امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امتیازات: 3.1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رفع اشکال روزانه
(۱۳۹۲-۶-۱۳، ۰۴:۰۹ عصر)fi.sa نوشته است: سلام ، ببخشید میشه من رو راهنمایی کنید که میشه بدون اینکه موسسه ای ثبت نام کرد ، فقط ازطریق خوندن کتاب نتیجه خوبی گرفت {رتبه خوبی رو در مرحله اول کسب کرد}

بله مهندس مرحله اول که به هیچ عنوان کلاس نمیخواد به خصوص رشته ما. حالا بعضی از دوستان برنامهریزی صلاح میدونن برن کلاس آمار که بدم نیست
ولی واسه مرحله دوم میشه کلاس نرفت ولی همتتون باید خیلی زیاد باشه و برنامه ریزی داشته باشی خیلی زودتر از بقیه هم شروع کنی تا جا نمونی. من رفتن به کلاس اسکسای خوبو توصیه میکنم چرا که علاوه بر اسکیس چیزای خیلی خوبی ادم یاد میگیره. واسه من که اینطور بود :shy:

آخرین ارسال های من :
پاسخ
(۱۳۹۲-۶-۱۳، ۰۵:۲۶ عصر)forough.r نوشته است:
(۱۳۹۲-۶-۱۳، ۰۴:۰۹ عصر)fi.sa نوشته است: سلام ، ببخشید میشه من رو راهنمایی کنید که میشه بدون اینکه موسسه ای ثبت نام کرد ، فقط ازطریق خوندن کتاب نتیجه خوبی گرفت {رتبه خوبی رو در مرحله اول کسب کرد}

بله مهندس مرحله اول که به هیچ عنوان کلاس نمیخواد به خصوص رشته ما. حالا بعضی از دوستان برنامهریزی صلاح میدونن برن کلاس آمار که بدم نیست
ولی واسه مرحله دوم میشه کلاس نرفت ولی همتتون باید خیلی زیاد باشه و برنامه ریزی داشته باشی خیلی زودتر از بقیه هم شروع کنی تا جا نمونی. من رفتن به کلاس اسکسای خوبو توصیه میکنم چرا که علاوه بر اسکیس چیزای خیلی خوبی ادم یاد میگیره. واسه من که اینطور بود :shy:
ازمون های موسسات چه طور؟ واسه مرحله اول

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۲-۶-۱۵، ۰۹:۲۴ صبح)fi.sa نوشته است:
    (۱۳۹۲-۶-۱۳، ۰۵:۲۶ عصر)forough.r نوشته است:

ازمون های موسسات چه طور؟ واسه مرحله اول
    سلام.آزمونهای جامع یکی از موسسات رو اگه ددوس دارین میتونین شرکت کنین.

پاسخ
    سلام  من امسال سال دوم که شرکت می کنم یه سری از کتابا رو پارسال خوندم میخواستم بدونم از کتاب هاییی که خوندم شروع کنم یا از اون هایی که نخوندم تا به حال شروع کنم  ممنون میشم راهنماییم کنید؟

پاسخ
    شما کتابایی که پارسال خوندینو شروع کنید به خلاصه کردن و کتابای جدیدو هم به موازاتش بخونید

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۲-۶-۱۸، ۰۸:۳۲ صبح)fi.sa نوشته است: سلام  من امسال سال دوم که شرکت می کنم یه سری از کتابا رو پارسال خوندم میخواستم بدونم از کتاب هاییی که خوندم شروع کنم یا از اون هایی که نخوندم تا به حال شروع کنم  ممنون میشم راهنماییم کنید؟
    سلام.لطفا ذکر کنید عناوین کتابهایی رو که خوندین تا بتونم دقیق تر راهنماییتون کنم. شاید خوندن دوباره برخیشون نیازی نباشه .و کتابهای نخونده زیادی داشته باشین مهندس

پاسخ
    دو تا سوال هست از کنکور سراسری 84 که من دربارشون تو کتاب معماری معاصر غرب مطلب خوندم,البته فعلا به جز این کتاب,هیچ کتاب دیگه ای برای مبانی نخوندم.حالا اینارو هرچی نگاه میکنم اصلا و ابدا تو معماری معاصر غرب همچین مطلبی نیست که بشه باهاش این 2 سوال رو پاسخ داد.حالا من اشتباه میکنم یا تو کتبای دیگه دربارش اومده؟

سوال 68>>طرح مجموعه ژرژ پمپیدو در مبحث ارتقاء کیفیت محیط به کدام یک از معیارهای زیر پاسخ میدهد؟
    1-سرزندگی 2-غنای حسی 3-معنی 4-عدالت

سوال 84>>زادگاه نهضت رومانتیسم در معماری کدام کشور است؟
    1-آلمان 2-انگلستان 3-ایتالیا 4-فرانسه

و کلا به نظر شما بعد از خوندن تمام کتابها تست بزنیم؟

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    صفحه 278 کتاب محیط های پاسخ ده رو نگاه کنید مهندس... میدان پرتلند هم غنای حسی داره به خاطر بسپاریدش
    قطعا واسه درس مبانی خیلی کتابای دیگه هم باید خونده بشه... از کتابهای تحلیلم واسه این درس استفاده میشه گاهی...
    یه نکته کلی اینکه: خوشبختانه چه تو درس تحلیل چه مبانی سوالاتی هست که به قول خودتون هر چقدرم بگردین ج رو توی کتاب مذکور ممکنه پیدا نمیکنید واسه اینکه سوال حفظی نیست. مثلا شاید اگه خود مجموعه رو عکسشو دیده باشین بتونین به سوال ج بدین یا از توضیحی که داده شده بشه نکته سوال رو در آورد نه اینکه عینا ذکر شده باشه این قضیه.

پاسخ
    (۱۳۹۲-۶-۱۸، ۱۲:۴۷ عصر)forough.r نوشته است: صفحه 278 کتاب محیط های پاسخ ده رو نگاه کنید مهندس... میدان پرتلند هم غنای حسی داره به خاطر بسپاریدش
    قطعا واسه درس مبانی خیلی کتابای دیگه هم باید خونده بشه... از کتابهای تحلیلم واسه این درس استفاده میشه گاهی...
    یه نکته کلی اینکه: خوشبختانه چه تو درس تحلیل چه مبانی سوالاتی هست که به قول خودتون هر چقدرم بگردین ج رو توی کتاب مذکور ممکنه پیدا نمیکنید واسه اینکه سوال حفظی نیست. مثلا شاید اگه خود مجموعه رو عکسشو دیده باشین بتونین به سوال ج بدین یا از توضیحی که داده شده بشه نکته سوال رو در آورد نه اینکه عینا ذکر شده باشه این قضیه.
    بله حتما همینطوره,چون من کامل معاصر غرب رو خوندم و نتونستم پاسخ بدم اطمینان داشتم یه جا دیگه دربارش اومده و چه قدر خوب که بعضی مطالب چندجا دربارش حرف زده شده که یه جورایی بشه مرورش کرد.به به چه نقشه اطلاعات ذهنی بکشم من :D
    سپاس مهندس فروغ اون سوال دوم رو هم راهنمایی کنید ممنون میشم اونم احتمالا تو یه کتاب دیگه دربارش صحبت شده؟
    البته اینکه تا چه حد مفهومی سوال میاد یه گزینه دیگه میتونم مثال بزنم.سوال سوم مبانی کنکور 83>>شعار "هم این و هم آن" ایهام از کیست؟
    1-والتر گروپیوس 2-پیتر آیزنمن 3-میس وندرو 4-رابرت ونچوری
    خوب اینو هرچیم بگردی تو کتاب نیست ولی در شکل صفحه 101 معاصر غرب درباره خانه مادر ونچوری میگه: در عین داشتن تقارن,نامتاقرنه و در عین داشتن وحدت,کثرت داره و در عین پیچیدگی و تضاد در فرم,دارای قرائت ساده برای عوام مردمه
    با این توضیح دیگه خیلی پاسخ واضح شد.اینجا هم این و هم آن رو میشه دید و هم مفهوم دوپهلو

پاسخ
    (۱۳۹۲-۶-۱۸، ۱۲:۵۴ عصر)hamed نوشته است:
    (۱۳۹۲-۶-۱۸، ۱۲:۴۷ عصر)forough.r نوشته است: صفحه 278 کتاب محیط های پاسخ ده رو نگاه کنید مهندس... میدان پرتلند هم غنای حسی داره به خاطر بسپاریدش
    بله حتما همینطوره,چون من کامل معاصر غرب رو خوندم و نتونستم پاسخ بدم اطمینان داشتم یه جا دیگه دربارش اومده و چه قدر خوب که بعضی مطالب چندجا دربارش حرف زده شده که یه جورایی بشه مرورش کرد.به به چه نقشه اطلاعات ذهنی بکشم من :D
    سپاس مهندس فروغ اون سوال دوم رو هم راهنمایی کنید ممنون میشم اونم احتمالا تو یه کتاب دیگه دربارش صحبت شده؟
    البته اینکه تا چه حد مفهومی سوال میاد یه گزینه دیگه میتونم مثال بزنم.سوال سوم مبانی کنکور 83>>شعار "هم این و هم آن" ایهام از کیست؟
    1-والتر گروپیوس   2-پیتر آیزنمن   3-میس وندرو   4-رابرت ونچوری
    خوب اینو هرچیم بگردی تو کتاب نیست ولی در شکل صفحه 101 معاصر غرب درباره خانه مادر ونچوری میگه: در عین داشتن تقارن,نامتاقرنه و در عین داشتن وحدت,کثرت داره و در عین پیچیدگی و تضاد در فرم,دارای قرائت ساده برای عوام مردمه
    با این توضیح دیگه خیلی پاسخ واضح شد.اینجا هم این و هم آن رو میشه دید و هم مفهوم دوپهلو

آفرین به شما... این نکته رو فک کنم خودم هم ندیده بودم.... شما حتما موفق میشین ;)
    اون سوال توی زیبایی شناسی در معماری اومده الته باید بگم دقیق یادم نمیاد کجاش بوده. من توی کتاب زرد یالپانیان خوندم اینو فک کنم

برای تست زدن : من خودم غیر از کنکورای سالای پیش اونم به صورت جسته گریخته که خیلیم اشتباه کردم تست دیگه ای نزدم. ولی توصیه میکنم اینکارو شما بکنید . مثلا یه کتابیو که میخونید برین ببینید چطوری ازش یوال اومده . در واقع اینجوری میفهمین چجوری درس بخونید و چه نکاتی واسه طراحا مهمه....
    نکته1
    هر چیز احمقانه ای هم که غیر مهم به نظر میاد بخونید :D

نکته 2:
    مطالبی که میبینید توی چندجای مختلف در موردش صحبت شده حتما جزو سوالات کنکور خواهد بود :blush:

پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: