک بود، بنابراین سوال تخصصی خاصی در اون دیده نمی شد. زمان پاسخ گویی به سوالات این دفترچه 120 دقیقه بود.
دفترچه دوم، 60 تا سوال تست هوش و یا استعداد تحصیلی داشت. که خوب اینقدر خسته شده بودیم که ضریب هوشیمون اومده بود پایین. این سوالات هم 4 نوع سوال بودند، دسته اول یک متن بود که بعد از خوندن اون باید به سوالات مطرح شده آخرش پاسخ می دادید.(اصلاً هم آسون نبودند)
دسته دوم، سولاتی بود که خودت رو باید در شرایط سوال قرار می دادی، و دلیلی برای توجیه و یا رد قضیه پیدا می کردی.
دسته سوم، سوالاتی مثل، سوالات معروف انیشتن بودند که مثلاً 4 تا شال رنگی داریم 4 تا کلاه رنگی، حالا کلاه سبز با شال قرمز با هم استفاده نمیشند و آبیه فقط با سفید پوشیده می شه و حالا شما پیدا کنید پرتغال فروش را.!!!!!!!!!!!!!!!!
دسته چهارم هم سوالات آماری و ریاضی مانند بودند که جمع و تفریق می خواست اما دیگه نایی نمونده بود.
خلاصه زمان پاسخ گویی به این آزمون هم 120 دقیقه بود.
اما بهترین قسمت آزمون این بود که در هر دو نوبت صبح و عصر، بهمون یک آب معدنی خنک و یک کیک بسیار خوشمزه دادند واقعاً ارزش داشت که 30000 تومن بگیرند.
در نهایت باید بگم من در یک شهر کوچک( بجنورد) این آزمون رو دادم، وقتی که جمعیت شرکت کننده رو دیدیم مغزم سوت کشید که ما در این جامعه چه قدر کارشناسی ارشد داریم.........
این بود انشای من در رابطه با آزمون دکتری.
آخرین ارسال های من :

شهر خوب یافتنی نیست...........
ساختنی است.
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، .Utopia ، FaTyJo0oN ، kasrak ، shahryar ، 0RKIDEH
همه این اتفاقات خوب افتاد حیف شد که من شرکت نکردم جمله آخر شما درسته تعداد کارشناس ارش خیلی زیاد شده من خودم موقعی که در آزمون شهرداری شرکت کردم باورم نشد این همه بیکار وجود دارد دقیقا شبیه فیلم زومبیا بود

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط parasto_gh ، kasrak
واقعاً همینطوره. من دیروز تو آزمون از هرکسی که پرسیدم بیکار بود. نهایتاً اینکه 2 واحد درسی تو پیام نور بهش داده بودند و سرگرم شده بود.
جای تأسف فراوانی داره.
کاش همون دیپلم می موندیم ولی کار داشتیم.
حالا استخدامی هاشون مگه چه طوره؟ 3 ماهه تو آزمون شهرداری ها قبول شدم، هنوز هیچ خبری از گزینشش نشده. واقعاً فاجعه است.

پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak
اااااااااااا
مهندس
اینطرفا که ناهارم دادن!!
ولی خب چی میشه کرد
ما که نفهمیدیم اخرش این سیاست وزارت علوم به کدامین جهت میکشناندم!
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak
آره مثل اینکه نهار هم می دادن ولی ما نگرفتیم،
سیاست وزارت علوم اینه که این پیک وحشتناک جمعیت رو فعلاً در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول کنه، تا بیکار شناخته نشن و ابروی دولت نره، حالا بعداً یه فکری به حالشون می کنن.
درواقع به جای حل مسئله صورت مسئله رو پاک می کنن.

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
میشه یه طرحی هم داد و اینکه بیشتر چهار راه هارو به میدان تبدیل کنن!
میدونید اخه اکثر بیکارها کنار میادین می ایستند، احتمالا به علت کمبود میدان وزارت علوم همچین راهبردی رو در پیش گرفته!!!

پاسخ
 سپاس شده توسط parasto_gh

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  واقعا خوندن دکتری ارزش داره؟! ایلیا 107 32,703 ۱۳۹۳-۲-۱۷، ۰۶:۰۲ صبح
آخرین ارسال: alireza
Thumbs Up نخستین دانشجوی فوق دکتری شهرسازی کشور فارغ‌التحصیل شد lili_lovely 2 2,376 ۱۳۹۱-۴-۲۸، ۱۲:۲۰ عصر
آخرین ارسال: seywan_kurd
  آزمون مرحله دوم سال91 هم تمام شد... اکنون نظرتون و احساستون؟ 0RKIDEH 1 1,907 ۱۳۹۱-۴-۲۴، ۰۹:۳۹ عصر
آخرین ارسال: zolatan
  برای اولین بار*جدید آزمون 28 بهمن 1390=>دانلود سوالات کنکور کارشناسی ارشد معماری 1391 saeiideh 11 7,644 ۱۳۹۰-۱۱-۲۹، ۰۹:۳۰ عصر
آخرین ارسال: rezvan87
  چه خبر از آزمون شهرداری ها ؟؟؟ .Utopia 50 16,875 ۱۳۹۰-۱۰-۲۹، ۰۹:۳۱ عصر
آخرین ارسال: محروم

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان