امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امتیازات: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طنز شهری/ گاهنوشته های شهرساااااااازی
از هفته دوم آبان ماه چه خبر؟ / طنز
صما – گروه طنز: اگر فرصت خواندن اخبار هفتۀ گذشته را نداشته اید اصلاً نگران نباشید و بد به دلتان راه ندهید چون ما اخبار مهم را برای شما در اینجا جمع کرده ایم پس خوش به دلتان راه بدهید و خوشدل باشید.

خبر نخست این بود که« در مهر ماه قیمت مسکن 2 درصد کاهش یافت» فکرش را بکنید یعنی اگر شما می خواستید یک خانۀ 200 میلیونی بخرید و 196 میلیون پول داشتید و به خاطر 4 میلیون توان خرید نداشتید و مجبور بودید مستأجر باشید الان که آبان ماه است با 2 درصد کاهش قیمت مسکن می توانید آن خانه را بخرید، چرا بر و بر من را نگاه می کنی؟ خب برو تا دوباره گران نشده آن واحد را بخر. ببین این جوری تعلل می کنی و فس و فس تصمیم می گیری آن وقت می گویی تورم و گرانی نمی گذارد ما صاحب خانه شویم. البته این را هم بگویم که رئیس اتحادیه املاک گفته در این شرایط «کمتر کسی» حاضر به فروش خانه می شود. امیدوارم که آن کسی که می خواستی خانه اش را بخری جز این «کمتر کسی» ها باشد و مجبور باشد که خانه اش را بفروشد.

راست اش را بخواهید ابتدایی که درس می خواندیم به ما می گفتند که بعضی حیوانات مثل خرس به خواب زمستانی فرو می روند و حدود 6 ماه می خوابند و هنوز هم که هنوز است نمی توانم باور کنم که چطور می شود 6 ماه خوابید تا اینکه در اخبار دیدم نوشته «فرو رفتن مسکن در خواب زمستانی» حالا معلوم نیست خواب زمستانی مسکن چقدر طول می کشد، اصلاً معلوم نیست چقدر فرو رفته است البته در خواب زمستانی، یعنی فکرش را بکنید بعد از این در کتاب علوم ابتدایی می شود برای خواب زمستانی، مسکن را هم مثال زد. در ضمن یک ظریفی( جواد یا سعید منظورم نیست) می گفت مسکن که در خواب تابستانی هم فرو رفته بود و در خواب بهاری هم فرو رفته بود اصلاً بیش از یک سال است که مسکن فرو رفته است البته در خواب، به قرینۀ لفظی در خواب را حذف کرده بودیم.

در خبر دیگری داشتیم که « برای 36 هزار واحد مسکن مهر مشتری وجود ندارد» یعنی شما عمق و طول و عرض و ارتفاع کار دولت مهرورز را ببینید آنقدر خانه در 8 ساله گذشته از روی مهر و عطوفت و پاکدلی و پاک دستی و پاکدامنی ساخته که دیگر مردم از خریدن واحدهای مسکونی مهر سیر شده اند و 36هزار تای آن هم بدون مشتری مانده، یعنی شما یک بار دیگر عمق و طول و عرض و ارتفاع کار را ببینید که یعنی حتی یک کارتن خواب هم پیدا نمی شود که در این واحدهای آماده ساکن شوند. بنده که باورم نمی شد به همین خاطر رفتم و منبع 36 هزار لیتری ببخشید 36 هزار واحدی این خبر را پیدا کردم و از او پرسیدم که جریان این واحد های بدون مشتری چیست؟ اولش که طفره می رفت و جواب نمی داد تا اینکه او را به میز ریاست اش قسم دادم و مجبور شد واقعیت را بگوید و گفت این واحد ها هنوز یم سری امکانات لوکس و غیر ضروری مثل آب و برق و گاز و سیستم فاضلاب ندارد و قابل سکونت نیست البته اقساط آن هم فرا رسیده و چند تا هم معوقه دارد که خریداران باید قبل از خرید آنها را پرداخت کنند. پرسیدم یعنی به این زودی ها هم این امکانات نصب و وصل نمی شود؟ گفت احتمالاً تا پایان سال آنتن های موبایل را مخابرات نصب می کند. تازه فهمیدم که چرا این واحد ها مشتری ندارد.

در خبر پایانی هم داشتیم که« صنعتی سازی ساختمان فقط 5 درصد است» راستش را بخواهید معنی صنعتی سازی ساختمان را نمی دانستم وقتی این خبر را از زبان «رئیسِ کلِ مرکزِ تحقیقاتِ استراتژیکِ راهبردیِ طرحِ جامعِ راه، مسکن، ساختمان» شنیدم با خودم گفتم این صنعتی سازی هم مثل تورم و نرخ بیکاری یک چیز خیلی بد و مضر و مخل رشد اقتصادی و رفاه عمومی مردم است و هرچقدر مقدار آن کمتر باشد لابد بهتر است و بیچاره کشور ترکیه که بیش از 30 درصد صنعتی سازی دارد. یعنی آن آقایی که به خاطر کمبود جا دیگر نمی توانم مقامش را بنویسم چقدر مدیر است که توانسته نرخ صنعتی سازی را تک رقمی کند واقعاً جای تقدیر و تشکر و آفرین دارد و این همه نمایشگاه صنعتی سازی که برپا و بردست می شود بی فایده نبوده است. اما یک دوستی که دستی در صنعتی سازی داشت گفت که ما باید به سمت صنعتی سازی پیش برویم تا هم سرعت کارمان بیشتر شود و هم بتوانیم ساختمان های با کیفیت و مقرون به صرفه تری بسازیم و در بهینه سازی مصرف انرژی هم پیشرفت کنیم. تازه فهمیدم که 5 درصد صنعتی سازی چقدر کم است و شاید بتوان از آن چشمپوشی کرد. باچاره ترکیه واقعاً بیش از 30 درصد صنعتی سازی دارد؟

هفتۀ بعد احتمالاً اخبار جدیدی را به اطلاع شما می رسانیم. شاید!

منبع: صما
آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
پاسخ
 سپاس شده توسط romisa ، oyster ، haydariyan

پیام‌های داخل این موضوع
RE: طنز شهری/ گاهنوشته های شهرساااااااازی - توسط Brightness - ۱۳۹۳-۸-۲۲، ۰۷:۳۲ صبح

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چارت درسی طراحی شهری 6zahra9 0 700 ۱۳۹۵-۷-۳، ۰۶:۰۱ عصر
آخرین ارسال: 6zahra9
  کاربرد مدل سازی اطلاعات ساختمان در فازاجرای پروژه های ساخت amirho 0 680 ۱۳۹۴-۱۱-۲۸، ۰۱:۵۷ عصر
آخرین ارسال: amirho
  فروش دامنه مخصوص سایت پروژه های شهرسازی hamid_shahrsaz 0 860 ۱۳۹۴-۴-۱۶، ۰۲:۲۸ عصر
آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
  طنز شهری/ کاریکاتور شهرساااااااازی Brightness 45 15,389 ۱۳۹۴-۱-۳۰، ۰۶:۴۵ عصر
آخرین ارسال: Brightness
  دوستانی که ارشد قبول شدند و بچه های شهرسازی توجه: دانلود سخنرانی بسیار مهم دکتر خادم yaser seraj 1 2,018 ۱۳۹۳-۱۲-۳، ۱۰:۴۳ عصر
آخرین ارسال: haydariyan
  آرزوی موفقیت برای همه کنکوری های عزیز Brightness 3 2,186 ۱۳۹۳-۱۱-۱۶، ۰۶:۱۹ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  چرا استخدامی های شهرداری ها هر رشته ای لازم دارن بجز شهرسازی و برنامه ریزی و طراحی شه alireza 1 2,242 ۱۳۹۳-۹-۱۹، ۰۶:۳۸ عصر
آخرین ارسال: amindatcom
  روش هایی برای غیرفعال کردن پیامک های تبلیغاتی تلفن همراه atelieahjam 2 1,958 ۱۳۹۳-۸-۲۴، ۰۷:۱۴ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  آشنایی با مشخصات فنی سازه های پیچ و مهره ای vionaconex 0 1,472 ۱۳۹۳-۴-۳۰، ۰۸:۴۷ صبح
آخرین ارسال: vionaconex
  کانکس با سیستم سازه های فولادی سبک vionaconex 0 1,222 ۱۳۹۳-۴-۲۳، ۰۸:۴۵ صبح
آخرین ارسال: vionaconex

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان