امتیاز موضوع:
  • 17 رأی - میانگین امتیازات: 2.94
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مهم مهم مهم. حذف رشته ی شهرسازی از رشته های دانشگاهی تا 4 سال آینده
من خط آخر موضوع ذکر کردم که این مطلب رو از یک سایت دیگه کپی می کنم و پیوست هم مربوط به همون سایته!!!!! !!!!!!!!!! لطفا با دقت بخونین

http://anjoman.urbanity.ir/showthread.ph...6#pid47156

اگه موضوع قطعی بود که دیگه لزومی به پیگیری نبود چون کاری از دستمون بر نمی اومد الان که فقط در حد حرفه باید دقت کرد و پیگیر بود هدف من هم از مطرح کردن موضوع همین بود( چون چیزهایی شنیدم که به نظر جدی بود ) روی موضوع حساس شدم چون قبلا هم یکی از استادامون سر کلاس گفته بود که ی حرفایی در این رابطه هست. مهندس shahin وقت من با ارزش تر از اینه که بیام واسه ی شایعه درست کردن صرفش کنم_ این عنوان رو گذاشتم چون اگر فقط در حد حرفم باشه مهمه شاید برای شما نه ولی برای من و تمام کسانی که وقت گذاشتن برای تحصیل توی این رشته ،هست_ در ضمن اگر من به نتیجه ای در این رابطه رسیده بودم به کمک شما احتیاجی نداشتم و موضوع رو در میان نمی ذاشتم. جای تاسفه که همیشه دنبال موضع گیری باشیم و با تعصب بی مورد با همه چی برخورد میکنیم _ موضوع صحت نداره؟خیل خوب خدارو شکر _دیگه چرا منو محکوم میکنی مهندس؟
آخرین ارسال های من :

****  شهر من و تو مدینه ی فاضله ایست که نقطه ی ضاد از دامن آن افتاده... ****
پاسخ
 سپاس شده توسط Sahab ، Saeedm
(۱۳۹۲-۴-۳۰، ۱۱:۲۹ عصر)kiana jasempour نوشته است: من خط آخر موضوع ذکر کردم که این مطلب رو از یک سایت دیگه کپی می کنم و پیوست هم مربوط به همون سایته!!!!! !!!!!!!!!! لطفا با دقت بخونین

http://anjoman.urbanity.ir/showthread.ph...6#pid47156

اگه موضوع قطعی بود که دیگه لزومی به پیگیری نبود چون کاری از دستمون بر نمی اومد الان که فقط در حد حرفه باید دقت کرد و پیگیر بود هدف من هم از مطرح کردن موضوع همین بود( چون چیزهایی شنیدم که به نظر جدی بود ) روی موضوع حساس شدم چون قبلا هم یکی از استادامون سر کلاس گفته بود که ی حرفایی در این رابطه هست. مهندس shahin وقت من با ارزش تر از اینه که بیام واسه ی شایعه درست کردن صرفش کنم_ این عنوان رو گذاشتم چون اگر فقط در حد حرفم باشه مهمه شاید برای شما نه ولی برای من و تمام کسانی که وقت گذاشتن برای تحصیل توی این رشته ،هست_ در ضمن اگر من به نتیجه ای در این رابطه رسیده بودم به کمک شما احتیاجی نداشتم و موضوع رو در میان نمی ذاشتم. جای تاسفه که همیشه دنبال موضع گیری باشیم و با تعصب بی مورد با همه چی برخورد میکنیم _ موضوع صحت نداره؟خیل خوب خدارو شکر _دیگه چرا منو محکوم میکنی مهندس؟

بله،فقط شما واسه درس خوندن وقت میذارید من همینطوری الکی فقط انتخاب واحد میکنم آخر ترم نمراتم بصورت اتوماتیک ثبت میشه!!!......من حرفم اینه که بهتره اخباری رو که میشنویم روش فکر کنیم،آره شاید مسخره بنظر بیاد ولی وقتی یه خبری رو میشنویم یه کم وقت بذاریم روش فکر کنیم،حالا اگه خبر رو استاد دانشگاه گفت یا یه سایت یا هر جای دیگه،چطوری ممکنه معاونت رئیس جمهور(اونم نه معاون اول)،معاونت نظارت بتونه همچین تصمیمی بگیره؟؟اگه خط اول همون فایل PDF رو ببینید نوشته این تصمیمات تا سال 93 اعتبار دارن که نسخه جدید بیاد!!!....اون تصمیماتم اصن ربطی نداره به ساختار علمی کشور....یه صحبتایه در حد اینکه دولت یه پروژه عمرانی رو واگذار میکنه باید چطوری عمل کنه....حتی در حد نظام مهندسیم نیست،چون اون خودش یه تشکل مستقله!!!....این به اصطلاح تصمیماتیم که آقایون گرفتن به درد لای جرز دیوار میخوره چون رئیس جمهور داره عوض میشه و بخش اعظمی از مصوبات رو تغییر میدن یا ابطال میکنن.....حدس من اینه که این معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردیم بصورت کامل منحل میشه و میشه سازمان برنامه ریزی که اصن در مجموع ربطی به حوزه علمی کشور نداره،حوزه علمی کشور رو 3 نهاد واسش تصمیم میگیرن شورای عالی انقلاب فرهنگی،مجلس و وزارت علوم.....اگه نیاز بود تا بیشتر توضیح بدم!!!

آخرین ارسال های من :
پاسخ
سلام اقا یا خانم HOLLAND متاسفانه برداشت من از کامنت شما اینه که هیچ اشنایی با مفهوم طراحی شهری ندارین ویا احتمالا یه روز ی تلاش کردین توش وارد شین موفق نشدین و حالا دارین اصل این رشته رو زیر سوال میبرین !!!! طراحی شهری در محدوده بین برنامه ریزی شهری و معماری حلقه مفقوده ای بود که با ظهورش سعی در بهبود وضعیت اسفناک شهرها داشت ( بخصوص بعد انقلاب صنعتی ) که صرفا یا براساس ریاضیات و یا هنر صرف طراحی شده بودند یا اساسا طراحی نشده و ارگانیک بودند . به هر حال ضمن ارزوی موفقیت برای شما خواهشمندم رعایت حال ما عاشقای طراحی شهری رو هم در کامنتا تون بکنین ....

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط Sahab ، ایلیا ، foroogh.r
    (۱۳۹۲-۴-۲۹، ۱۱:۳۰ صبح)holland نوشته است: به نظر من موضوع طراحی شهری یک بی ادبی محض به دانش پایه شهری است و اگر قرار باشه در این باره اصلاحی صورت بگیره یا اساسا حذفی انجام بشه باید تمرکزشون رو بذارن روی حذف طراحی شهری.باور کنید تو هیچ جای دنیا رشته خاصی بنام طراحی شهری وجود ندارد.این رو خوب بخاطر بسپارید که اساسا شهر را نمی شود طراحی کرد و (((طراحان شهری در همه دنیا به جز در ایران برنامه ریزانی هستند که آموزش های خاص در زمینه طراحی نیز دیده اند)))

من خودم دانشجوی برنامه ریزی شهری هستم و اینو گفتم که فکر نکنی روی طراحی شهری تعصب دارم
    تعجب می کنم که گفتید در هیچ جای دنیا رشته طراحی شهری وجود نداره! احتمالا منظورتون رشته مهندسی شهرسازیه نه طراحی شهری
    چونurban design یا همون طراحی شهری خودمون توی خیلی از دانشگاه های دنیا داره تدریس میشه ولی چیزی به اسم مهندسی شهرسازی وجود نداره
    قبل از اینکه انقد قاطعانه در مورد یه مطلب حرف بزنید بهتره تحقیق کنید...خیلیا این روزا کارشون شده اظهار نظر بدون اینکه علمی در موردش داشته باشن
    من یکی از دوستام که هنوز ترم 3 معماری بود چنان لوکوربوزیه رو نقد می کرد که احساس کردم خودش نورمن فاستره بهش گفتم لوکوربوزیه با تمام نفدهایی که ازش میشه زمان خودش یه نابغه بوده پس بهتره همه ما جایگاهمون رو بشناسیم و سعی کنیم به جای نقد بی اساس خودمونو اصلاح کنیم

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط Sahab ، wimifire
      26 این تایپیک با هر عنوانی ( فارغ از صحیح بودن یا اشتباه بودن ) واسه همدلی بین شهرسازا زده شده.... 68
      آخرین ارسال های من :

خدایا:
      مرا ببخش ،  
      به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
      و خانه تو نبود....!!!!
      63
      پاسخ
       سپاس شده توسط urbanist 88
      اولش مرغ بود تا تخم مرغ!؟
      هروقت دعوای بین طرفداران این دو نظریه تموم بشه، دعوای بین طراحان و برنامه ریزان هم تموم میشه!
      یه سوال می پرسم از تمامی کسانی که در این تاپیک لطف کردن نظر گذاشتن
      انصافا بیاید به این تناقض پاسخ بدید:
      از یک طرف وقتی صحبت از کار و درس و اینا میشه، قبل هرکسی، این خود طراحان و برنامه ریزان هستند که به هم می پرن و جالب هست که این تقابل اینقدر که در بین اینها وجود داره، بین معماران، مرمتیها و سایر رشته ها با هیچکدوم از گرایش های شهرسازی به این حد وجود نداره! شده بالا ده و پایین ده!!!68
      اما از طرف دیگه همینکه یه نفر میاد میگه اقا قراره شهرسازی حذف بشه اوه اوه واویلااااااااااااااااااااااااااا21 چنان این اتحاد بین برنامه ریزان و طراحان شکل میگیره که عالم و آدم در تحیر می ماند212121
      اقا بالاخره ما باهم مشکل داریم یا نداریم؟
      بهم کمک بکنیم و از توانایی های همدیگه استفاده بکنیم بهتره یا اینکه نفری یه موشک اماده شلیک داشته باشیم همیشه برای گروه مقابل؟
      کدوم؟؟26
      آخرین ارسال های من :

اگر انسان ها بدانند بودنشان باهم چقدر محدود است، محبتشان به هم نامحدود می شود. امام علی (ع)  

iiiliia@yahoo.com
      پاسخ
       سپاس شده توسط zanko
      (۱۳۹۲-۴-۳۱، ۰۲:۲۱ عصر)iilia نوشته است: اولش مرغ بود تا تخم مرغ!؟
      هروقت دعوای بین طرفداران این دو نظریه تموم بشه، دعوای بین طراحان و برنامه ریزان هم تموم میشه!
      یه سوال می پرسم از تمامی کسانی که در این تاپیک لطف کردن نظر گذاشتن
      انصافا بیاید به این تناقض پاسخ بدید:
      از یک طرف وقتی صحبت از کار و درس و اینا میشه، قبل هرکسی، این خود طراحان و برنامه ریزان هستند که به هم می پرن و جالب هست که این تقابل اینقدر که در بین اینها وجود داره، بین معماران، مرمتیها و سایر رشته ها با هیچکدوم از گرایش های شهرسازی به این حد وجود نداره! شده بالا ده و پایین ده!!!68
      اما از طرف دیگه همینکه یه نفر میاد میگه اقا قراره شهرسازی حذف بشه اوه اوه واویلااااااااااااااااااااااااااا21 چنان این اتحاد بین برنامه ریزان و طراحان شکل میگیره که عالم و آدم در تحیر می ماند212121
      اقا بالاخره ما باهم مشکل داریم یا نداریم؟
      بهم کمک بکنیم و از توانایی های همدیگه استفاده بکنیم بهتره یا اینکه نفری یه موشک اماده شلیک داشته باشیم همیشه برای گروه مقابل؟
      کدوم؟؟26

حرف شما رو کاملا قبول دارم
      ولی اینکه طراحان و برنامه ریزا میان مهدیگه رو به شدت نقد می کنن ناشی از شناخت نادرستشون از رشته همدیگه ست
      وگرنه هیچ مرزی رو ما نمی تونیم بین طراحی شهری و شهرسازی رسم کنیم
      این دو رشته کاملا در همدیگه ادغامن پس اگه دانشجوهای طراحی و برنامه ریزی به هم میپرن ناشی از درک نادرستشون از رشته خودشونه

پاسخ
       سپاس شده توسط foroogh.r ، ایلیا
      جا داره که من هم حرف FaTyJOoN رو تکرار کنم که خیلی مهمه (;
      "این تایپیک با هر عنوانی ( فارغ از صحیح بودن یا اشتباه بودن ) واسه همدلی بین شهرسازا زده شده..."

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
      سلام
      نظر من اینه که این رشته در حد لیسانس لازم نیست و کل مطالبشو میشه تو دوره فوق جمع کرد، به نظر من فقط وقت تلف کردنه، درسته که این رشته نیازه ولی دانشی که براش لازمه نیاز به چهار سال وقت گذاشتن نداره، یه سری مطالب رو همون اول یاد دادن و بقیش دیگه تکرار بود و تکرار بود و تکرار.... خداییش چند بار تو این چهار سال گفتیم توسعه پایدار، کاربری اراضی، آماده سازی، حاشیه نشینی..... همشم در حد شناخت، کل این مقاله ها و کارایی که شده را جمع کنی، دو تا راه حل درست درمون واسه مسایل شهرای داغونمون توش نیست، همش یه سری مبانی نظریه و تکرار حرفای یه سری پیشکسوت، فقط داریم خودمونو تو این دانشگاها گول می زنیم، همون حذف بشه و در حد ارشد بیارنش به نظر من بهتره، لا اقل خودمونو گول نزنیم، خداییش چند تامون واسه حل مشکلات شهر حداقل یه راه حل خوب و عملی داریم؟

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط Saeedm
      (۱۳۹۲-۵-۲، ۱۰:۱۶ عصر)moni_utopia نوشته است: سلام
      نظر من اینه که این رشته در حد لیسانس لازم نیست و کل مطالبشو میشه تو دوره فوق جمع کرد، به نظر من فقط وقت تلف کردنه، درسته که این رشته نیازه ولی دانشی که براش لازمه نیاز به چهار سال وقت گذاشتن نداره، یه سری مطالب رو همون اول یاد دادن و بقیش دیگه تکرار بود و تکرار بود و تکرار.... خداییش چند بار تو این چهار سال گفتیم توسعه پایدار، کاربری اراضی، آماده سازی، حاشیه نشینی..... همشم در حد شناخت، کل این مقاله ها و کارایی که شده را جمع کنی، دو تا راه حل درست درمون واسه مسایل شهرای داغونمون توش نیست، همش یه سری مبانی نظریه و تکرار حرفای یه سری پیشکسوت، فقط داریم خودمونو تو این دانشگاها گول می زنیم، همون حذف بشه و در حد ارشد بیارنش به نظر من بهتره، لا اقل خودمونو گول نزنیم، خداییش چند تامون واسه حل مشکلات شهر حداقل یه راه حل خوب و عملی داریم؟

اتفاقا نظر برعکس شما رو دارم شهرسازی یک رشته ای وسیعی هس ک فک میکنم باید مثه گذشته رشته معماری تا مقطع فوق لیسانس باشه، شهرسازی هم از اول فوق لیسانس بشه یعنی دانشگاه ک قبول میشید از اول فوق لیسانس برن.
      شهرسازی همش مباحث تئوری نیست شما یک نگاهی ب کارگاه ها بندازید چند درصد از ما فرصت کردیم در طول ترم قدم ب قدم شرح خدمات رو تا انتهای اون برسیم؟
      بحش شناخت تحلیل و طرح سه قسمت هس ک همیشه خود مشاورها هم ب قسمت آخر طراحی ک میرسن بخاطر کم بودن زمان سریعا جم میکنن ک کار ب ارائه برسه در حالی ک طراحی بخش مهم کار هست.
      حل مشکلات در این کارگاه ها هس هرچقد شما تو این کارگاه ها کار کنید بازم کمه از طرفی بچه ها تو لیسانس هم باید برنامه ریزی یاد بگیرند هم طراحی شهری.پس میبینید چقد زمان کم هست؟
      در انتها تحصیل در این رشته الان جوری شده فقط علاقه میخواد وگرنه بازار کار جالبی نداره چرا چون در کشور ما هنوز فرهنگ شهرسازی جا نیوفتاده هنوز اینقدر مشکلات هست ک جا برای شهرسازی وجود نداره...
      موفق باشید...

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط URBAN 98 ، Saeedm ، urbanist 88

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        معرفی و بازار کار رشته جغرافیا aramo 3 17,152 ۱۳۹۴-۱۱-۳۰، ۰۲:۲۲ عصر
      آخرین ارسال: omid623
        [خبر شهرسازی] آخوندي:وزارت راه و شهرسازي سه محور اصلي را در سال 94 پيگيري مي كند Brightness 0 974 ۱۳۹۴-۱-۲۰، ۰۹:۱۵ صبح
      آخرین ارسال: Brightness
        افتتاحیه و نمایشگاه نقاشی‌های کیان وطن عنوان تهران/ مقدمه موضوع تهران و هویت تاریخی sara0111 0 2,010 ۱۳۹۲-۹-۱، ۰۴:۳۸ عصر
      آخرین ارسال: sara0111
        استفاده از اسکنر لیزر 3 بعدی برای نقشهبرداری تخت جمشید، ایران sara0111 0 1,541 ۱۳۹۲-۸-۲۸، ۰۷:۵۴ عصر
      آخرین ارسال: sara0111
        متن کامل برنامه‌های وزیر مسکن و شهرسازی m.marziye 0 1,543 ۱۳۹۲-۶-۱، ۱۱:۴۷ صبح
      آخرین ارسال: m.marziye
        ساخت بلندترین برج دنیا در آینده نزدیک ماراویا 0 1,491 ۱۳۹۱-۹-۳، ۰۴:۳۷ عصر
      آخرین ارسال: ماراویا
        سفارش دیجیتال سازی «پایان نامه های دانشگاه تهران» ویژه عید فطر ایلیا 0 2,295 ۱۳۹۱-۶-۱، ۰۹:۲۶ عصر
      آخرین ارسال: ایلیا
        تخفیف فروش «مقالات علمی کنفرانس های کشور» ایلیا 0 1,476 ۱۳۹۱-۶-۱، ۰۹:۲۳ عصر
      آخرین ارسال: ایلیا
        تفاوت آپارتمان‌های یک خواب با دو خواب روجا 0 1,343 ۱۳۹۱-۵-۲۶، ۰۵:۰۳ عصر
      آخرین ارسال: روجا
        عکسی باور نكردني از شهر تهران ! قاصدک 0 1,780 ۱۳۹۱-۵-۱۱، ۰۱:۴۰ عصر
      آخرین ارسال: قاصدک

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان