امتیاز موضوع:
  • 44 رأی - میانگین امتیازات: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بخش پاسخگویی برنامه ریزی شهری--پاسخگو مهندسین .Utopia و Setareh23
(۱۳۹۱-۱-۱۱، ۱۱:۳۲ صبح)M.A. نوشته است:
سلام
من ترم دو ارشد برنامه ریزی شهری هستم برای پایان نامه می خواستم موضوع انتخاب کنم شما چه موضوعی را پیشنهاد می کنید؟ با توجه به اینکه من در دوره کارشناسی پایان نامه انجام ندادم و دوست دارم موضوعی را کار کنم که خیلی خیلی جدید باشه.
مثلا در زمینه بافت فرسوده،مبلمان شهری... خیلی زیاد کار شده

با توجه به این که رشته شما برنامه ریزی شهریه ، شما میتونید با توجه به مباحثی که میخونید و دیدی که به شهر دارید ، مشکلات رو شناسایی کنید و به ارائه راهکار بپردازید . یکی دوسال پیش و حتی الان هم مساله اصلی همون توسعه پایدار شهرها و روستا-شهرهابوده . البته به نظر من هرچه که روی توسعه بیرونی شهرها تمرکز بشه همونقدر بافت فرسوده و قدیمی درونی و میانی شهر زیاد میشه پس موضوعی که اهمیت زیادی پیدا میکنه توسعه میانی و درونی شهر است که وابستگی اصلی به مساله بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهری داره .
اما هنوز هم مسائلی وجود داره مثل : عدم پاسخگویی شیب و فاضلاب های جمع آوری آبهای سطحی - کمبود سرانه ها خصوصا فضای سبز شهری - ترافیک شهری ، ساماندهی معابر و برنامه ریزی آن - جمع اوری و جابه جایی کاربری های ناسازگار شهری و ایجاد مجتمع های عظیم برای این کاربری ها در مکان های تعیین شده و ......
در واقع موضوع و مسائله برای انجام پژوهش بسیــــــاره و فقط باید از فوت و فن هایی که در رشته تون یادگرفتید استفاده کنید . 1
موفق باشید .

(۱۳۹۱-۱-۱۱، ۱۱:۱۷ عصر)Maryam M نوشته است:
سلام

ممنون از راهنماییتون

من میخواستم بدوم از کجا میشه مقاله های ISI رو دانلود کرد ؟ کلا سایتی رو می شناسید که مقاله های انگلیسی معتبر رو واسه دانلود گذاشته باشه ؟

پیشاپیش ممنونم از کمکتون

این سایت هایی که معرفی میکنم در زمینه برنامه ریزی شهری و ترافیک و .... سرفصل هایی رو دارند البته من درباره اینکه این مقالات رایگان هستند و یا تا چه اندازه در مباحث شهرسازی زوم کرده اند اطلاعی ندارم . ولی امیدوارم مفید باشه .
www.sciencedirect.com
www.springerlink.com
www3.interscience.wiley.com
www.informaworld.com
آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
 سپاس شده توسط Shahrsaz67 ، 0RKIDEH ، Maryam M ، M.A.

پیام‌های داخل این موضوع
RE: بخش پاسخگویی برنامه ریزی شهری--پاسخگو مهندسین Mahbobe-G و shokri - توسط .Utopia - ۱۳۹۱-۱-۱۳، ۰۴:۱۲ عصر

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نظریه در برنامه ریزی شهر nazanin mostafavi esfahani 0 1,484 ۱۳۹۲-۱۰-۲، ۱۱:۳۷ صبح
آخرین ارسال: nazanin mostafavi esfahani
  کمک....پایان نامم در ارتباط با برنامه ریزی شهری در شهر تهران هستش jomakintash 2 2,439 ۱۳۹۲-۸-۱۷، ۱۱:۲۷ عصر
آخرین ارسال: jomakintash
  عدم تعلق مهر نظام مهندسی به برنامه ریزی منطقه ای؟؟!! parisa33 15 10,579 ۱۳۹۲-۵-۵، ۰۵:۲۴ عصر
آخرین ارسال: f.shahrsaz
  راهنمایی-مقاله ای با عنوان زنان و فضاهای شهری niazi60 6 4,231 ۱۳۹۱-۱۰-۱۰، ۰۹:۵۸ عصر
آخرین ارسال: shahryar

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان