امتیاز موضوع:
  • 9 رأی - میانگین امتیازات: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دوستانی که پروپوزال بلدن بیان به این یک سوال جواب بدن
دوستان در فزم های پرپوزال دانشگاه ما اینجوری به ترتیب درج شده

1- عنوان

2- پرسش اصلی تحقیق ( مساله تحقیق)

3- بیان مساله

حالا سوال من در مورد گزینه 2 و 3 است ببخشید دوستان مگه مساله تحقیق با بیان مساله چه فرقی داره من هر پایان نامه ای را نگاه میکنم یا بیان مساله داره یا طرح مسیله یعمی دو تاشون با هم نیستند یکیشون هست ایا این دو یکی نیستند یا نه منظور از مساله تحقیق همن سوالات تحقیق است اخه در فرم پروپوزال جایی برای سوالات تحقیق درج نشده است اگه دوستان لطف کنند و خواهشا با مثال توضیح بدن ممنون میشم
آخرین ارسال های من :

مظلوم واقع شدم همین
پاسخ
 سپاس شده توسط sanaz.f
سلام دوست عزیز.
واقعیتش اینو که میگی واقعا اولین باره همچین موردی رو میبینم!!!
ترتیب نوشتاری پروپوزال اینجوریه: 1- موضوع تحقیق همراه با نام و نام خانوادگی و استاد راهنما و ...
2- ببیان مسئله تحقیق : باز کردن موضوع تحقیق و بیان وسعت و بار مسئله تحقیق .چه عواملی در برخورد با مسئله تاکنون صورت گرفته، شامل چه گروهها و چه بخشهایی از جامعه میشه؟! ذکر ابعاد مسئله آمیز تحقیق
3- اهمیت و ضرورت تحقیق: اینکه چه مجهولی معلوم میشه. دوست عزیز دقت کن که تو این مورد دفاع از موضوع مدنظر نیست!!!!!!!! بلکه به اهمیت آن توجه کنی
4- اهداف: یک یا 2 هدف کلی و چندتا جزیی
5- پیشینه تحقیق: مروری به نظریه ها و کسایی که در این زمینه تحقیق کردن یا مقاله دادن و ...
6- فرضیه ها : در این مورد منابع تدوین فرضیه( نظریه یا اقتباسیکه از تحقیقات قبلی میکنی) مینویسی بعد به صورت جمله خبری( نه سوال و نه با بیان منفی)
7 روش انام تحقیق: میدانی یا پیمایشی، تحلیلی، جمع آوری داده ها و پرسشنامه و ...
(( زیاد هم دغدغه فکریت نباشه. بنویس به استاد نشون بده اگه اشکالی داشتی خودش به بهترین صورت کمک می کنه. اگه هم خواستی نمونه پروپوزال خودمو یا برا دوستامو ببینی ایمیل تونو بدین براتون ایمیل میکنم))
موفق باشی

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط haydariyan ، 9123533029
سوال اصلی تحقیق یک سوال کلی هست که دغدغه ذهنی پژوهشگر بوده و اصولا برای پیدا کردن راه حل برای آن پرسش اصلی کل این پایان نامه را انجام می دهد و با سوالات پژوهش متفاوت است. ولی در بیان مساله که معمولا در 1 صفحه نوشته می شود مسآله اصلی را با جزئیات بیشتر بیان می کند و همراه با بیان مساله و عوامل ایجاد آن مساله و پیامدهای باقی ماندن آن مشکل و حل شدن آن مشکل را بیان می کنند.

موفق باشید

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط haydariyan ، s1s2s3 ، 9123533029
سلام بله منظور از مسئله تحقیق همان سوالات تحقیق است. موفق باشید

آخرین ارسال های من :
پاسخ
سلام دوست عزیز
همه ی دوستان لطف کردن و جوابت رو دادن ولی فک میکنم مسئله اصلی دانشگاه و اساتید خودت باشن. تو میتونی این رو از استاد راهنمات بپرسی و حتی میتونی از استاد راهنمات یه نمونه پرپوزال در خواست کنی . ایشون هم موظف به انجام تکلیف هست/
البته دوست عزیز "hesam" هم خوب میفرمایند که خیلی به خودت استرس وارد نکن و سعی نکن بشه دغدغت یه چیزی بنویس و تحویل بده، اساتید راهنما و مشاورت کمک میکنن
موفق باشی دوست عزیز

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط hesam.n
سوالات تحقیق که دانشجو طراحی کرد به ازای هر سوال یک فرضیه باید ارایه بدهید و بعدش شما در تحقیق اونها رو باید جواب بدهید. اهداف تحقیق هم همان سوالات تحقیق هستند که به صورت دیگری نوشته می شوند.

مثلا موضوع پایان نامه تاثیر فضاهای شهری بر جرم خیزی

سوال تحقیق: ایا فضاهای شهری بر جرم خیزی اثر دارند؟
فرضیه تخقیق: به نظر میرسد فضاهای شهری بر جرم خیزی اثر دارند.
اهداف تخقیق: شناهت تاثیر فضاهای شهری بر جرم خیزی

آخرین ارسال های من :
پاسخ
بهترین جواب و درست ترین جواب در مورد سوال من را مهندس sahar el دادند پرسش اصلی تحقیق با سوالات تحقیق پژوهش متفاوت میباشد با سپاس از شما و همه دوئستان

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star اطلاعیه نیاز به طراح فضای سبز neda220 0 983 ۱۳۹۳-۱۲-۱۱، ۰۱:۳۹ عصر
آخرین ارسال: neda220
  دعوت به همکاری به منظور انجام طرح پژوهشی neda220 3 1,899 ۱۳۹۳-۴-۲۵، ۱۰:۲۷ صبح
Star دعوت به همکاری به منظور انجام طرح پژوهشی، ویژه متخصصین حمل و نقل neda220 0 1,205 ۱۳۹۳-۳-۲۹، ۰۶:۳۸ عصر
  آزمون ارشد یک هفته به تعویق افتاد Saeedm 1 1,595 ۱۳۹۲-۱۱-۱۵، ۰۲:۴۲ عصر
آخرین ارسال: alireza
  سوات با توجه به 6 بعد کتاب کارمونا توضیح داده شود s1s2s3 7 4,129 ۱۳۹۲-۸-۴، ۱۰:۳۸ عصر
آخرین ارسال: Masih
  می شه در مورد یک سوال در این تاپیک جواب بدید ممنون میشم s1s2s3 11 4,839 ۱۳۹۲-۸-۳، ۰۸:۲۵ عصر
آخرین ارسال: Masih
  هر هفته چند سوال لطفا یک شهرسازی قوی برای جواب بیاید urban98 بیاید s1s2s3 1 2,165 ۱۳۹۲-۷-۴، ۱۲:۴۸ عصر
آخرین ارسال: sardarekord
  سوالی درمورد پروپوزال پایان نامه یک شهرساز خوب بیاد خواهشا s1s2s3 1 1,813 ۱۳۹۲-۷-۲، ۰۸:۲۰ صبح
آخرین ارسال: eleven11
  یک شهرساز خوب امکان داره بیاد به این سوال جواب بده s1s2s3 11 4,631 ۱۳۹۲-۷-۱، ۰۷:۱۰ عصر
آخرین ارسال: Brightness
  چه خوب میشد در فصلنامه شماره بعدی این موضوعات کار بشه s1s2s3 0 1,191 ۱۳۹۲-۷-۱، ۱۲:۴۱ صبح
آخرین ارسال: s1s2s3

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان