امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 3.45
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
امان از تهی بودن رشته های معماری و شهرسازی در ایران و متخصصان! تهی تر از آن
می دونید، بزرگترین مشکل در رشته شهرسازی چیه؟
اینه که اساتید ما هیچ کدوم بیس شهرسازی نداشتند. در ایران اول دکترای شهرسازی اومد، بعد ارشد شهرسازی اومد، بعد کارشناس شهرسازی اومد، و این اواخر هم مهندس شهرسازی...
این روند یعنی اینکه، اکثر اساتید ما فقط دکترای شهرسازی دارن و رشته های لیسانس و فوق لیسانسشون، یا جغرافیاست، یا اقتصاده، خیلی خوب کار کرده باشن عمران و معماری
به نظر من این برای دانشجوها فاجعه است.
استادهای جدیدتر هم که فوق لیسانس و دکتراشون شهرسازیه و بازهم لیسانس که به نظر من مهمترین قسمت تحصیله یک رشته غیر مرتبط
ماها هم که زیر دست اینا درس خوندیم، هر چند که همه چیمون مرتبط باشه، بازهم چیزی یاد نگرفتیم که به معنای واقعی شهرساز بشیم.
حالا به نظر چاره کار اینه که خودمون تلاش کنیم تا بالا بریم، البته مسلماً چند نسل طول خواهد کشید تا سواد شهرسازی در ایران نرمال بشه.
آخرین ارسال های من :

شهر خوب یافتنی نیست...........
ساختنی است.
پاسخ
 سپاس شده توسط godonly. ، dementor

پیام‌های داخل این موضوع
RE: امان از تهی بودن رشته های معماری و شهرسازی در ایران و متخصصان! تهی تر از آن - توسط parasto_gh - ۱۳۹۱-۱۰-۱۵، ۱۲:۱۱ عصر

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مکتب شهرسازی اصفهان FaTyJo0oN 1 2,196 ۱۳۹۳-۱۱-۲۳، ۰۳:۰۱ عصر
آخرین ارسال: farzanee
  دانلود مقاله اصول شهرسازی اصفهان عصر صفوی atelieahjam 0 1,397 ۱۳۹۳-۵-۱۶، ۱۱:۰۹ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  برنامه ریزی شهری در کشور چین shokri 1 2,234 ۱۳۹۳-۳-۱۴، ۰۷:۵۳ عصر
  برنامه ریزی شهری در ترکیه Ƒanos 1 2,489 ۱۳۹۳-۳-۱۴، ۰۷:۴۳ عصر
  دانلود فیلم از شهیاد تا آزادی – مهندس حسین امانت Avril256 0 2,283 ۱۳۹۲-۱۰-۲۱، ۰۳:۴۵ صبح
آخرین ارسال: Avril256
  هویت شهری و عناصر ساختاری آن ماراویا 1 2,089 ۱۳۹۲-۹-۹، ۰۵:۴۹ عصر
آخرین ارسال: heli_goli
  فهرست کلان شهرهای ایران پریسیما 7 22,081 ۱۳۹۲-۹-۳، ۱۱:۳۶ صبح
آخرین ارسال: mahsa12
  منطق شکلی و بافت شهری در اقلیم گرم و خشک ماراویا 1 2,326 ۱۳۹۲-۵-۲۶، ۰۱:۰۰ عصر
آخرین ارسال: mfarmand
  سند توانمندسازی و ساماندهی سکونتگاه های غیر رسمی ماراویا 0 1,553 ۱۳۹۲-۵-۸، ۰۶:۳۰ عصر
آخرین ارسال: ماراویا
  خلاصه کتاب طرحها و برنامه های شهرسازی-دکتربهزادفر mahan 2 3,759 ۱۳۹۲-۴-۶، ۰۹:۵۳ صبح
آخرین ارسال: mahan

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان