امتیاز موضوع:
  • 22 رأی - میانگین امتیازات: 3.09
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
درخواست حل چند سوال امار
سلام من تو جواب سوالهای زیر شک دارم یا اینکه بلد نیستم حل کنم.اگه کسی جوابها رو میدونه لطف کنه حل کنه با توضیح.ممنون

[تصویر:  5m6mlofakg2fykphcda.jpg]

آخرین ارسال های من :
پاسخ
سلام لطفا در آپلود سنتر سایت آپ کنید تا همیشگی باشد.
up.iranshahrsaz.com
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط soheilarch
1.در مورد سوال اول مقدارx از میانگین هم کم میشه ولی روی انحراف معیار تاثیری نداره. و برای به دست آوردن ضریب تغییرات جدید حتما باید باید مقادیر میانگین و انحراف معیار داده ها رو قبل از کم کردن x از داده ها داشته باشیم.
2.اگه اشتباه نکنم اینجا باید میانه محل احداث پمپ بنزین باشه.
3.m1 , m2 با هم برابر نیستند.چون توی جدول فراوانی برای محاسبه میانگین از مراکز دسته ها استفاده می کنیم و این باعث میشه همیشه خطا داشته باشیم.
4.یعنی این که فراوانی تجمعی طبقه 4+فراوانی مطلق طبقه 5=فراوانی تجمعی طبقه4(فراوانی تجمعی طبقه 5 از حاصل جمع فراوانی تجمعی طبقه 4 با فراوانی مطلق طبقه 5 بدست میاد)پس فراوانی مطلق طبقه5 باید 0 باشه(مطمئن نیستم شاید جواب دیگه ای داشته باشه)
با ثبات ترین شاخص مرکزی هم میانگین چون جمع جبری گشتاورداده ها نسبت به اون صفر میشه و در ضمن دارای حداقل مجذور خطاها هم هست
آخرین ارسال های من :

شهر من,من به تو می اندیشم نه به تنهایی خویش,و از پس شیشه تو را می بینم که گرفتی مرا در بر خویش
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، 0RKIDEH ، FaTyJo0oN ، soheilarch ، rezvan87 ، .Utopia
5. یعنی 70 درصد داده ها کوچکتر یا مساوی با 12 هست
7. اگه اشتباه نکنم از این راه حل میشه

[تصویر:  ptbclsccumpnx9nzzxlx.jpg]
آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
پاسخ
 سپاس شده توسط soheilarch ، 0RKIDEH ، .Utopia
مرسی از دوستان.جوابای منم همینا بود که شما دادین ولی شک داشتم.سوال اخر رو فقط گیر کردم نمیدونم چه رابطه ای بین اعداد هست!!!کسی میتونه حل کنه ؟لطفا راه حلش رو کامل بنویسین.
در مورد سوال یک یه چیزی که متوجه نشدم اینه که داده ی اولی از اولین داده(یعنی خودش)هم کم میشه؟(یعنی داده ی اولی جدید صفره؟!)
در مورد سوال سه درسته برابر نیستن ولی ایا رابطه ی خاصی بینشون هست؟!!!
یه سوال دیگه اینکه اگه تو یه ازمون همه دانشجویان نمره خوبی کسب کنن شکل توزیع پراکندگی چگونه است؟(جواب :پراکنده نیست و همه حول داده ی مرکزی قرار میگیرن، )درسته؟
(۱۳۹۱-۸-۲۳، ۰۸:۵۱ عصر)FaTyJo0oN نوشته است: 5. یعنی 70 درصد داده ها کوچکتر یا مساوی با 12 هست
7. اگه اشتباه نکنم از این راه حل میشه

[تصویر:  ptbclsccumpnx9nzzxlx.jpg]

لطف میکنین جواب رو کامل بنویسین من رو این وال یه ذره گیج شدم چون رابطه ی اعداد رو یادم نمیاد.ممنون

پاسخ
در مورد سوال دوم به نظر من شما باید مد را پیدا کنید .که همواره کمترین خطا را در تخمین نسشان می دهد.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط soheilarch
Question 
(۱۳۹۱-۸-۲۴، ۱۱:۰۶ صبح)zxc نوشته است: در مورد سوال دوم به نظر من شما باید مد را پیدا کنید .که همواره کمترین خطا را در تخمین نسشان می دهد.
مد یا میانه؟!!!چون به نظر میاد جایی باید باشه که دسترسی همه بهش فراهم شه شاید میانه صحیح باشه؟!از طرفیم شاید به ایستگاهی باید نزدیک باشه که بیشترین اتومبیل رو داره؟!!!!!!
(کسی از جواب مطمئن هست؟!)
بقیه سوالات مخصوصا اخریش چی؟!

پاسخ
بچه ها خواهشا اگه کسی جواب کامل و صد در صدصحیح سوالا مخصوصا سوال اخر رو میدونه کمک کنه.لازم دارم.

پاسخ
سرمایه گذاری تو کدوم شرکت مناسبتره؟
شرکت اول: میانگین سود 7 و انحراف معیار سود 2 و ضریب چولگی 4
شرکت دوم: میانگین سود 5 و انحراف معیار سود 1 و ضریب چولگی 0
شرکت سوم:میانگین سود 7 و انحراف معیار سود 2و ضریب چولگی 4-

تفاوت اصلی انحراف معیار و میانگین؟

سوالهای قبل مخصوصا اخری

پاسخ
شرکت الف و ج میانگین و انحراف معیار یکسان دارند پس ضریب تغییرات هردو مساوی میشه اما چون شرکت الف چوله به راست(تمایل به چپ) و شرکت ج چوله به چپ(تمایل به راست) دارند و از طرفی چون شاخص سرمایه گذاری سود است در نتیجه از بین این دو شرکت،شرکتی مناسب تر است که تمایلش به سود بیشتر یعنی راست(چوله به چپ) باشد.بنابراین شرکت ج از الف بهتر است.بین شرکت ب و ج که میانگین و انحراف معیارشان متفاوت.شرکت ب بهتره است چون ضریب تغییراتش کمتره.پس ب از همه بهتره

پاسخ
 سپاس شده توسط soheilarch

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان