امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 3.02
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نصب gis بر روی ویندوز 7 !
سلام و خسته نباشید خدمت مهندسین گرامی .
من راه های زیادی رو امتحان کردم که gis 9.3 رو روی ویندوز 7 نصب کنم ! آخرشم نشد که نشد 22 فقط روی xp می تونم نصبش کنم . نوع ویندوز 7 هم 32 بیته !
خواهش میکنم راهنمایی ام کنید که این مجموعه رو روی ویندوز 7 نصب کنم.
واقعا متشکرم .
آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
 سپاس شده توسط aramo ، ایلیا ، elham90
من خودم هم همین مشکل را داشتم به خاطر gis با همان ویندوز xp کار می کنم

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، elham90
(۱۳۹۱-۱-۲۶، ۰۴:۴۹ عصر)aramo نوشته است: من خودم هم همین مشکل را داشتم به خاطر gis با همان ویندوز xp کار می کنم

درسته . ولی واقعا دیگه ویندوز xp جواب نمیده !! برای همین دنبال نصبش روی ویندوز 7 هستم .2

پاسخ
 سپاس شده توسط elham90
چرا
جواب میده اقاجون
چرا جواب نمیده
مشکلتون چیه
بگید تا راهنماییتون کنم
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، elham90
(۱۳۹۱-۱-۲۶، ۰۶:۵۵ عصر)محمد مهربون نوشته است: چرا
جواب میده اقاجون
چرا جواب نمیده
مشکلتون چیه
بگید تا راهنماییتون کنم

از همون اول موقع تنظیمات لاینسس میزنه تو ذووووق 2 تا اون اخر که خودشو نصب میکنم2
اصلا اگر میشه از اون صفر و اول آموزشش بدید 65 ثواب داره ها 1

پاسخ
حتما خب ،از اول
مراحلش اینه دونه به دونه انجام بدید ایشالا که حل میشه
1 جی ای اس و لایسنسشو کلا پاک کنید از رو سیستم
2 فایل لایسنسشو تو یه جایی کپی کنید و با نوتپد باز کنید و به جای Host name نام کامپیوترتونو بنویسید کامل. مثلا Amin-PC در بزرگی و کوچکی هم دقت بشه
3لایسنس منجر رو راه بندازید و در صفحه دومش از طریق گزینه اول و دکمه browse لاینسن رو انتخاب کنید، در انتها هم ریست نکنید دستگاه رو
4فایل های کرک رو که چهارتا هستن در شاخه گفته شده در esri کپی کنید

**
*
مهم!!! در ویندوز سون ممکنه اینجا یه اشکالی به وجود بیاد! دقت کنید تنها یک راه وجود داره! اینکاری رو که میگم انجام بدید ایشالا که حله
کنترل پنل رو باز کنید
نحوه نمایش رو به صورت short .. در بیارید!(ویندوزم کرم افتاده باید عوضش کنم، کنترل پنل نداره!!! ببخشید دیگه تقریبی میگم) بعدش فکر کنم گزینه دوم رو باید بزنید به اسم administrator tools. تو صفحه بعدی برید تو قسمت Sevrices. حالا مهم ترینش اینجاست! تو لیستی که سمت راستتون هست یه دونه به اسم interact ...یه همچین چیزی هست. اونرو پیدا کنید(به ترتیب حروف الفبا چیده شده راحت پیداش کنید) بعدش روش دوبار کلیک کنید. حالا دکه stop رو بزنید. بعدش که استاپ شد، بالای اون یه قسمت کرکره این هست که رو احتمالا atuomatic هست. اونو بذارید disable. اوکی کنید. خب دیگه باید حل بشه!!!

5حالا برید تو license manager tools تو برنام های پروگرام از پنچره پایین دسکتاپ و در صفحه اول روی لایسنس کلیک کنید و در قسمت stop start یه بار استارت کنید. اگه استارت شد که هیچ اگه نه یه بار استپ و یه بار دیگه استارت کنید
5 حالا برید اصل نرم افزار رو نصب کنید.
6بعدش یه فایل اگه اشتباه نکنم به اسم data interpore... یا یه همچین چیزی! اینو کپی کنید تو قسمت جی ای اس نصب شده در یه فولدر به همین نام تقریبا!!!
7 حالا برید تو دوباره پروگرام پنجره دسکتاپ و desktop administrator را انتخاب کنید در قسمت اول Arcinfo- در قسمت دوم یه قسمت داره نوشته no set اگه اشتب نکنم، اونو به localhost تغییر بدید. بعد در قسمت اخر هم arcinfo رو اگه نیست دوبارهانتخاب کنید. در این قسمت چهارم زیر ارک اینفو کلی باید چرت و پرت نوشته باشه!!! اگه باشه یعنی حله
بعدش اوکی و موفق باشید!!!

اگه به دردتون خورد شادی روح ما هم یه صلوات بفرستید

پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، JAVAD4050
ممنون مهندس.من روش رو امتحان میکنم و نتیجه رو همینجا مینویسم .

پاسخ
 سپاس شده توسط JAVAD4050
(۱۳۹۱-۱-۲۶، ۰۴:۴۴ عصر).Utopia نوشته است: سلام و خسته نباشید خدمت مهندسین گرامی .
من راه های زیادی رو امتحان کردم که gis 9.3 رو روی ویندوز 7 نصب کنم ! آخرشم نشد که نشد 22 فقط روی xp می تونم نصبش کنم . نوع ویندوز 7 هم 32 بیته !
خواهش میکنم راهنمایی ام کنید که این مجموعه رو روی ویندوز 7 نصب کنم.
واقعا متشکرم .
با سلام
من چندین نسخه نرم افزار رو روی سیستم خودم و سیستم محل کارم رو امتحان کردم . فقط یه نسخه رو تونستم روی ویندوز 7 نصب کنم . به نظر میرسه همه نسخه ها رو نمیشه روی 7 نصب کرد . این وسط اون نسخه خاص مهمه که باید یه جوری گیر بیاری ( اگه هنوز نتونستی یه جوری بدستت میرسونم )

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط .Utopia
    (۱۳۹۱-۱۰-۱۹، ۰۹:۲۳ صبح)homanaria نوشته است: با سلام
    من چندین نسخه نرم افزار رو روی سیستم خودم و سیستم محل کارم رو امتحان کردم . فقط یه نسخه رو تونستم روی ویندوز 7 نصب کنم . به نظر میرسه همه نسخه ها رو نمیشه روی 7 نصب کرد . این وسط اون نسخه خاص مهمه که باید یه جوری گیر بیاری ( اگه هنوز نتونستی یه جوری بدستت میرسونم )

ممنون از شما ، روشی که گفتند برای من عملی نبود و مجبور شدم ویندوز رو عوض کنم ، بعد از اینکه ویندوز 7 رو مجددا در یک درایو اصلی دیگه نصب کردم ، شروع به نصب GIS 9.3 کردم و خوشبختانه نصب شد .

پاسخ
    سلام.
    من تاحالا بارها gis 9.3 رو روی ویندوز 7 نصب کردم و راحت نصب شده. فقط اینکه حتی تو دستور نصبشم نوشته شده که اگر قبلا این نرم افزار روی ویندوزتون نصب بوده یا اینکه نصب ناموفق داشتین مجبورید که ویندوزتون رو عوض کنید و همیشه بهتره که این نرم افزار روی ویندوز فِِرِش نصب بشه.

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط .Utopia

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      دانلود جزوه تصویری آموزش gis با فرمت pdf alireza 4 26,423 ۱۳۹۶-۶-۱۰، ۱۱:۳۲ صبح
    آخرین ارسال: mtr6510
      دانلود فایل دوره آموزش مجازي مباني سيستم اطلاعات جغرافيايي (GIS)-فرمت word alireza 0 3,387 ۱۳۹۱-۸-۲۱، ۰۹:۰۳ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      آموزش gis Elham.A 17 14,298 ۱۳۹۱-۶-۱۸، ۰۷:۴۰ صبح
    آخرین ارسال: sakora

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان