امتیاز موضوع:
  • 32 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رنگ آبی
رنگ آبی :

رنگ آبی از جمله رنگهایی است که در خانه ها حتما می توان یافت. آبی کمرنگ را در طرح قالی ها یا حتی در آسمان تابلو نقاشی منزل می توان مشاهده کرد. رنگ آبی همانند دیگر رنگهای اصلی دارای شخصیت و ابهت خاص خود می باشد. رنگ آبی رنگی است که می تواند به دکوراسیون منزل معنای خاصی ببخشد.
تیره ترین نوع رنگ آبی، سورمه ای می باشد و پس از آن آبی با مخلوط بیشتری از رنگ قرمز می باشد. این رنگ ها غالبا در فضایی به همراه چوبهای تیره رنگ استفاده می شوند. این نوع رنگ آبی تیره از لحاظ حالت و بیان رنگ با طیف رنگ های آبی روشن کاملا متفاوت است. رنگ آبی روشن ممکن است در زمینه پرده های گلدار با رنگهای متضاد پدیدار شود. رنگ آبی تیره زمینه ای را فراهم می آورد که از طریق آن می توان یک اتاق ساده آرام پدید آورد و یا عناصر معماری پیچیده فضا بهتر نمایان کرد. انواع روشنتر رنگ آبی هم که به واسطه آنها می توان فضایی بهاری و یا در جکوزی ها فضا یی که نمایان گر آب می باشد، استفاده نمود.
رنگ آبی، رنگی ملایم و آزامش بخش است. بنابراین با استفاده از رنگ آبی روشن در زمینه اتاق می توان فضایی آرامش بخش ایجاد نمود. رنگ آبی سبز بیشتر برای فضاهایی مانند جکوزی و استخر و ... استفاده می شود، زیرا جدای از آرامش بخش بودن آن، عمق فضایی بیشتر و بزرگتری را در ذهن مخاطب ایجاد می کند. استفاده از آن در دستشویی و حمام و یا اتاق خواب مناسب است. در این گونه فضاها می توان رنگهای مکملی چون صورتی، زرد و ناورنجی و ... را نیز بکاربرد.
در سالن غذاخوری استفاده از رنگ آبی تیره و رنگ آبی کبالت و روکش چوب تیره برای دیوارها در حالیکه سقف سفید مات است، فضای مطبوعی را به همراه نورپردازیی مناسب ایجاد می کند.
در فضای نشیمن می شود از ترکیبی از رنگهای گرم و سرد استفاده نمود. به عنوان مثال ترکیبی از یک دیوار زرد و پرده هایی که گلهایی با رنگ گرم در زمینه آبی دارند را استفاده نمود. اما به هنگام ترکیب رنگها باید به این نکته توجه کرد، که هر رنگی بیانگر حالت به خصوصی است و ترکیب رنگها خود ایجاد کننده حس دیگری جدای از حالت هر رنگ به طور مجزا است.
زینا گلیز بروک طراح داخلی می گوید: " فکر میکنم که همگی ما به طور غریزی شناختی از رنگ داریم و این شناخت با محل جغرافیایی ما مرتبط است. یعنی اینکه ما در کجا بزرگ شده ایم و در سنین بلوغ به دنبال جه آمال و اهدافی بوده ایم. به تصور من، رنگ مانند مد، کیفیتی مقطعی و مرحله ای دارد و ما نیز این مراحل را طی می کنیم."
الکساندر استادارد طراح داخلی می گوید: "من رنگ آبی موجود در منزلم را به خاطر شباهت آن به رنگ آسمان و آب دوست دارم. کلیه رنگ هایی را که من از آنها استفاده می کنم از طبیعت الهام گرفته ام. من سعی میکنم تا به هر طریقی تاثیر طبیعت را به محل زندگی منتقل کنم زیرا معتقدم همگی ما تشنه این الهامات از طبیعت هستیم."
کریسس کیسن مدن طراح، نویسنده و مجری برنامه HGTV می گوید: " یک راه استفاده از رنگهای مختلف استفاده از کاغذ دیواری است. من قبلا در این مورد واهمه داشتم ولی اکنون متوجه شده ام که اگر بخواهم حالتی به خصوص را بیان کنم استفاده از کاغذ دیواری به طرق مختلف این امکان را به من می دهد."

منبع:
سایت معمارها

آخرین ارسال های من :
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نور و رنگ leila 0 1,151 ۱۳۹۳-۴-۱۹، ۰۴:۴۹ عصر
آخرین ارسال: leila
  ترکیب رنگ ehsan7550 0 855 ۱۳۹۳-۱-۲۵، ۱۰:۱۲ صبح
آخرین ارسال: ehsan7550
  مناسب ترین رنگ برای استفاده در اتاق خواب hamid_shahrsaz 0 1,401 ۱۳۹۲-۱۱-۱۴، ۰۶:۴۴ عصر
آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
  ترکیب های رنگ و نقش بی نظیر برای منزل شما Ƒanos 0 1,708 ۱۳۹۱-۱۱-۲۲، ۰۸:۴۶ عصر
آخرین ارسال: Ƒanos
  دکوراسیون رویایی اتاق نشیمن با رنگ های خنثی Ƒanos 0 2,011 ۱۳۹۱-۱۱-۲۲، ۰۸:۴۳ عصر
  قواعد انتخاب رنگ اتاق کودک Ƒanos 0 1,731 ۱۳۹۱-۱۱-۲، ۰۹:۲۹ عصر
  8 ترفند براي رنگ‌آمیزی خانه‌های کوچک Ƒanos 0 1,111 ۱۳۹۱-۱۰-۲۹، ۰۳:۱۴ عصر
  رنگ دکوراسیون را با توجه به شخصیت تان انتخاب کنید Ƒanos 0 1,381 ۱۳۹۱-۱۰-۲۹، ۰۳:۰۴ عصر
  ترکیب رنگ‌ها در اتاق خواب Ƒanos 0 1,115 ۱۳۹۱-۱۰-۲۰، ۰۷:۰۰ عصر
  نصب المان "درختان کریستال آبی" شرکت سونی MHAKBARI 0 1,007 ۱۳۹۱-۱۰-۲۰، ۰۹:۲۶ صبح
آخرین ارسال: MHAKBARI

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان