امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امتیازات: 3.3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفع اشکال روزانه - برنامه ریزی شهری
این سوال رو محض اطمینان میپرسم :دی

اینکه عامل اساسی تحقق انقلاب شهری تولید طعام مازاد بوده است رو کی مطرح کرده؟ اسجوبرگ و یا چایلد؟

الان تو یه کتاب تست دیدم واسه جواب صحیح به چایلد اشاره کرده بود واسه همین به شک افتادم.

تو رو خدا بگین که جواب صحیح اسجوبرگِ :دی

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۲-۶-۲۹، ۰۲:۴۷ عصر)327 نوشته است: این سوال رو محض اطمینان میپرسم :دی

اینکه عامل اساسی تحقق انقلاب شهری تولید طعام مازاد بوده است رو کی مطرح کرده؟ اسجوبرگ و یا چایلد؟

الان تو یه کتاب تست دیدم واسه جواب صحیح به چایلد اشاره کرده بود واسه همین به شک افتادم.

چایلده. توی کتاب تاریخ شکل شهر هستش

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۲-۶-۲۹، ۰۴:۰۳ عصر)forough.r نوشته است:
(۱۳۹۲-۶-۲۹، ۰۲:۴۷ عصر)327 نوشته است: این سوال رو محض اطمینان میپرسم :دی

چایلده. توی کتاب تاریخ شکل شهر هستش

خب تو صفحه 14 تاریخ شکل شهر یه تعریف شهر از اسجوبرگ اورده که البته کامل هم نیست. "گیدئون اسجوبرگ شهر را به عنوان جامعه ای با تراکم و جمعیتی قابل ملاحظه معرفی می کند .... "

در پاراگراف بعدی در ادامه ی هیمن تعریف نوشته :
"دو رکن حیاتی و لازم تحقق انقلاب شهری در این تعریف نهفته شده است. اولا تولید طعام مازاد قابل ذخیره ...."

خب مگه این برنمیگرده به تعریف اسجوبرگ؟

نکنه این پاراگراف به نقل از پروفسور چایلد بوده؟ چون من همیشه این رو از زبون راوی ( جیمز موریس ) می خوندم :دی

پاسخ
سلام
برای چایلده
در کتاب شهروپیرامونم انقلاب شهری چایلد رو ببینید
در تاریخ جهان خانه شهرسازان هم که فایلش تو سایت هست جزو فکرکنم نه نظریه پرداز شکل گیری شهرها اورده

آخرین ارسال های من :
پاسخ
منم تو تاریخ شهر خوندم مال چایلده

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    سوال:

زمانی که گفته میشود  عدمتناسب بين توده و فضا برقرار است ؛ به نحوي كه توده بر فضا غلبه دارد؟ به چه معناست؟

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۲-۶-۳۰، ۰۸:۰۶ عصر)saeedm نوشته است: سوال:

زمانی که گفته میشود  عدمتناسب بين توده و فضا برقرار است ؛ به نحوي كه توده بر فضا غلبه دارد؟ به چه معناست؟
    مهندس سعید سوال که مپیرسید،کتاب یا منبعش رو هم اعلام کنید،شاید اینطوری دوستان بیشتر بتونن کمک کنند. مرسی

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    در طرح تفصیلی منطقه 19 تهران به این جمله بر خوردم ولی متوجه منظورش نشدم داخل جدول سوات بود

پاسخ
    سلام.به جای کتاب مدل حکمت نیا تورو خدا جزوه ای فایلی چیزی نیست که یه کم با زبون ساده بیان شده باشه؟؟؟؟؟؟آخه من هیچی متوجه نمیشم.تورو خدا کمک کنید.مرسی

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۲-۷-۵، ۱۱:۵۴ صبح)saharava نوشته است: سلام.به جای کتاب مدل حکمت نیا تورو خدا جزوه ای فایلی چیزی نیست که یه کم با زبون ساده بیان شده باشه؟؟؟؟؟؟آخه من هیچی متوجه نمیشم.تورو خدا کمک کنید.مرسی

به جای کتاب مدل حکمت نیا من کتاب دیگه ای سراغ ندارم

یه نکته ای بگم : شما به هیچ عنوان نمیخواد ریز مطالبو و فرمولارو بخونید.

تنها و تنها مدلهای مهمو بخونید و اصلن وارد ریز مسائل  نشوید

آخرین ارسال های من :
    پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      1-چجوری درس خوندن برای کنکور(مربوط به جلسه اول برنامه ریزی-20/خرداد/92) reza2asadi 1 1,665 ۱۳۹۲-۴-۲۰، ۰۴:۴۲ عصر
    آخرین ارسال: HAMED_mybb_import61208

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: