امتیاز موضوع:
  • 44 رأی - میانگین امتیازات: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بخش پاسخگویی برنامه ریزی شهری--پاسخگو مهندسین .Utopia و Setareh23
با سلام به شما
من ترم 8 شهرسازی هستم و الان میخوام روی پایان نامم کار کنم. موضوع پایان نامم هم "تمرکز غیر متمرکز در ناحیه ی شهری مشهد با رویکرد مسکن" هست. ازتون میخواستم که منو راهنمایی کنید که اصلا از کجا شروع کن، منابع خوب میخوام و برای مبانی نظری چندتا منبع و مقاله خارجی میخوام.
خواهش میکنم که منو راهنمایی کنید. با سپاس فراوان

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia
سلام من میخوام عنوان پایانامه ام رو در مورد ارزیابی کاربری اراضی بنویسم میشه منو راهنمای کنید کهاز چه مدلهایی استفاده کنم لطفا راهنماییم کنید

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط .Utopia
    (۱۳۹۰-۱۲-۹، ۱۱:۴۰ عصر)patris_0000 نوشته است: با سلام به شما
    من ترم 8 شهرسازی هستم و الان میخوام روی پایان نامم کار کنم. موضوع پایان نامم هم "تمرکز غیر متمرکز در ناحیه ی شهری مشهد با رویکرد مسکن" هست. ازتون میخواستم که منو راهنمایی کنید که اصلا از کجا شروع کن، منابع خوب میخوام و برای مبانی نظری چندتا منبع و مقاله خارجی میخوام.

سلام .

شما می تونید برای بخش نظری پروژه روی واژه های : تمرکز و مسکن و اقدامات آن در ایران و جهان مطالبتون رو جمع آوری کنید.
    برای منبع هم اگر درباره واژه تمرکزغیرمتمرکز بیشتر توضیح بدید که منظور شهرک سازی هست یا کاهش تراکم شهری؟ برای منبع حضور ذهن پیدا میکنم و براتون جستجو می کنم.

(۱۳۹۰-۱۲-۱۰، ۱۲:۰۸ صبح)عادل نوشته است: سلام من میخوام عنوان پایانامه ام رو در مورد ارزیابی کاربری اراضی بنویسم میشه منو راهنمای کنید کهاز چه مدلهایی استفاده کنم لطفا راهنماییم کنید

سلام
    این بستگی داره که شما بخوایید چه نتیجه ای از مدلسازیتون بگیرید ؟ اگر هدف تحلیل کاربری برای اثر گذاری روی جذب جمعیت باشه ، من مدل لوری یا لاری رو پیشنهاد میدم . مدل جاذبیت خرده فروشی هم خوبه که اثرات فاصله کاربری روی تحلیل جمعیتی بررسی میکنه . این دو تا رو راحت می تونید محاسبه کنید و داده هاش هم راحتر بدست میاد ولی مدل های دیگه ای هم هستند که من پیشنهاد میکنم توی این تاپیک http://www.iranshahrsaz.com/showthread.php?tid=4443 از مهندس lofra بپرسید چون به نظر من ایشون بیشتر از بنده با مدل های محاسباتی آشنا هستند . با تشکر .
    آخرین ارسال های من :

اگر یقین دارید روزی پروانه خواهید شد ......... بگذارید دنیا هر چه می خواهد پیله کند2gwb921

پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، Maryam M
    (۱۳۹۰-۱۲-۱۰، ۱۲:۱۳ صبح)Mahbobe-G نوشته است: [quote='patris_0000' pid='20125' dateline='1330459839']
    با سلام به شما
    سلام. منظور از تمرکز غیر متمرکز یعنی چند شهر در فاصله ای از هم به صورت یک مجموعه شهری وجود دارن که از نظر کار و سکونت مستقل می باشند. تمرکز ،روی یک مجموعه شهری غیر متمرکز است. تمرکز غیر متمرکز 2 پارامتر داره: 1- کار 2-سکونت. که موضوع من "تمرکز غیر متمرکز در ناحیه شهری مشهد بارویکرد سکونت" هست.مثلا شهری مثه شهر گلبهار که در 45 کیلومتری مشهد هست میتونه به عنوان یک شهر به لحاظ کار و سکونت موفق باشه یا مردم اونجا به دلیل اینکه توی شهرشون کار نیست میان مشهد و فقط از روی اجبار برای سکونت به شهرشون بر میگردن و اون شهر جنبه خوابگاهی پیدا میکنه. یا مثلا شهر شاندیز که نزدیک مشهده. یا هر شهر دیگه ای که توی ناحیه شهری مشهد هست.

شما می تونید برای بخش نظری پروژه روی واژه های : تمرکز و مسکن و اقدامات آن در ایران و جهان مطالبتون رو جمع آوری کنید.
    برای منبع هم اگر درباره واژه تمرکزغیرمتمرکز بیشتر توضیح بدید که منظور شهرک سازی هست یا کاهش تراکم شهری؟ برای منبع حضور ذهن پیدا میکنم و براتون جستجو می کنم.

پاسخ
     سپاس شده توسط .Utopia
    سلام. منظور از تمرکز غیر متمرکز یعنی چند شهر در فاصله ای از هم به صورت یک مجموعه شهری وجود دارن که از نظر کار و سکونت مستقل می باشند. تمرکز ،روی یک مجموعه شهری غیر متمرکز است. تمرکز غیر متمرکز 2 پارامتر داره: 1- کار 2-سکونت. که موضوع من "تمرکز غیر متمرکز در ناحیه شهری مشهد بارویکرد سکونت" هست.مثلا شهری مثه شهر گلبهار که در 45 کیلومتری مشهد هست میتونه به عنوان یک شهر به لحاظ کار و سکونت موفق باشه یا مردم اونجا به دلیل اینکه توی شهرشون کار نیست میان مشهد و فقط از روی اجبار برای سکونت به شهرشون بر میگردن و اون شهر جنبه خوابگاهی پیدا میکنه. یا مثلا شهر شاندیز که نزدیک مشهده. یا هر شهر دیگه ای که توی ناحیه شهری مشهد هست.
    [/quote]

بسیار عالی . یکی از طرح های پایه برای پروژه شما طرح مجموعه شهری هست که حتما در پایان نامه تون مفصل توضیحش بدید . این دو تا مقاله در این فصلنامه ها می تونه براتون مفید باشه :

1 - طرح مجموعه شهری مشهد-مرحله اول - ناحيه مشهد
    در اين مقاله به بررسی مشخصات عمومی ناحيه مشهد و ديدگاه ها و وظايف طرح توسعه ناحيه مشهد و مسائل و مشکلات اصلی مربوط به ناحيه و توسعه عمران مشهد پرداخته شده و با ارائه الگوی عمومی توسعه عمران ناحيه مشهد به برجسته سازی عناصر و محورهای اصلی توسعه ناحيه مشهد پرداخته به ارائه چکيده از تلفيق مطالعات طرح ناحيه مشهد پرداخته . اين مقاله در فصلنامه شهرسازی و معماری آبادی شماره 89 سال 1383 با موضوع کلانشهر ها در صفحه 24 توسط معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن وشهرسازی - مهندسين مشاور فرنهاد انتشار يافته .

2- طرح مجموعه شهری اصفهان
    در اين مقاله توضيحاتی در مورد مراحل تهيه اين نوع طرح ها ارائه داده شده و اصول و اهداف پايه در برنامه ريزی فضايي مجموعه شهری و سپس به برجسته سازی ويژگی های عمده ناحيه اصفهان پرداخته و با ارائه تحليل و استنتاج و اهداف وسياست های کلی با ارائه پيشنهادات و ساختارهای فضايي پيشنهادی می پردازد .
    در اين مقاله محدوده مجموعه شهری اصفهان به اين صورت مورد بررسی قرار داده است :
    1- سطح بندی توسعه فضايي- اقتصادی
    2- ترسيم خطوط هم پتانسيل
    3-الگوی پراکنس و استقرار نقاط شهری
    اين مقاله در فصلنامه شهرسازی و معماری آبادی شماره 89 سال 1383 با موضوع کلانشهر ها در صفحه 18 توسط معونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن وشهرسازی - مهندسين مشاور نقش جهان پارس انتشار يافته .

موفق باشید.

پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، H.Arzhang ، shokri ، Maryam M
    (۱۳۹۰-۱۲-۱۰، ۰۵:۳۰ عصر)Mahbobe-G نوشته است: سلام. منظور از تمرکز غیر متمرکز یعنی چند شهر در فاصله ای از هم به صورت یک مجموعه شهری وجود دارن که از نظر کار و سکونت مستقل می باشند. تمرکز ،روی یک مجموعه شهری غیر متمرکز است. تمرکز غیر متمرکز 2 پارامتر داره: 1- کار 2-سکونت. که موضوع من "تمرکز غیر متمرکز در ناحیه شهری مشهد بارویکرد سکونت" هست.مثلا شهری مثه شهر گلبهار که در 45 کیلومتری مشهد هست میتونه به عنوان یک شهر به لحاظ کار و سکونت موفق باشه یا مردم اونجا به دلیل اینکه توی شهرشون کار نیست میان مشهد و فقط از روی اجبار برای سکونت به شهرشون بر میگردن و اون شهر جنبه خوابگاهی پیدا میکنه. یا مثلا شهر شاندیز که نزدیک مشهده. یا هر شهر دیگه ای که توی ناحیه شهری مشهد هست.

بسیار عالی . یکی از طرح های پایه برای پروژه شما طرح مجموعه شهری هست که حتما در پایان نامه تون مفصل توضیحش بدید . این دو تا مقاله در این فصلنامه ها می تونه براتون مفید باشه :

1 - طرح مجموعه شهری مشهد-مرحله اول - ناحيه مشهد
    در اين مقاله به بررسی مشخصات عمومی ناحيه مشهد و ديدگاه ها و وظايف طرح توسعه ناحيه مشهد و مسائل و مشکلات اصلی مربوط به ناحيه و توسعه عمران مشهد پرداخته شده و با ارائه الگوی عمومی توسعه عمران ناحيه مشهد به برجسته سازی عناصر و محورهای اصلی توسعه ناحيه مشهد پرداخته به ارائه چکيده از تلفيق مطالعات طرح ناحيه مشهد پرداخته . اين مقاله در فصلنامه شهرسازی و معماری آبادی شماره 89 سال 1383 با موضوع کلانشهر ها در صفحه 24 توسط معاونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن وشهرسازی - مهندسين مشاور فرنهاد انتشار يافته .

2- طرح مجموعه شهری اصفهان
    در اين مقاله توضيحاتی در مورد مراحل تهيه اين نوع طرح ها ارائه داده شده و اصول و اهداف پايه در برنامه ريزی فضايي مجموعه شهری و سپس به برجسته سازی ويژگی های عمده ناحيه اصفهان پرداخته و با ارائه تحليل و استنتاج و اهداف وسياست های کلی با ارائه پيشنهادات و ساختارهای فضايي پيشنهادی می پردازد .
    در اين مقاله محدوده مجموعه شهری اصفهان به اين صورت مورد بررسی قرار داده است :
    1- سطح بندی توسعه فضايي- اقتصادی
    2- ترسيم خطوط هم پتانسيل
    3-الگوی پراکنس و استقرار نقاط شهری
    اين مقاله در فصلنامه شهرسازی و معماری آبادی شماره 89 سال 1383 با موضوع کلانشهر ها در صفحه 18 توسط معونت شهرسازی و معماری وزارت مسکن وشهرسازی - مهندسين مشاور نقش جهان پارس انتشار يافته .

موفق باشید.
    [/quote]
    واقعا متشکرم. برایمورد مبانی نظری میتونید چندتا مقاله خارجی موفق هم معرفی کنید؟
    واقعا متشکرم. برایمورد مبانی نظری میتونید چندتا مقاله خارجی موفق هم معرفی کنید؟

پاسخ
     سپاس شده توسط .Utopia
    واقعا متشکرم. برای مورد مبانی نظری میتونید چندتا مقاله خارجی موفق هم معرفی کنید؟
    [/quote]

خواهش می کنم :blush:
    اگر می خواید که ترجمه اش کنید که حتما در زبان حرفه ای هستید ( خوش به حالتون :D ) با سرچ کردن به هدفتون می رسید ! اگر هم مقاله ترجمه شده می خوایید در پایان کتاب ها و پایانامه ها و مقالاتی که موضوع مشابه دارند رو نگاه کنید ( منظورم قسمت منبع آنها است ) در این قسمت مقاله هایی که استفاده کردند رو می تونید پیدا کنید ، چون من در این مقوله مورد خاصی سراغ ندارم .

پاسخ
     سپاس شده توسط H.Arzhang ، Maryam M
    سلام
    من ترم دو ارشد برنامه ریزی شهری هستم برای پایان نامه می خواستم موضوع انتخاب کنم شما چه موضوعی را پیشنهاد می کنید؟ با توجه به اینکه من در دوره کارشناسی پایان نامه انجام ندادم و دوست دارم موضوعی را کار کنم که خیلی خیلی جدید باشه.
    مثلا در زمینه بافت فرسوده،مبلمان شهری... خیلی زیاد کار شده

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط .Utopia
    سلام

ممنون از راهنماییتون

من میخواستم بدوم از کجا میشه مقاله های ISI رو دانلود کرد ؟ کلا سایتی رو می شناسید که مقاله های انگلیسی معتبر رو واسه دانلود گذاشته باشه ؟

پیشاپیش ممنونم از کمکتون
    آخرین ارسال های من :

امام صادق علیه السلام :

بر عاقل واجب است كه علم و ادب كسب كند ولی باید بداند كه قوام و استواری علم به ادب است.
    پاسخ
     سپاس شده توسط .Utopia
    سلااااااااااااااا م
    ببخشید من میخواستم بدونم شما میدونید آخرین رتبه قبولی برای برنامه ریزی شهری چند بوده ؟
    سلا م میخواستم بدونم شما میدونید آخرین رتبه برنامه ریزی شهری چنده ؟ دانشگاهش مهم مهم نیست

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط .Utopia

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        نظریه در برنامه ریزی شهر nazanin mostafavi esfahani 0 1,484 ۱۳۹۲-۱۰-۲، ۱۱:۳۷ صبح
      آخرین ارسال: nazanin mostafavi esfahani
        کمک....پایان نامم در ارتباط با برنامه ریزی شهری در شهر تهران هستش jomakintash 2 2,439 ۱۳۹۲-۸-۱۷، ۱۱:۲۷ عصر
      آخرین ارسال: jomakintash
        عدم تعلق مهر نظام مهندسی به برنامه ریزی منطقه ای؟؟!! parisa33 15 10,579 ۱۳۹۲-۵-۵، ۰۵:۲۴ عصر
      آخرین ارسال: f.shahrsaz
        راهنمایی-مقاله ای با عنوان زنان و فضاهای شهری niazi60 6 4,231 ۱۳۹۱-۱۰-۱۰، ۰۹:۵۸ عصر
      آخرین ارسال: shahryar

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان