امتیاز موضوع:
  • 19 رأی - میانگین امتیازات: 3.05
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رشد فزاینده بی خانمانی در اسپانیا
بحران مالی و اقتصادی و افزایش چشمگیر نرخ بیکاری موجب رشد فزاینده تعداد بی خانمانها در اسپانیا شده است.

مردم اسپانیا که توانایی پرداخت هزینه های زندگی در آپارتمان را ندارند ، محل زندگی خود را به خودروهای خود در خیابان منتقل کرده اند . این تصویر تکراری این روزها در شهرهای مختلف اسپانیاست .

بر اساس این گزارش یک شهروند اسپانیایی در این باره تاکید کرد من از شهرداری تقاضای کمک کردم اما آنها هیچ کمکی به من نکردند . با از دست دادن شغلم تنها برای یک سال کمک هزینه مسکن به ما تعلق گرفت . شغلی پیدا نکردم و امکان پرداخت هزینه های آپارتمان را نداشتم ، بنا بر این زندگی در خیابان تنها گزینه ما بود . این شرایط بسیاری دیگر از مردم در شهرهای مختلف اسپانیاست .

بر این اساس اجرای برنامه های ریاضت اقتصادی از سوی دولت اسپانیا برای کاهش بدهی و جبران کسری بودجه جاری ، عرصه را بر مردم این کشور تنگ تر کرده است . به اعتقاد کارشناسان اقتصادی و اجتماعی به نظر می رسد ، آنچه در کشورهای بحران زده اروپا روی می دهد باعث تغییر مفهوم بی خانمانی شده است . دیگر فرد بی خانمان الزاما مرد الکلی و سرگردان نیست .

بی خانمان می تواند شامل خانواده هایی شود که توانایی مالی داشتن یک خانه متعارف را ندارند . برای آنها چاره ای جز فراموش کردن رویای زندگی استاندارد اروپایی نیست . اسپانیا با بحران کسری بودجه ، بدهی و بیکاری روبرو است .

مقامهای اروپایی نیز طی روزهای اخیر نسبت به تشدید این بحران در ایتالیا و اسپانیا هشدار می دهند . اسپانیا با نرخ بیکاری بالای 23 درصدی بالاترین نرخ بیکاری را در بین کشورهای منطقه یورو در اختیار دارد . بیش از نیمی از جوانان زیر 24 سال اسپانیا بیکار هستند .
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کلنگ ساخت بلندترین برج جهان در جده زده شد در این پروژه بزرگ چند شرکت سعودی از جمله " aramo 1 1,535 ۱۳۹۱-۱-۳۱، ۰۶:۵۶ عصر
آخرین ارسال: Shahrsaz67
  شارژ يك ميليون توماني آپارتماني در كامرانيه تهران FaTyJo0oN 0 951 ۱۳۹۱-۱-۳۱، ۰۶:۳۸ عصر
آخرین ارسال: FaTyJo0oN
  آیین نامه جذب و نگهداری نیروهای نخبه در شهرداری ها ابلاغ شد FaTyJo0oN 0 1,237 ۱۳۹۱-۱-۳۱، ۰۵:۳۵ عصر
  رشد 30 درصدی اعتبارات دولتی به شهرداری ها و دهیاری های كشور FaTyJo0oN 0 1,068 ۱۳۹۱-۱-۳۱، ۰۵:۲۵ عصر
  افزایش بهای مسکن در انگلیس FaTyJo0oN 0 1,230 ۱۳۹۱-۱-۳۱، ۰۵:۰۷ عصر
  مسکن ویژه در بافت‌های فرسوده FaTyJo0oN 0 1,180 ۱۳۹۱-۱-۳۰، ۱۰:۵۴ عصر
  هشدار در زمینه فروش مسکن ‌ویژه FaTyJo0oN 0 1,156 ۱۳۹۱-۱-۳۰، ۱۰:۴۴ عصر
  مدت خانه‏ دار شدن در شهرهای جهان FaTyJo0oN 1 1,056 ۱۳۹۱-۱-۲۸، ۰۵:۲۹ عصر
  تخریب آثار تاریخی همچنان ادامه دارد در پی انتشار خبر تخریب عمارت کوشک یزد بنایی که ق aramo 0 1,111 ۱۳۹۱-۱-۲۸، ۰۴:۴۳ عصر
آخرین ارسال: aramo
  تهران، جزیره دریاچه های کوچک/باران خیابان های پایتخت را پرآب کرد باران دو روز در تهر aramo 0 1,074 ۱۳۹۱-۱-۲۸، ۰۴:۴۰ عصر
آخرین ارسال: aramo

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان