امتیاز موضوع:
  • 90 رأی - میانگین امتیازات: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مسابقه طراحی پلان پارکینگ (هدیه : اکانت عضویت ویژه 6 ماهه ایران شهرساز)
میتونید پیلوت رو دوبلکس بدید؟
یعنی از شمال تابه فاصله 8 متر تراز 3.5+که درب شرقی از ساختمان برای 2 پارکینگ جواب بده
دستور نقشه مشخص نیست اگه عقب نشینی دارید که نهایت9 متر از جنوب براتون مونده
یعنی زمین از یک طرف کجه
اگه کج باشه شرق وغرب نمیتونه برابر هم باشه
اگه باقیمانده درست باشه شمال 12 متر جنوب11 متره
شیب کل زمینتون کمتراز 15% اگه میتونید باهمون شیب حیاط رودرست کنید که فظا سازیش خیلی خوب میشه
اما6 پارکینگ جواب نمیده
http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up7...923332.jpg
http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up7...421538.jpg

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط geo
    http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up7...792001.jpg

پاسخ
     سپاس شده توسط geo
    (۱۳۹۱-۴-۲۳، ۰۹:۱۳ صبح)esfanex نوشته است: میتونید پیلوت رو دوبلکس بدید؟
    یعنی از شمال تابه فاصله 8 متر تراز 3.5+که درب شرقی از ساختمان برای 2 پارکینگ جواب بده
    دستور نقشه مشخص نیست اگه عقب نشینی دارید که نهایت9 متر از جنوب براتون مونده
    یعنی زمین از یک طرف کجه
    اگه کج باشه شرق وغرب نمیتونه برابر هم باشه
    اگه باقیمانده درست باشه شمال 12 متر جنوب11 متره
    شیب کل زمینتون کمتراز 15% اگه میتونید باهمون شیب حیاط رودرست کنید که فظا سازیش خیلی خوب میشه
    اما6 پارکینگ جواب نمیده
    http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up7...923332.jpg
    http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up7...421538.jpg

ممنون از طرح هایی که ارایه کردید.

در مورد دوبلکس، شدن این امکان وجود نداره و باید پی روی یک سطج باشه.

در مورد ابعد مندرج در دستور نقشه، اون ابعاد مهم نیست.

ابعاد صحیح همون 11 متر در 13.65 هست و موضوع کجی زمین قبلا با شهرداری صحبت شده

که در یک ضلع 1 متر عقب نشینی و در ضلع دیگه حدود 40 سانتی متر عقب نشینی که هر دو

امتداد مشه 11 متر نهایتا.

من امروز یک طرح سه بعدی زدم و معلوم شد، خیلی از گزینه های پیش رو با مشکل روبرو هستند.

یعنی اگر ارتفاع ساختمان را همون 18.1 متر در نظر بگیریم و بخواهیم زیرزمین اضافه کنیم، وضعیت این گونه خواهد بود :

یکی از دوستان پیشنهاد می داد که یک پارکینگ اختصاصی در طبقه همکف در نظر بگیرید و در

آن در گذر شرقی باشد، با توجه به هندسه زیر، بنظر میاد این کار هم امکان پذیر نباشه:

[تصویر:  aopzku49flf89lcm7qck.jpg]

[تصویر:  c2s8c2xh6hdufo2g3mde.jpg]

[تصویر:  54ilrmth6k008trqqrg7.jpg]

[تصویر:  8jtxmnl7ih3gat0bltd.jpg]

[تصویر:  grtmtroazp35z6qo4k.jpg]

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط dely_sh
    پلان پیشنهادی دوستتون خیلی خوبه فقط
    1-درب پارکینگ شرقی از جنوبی ترین قسمت شروع میشه بلافاصله درب ساختمان
    2-زیر زمین تا انتها لازم نیست خاکبرداری بشه
    3-جای راه پله عوض میشه
    4- باید روی ارتفاعتون فکر کنید حتی اگر همکف و 6 طبقه باشه 6*3.2+2.4=21.6 بدون جان پناه و دستگاه پله بام
    یه راه تقلب هم هست 4 ماشین تو زیرزمین طبقه همکف واول رو دوبلکس بدی طوری که همکف که نور نداره زیاد میشه پذیرایی و اشپز خونه +پارکینگ خصوصی بالای همکف میشه وید
    برای اینکه تو مساحت حساب نمیشه
    طبقه اول میشه وید +اتاق خوابها که پنجرشون جنوبه
    مساحت دو تکه رو هم کمتر از 150 میشه
    البته اگه بخواین خلاف کنید چون اگه کامل بسازید کسر پارکینگ باید برای پایان کار جریمه بدین
    http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up8...261890.jpg
    http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up8...952211.jpg

پاسخ
     سپاس شده توسط geo ، alireza
    (۱۳۹۱-۴-۲۴، ۱۱:۴۰ عصر)esfanex نوشته است: پلان پیشنهادی دوستتون خیلی خوبه فقط
    1-درب پارکینگ شرقی از جنوبی ترین قسمت شروع میشه بلافاصله درب ساختمان
    2-زیر زمین تا انتها لازم نیست خاکبرداری بشه
    3-جای راه پله عوض میشه
    4- باید روی ارتفاعتون فکر کنید حتی اگر همکف و 6 طبقه باشه 6*3.2+2.4=21.6 بدون جان پناه و دستگاه پله بام

به پاس قدردانی از همفکری شما دوست عزیز و طبق قولی که داده بودم، اکانت عضویت ویژه 6 ماهه برای جنابعالی فعال گردید.

در خصوص گودبرداری زیزمین، درست می فرمایید و فقط قسمت پی سازه گودبرداری خواهد شد.

طبق دستور نقشه فعلی، 18.1 متر مجازیم .

فکر نکنم ارتفاع جان پناه و خرپشته جز ارتفاع حساب بشه، چون اگر عکس دستور نقشه را که در صفحه قبل گذاشتم نگاه کنید، ارتفاع 18.1 متر را بدون این دو حساب کرده است.

طبق محاسبه ای که کردم و کد 0.00 که در تراز 1.75+ هست، ما نسبت به کوچه 16 متری باید 2.25 متر گودبرداری کنیم که 1 متر آن فونداسیون خواهد شد و کف تمام شده زیر زمین 1.25-
    پایین تر از کوچه خواهد بود.

من روی صحبتی که دوستان گفتند حتی اگر تراکم هر طبقه 50% باشه، می توان زیر زمین را 60 % گرفت، اومدم با اتوکد 2 تا پلان با 5 و 6 پارکینگ در زیر زمین در نظر گرفتم.

خوشحال میشم اگر شما و سایر دوستان نظرتان را در مورد این پلان ها اعلام نمایید:

1- تعبیه 5 پارکینگ در زیر زمین + 3 پارکینگ در همکف ( همکف 90 متر مسکونی میشه)

این نقشه با در نظر گرفتن تراکم 60% در تمامی طبقات ترسیم شده.

فایل اتوکد را هم پیوست می کنم:

[تصویر:  n1gej5c3kctk5vjx0lsr.jpg]

فایل‌(های) پیوست شده
    .rar   Tarh.rar (اندازه: 183.02 KB / تعداد دفعات دریافت: 39)

پاسخ
    سلام

نقشه 6 پارکینگ برای تایید مشکل دارد و پارکینگ غربی(در انتها) برای خروج مشکل دارد.

نقشه های 5 پارکینگ خوبه شما میتونید دیوار را 20 درنظر بگیرید و 10 سانت دیگر به فضای بین 2 ردیف اضافه کنید که 5.96 شود.

ایرادی هم وجود دارد که باید حداقل ورودی برای رامپ 3.5 متر باشد که شما 3 درنظر گرفتید که میتونید 10 سانت از راه پله کم کنید.

ایراد بعدی باید برای 3 پارکینگ 7.20 متر باشد که شما 7.00 درنظر گرفتید که براحتی رفع میشود.

ایراد بعدی درنظر نگرفتن درز انقطاع است که حداقل 5 سانت باید در نظر بگیرید.

برای 3 پارکینگ همکف هم 7.20 در نظر بگیرید و 36 سانت را به واحد شمالی اضافه کنید.

انباری ها خیلی کوچک هستند که میتونید چند تا از پایین کم کنید و در همکف که فضا دارید اضافه کنید.(البته نظر طراح محترم هست و با توجه به پارکینگ ها در نظر گرفته شده که میتونید این نظر بنده را رد کنید)
    آخرین ارسال های من :

پاسخ
     سپاس شده توسط geo
    طرح دوم که 6 پارکینگ در نظر گرفته شده :

[تصویر:  expc0isdnk89cftpr0a.jpg]

چندتا ابهام در مورد ضوابط شهرسازی دارم :

1- اگر 4 پارکینگ کنار هم قرار گیرد، حداقل فضای آزاد چقدر باید باشد ؟

در اینجا من برای 3 پارکینگ کنار هم 7 متر و برای یکی دیگه 2.5 متر در نظر گرفته ام.

2- قرار گیری پارکینگ ها کنار انباری ها به این شکل قابل قبول است؟ (توی این طرح، کیپ تا کیپ قرار گرفته اند)

3- اون 2 تا انباری و اتاقک آسانسور باعث ایجاد مانع برای پارکینگ آخر از سمت چپ نمی شوند ؟ (واحد شهرسازی به این سبک قبول می کنه؟)

4- اگر در قسمت جنوبی زیرزمین که 2 تا پارکینگ هست، دیواری کشیده نشود که راه خروجی این دو پارکینگ مستقیم و مستقل باشد، ایراد شهرسازی نداره؟

5- در خصوص نحوه محاسبه شعاع گردش ها هم اگر امکان دارد توضیح فرمایید (یا رفرنسی که این موضوع را توضیح داده باشه که چگونه محاسبه می شود)

پاسخ
    (۱۳۹۱-۴-۲۵، ۱۲:۳۰ صبح)geo نوشته است: طرح دوم که 6 پارکینگ در نظر گرفته شده :

[تصویر:  expc0isdnk89cftpr0a.jpg]

چندتا ابهام در مورد ضوابط شهرسازی دارم :

1- اگر 4 پارکینگ کنار هم قرار گیرد، حداقل فضای آزاد چقدر باید باشد ؟

در اینجا من برای 3 پارکینگ کنار هم 7 متر و برای یکی دیگه 2.5 متر در نظر گرفته ام.

2- قرار گیری پارکینگ ها کنار انباری ها به این شکل قابل قبول است؟ (توی این طرح، کیپ تا کیپ قرار گرفته اند)

3- اون 2 تا انباری و اتاقک آسانسور باعث ایجاد مانع برای پارکینگ آخر از سمت چپ نمی شوند ؟ (واحد شهرسازی به این سبک قبول می کنه؟)

4- اگر در قسمت جنوبی زیرزمین که 2 تا پارکینگ هست، دیواری کشیده نشود که راه خروجی این دو پارکینگ مستقیم و مستقل باشد، ایراد شهرسازی نداره؟

5- در خصوص نحوه محاسبه شعاع گردش ها هم اگر امکان دارد توضیح فرمایید (یا رفرنسی که این موضوع را توضیح داده باشه که چگونه محاسبه می شود)
    1- متوجه منظورتان نشدم!
    2-مشکلی ندارد مشکل در ستون گذاری بوجود می آید و بعد از این مرحله مشکلاتی بوجود می آید که توصیه من 3 پارکینگ و استاندارد 7.20 است.
    3-جواب در 2
    4-مشکلی ندارد و برای 2 پارکینگ حداقل 5 متر لازم است که رعایت شده و اگر دیوار کشیده شود باید برای هرکدام 3 متر در نظر بگیرید.
    5-شعاع گردش باید حداقل 5.5 متر فضا باشد و مشکلی که در طراحی این پارکینگ وجود دارد این است که فضای دورزدن وجود ندارد.(خواستید نمونه طرح خودم در یکی از طرح ها را میزارم)

پاسخ
     سپاس شده توسط geo
    (۱۳۹۱-۴-۲۵، ۱۲:۲۶ صبح)AliReza نوشته است: سلام نقشه 6 پارکینگ برای تایید مشکل دارد و پارکینگ غربی(در انتها) برای خروج مشکل دارد. نقشه های 5 پارکینگ خوبه شما میتونید دیوار را 20 درنظر بگیرید و 10 سانت دیگر به فضای بین 2 ردیف اضافه کنید که 5.96 شود. ایرادی هم وجود دارد که باید حداقل ورودی برای رامپ 3.5 متر باشد که شما 3 درنظر گرفتید که میتونید 10 سانت از راه پله کم کنید. ایراد بعدی باید برای 3 پارکینگ 7.20 متر باشد که شما 7.00 درنظر گرفتید که براحتی رفع میشود. ایراد بعدی درنظر نگرفتن درز انقطاع است که حداقل 5 سانت باید در نظر بگیرید. برای 3 پارکینگ همکف هم 7.20 در نظر بگیرید و 36 سانت را به واحد شمالی اضافه کنید. انباری ها خیلی کوچک هستند که میتونید چند تا از پایین کم کنید و در همکف که فضا دارید اضافه کنید.(البته نظر طراح محترم هست و با توجه به پارکینگ ها در نظر گرفته شده که میتونید این نظر بنده را رد کنید)
    (۱۳۹۱-۴-۲۵، ۱۲:۳۰ صبح)AliReza نوشته است: متوجه منظورتان نشدم! 2-مشکلی ندارد مشکل در ستون گذاری بوجود می آید و بعد از این مرحله مشکلاتی بوجود می آید که توصیه من 3 پارکینگ و استاندارد 7.20 است. 3-جواب در 2 4-مشکلی ندارد و برای 2 پارکینگ حداقل 5 متر لازم است که رعایت شده و اگر دیوار کشیده شود باید برای هرکدام 3 متر در نظر بگیرید. 5-شعاع گردش باید حداقل 5.5 متر فضا باشد و مشکلی که در طراحی این پارکینگ وجود دارد این است که فضای دورزدن وجود ندارد.(خواستید نمونه طرح خودم در یکی از طرح ها را میزارم)

طرح ها را خودم بر اساس اطلاعات موجود در سایت های نظیر :

http://www.kelasefan.com/?p=26

ترسیم کردم که گویا ابعاد مندرج در این سایت، با قوانین فعلی شهرسازی کمی تفاوت دارد.

مثلا همین عرض 3 متر که با توجه به این موردی که شما فرمودید، میشه نهایتا کردش 3.2 متر

بد جوری این موردی که الان اشاره کردید، ذهنم را درگیر کرده2

( با 3.2 تایید میشه؟)

همچنین زمانی که گفته میشه برای واحد بزرگتر از 150 متر 1.5 پارکینگ نیاز هست، تکلیف این نصف پارکینگ چیست؟ عملا که نمیشه استفاده کرد، آیا این مقدار فقط در سند خریدار قید میشه؟

مثلا اگر فرض بشه 5 تا واحد بزرگتر از 150 هست، اونوقت باید 7.5 پارکینگ تعبیه بشه، آیا شهرداری عدد را به بالا گرد (8 پارکینگ) می کنه یا پایین (7 پارکینگ) ؟

با این حساب، آیا اعتقاد شما هم اینه که در زمین با مشخصات اشاره شده، امکان تعبیه 6 پارکینگ + مشتقات در زیر زمین با ابعاد 11*13.65 (با درصد اشغال 50%) یا 11*16.34 به هیچ عنوان مقدور نیست ؟

در مورد شعاع گردش هم اگر نمونه ای برای درک بهتر قرار دهید، ممنون میشم.
    نقل‌قول: یه راه تقلب هم هست 4 ماشین تو زیرزمین طبقه همکف واول رو دوبلکس بدی طوری که همکف که نور نداره زیاد میشه پذیرایی و اشپز خونه +پارکینگ خصوصی بالای همکف میشه وید
    برای اینکه تو مساحت حساب نمیشه
    طبقه اول میشه وید +اتاق خوابها که پنجرشون جنوبه
    مساحت دو تکه رو هم کمتر از 150 میشه
    البته اگه بخواین خلاف کنید چون اگه کامل بسازید کسر پارکینگ باید برای پایان کار جریمه بدین
    http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up8...261890.jpg
    http://www.pic1.iran-forum.ir/images/up8...952211.jpg

ترجیح میدم که طبقات مستقل باشه، چون این گونه طراحی، مشتری خاص می طلبه.

از دو حالت زیر، شما و سایر دوستان کدام حالت را مناسب تر می دانید :

1- زیرزمین + همکف (75 متر مسکونی) + 5 طبقه 150 متری (50% تراکم) >>> 825 متر در 7 طبقه

2- زیزمین + همکف (90 متر مسکونی) + 4 طبقه 180 متری (60% تراکم) >>> 810 متر در 6 طبقه

(از اختلاف 15 متری 2 گزینه هم صرفنظر گردد)

پاسخ
    اگه برای فروشه مساحت پایینتر بهتر فروش میره
    در مورد دوبلکس میتونید همکف واول رو کامل بسازید با راه پله ارتباطی که مساحت حدود 300متر بشه اون وقت 2 پارکینگ خصوصی میخواین که پایین دستگاه پله عکس دوم قرار میگیره
    توی اجرا طبقات رو مجزاش میکنید پارکینگ هم کسر نمیارید
    اکس ستون برای 3 ماشین کنار هم باید7/5 باشه من رمپ 3 متری هم دادم نظام تایید هم شده

پاسخ
     سپاس شده توسط geo

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      درخواست رایگان ایل اتو کدبیس شهر شیرازو احتیاج دارم برای تحلیل سایت پلان فرودگاه شهید دستغیب alireza 2 2,550 ۱۳۹۳-۷-۲۹، ۰۷:۵۰ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      بیایید با هم طراحی کنیم با جایزه 6 ماه عضویت ویژه که هزینه اش را خودم میدم زمردیان 0 982 ۱۳۹۲-۱۰-۲۹، ۰۴:۴۷ عصر
    آخرین ارسال: زمردیان
      پلان معماری میدان نقش جهان اصفهان،نماهای میدان،و سایت پلان،اطلاعاتی در خصوص اندازه و alireza 0 6,149 ۱۳۹۲-۸-۲۴، ۱۱:۴۲ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      پلان ومقطع موزه سانتوری mehman 6 6,395 ۱۳۹۱-۱۰-۲۶، ۰۶:۳۴ عصر
    آخرین ارسال: mehman
      پلان بازار با فرمت dwg SA E ED 1 3,905 ۱۳۹۱-۹-۲۱، ۰۲:۰۸ عصر
    آخرین ارسال: MEHRAZZZ
      سایت پلان و پلان مجتمع مسکونی رو شیب رو داره کمک کنید hanakhanoom 1 2,732 ۱۳۹۱-۹-۴، ۱۰:۱۷ صبح
    آخرین ارسال: ماراویا
      درخواست نقشه برای زمین 250 متری شمالی تک واحدی با 4 پارکینگ زیر پیلوت زیربنا 120 meisamya 0 1,773 ۱۳۹۱-۸-۲۵، ۰۱:۵۲ عصر
    آخرین ارسال: meisamya
      درخواست پلان معماری منطبق بر مقررات ملی برای آزمون نظام dely_sh 1 5,132 ۱۳۹۱-۶-۲۶، ۱۱:۵۲ عصر
    آخرین ارسال: dely_sh

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان