امتیاز موضوع:
  • 38 رأی - میانگین امتیازات: 2.79
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کدام گرایش بهتر است. با هم مقایسه کنیم
سلام دوستان
من چند سالی هست که از دوره لیسانسم گذشته و حالا می بینم که چقدر رقابت ها سنگین تر و برگزاری کنکور و ضرایب دروس تغییر کرده
به نظر شما برنامه ریزی بهتر ه یا طراخی؟مخصوصا اگه بخواهید ایران بمونید
من طراحی رو دوست دارم اما نمیدونم بعد گذشت این مدت و با وجود بچه هایی که اینقدر خوب اسکیس میزنن آیا امیدی دارم؟742
اصلا میخام بدونم چقدر تفاوت بین چارت درسی ایندو گرایش تو دانشگاه وجود داره؟
مرسی دوستان.ممنون میشم اگه نظرات دیگه ای هم به ذهنتون میرسه که میتونه منو کمک کنه ، اینجا بگذارید.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia ، bahareh. ، alireza ، روجا ، 0RKIDEH
سلام

با توجه به موفقیت معماران در طراحی شهری (کسب رتبه های یک رقمی در کنکور سراسری)به نظرم اگر بتونید در این رشته موفق شوید اول طراحی را انتخاب کنید و در بین برنامه ریزی ها هم با توجه به بازار کار به نظر در حال حاظر برنامه ریزی شهری بهتره!
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط bahareh. ، روجا ، sharare
(۱۳۹۱-۳-۲۰، ۰۵:۵۴ عصر)AliReza نوشته است: سلام

با توجه به موفقیت معماران در طراحی شهری (کسب رتبه های یک رقمی در کنکور سراسری)به نظرم اگر بتونید در این رشته موفق شوید اول طراحی را انتخاب کنید و در بین برنامه ریزی ها هم با توجه به بازار کار به نظر در حال حاظر برنامه ریزی شهری بهتره!

با سلام و با تشکر از توجهتون
من لیسانس شهرسازی هستم و فارغ التحصیل 86..اگر اینططور که میفرمایید بچه های معماری گوی سبقت رو ربودند، پس ارجح میدونم که برنامه ریزی بخونم.هرچند هنوزم معتقدم که باید اول یک شهرساز باشی تا بعد بتونی طراحی شهری رو انجام بدی. اما خوب ایرانه و سیستمش متفاوت عمل میکنه.!
ممنون از جوابتون

پاسخ

اما من لیسانس معماری هستم و طراحی شهری رو بیشتر با علایق و روحیاتم هماهنگ می دونم.. اما همون جور که شما گفتین بازار کار خوبی نداره،گرچه یک سال هم (امسال) کنکور طراحی شهری دادم و اما برا کنکور امسال خیلی سردرگمم.. حال موندم که برم ارشد معماری بخونم یا طراحی شهری؟؟:( میشه لطفا از مسئولیت ها و کارهایی که طراح شهری بعد از فارغ التحصیلی می تونه تو حیطه ی کاری انجام بده چیه؟؟؟خیلی سردرگمم، لطفا راهنماییم کنید
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط روجا
سلام دوستان، من فارغ التحصیل شهرسازی هستم و ارشد برنامه ریزی امتحان دادم میخواستم ببینم کسی اطلاع داره که گرایش برنامه ریزی شهری بازار کار بهتری داره یا مدیریت شهری؟با تشکر از همگی1
آخرین ارسال های من :

ذهن‌های بزرگ درباره‌ی ایده‌ها صحبت می‌کنند.
ذهن‌های متوسط درباره‌ی رویدادها صحبت‌ می‌کنند.

و ذهن‌های کوچک درباره‌ی دیگران...
پاسخ
(۱۳۹۱-۳-۲۳، ۰۸:۴۲ عصر)setareh23 نوشته است: سلام دوستان، من فارغ التحصیل شهرسازی هستم و ارشد برنامه ریزی امتحان دادم میخواستم ببینم کسی اطلاع داره که گرایش برنامه ریزی شهری بازار کار بهتری داره یا مدیریت شهری؟با تشکر از همگی1

سلام من سوال کردم در حال حاظر برنامه ریزی شهری

پاسخ
 سپاس شده توسط 0RKIDEH ، روجا ، sharare
سلام دوستان.
من رشتم معماری هست و شناخت کافی راجب شهرسازی ندارم.
صادقانه بگم اصلا فرق گرایش های شهرسازی رو نمیدونم
لطفا تا زمان کافی برای تحقیق و تصمیم گیری دارم راهنمایی کنید.
در ضمن منابع مطالعاتی هر دو گرایش مشترکه؟ممنون

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    (۱۳۹۱-۳-۲۳، ۰۶:۲۷ عصر)**urban designer نوشته است:

اما من لیسانس معماری هستم و طراحی شهری رو بیشتر با علایق و روحیاتم هماهنگ می دونم.. اما همون جور که شما گفتین بازار کار خوبی نداره،گرچه یک سال هم (امسال) کنکور طراحی شهری دادم و اما برا کنکور امسال خیلی سردرگمم.. حال موندم که برم ارشد معماری بخونم یا طراحی شهری؟؟:( میشه لطفا از مسئولیت ها و کارهایی که طراح شهری بعد از فارغ التحصیلی می تونه تو حیطه ی کاری انجام بده چیه؟؟؟خیلی سردرگمم، لطفا راهنماییم کنید

مسلما معماری. اگه جای شما بودم و دستی در معماری داشتم حتما شاخه ای از معماری رو انتخاب میکردم

پاسخ
    من هنوز تو دوره ی کارشناسیم، اما از الان دغدغه ی فکری انتخاب رشته ذهنم رو مشغول کرده، اونطور که به نظر میرسه، برنامه ریزی شهری رو پیشنهاد میکنید! امکانش هست که برام توضیح بدید کنکورش چه فرقی با هم دارن؟
    آخرین ارسال های من :

فریتس شوماخر:
    در واقع این معماران و شهرسازان نیستند که شهرهای بزرگ را میسازند. قانونگذاران یک قالب آفریدند و کاسبکاران آن را پر کرده اند...
    پاسخ
    سلام دوستان
    به نظر شما آینده بازار کار مدیریت شهری و برنامه ریزی منطقه ای چطوره؟
    آخرین ارسال های من :

... خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد
    پاسخ

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      آشنایی با رشته شهرسازی MHAKBARI 0 1,261 ۱۳۹۱-۸-۱۷، ۰۵:۰۱ عصر
    آخرین ارسال: MHAKBARI

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان