امتیاز موضوع:
  • 12 رأی - میانگین امتیازات: 3.08
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طنز شهری/ گاهنوشته های شهرساااااااازی
از هفته سوم آبان ماه چه خبر؟

صما،گروه طنز- یک هفتۀ دیگر هم از آبان گذشت و اخبار ریز و درشت به دست ما رسید که ما هم طبق عادتِ « سوا کن، جدا کن، سایت صما رو خوشحال کن» چند تا از اون داغ و تازه هاش رو برای شما به انتشار می کشیم!

خبر اول که در صدر اخبار نشست تأکید کرده بود« تأکید آخوندی بر پاسخگو بودن سازندگان»  این آقای آخوندی هم که فقط تأکید می کند، الان این چندمین بار است که در هفتۀ گذشته دارد تأکید می کند. فقط معلوم نیست سازندگان باید پاسخگوی چه چیزی باشند؟ شما سؤال بپرس تا آنها هم پاسخگو باشند وقتی کسی چیزی نمی پرسد آنها چه پاسخی باید بدهند. اصلاً در یک ساختمان هزار نفر کارگر و بنا و مهندس و معمار و نقاش و نجار و آهنگر و کارگران خارجی- همسایگان شرقی- کار می کنند چرا فقط سازنده باید پاسخگو باشد؟ معروف است که یک روز یک نفر از کسی طلبی داشت و او هم طلبش را نمی داد؛ وقتی دید دست اش به جایی نمی رسد گفت مرد حسابی در آن دنیا چطور می خواهی جواب من را بدهی؟ طرف گفت من که باید جواب 1000 نفر را بدهم جواب تو را هم با آن 1000 نفر می دهم. در حال حاضر همه گیر داده اند به سازندگان که پاسخگو باشید و آنها هم که می سازند و می فروشند و دیگر خریدار آنها را نمی بیند که بخواهد پاسخگو باشند. پس به نظرم یک قانونی بنویسند که سازندگان یک دفعه در آن دنیا پاسخگو باشند و دوباره کاری نشود خیلی خوب می شود.
در خبر دیگر« انتقاد آخوندی از تأثیر تراکم فروشی بر سوداگری مسکن را داشتیم» که دیگر آنقدر آقای آخوندی از این قضیه ناراحت بود که به جای تأکید کردن مستقیماً انتقاد کردند. چون شما فکرش را بکنید کسی یک زمین دارد به جای اینکه سه طبقه بسازد می رود چند تا پاچه می خرد می خورد یا یک پولی را از زیر میز به کسی می دهد یا اینکه یک چای می خورد که چند میلیون پول آن چای است و در عوض تراکم چند طبقه را می گیرد و می سازد و کلی پول به جیب می زند و همین باعث بالا رفتن قیمت زمین در آن منطقه می شود. اما اگر طرح جامع کامل اجرا شود و با خوردن پاچه، پول های زیر میز و چای های گران قیمت هم کسی نتواند تراکمی بیشتر از آنچه که در طرح جامع شهری تعریف شده بسازد اینقدر قیمت ها بالا نمی رود و سوداگران رشد نمی کنند.
خبر بعدی را هم باز آقای آخوندی گفته، باور نمی کنید؟ پس ببینید تا باورتان بشود« غیر ممکن بودن تأمین اعتبار رفع مشکلات مسکن مهر» یعنی شما فکرش را بکنید یک جایی مسکن مهر ساخته اند و مشکل دارد حلال مشکلات هم که پول است و شما هم نمی توانید تأمین اعتبار کنید پس تنها راه حل این است که اعلام کنید «تأمین اعتبار رفع مشکلات مسکن مهر غیر ممکن است» و به همین راحتی مشکل را حل کنید.
در خبری دیگر آمده بود که« انتقاد رئیس کمیسیون عمران از طرح جامع مسکن» یعنی کسی که رئیس کمیسیون عمران است از طرح جامع مسکن انتقاد کرده و گفته این طرح ناقص است و باید در آن اصلاحات صورت بگیرد اما جالب اینجاست که وقتی یک وزیری برای رای اعتماد به مجلس می رود به او می گویند تو  طرفدار اصلاحات هستی و به او رأی اعتماد نمی دهند. بالاخره مشخص کنید اصلاحات لازم است، لازم نیست؟ کجا لازم است، کجا لازم نیست؟ بعد هم هنوز از طرح جامع مسکن رونمایی نشده کمیسیون از کجا از آن خبر دارد؟ در ضمن وقتی صحبت از کمیسیون می شود من ناخودآگاه یاد مشاور املاک سر کوچه مون می افتم که بزرگ توی مغازه اش نوشته «پس از عقد قرارداد، کمیسیون نقداً دریافت می گردد».
در خبر آخر هم داشتیم که« 64 درصد ایرانی ها خانۀ شخصی دارند» باورتان نمی شود؟ خب نشود، چیزی از ارزش این خبر کم نمی شود. ببینید؛ خانۀ شخصی دارند یعنی مال خودِ خودشان است. که طبق آمار در سال 92 حدود 17.4 درصد خانوارها در ساختمان های بتون آرمه، 25.5 درصد در بناهای اسکلت فلزی، 2.8 درصد در ساختمان های بلوک سیمانی،6.0 درصد در بناهای آجری با تیرچه بلوک، 42.4 درصد در ساختمان های آجری با تیرآهن، 3.4 درصد در بناهای آجری با تیرچوبی و 2.5 درصد در ساختمان های خشتی، گلی و چوبی و یا سایر مصالح سکونت داشته اند. حالا شاید بپرسید «یا سایر مصالح» یعنی چه؟ شاید هم نپرسید؟ اما من مجبورم جواب بدهم چون پاسخگو هستم. منظور از «یا سایر مصالح» در آمار بالا چادر یا چپر است. مثلاً عشایر که چادرنشین هستند این چادرها مال خودشان است و در بین عشایر اصلاً مستأجر نداریم و 64 درصد ایرانی که خانۀ شخصی دارند شامل آنها هم می شود. حالا باورتان شد؟ پس حالا که باور کردید با شما خداحافظی می کنم تا اخبار هفتۀ آینده.

منبع: صما
آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، Sh@bn@m

پیام‌های داخل این موضوع
RE: طنز شهری/ از هفته سوم آبان ماه چه خبر؟؟؟؟؟؟ - توسط Brightness - ۱۳۹۳-۸-۲۴، ۰۷:۱۰ عصر

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  چارت درسی طراحی شهری 6zahra9 0 700 ۱۳۹۵-۷-۳، ۰۶:۰۱ عصر
آخرین ارسال: 6zahra9
  کاربرد مدل سازی اطلاعات ساختمان در فازاجرای پروژه های ساخت amirho 0 680 ۱۳۹۴-۱۱-۲۸، ۰۱:۵۷ عصر
آخرین ارسال: amirho
  فروش دامنه مخصوص سایت پروژه های شهرسازی hamid_shahrsaz 0 860 ۱۳۹۴-۴-۱۶، ۰۲:۲۸ عصر
آخرین ارسال: hamid_shahrsaz
  طنز شهری/ کاریکاتور شهرساااااااازی Brightness 45 15,390 ۱۳۹۴-۱-۳۰، ۰۶:۴۵ عصر
آخرین ارسال: Brightness
  دوستانی که ارشد قبول شدند و بچه های شهرسازی توجه: دانلود سخنرانی بسیار مهم دکتر خادم yaser seraj 1 2,018 ۱۳۹۳-۱۲-۳، ۱۰:۴۳ عصر
آخرین ارسال: haydariyan
  آرزوی موفقیت برای همه کنکوری های عزیز Brightness 3 2,186 ۱۳۹۳-۱۱-۱۶، ۰۶:۱۹ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  چرا استخدامی های شهرداری ها هر رشته ای لازم دارن بجز شهرسازی و برنامه ریزی و طراحی شه alireza 1 2,242 ۱۳۹۳-۹-۱۹، ۰۶:۳۸ عصر
آخرین ارسال: amindatcom
  روش هایی برای غیرفعال کردن پیامک های تبلیغاتی تلفن همراه atelieahjam 2 1,958 ۱۳۹۳-۸-۲۴، ۰۷:۱۴ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  آشنایی با مشخصات فنی سازه های پیچ و مهره ای vionaconex 0 1,472 ۱۳۹۳-۴-۳۰، ۰۸:۴۷ صبح
آخرین ارسال: vionaconex
  کانکس با سیستم سازه های فولادی سبک vionaconex 0 1,222 ۱۳۹۳-۴-۲۳، ۰۸:۴۵ صبح
آخرین ارسال: vionaconex

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان