امتیاز موضوع:
  • 43 رأی - میانگین امتیازات: 2.91
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
واقعا خوندن دکتری ارزش داره؟!
ایشالا
بسیار عالی
البته یک مورد هم تقصیر دولت هست(تمامی دولت ها)
وقتی 5 سال پیش بودجه پژوهش کشور شد 5 برابر گفتیم اه! یعنی قراره چقدر بشه؟!
اما بعد فهمیدیم خیلی کم بوده(رقمش فکر کنم حدود300 میلیون بوده و شد 1.5 میلیارد!، درست یادم نیست)
خب وقتی واسه این کار بودجه نباشه دانشجو بنده خدا هم میذاره میره، منم بهش حق می دم، البته به شرط اینکه برگرده دیگه
حالا یک سوال دیگه، نظر شما در مورد چاپ مقالات در ISI چیه؟ اینکه این شده یک معیار برای سنجش چه در پذیرش دکتری چه در ترفیع درجه و ...؟؟؟
آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
پاسخ
(۱۳۹۰-۱۰-۲۴، ۰۹:۳۹ عصر)ایلیا نوشته است: ایشالا
بسیار عالی
البته یک مورد هم تقصیر دولت هست(تمامی دولت ها)
وقتی 5 سال پیش بودجه پژوهش کشور شد 5 برابر گفتیم اه! یعنی قراره چقدر بشه؟!
اما بعد فهمیدیم خیلی کم بوده(رقمش فکر کنم حدود300 میلیون بوده و شد 1.5 میلیارد!، درست یادم نیست)
خب وقتی واسه این کار بودجه نباشه دانشجو بنده خدا هم میذاره میره، منم بهش حق می دم، البته به شرط اینکه برگرده دیگه
حالا یک سوال دیگه، نظر شما در مورد چاپ مقالات در ISI چیه؟ اینکه این شده یک معیار برای سنجش چه در پذیرش دکتری چه در ترفیع درجه و ...؟؟؟

مهندس معیار بدی نیست اما همه ارزشیابی هم نیست تو رفتن به دانشگاههای خارجی کمک کننده می تونه باشه اما همه راه نیست،مثلا تو تیودلفت هلند که دانشگاه بدی هم نیست انصافا(رم کولهاس و فرتون و ...) شما برای تحصیلات تکمیلی رزومه خوبی هم باید داشته باشی وگرنه ISIاونقدر کمک نمی کنه-خود مقالات ISIهم محک خوبیه برای یک محقق.
در مورد بودجه پژوهش در برنامه پنجم تقریبا 3درصد شده که تا آخر برنامه پنجم قراره 5درصد بشه که مبلغ قابل توجهیه.
آخرین ارسال های من :

مهم نیست که قفلها دست کیست ،مهم اینست که کلید ها دست خداست
پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak
ولی در کل دکتری ایران به درد نمیخوره. من که به شخصه اگه خودم بخوام بعدا دکتری بخونم قطعا ایران نمیخونم
آخرین ارسال های من :

خداوند روستا را آفرید
  و انسان شهر را

ولی شاعران آرمانشهر را آفریدند
که حتی در خواب هم خواب آن را ندیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
منظورم این بود که چرا باید مقالاتی که با تحقیق به دست میاد همش تو ISI چاپ بشه؟
معنی این حرکت جز اینه که هرچی که باسختی به دست میاری مثل اب خوردن در اختیار دیگران قرار بدی؟!

پاسخ
 سپاس شده توسط saeed nasiri majd
(۱۳۹۰-۱۰-۲۴، ۰۹:۵۳ عصر)كسري نوشته است: ولی در کل دکتری ایران به درد نمیخوره. من که به شخصه اگه خودم بخوام بعدا دکتری بخونم قطعا ایران نمیخونم

مهندس بستگی داره چه موضوعی رو انتخاب کنی و در کدوم دانشگاه باشی بله دکتری هم میدن هم میگیرن .
یه بنده خدایی (که می خوام گمنام بمونه) تو آلمان داره دکتری URBAN PLANINGمیگیره فوق لیسانسه .... داره(کاملا غیر مرتبط)موضوع تحقیقش .... که اگر خواستی برات پیام خصوصی میدم.راحت بگم دارن مدرک دکتری میدن بهش حالا نظر شخصیه منه نمیتونیم بگیم کلا ایران دکتریش خوب نیست خارج هم خوب و بد داره.دبی هم دکتری داره مالزی هم داره تاجیکستان هم داره هند هم داره .
مهم اصل قضیه است که به قول اصفهانیا چی دادی چی گرفتی:D

پاسخ
 سپاس شده توسط kasrak ، shokri
در کل من دکتری ایران رو قبول ندارم.البته یه سری استادم داریم از انگلیس دکتری گرفتند ولی هیچی بارشون نیست.دیگه گیج شدم:huh::huh::huh:

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
(۱۳۹۰-۱۰-۲۴، ۱۰:۰۲ عصر)ایلیا نوشته است: منظورم این بود که چرا باید مقالاتی که با تحقیق به دست میاد همش تو ISI چاپ بشه؟
معنی این حرکت جز اینه که هرچی که باسختی به دست میاری مثل اب خوردن در اختیار دیگران قرار بدی؟!

صد در صد موافقم.اینم بخاطر تبلیغاته زیادشونه.
نمی خوام بگم تعصب خشکی دارم نسبت به اونوریا(حداقل 11کشور اروپایی دوره علمی رفتم در مدت کم)
و چندین دوره هم که تو ایران برگزار شده بود مثل همین دوره ای که تونی فرتون اومده بود تو ایران ( کلی هم پروژه شهرسازی و معماری داره)
ولی متاسفانه یا واقع بینانه اول خودشونو میبینن.

پاسخ
 سپاس شده توسط ایلیا
خب پس چرا این قوانین هنوز عوض نشدن؟ هنوز اگه یکی بخواد دانشیار بشه باید مقاله چاپ ISI داشته باشه

پاسخ
(۱۳۹۰-۱۰-۲۴، ۱۰:۱۲ عصر)ایلیا نوشته است: خب پس چرا این قوانین هنوز عوض نشدن؟ هنوز اگه یکی بخواد دانشیار بشه باید مقاله چاپ ISI داشته باشه

نمیشه که شما بخاطر اینکه علمتو به ISIندی دیگه اونو به رسمیت نشناسی خوب ISIبرای محققا معتبر
در ضمن ISIرو نمیشه رد کرد الان یه معیار علمیه ،همچین راحتم نیست کسی تو ISI مقاله چاپ کنه

پاسخ
 سپاس شده توسط Sadeghpour ، parasto_gh
بحث هایی که پیش میاد برای آگاهی از نظرات دوستان بسیار مفیده و این بحث ها در نهایت احترام به هم دیگر کمک بزرگی در پیشرفت و اعتلای انجمن و سایت داره من و دوستان قصد ناامید کردن دوستان در برخی موضوعات به ویژه این موضوع نداریم فقط نظر شخصی است انجمن خوب یعنی همین.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط saeed nasiri majd ، ایلیا ، alireza ، Sadeghpour

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  بچه ها کسی ایمیل خبرنگاران تلویزیونی مانند حسینی بای را داره s1s2s3 0 2,548 ۱۳۹۱-۸-۲۵، ۰۶:۲۶ عصر
آخرین ارسال: s1s2s3
  بچه ها کسی در مورد انتقالی دانشگاه ازاد خبر داره s1s2s3 1 2,897 ۱۳۹۱-۷-۲۲، ۰۲:۰۶ صبح
آخرین ارسال: godonly.
Thumbs Up نخستین دانشجوی فوق دکتری شهرسازی کشور فارغ‌التحصیل شد lili_lovely 2 2,388 ۱۳۹۱-۴-۲۸، ۱۲:۲۰ عصر
آخرین ارسال: seywan_kurd
  آیا کنکور امسال برنامه ریزی شهری دانشگاه آزاد اسکیس داره؟ alireza 0 2,147 ۱۳۹۱-۲-۱۱، ۰۸:۴۱ عصر
آخرین ارسال: alireza
  و آزمون دکتری نیز گذشت... parasto_gh 5 3,628 ۱۳۹۱-۱-۲۷، ۱۱:۱۳ صبح
آخرین ارسال: ایلیا

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: