امتیاز موضوع:
  • 110 رأی - میانگین امتیازات: 2.95
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
برنامه ریزی کنکور 1391 طراحی شهری(ترم شش و پشت کنکوری بیا تو)
مرسی مهندس ازاینکه منابع رو معرفی کردین
به نظر من زبان میتونه عاملی باشه برای بالا بردن رتبه چون همه میگن اهمیت نداره و نمی زنندبه خاطر همین میتونه عامل موفقیت مون بشه این نظرمنه خوشحال میشم نظرتونوبیان کنین:)
آخرین ارسال های من :

چون  نامه  جرم  ما  بهم پیچیدند    بردند و  به  میزان  عمل  سنجیدند
بیش از همه کس گناه مابود ولی   ما را به  محبت  علی  بخشیدند

پاسخ
 سپاس شده توسط deldar ، alireza ، *setare*
خواهش می کنم. من هم با شما موافقم ولی درصد بالا زدن تو زبان خیلی سخته !!!! چون منبع خاصی نداره!!! تا اونجایی که من خبر دارم اون هایی که تو گرایش هایی مثل مدیریت پروژه بودن و زبان براشون خیلی مهم بوده و موفق هم شدن میگفتن که ما کلاس زبان می رفتیم تا تونستیم موفق بشیم !!!!!
اون هایی که رتبه خوبی آوردن می تونن بگن زبان رو چه طوری مطالعه کردن؟؟ کلاس زبان می رفتن ؟؟؟ چه منابعی خوندن؟؟؟ میشه بدون کلاس درصد بالایی زد؟؟؟
آخرین ارسال های من :

[تصویر:  69907_OHkTKOyL-300x224.jpg]
"The building of cities is one of man's greatest achievements." -Edmund Bacon
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، JAVAD4050 ، *setare*
درسته که زبان سخته واسمون ولی واسه طراحی شهری زبان که خوبه کوه هم بهمون بدن باید از جابکنیم اش چون من یکی که عاشقشم ;)

پاسخ
من یکسری کتابارو کامل همه متنشو خوندم و خودمم خلاصه کردم . بعضی کتابا خلاصه هاشو خوندم و بعضی کتابارم اصلن نخوندم و به جزوه ها اکتفا کردم .
برا تاریخ : شار تا شهرحبیبیو کامل خوندم - تاریخ شکل شهر تا آخر رنسانس کامل بقیش سرسری - خلاصه کتاب تاریخ سلطان زاده - جزوه تاریخ خانه شهرساز - کتاب یالپانیان قسمت تاریخ ایران و جهانش
مبانی : کناب قبادیان (مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب) کامل خوندم . کند و کاو گلکار کوتاه - فرآیند طراحی شهری بحرینی تقریبا کامل . آفرینش نظریه معماری با شکنجه بسیار اما تا وسطاش خوندم- جزوه مبانی نظری خانه شهرساز و پارسه . سیر 1 و 2 و3 خلاصه هاش و بعضی جاهای کتاباشم خوندم .کتاب جدید بحرینی اسمشو یادم نیس اما یه دور کامل خوندم و چن بارم خلاصه هاشو خیلی مفید بود -
تحلیل : محیط های پاسخده کامل - جزوه تحلیل پارسه و خانه شهرساز
مباحث : جزوه پارسه + خانه شهرساز + خلاصه نکات از جاهای مختلف به خصوص سایت اربنیتی + مقاله های مربوط به شهر جدید و قوانین و مسکن مهر و ...
زبان : کلن رها کردم و هیچی نخوندم فقط گاهی 504 می خوندم (از این نخوندن ضرر کردم حتما بخونین )
از همه مهتر ( یه چیزی که هم تاریخه هم تحلیل و هم مباحثو مبانی حتی میتونه برا زبانم خوب باشه
:) ) : اکثر کتابای توسلی و پاکزاد همه متنش هم خلاصه هاش + مقاله هاشون نه تنها بخونید که ببلعید
کتاب جدید بهزادفرم خیلی سوال اومده بود که من داشتم اما تنبلی کردم و نخوندم اما شما حتما بخونین.
موفق باشید

یه چیز دیگه زبانو به هیچ وجه رها نکنین . زبان خیلی خیلی زیاد اهمیت داره فقط در صورتیکه از بقیه درسا کاملا مطمئنید رهاش کنید وگرنه حتما تو برنامه بگنجونیدش . حتی تو رتبه های تک رقمیم زبان خیلی نفشش پر رنگه . خلاصه که زبانو حسابی جدی بگیرید

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، JAVAD4050 ، shahryar ، artiiist
ممنون به خاطر راهنماییتون !!می تونید بگید خلاصه ها رو از کجا آوردید؟؟ ما چه طوری می تونیم تهیه کنیم؟؟

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، JAVAD4050
اتفاقا منم همین سوال رو دارم:huh:

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza
(۱۳۹۰-۳-۱۸، ۱۱:۵۷ عصر)deldar نوشته است: با تشکر فراوان به خاطر راهنماییتونnasi jacobes . ولی واقعاً باید تاسیسات شهری بهزاد فر و زیبایی شناسی در معماری پاکزاد جزو اولین اولویت هامون باشه؟؟؟؟ یعنی کتاب های توسلی بمونه اولویت دوم؟؟؟
راستی خودتون از کی شروع کردید به خوندن؟؟
میگید برای زبان چی بخونیم بهتره؟ و ارزش زبان چقدره ؟ چون برای معماری که خیلی زیاد بود ولی وقتی درصدای طراحی شهری رو نگاه میکردم مثل اینکه اونقدرا اهمیت نداره چون اکثراً 30 ال 40درصد زده بودند!!!!!!!!!!:huh:
اینم منابعی هستن که به من معرفی کردن:
1-قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان،وزارت مسکن و شهرسازی 2- مبحث دوم و چهارم مقررات ملی ساختمان،نظامات اداری و الزامات عمومی ساختمان،وزارت مسکن و شهرسازی3-مقررات شهرسازی و معماری و طرح های توسعه و عمران ،مصوب شورای عالی شهرسازیو معماری ایران4-فرآیند طراحی شهری،حسین بحرینی5-مبانی نظری و فرآیند طراحی شهری،جهانشاه پاکزاد6-سیر اندیشه در شهرسازی(جلد 1 تا3)،جهانشاه پاکزاد7-راهنمای طراحی فضا های شهری در ایران،جهانشاه پاکزااد 8-سیر اندیشه در شهرسازی،جلد اول و دوم، جهانشاه پاکزاد 9- مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب ،وحید قبادیان 10- تاریخ شکل شهر تا انقلاب صنعتی ،جیمز موریس ،راضیه رضا زاده 11- آشنایی با معماری جهان،ابراهیم زارعی 12- معماری و شهرسازی در قرن بیستم ،لادن اعتضادی 13-محیط های پاسخده ،ترجمه مصطفی بهزاد فر 14-طراحی شهر ها ،ادموند بیکن و ترجمه فرزانه طاهری 15 اصول و روش ها ی سراحی شهری و فضای مسکونی ،محمود توسلی 16-طراحی فضای شهری 1و2 ،محمود توسلی 17-اسناد هدایت طراحی شهری ،ترجمه کوروش گلکار و سلماز حسینیون 18- مبانی طرحی شهری ترجمه راضیه رضا زاده و مصطفی عباس زادگان 19- زیرساخت های شهری (کتاب اول:آبرسانی و فاضلاب) مصطفی بهزاد فر 20- راهنمای طراحی فضای شهری در ایران ،جهانشاه پاکزاد 21-ساخت شهر و معماری در اقلیم گرم و خشک،محمود توسلی 22-قواعد و معیار ها ی طراحی فضا های شهری،محمود توسلی 23- کندوکاوی در تعریف طراحی شهری ،کوروش گلکار
یه مقدار با بالایی ها متفاوته!!!!!

سلام من 2 تا کتاب اولی که گفتی نخوندم و نمیتونم نظری بدم که بخون یا نه و منبع 3 رو خوندم کتاب خوبی بود بخونی ضرر نمیکنیو لی از کتاب بهزادفر سوال میدن و مهمه و زمانی که شما این همه وقت دارین مطمئنا میرسین خیلی خوب منابع بخونین.کتابابی توسلی چون بینش ساده است به نظر من کمتر زمان میبره و خوندنش راحت تره ولی خوب مطمئنا جز مهمترین کتاباس میتونی اونارو زودتر بخونی و در نظر داشته باش که از کتابای پاکزاد کم سوال نمیدن. مورد خلاصه هم اگر خودت کتابی رو خوندی و وقت کردی خلاصش کنی خیلی خوبه چون خلاصه خود آدم از هر خلاصه ای بهتره و اینکه خانه شهرسازان برا هر مبحثی جزوه خلاصه میداد اگر از کسی پیدا کنی خوبه و 1 کتاب خلاصه هم داره..کتاب مبانی طراحی رو هم بخون .در مورد زبان من زیاد نخوندم که خوب بزنم ولی کتاب 504 و کتاب حسین فرهادی که برا شهرسازیاس خوبه.خیلی وقت دارید زیاد نگران نباش:)
سال اول که 56 اوردم و کلا تابستون هیچی نخونده بودم از 22 مهر . امسال چون قصد شرکت نداشتم زیاد جدی نبد 1 کم مهر خوندم و بهمنم خلاصه های خودمو خوندم

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، JAVAD4050 ، deldar ، afsanehh ، diamond
مرسی مهندس ایشا ا... در تموم مراحل زندگی تون موفق باشین...;)

پاسخ
 سپاس شده توسط nasi jacobes ، deldar
خیلی ممنون مهندس !!!!!!

پاسخ
 سپاس شده توسط JAVAD4050
سلام.من معماري خوندم و ارشدو حتما ميخوام طراحي شهري قبول شم متاسفانه امسال بدليل مشغله كاري وقت نكردم خوب بخونم و قبول نشدم لطفا راهنماييم كنيد اول از چه كتابهايي شروع كنم.بابت همراهيتون ممنونم

آخرین ارسال های من :
پاسخ

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید s1s2s3 21 17,995 ۱۳۹۶-۸-۶، ۰۲:۰۱ صبح
آخرین ارسال: mamamama
  چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax mtr6510 0 1,255 ۱۳۹۶-۶-۱۰، ۱۱:۲۹ صبح
آخرین ارسال: mtr6510
  سوالات ارشد طراحی شهری 1396 با جواب تشریحی alireza 0 1,345 ۱۳۹۶-۴-۳۱، ۰۲:۳۴ عصر
آخرین ارسال: alireza
  سوال و جواب اسکیس کنکور ارشد طراحی شهری سال 1396 alireza 0 1,295 ۱۳۹۶-۴-۲۸، ۰۲:۳۸ عصر
  دانلود سوالات كنكوراسکیس ارشد طراحی شهری سراسری و آزاد 96 alireza 0 1,161 ۱۳۹۶-۴-۲۱، ۰۸:۱۵ عصر
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,514 ۱۳۹۶-۴-۳، ۰۹:۳۸ صبح
آخرین ارسال: shivashf
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 2 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 2 1,711 ۱۳۹۶-۳-۲۰، ۰۵:۲۰ عصر
آخرین ارسال: udesigner
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 15 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,559 ۱۳۹۶-۳-۱۹، ۱۱:۱۲ عصر
آخرین ارسال: payam_km
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 3 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,591 ۱۳۹۶-۳-۱۸، ۰۳:۳۳ عصر
آخرین ارسال: rikhtehgaran
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 17 کشور در گرایش طراحی شهری 96 alireza 1 1,571 ۱۳۹۶-۳-۱۷، ۰۹:۲۹ عصر
آخرین ارسال: فرانک پورامین

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان