امتیاز موضوع:
  • 180 رأی - میانگین امتیازات: 3.23
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی کنکور ارشد طراحی شهری 91
http://www.iranshahrsaz.com/showthread.php?tid=4084
http://www.iranshahrsaz.com/showthread.php?tid=4085

دانلود خلاصه سیر اندیشه در شهرسازی جلد 2

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط mehman ، godonly. ، JAVAD4050 ، محروم ، isatis92 ، atelieahjam
(۱۳۹۰-۵-۲۹، ۰۱:۳۶ صبح)mehman نوشته است: سلام دوستان ممنون از مطالب مفيدتون ، به نظر شما كتاب گوردون كالن واسه شروع كتاب خوبيه من يه دور خوندمش ولي مطالبش به نظرم گنگ بود ممنون ميشم اگه مطلبي يا خلاصه اي كه به فهمش كمك مي كنه واسم بزاريد واقعا احساس خنگي بهم دست داده

سلام دوست عزیز :)
برای شروع یه خوندن، باید از کتاب های با اولویت 1 شروع کنی و اگر وقت اضافه اوردی کتاب های اولویت 2 و اگر باز هم وقت داشتی کتاب های بعدی و بعدی.
یک تجربه ای که منو دوستام طی پروسه کنکور به دست اوردیم این بود که خوب نیست فقط یک درس رو پیش بریم و همه درس ها رو باید هم پیش برد، این قضیه به خصوص در رابطه با رشته طراحی شهری که مرز بارزی بین دروس مباحث، تاریخ، تحلیل و مبانی وجود نداره بیشتر صدق میکنه، اگر به عنوان مثال درس تاریخ رو بخونی و بذاری کنار بعد بری سراغ درس دیگه این خوب نیست چون مطمئن باش که مطالبی رو که تو تاریخ خوندی با کنار گذاشتنش سریعا فراموش می کنی. حالا بر اساس تجربه ای که خودم داشتم معمولا به بچه ها پیشنهاد میدم که اگر به عنوان مثال در روز 8 ساعت درس میخونن روز اول 2 ساعتشو اختصاص بدن به زبان، 3 ساعت مباحث و 3 ساعت هم تحلیل. روز دوم 2 ساعت زبان، 3 ساعت تاریخ و 3 ساعت مبانی و این روند یک روز درمیون تکرار میشه. ببین یکی از دلایلی که رتبم خوب شد این بود که اصل تعادل رو برای خوندن دروس رعایت کردم، یعنی به همه به یک اندازه بها دادم و همه درصدام تو یک range.
باید ذهنتو آماده کنی که گسترده، تحلیلی و مفهومی فکر کنه.

برای شروع اصلا سراغ گوردن کالن نرو، من خودم اصلا این کتاب رو نخوندم و مطالبشو فقط از کتاب سیر 2 یاد گرفتم، هرچی هم سوال از گوردن کالن تو کنکور اومده بود تونستم با خوندن همین کتاب سیر 2 بزنم. اگر در نهایت وقت اضافه اورده بخونش. الان باید شروع کنی کتاب های base شهرسازی رو بخونی. به عنوان مثال برای تحلیل (کند و کاو، محیط های پاسخده، فرآیند طراحی و کتاب های مهندس توسلی)، برای مبانی (معماری معاصر غرب، زیبایی شناسی در معماری، مبانی دکتر پاکزاد)، برای تاریخ (تاریخ شکل شهر، تاریخ جهان دکتر پاکزاد) و ... . باید مرور مکررم رو مطالبی که خونده بودی داشته باشی، کسی در نهایت سر جلسه کنکور برگ برنده تو دستش که همه مطالبی رو که خونده رو مفهومی یاد گرفته و به خوبی به ذهن سپرده باشه.
موفق باشی

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، shahryar ، @uror@ ، mehman ، Gizmo ، محروم ، JAVAD4050 ، deldar ، isatis92 ، joody ، deeas
    سلام مرسي از كمكتون حتما با دروس پايه شروع مي كنم ،
    آخه من پارسال امتحان تئوري دادم :sو با رتبه حدود 300 مجاز شدم ولي متاسفانه به علت حماقت و يه اشتباه نتونستم امتحان اسكيس بدم پارسال درصداي تئوريم اين بود تاريخ و تحليل 30% زبان 6% و مباحث و مباني 45%
    من اين درصدهارو با اين منابع بدست آوردم ضمن اينكه سر كارم ميرفتم ولي جمع بندي عالي داشتم
    تاريخ: كتاب خانه شهرسازان و تستاي سال قبل و جزوه خانه شهرسازان
    تحليل :كتاب راهنماي طراحي فضاي شهري، كتاب يورگ گروتر ،كتاباي توسلي ،كتاب يان بنتلي ،كتاب فرآيند طراحي شهري بحريني ،
    خلاصه مطلب لينچ و كتاب شبكه ارتباطي در طراحي شهر دكتر قريب و كتاب خانه شهرسازان
    مباحث :قسمتي از جزوه پارسه همش و نداشتم (چون از يه سايتي دانلود كرده بودم) ولي عالي بود
    مباني :جزوه خانه شهرسازان و كتاب خانه شهرسازان
    قسمتي هم اطلاعات عمومي خودم بود مثل كتاب كريستوفر الكساندر
    زبان :زبان فقط متن تخصصي و خوندم و جواب دادم لغتهايي كه ياد گرفته بودم به دادم نرسيد
    راستش حال و حوصله نداشتم دوباره از كتابايي كه خوندم شروع كنم واسه همين فك كردم گوردون كالن متفاوت
    حالا با اين توضيحات پيشنهاد مي كنيد از چه كتابايي شروع كنم واسه تحليل و تاريخ و زبان ،(مباني و مباحث و مي خوام از مهر بخونم )،ترجيح ميدم از كتاب هاي مهم و متفاوت با منابعي كه خوندم شروع كنم به نظر شما تاريخ و با چه كتابايي شروع كنم ازكتاب تاریخ شکل شهر، تاریخ جهان دکتر پاکزاد كه بالا نوشتيد يا كتاب مهمتر ؟

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط JAVAD4050
    (۱۳۹۰-۵-۳۰، ۱۲:۱۳ صبح)mehman نوشته است: سلام مرسي از كمكتون حتما با دروس پايه شروع مي كنم ،
    آخه من پارسال امتحان تئوري دادم :sو با رتبه حدود 300 مجاز شدم ولي متاسفانه به علت حماقت و يه اشتباه نتونستم امتحان اسكيس بدم پارسال درصداي تئوريم اين بود تاريخ و تحليل 30% زبان 6% و مباحث و مباني 45%
    من اين درصدهارو با اين منابع بدست آوردم ضمن اينكه سر كارم ميرفتم ولي جمع بندي عالي داشتم
    تاريخ: كتاب خانه شهرسازان و تستاي سال قبل و جزوه خانه شهرسازان
    تحليل :كتاب راهنماي طراحي فضاي شهري، كتاب يورگ گروتر ،كتاباي توسلي ،كتاب يان بنتلي ،كتاب فرآيند طراحي شهري بحريني ،
    خلاصه مطلب لينچ و كتاب شبكه ارتباطي در طراحي شهر دكتر قريب و كتاب خانه شهرسازان
    مباحث :قسمتي از جزوه پارسه همش و نداشتم (چون از يه سايتي دانلود كرده بودم) ولي عالي بود
    مباني :جزوه خانه شهرسازان و كتاب خانه شهرسازان
    قسمتي هم اطلاعات عمومي خودم بود مثل كتاب كريستوفر الكساندر
    زبان :زبان فقط متن تخصصي و خوندم و جواب دادم لغتهايي كه ياد گرفته بودم به دادم نرسيد
    راستش حال و حوصله نداشتم دوباره از كتابايي كه خوندم شروع كنم واسه همين فك كردم گوردون كالن متفاوت
    حالا با اين توضيحات پيشنهاد مي كنيد از چه كتابايي شروع كنم واسه تحليل و تاريخ و زبان ،(مباني و مباحث و مي خوام از مهر بخونم )،ترجيح ميدم از كتاب هاي مهم و متفاوت با منابعي كه خوندم شروع كنم به نظر شما تاريخ و با چه كتابايي شروع كنم ازكتاب تاریخ شکل شهر، تاریخ جهان دکتر پاکزاد كه بالا نوشتيد يا كتاب مهمتر ؟

فکر میکنم رشته پایت باید شهرسازی باشه نه؟ مبانی و مباحثو نسبت به اینکه نخوندی خیلی خوب زدی ولی زبانتو خیلی بد زدی باید رو زبانت بیشتر سرمایه گذاری کنی و از الان شروع کنی به خوندن.
    [b]برای تاریخ از تاریخ جهان شروع کنی فکر می کنم بهتره، کتابای موریس و دکتر پاکزاد رو به صورت تطبیقی با هم پیش ببر وقتی به قرون وسطی رسیدی تاریخ ایرانم در کنار تاریخ جهان شروع کن به خوندن، ولی باز با محوریت تاریخ جهان (کتاب از شار تا شهر، شهر و شهرنشینی در ایران، برنامه ریزی شهری در ایران و با شهر و منطقه بازم به صورت تطبیقی). برای تحلیلم کتاب کند و کاو، مبانی دکتر پاکزاد، طراحی شهری معاصر و آفرینش مراکز سرزنده رو فعلا شروع کن به خوندن، اون جزوه هایی رو هم که داری در کنار اینا با تطبیق مطالب بخون، مبانی و مباحثم حتما از اول مهر ماه با اینا شروع کن به پیش بردن. البته اینا فقط یک پیشنهاده :) تست هم زیاد بزن، زیاد، اونقدر باید تست بزنی که دیگه رو هوا بتونی تستای کنکورو بزنی.b]

پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، @uror@ ، mehman ، JAVAD4050 ، isatis92 ، deeas ، arvik
    مرسي از راهنمايي و كمكتون دوست عزيز ،از كمك و پيشنهادات شما حتما استفاده مي كنم و خوشحالم كه اين سعادت نصيبم شده واقعا متشكرم :rolleyes:،من رشته پايم معماري ولي وقتي فهميدم ضريب مباحث زياد شده و هيچي از مباحث نميدونم فكر كردم بهتر واسه خودم تا كنكور اولويت بندي كنم بيشترين وقت به مباحث دادم باورت نميشه چند دور مطالبشو خوندم (درضمن من كتاب سبز و هم در كنار جزوه پارسه عالي خونده بودم )
    اولويت بعديم مباني بود چون هم جزوه خانه شهرسازان و داشتم هم كتاب دقيقا عين درصدايي كه گرفتم درس خوندم
    بعدم تحليل و تاريخ
    زبانم دم كنكور بوسيدمش گذاشتمش كنار چون با اين واقعيت كنار اومده بودم كه حجم مطالب تو اين فرصت باقيمانده خيلي زياد بنابر اين فقط به دانسته هاي قبليم و درك مطلب اكتفا كردم
    حتما از كتاب تاريخ جهان شروع مي كنم و طبق راهنماييتون عمل مي كنم كتاب از شار تاشهرم از اون كتابايي كه رو مخم ميره جمعبنديش يه كم سخته ولي مهمه
    براي تحليلم از كندو كاو شروع مي كنم كتاباي پاكزاد خيلي خوب فهميده ميشن مثل كتاباي توسلي

كوچكتر از اينم كه بخوام به كسي راهنمايي كنم ولي خوشحال ميشم اگه شما رو هم در اين تجربه سهيم كنم تا مي تونيد سعي كنيد منابع و مفهومي بخونيد سوالاي پارسال بيشتر تحليلي بود كيفيت خوندن تو ارشد خيلي مهم من خودم تو ازمون تئوري اينكارو انجام دادم و با توجه به وقت كم و مطالب كمي كه خوندم جواب داد ،موفق باشيد

پاسخ
     سپاس شده توسط @uror@ ، shahryar ، JAVAD4050 ، arvik
    (۱۳۹۰-۵-۳۱، ۰۱:۳۲ صبح)mehman نوشته است: mall">مرسي از راهنمايي و كمكتون دوست عزيز ،mall">از كمك و پيشنهادات شما حتما استفاده مي كنم و خوشحالم كه اين سعادت نصيبم شده واقعا متشكرم :rolleyes:mall">،mall">من رشته پايم معماري ولي وقتي فهميدم ضريب مباحث زياد شده و هيچي از مباحث نميدونم فكر كردم بهتر واسه خودم تا كنكور اولويت بندي كنم بيشترين وقت به مباحث دادم باورت نميشه چند دور مطالبشو خوندم (درضمن من كتاب سبز و هم در كنار جزوه پارسه عالي خونده بودم )
    mall">اولويت بعديم مباني بود چون هم جزوه خانه شهرسازان و داشتم هم كتاب دقيقا عين درصدايي كه گرفتم درس خوندم
    mall">بعدم تحليل و تاريخ
    mall">زبانم دم كنكور بوسيدمش گذاشتمش كنار چون با اين واقعيت كنار اومده بودم كه حجم مطالب تو اين فرصت باقيمانده خيلي زياد بنابر اين فقط به دانسته هاي قبليم و درك مطلب اكتفا كردم
    mall">حتما از كتاب تاريخ جهان شروع مي كنم و طبق راهنماييتون عمل مي كنم كتاب از شار تاشهرم از اون كتابايي كه رو مخم ميره جمعبنديش يه كم سخته ولي مهمه
    mall">براي تحليلم از كندو كاو شروع مي كنم كتاباي پاكزاد خيلي خوب فهميده ميشن مثل كتاباي توسلي mall">

mall">كوچكتر از اينم كه بخوام به كسي راهنمايي كنم ولي خوشحال ميشم اگه شما رو هم در اين تجربه سهيم كنم تا مي تونيد سعي كنيد منابع و مفهومي بخونيد سوالاي پارسال بيشتر تحليلي بود كيفيت خوندن تو ارشد خيلي مهم من خودم تو ازمون تئوري اينكارو انجام دادم و با توجه به وقت كم و مطالب كمي كه خوندم جواب داد ،موفق باشيد
    mall">

مطمئنا امسال میتونی نتیجه خیلی خوبی بیاری فقط باید بخوای و واسش تلاش کنی :) باید با عشق درس بخونی، بخونی که چیزی یاد بگیری نه اینکه بخونی تا فقط کنکور بدی، بخونی به خاطر ماهیت رشته ای که دوست داری، مطمئن باش اینجوری حتما جواب خیلی خوبی می گیری :)
    تاریخ ایران رو فقط از شار تا شهر رو نخون، با کتاب های دیگه تاریخ ایران و جزوه هایی که داری تلفیق کن و بخون، در کنارش تست هم بزن تا دستت بیاد که چه جور سوالایی میتونه از تاریخ ایران بیاد، تستای تآلیفی هر آموزشگاهی رو که می تونی گیر بیار بزن.

پاسخ
     سپاس شده توسط @uror@ ، alireza ، mehman ، JAVAD4050 ، محروم ، arvik
    دوستایی که ما رو راهنمایی می کردن نمی خوان بگن چی قبول شدن تا ما هم خوشحال شیم؟؟؟:blush:

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط @uror@
    سلام
    این کتاب تاریخ شهر دکتر پاکزاد رو باید بخونیم؟؟ تو کدوم اولویت قرار می گیره؟
    کتاب موریس هم خیلی گنگه(البته شاید برای من) جایگزینی براش نیست؟؟
    به نظرتون مباحث باید از کدوم کتاب شروع کنیم؟؟
    آخرین ارسال های من :

[تصویر:  69907_OHkTKOyL-300x224.jpg]
    "The building of cities is one of man's greatest achievements." -Edmund Bacon
    پاسخ
    (۱۳۹۰-۶-۹، ۱۱:۴۵ عصر)mahnazed نوشته است: دوستایی که ما رو راهنمایی می کردن نمی خوان بگن چی قبول شدن تا ما هم خوشحال شیم؟؟؟:blush:

من رد شدم.
    همین
    کارنامه ام رو هم که دانلود کردید تو همین موضوع
    با رتبه 135
    فقط اینو میتونم بگم که برای اسکیس اونقدر خونده بودم که به جرات می تونم بگم هیچ کس به اندازه من نمی تونست کار کنه و شیت ببنده .
    هنوز تو بهت و حیرتم و اصلا حال خوشی ندارم.
    چون داشتم برنامه می ریختم برا رفتن به دانشگاه اونم تهران! فکر میکردم به اندازه ای تلاشی که کردم لیاقتش رو دارم و اسکیسم رتبه ام رو جبران میکنه!
    ولی همش توهم بود!
    دیگه تو خودم این صلاحیت رو نمیبینم که راهنمایتون کنم!

میسپارم به رتبه 1 کنکور
    و همین جا صمیمانه بهشون تبریک میگم
    برای قبولی در دانشگاه تهران

به خودشم گفتم فقط کاش زودتر باهاش آشنا میشدم تا رتبه تئوریم بد نمیشد.
    قدرش رو بدونید چون همچین آدم هایی نایاب هستند که بدون چشم داشتی و صمیمانه شما رو راهنمایی کنن.
    واقعا قدرش رو بدونید
    واقعا

پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، محروم ، s.urbanism ، godonly. ، JAVAD4050 ، arvik ، *setare* ، mina91
    نقل‌قول: دیگه تو خودم این صلاحیت رو نمیبینم که راهنمایتون کنم!

سلام مهندس
    من برای شما و رتبه 2 رقمی سایت خیلی ناراحت شدم و اتفاقا هر دوی شما به کلاس هم رفته بودید و شما و ایشون از راحتی سوالات هم حرف زده بودید.
    من خودم انتظار قبولی روزانه تهران{به استثنای دانشگاه تهران} را داشتم ولی با خبرهاتون که دیشب و امروز صبح برام فرستادید شوکه شدم و خیلی ناراحت
    تنها کاری که ازم بر مییاد اینه که بهتون دلداری بدم و امیدوارم این خبر شروعی دوباره باشه و بهتر و مصمم تر از سال قبل و درس گرفتن از اشتباهات رتبه 1 رقمی را کسب کنید.
    شما همیشه با ما خواهید بود و بدون شما این تاپیک جون نمیگرفت و نقص بزرگ سایت در طراحی شهری رفع نمیشد.
    خوب شاید اتفاقاتی افتاده که رتبه شما پایین تر اومده ! ولی ازتون خواهش میکنم که سریعتر به حالت معمول قبل از نتایج برگردید و همه ما را خوشحال کنید.
    همیشه موفق و پیروز باشید.
    کوچکترین عضو سایت علیرضا
    آخرین ارسال های من :

پاسخ
     سپاس شده توسط @uror@ ، محروم ، JAVAD4050 ، maryam taban

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید s1s2s3 21 18,091 ۱۳۹۶-۸-۶، ۰۲:۰۱ صبح
    آخرین ارسال: mamamama
      چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax mtr6510 0 1,314 ۱۳۹۶-۶-۱۰، ۱۱:۲۹ صبح
    آخرین ارسال: mtr6510
      سوالات ارشد طراحی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,357 ۱۳۹۶-۴-۳۱، ۰۲:۳۴ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      سوال و جواب اسکیس کنکور ارشد طراحی شهری سال 1396 alireza 0 1,308 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۳۸ عصر
      دانلود سوالات كنكوراسکیس ارشد طراحی شهری سراسری و آزاد 96 alireza 0 1,179 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۸:۱۵ عصر
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,526 ۱۳۹۶-۴-۳، ۰۹:۳۸ صبح
    آخرین ارسال: shivashf
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 2 1,729 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۰۵:۲۰ عصر
    آخرین ارسال: udesigner
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,576 ۱۳۹۶-۳-۱۹، ۱۱:۱۲ عصر
    آخرین ارسال: payam_km
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,638 ۱۳۹۶-۳-۱۸، ۰۳:۳۳ عصر
    آخرین ارسال: rikhtehgaran
      مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,598 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۲۹ عصر
    آخرین ارسال: فرانک پورامین

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان