امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امتیازات: 3.3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفع اشکال روزانه - برنامه ریزی شهری
(۱۳۹۲-۸-۱۴، ۱۰:۵۳ صبح)khansa نوشته است: درود بچه ها قضیه ی پیش رافائلیان چیه اونوقت؟؟
, و کمون ها چه جور مجتمع های پیشنهادی از چه دوره ای و  نظریه پردازشون کیست؟
قضیه مکتب شیکاگو چیه ؟
بچه ها به این سوالات هم جواب بدید، ممنون میشیم.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۲-۸-۱۴، ۱۰:۵۳ صبح)khansa نوشته است: قضیه مکتب شیکاگو چیه ؟
مختصری در مورد مکتب شیکاگو:

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   مکتب شیکاگو.pdf (اندازه: 1.9 MB / تعداد دفعات دریافت: 36)

پاسخ
(۱۳۹۲-۸-۱۶، ۰۸:۳۲ صبح)undefined نوشته است: [quote pid=4149 dateline=1383636227] کمون ها چه جور مجتمع های پیشنهادی از چه دوره ای و  نظریه پردازشون کیست؟
من فکر میکنم که
کمونها :شهرها و مجتمع هایی کارگری هستند که تحت تاثیر افکار سیاسی و مشکلات اجتماعی شهرها پس از انقلاب صنعتی در کشورهایی صنعتی شروع به طراحی شده اند که شامل طرحهایی مثل فالانستر،فامیلیستر،نیوهارمونی و شهرهای کارگری شوروی و بعضی از کشورهایی پیرو مکتب کمونیستی و....میشود.در ضمن این شهرها یا به عبارت دیگه کمونها به زندگی به صورت کاملا اجتماعی و خانه های اشتراکی و....اعتقاد داشتند.
[/quote]

آخرین ارسال های من :
پاسخ
قضیه ی پیش رافائلیان چیه اونوقت؟؟
لازم به ذکر است ریشه های هنـــــر نو را میتوان در هنر ایرانی هم جستجو کرد.جدا از مبادلاتی هنری و فرهنگی که در زمان ساسانیان میان ایران و روم چه از طریق تجارت و چه از طریق جنگها و فتوحات سرزمین های دیگــر انجام می شد،هنر معماری ایران زمین پس از ساسانیان از طریق اعراب مسلمان که هنرمندان و معمـــــاران ایرانی را برای برپایی مساجد و کاخهای خود به خدمت گرفته بودند از خاورمیانه به اسپانیا و اروپا راه یافت و باعث خلق آثار بدیعی شد که هنوز برخی از آنها باقی اند.در میان نقوش و تزئینات معماری و صنایع دستی به خصوص نقوش گیاهی که نگاره های غالب تزئینات فرش و معماری ساسانی بودند از جایگاه ویژه ای برخوردار بودند.در بسیاری از نقش مایه های مربوط به پارچه های انگلیسی هم می توان نفوذ هنر ایران به ویژه هنر ساسانی را مشاهده نمود. اما یکی از مهم ترین و مستقیم ترین نفوذها بر فکر و اندیشه ی این دوره را می توان ترجمه اشعار عمر خیام به انگلیسی توسط ادوارد فیتز جرالد دانست. ولیام موریس نسخه ای از این اثر را در سال ۱۸۷۲ صفحه آرایی نمود. این کتاب از سوی روستی بسیار ارج نهاده شد و پیش رافائلیان که زندگی خود را وقف یک زندگی پر از لطافت و زیبایی نموده بودند در مردمی نمودن این کتاب نقش مهمی داشتند. موریس در آرایش این کتاب از حروف رومی بهره گرفت و با درخشان ساختن برخی از نوشتارها و تذهیب بسیار زیاد سعی نمود تا نوعی روح شرقی را در آن بدمد. آلفونس موشا یکی دیگر از هنرمندان آرت نوو و ملهم از هنر شرق و بیزانس بود. او در طراحی های خود علاوه بر فرم های اسلیمی موجود در هنر شرقی از روح سمبولیتی این هنرها نیز بهره فراوان برد. :exclamation:
منبع :http://architecte.mihanblog.com/post/98
کلا فکر کنم نوعی سبک و انشعاب از هنر نو در معماری و شهر سازی ایران و شاید کلیه کشورهای اسلامی است !!!!!!:exclamation:
بهتر بیشتر تحقیق کنید.:D
[/quote]

پاسخ
دوستان نظرتون رو در مورد جزوه مدل زبردست یا مهندس گوردزی رو بگین!اگه مفیده واسه الان که کتاب حکمت نیا بهیچ وجه تو بازار گیر نمیاد لااقل ازاون استفاده کنیم!!!!!قبلا جزوهها رو تو سایت گذاشته بودم!!!!

پاسخ
من که نظرمو گفته بودم

آخرین ارسال های من :
پاسخ
جناب مهندس من نظر شما رو نديدم واسه همين دوباره پرسيدم!
اگه دوباره بگين(هم واسه من و هم واسه ديگران ) ممنون ميشم.
مهندس جان من فقط در مورد کتابایی غیر از مال حکمت نیا رو میگم چون واقعا  اصلا گیر نمیاد ، اگه شما خلاصه یا چیزی داشته باشین و تو سایت قرار بدین همه ممنونتون میشن!!!!!

پاسخ
من گفتم این دو تا منبع زیاد مناسب نیستن مخصوصا جزوه دکتر زبردست

کتاب حکمت نیا هم والا نمیدونم چکارش کنم

من یکی دارم ولی خودم نیازش دارم متاسفانه

پاسخ
(۱۳۹۲-۸-۲۶، ۰۶:۴۵ عصر)hamidataee نوشته است: من گفتم این دو تا منبع زیاد مناسب نیستن مخصوصا جزوه دکتر زبردست

کتاب حکمت نیا هم والا نمیدونم چکارش کنم

من یکی دارم ولی خودم نیازش دارم متاسفانه
درود مهندسین محترم
خدمتتون قبلاً گفته بودم که کتاب حکمت نیا توسط انتشارات پرهام چاپ داره میشه و تاالان حتما تموم شده من خودم 14 آبان سفارش داده بودم و دستم رسیده شماهم با پرهام تماس بگیرین:

02166468235 کتابفروشی پرهام....من خودم از شهرستانم خیلی از کتابامو از این کتابفروشی سفارش دادم خیلی زود دستم رسیدند ایشالله مشکل شماهم حل میشه...من سفارش دادم اما اینقدر کتاب نخونده دارم که.....:s

آخرین ارسال های من :
پاسخ
مهندس!روش خوندن کتاب مدیریت و حکمروایی شهری برک پور به چه صورته؟خیلی تعریف و توضیح های گیج و سر درگم کننده داره!

پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  1-چجوری درس خوندن برای کنکور(مربوط به جلسه اول برنامه ریزی-20/خرداد/92) reza2asadi 1 1,664 ۱۳۹۲-۴-۲۰، ۰۴:۴۲ عصر
آخرین ارسال: HAMED_mybb_import61208

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان