امتیاز موضوع:
  • 35 رأی - میانگین امتیازات: 2.74
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خبر ویژه پکیج ویژه مرحله اول کنکورارشد طراحی شهری94-تضمین قبولی شما در کنکور سراسری
مقاله دکتر گلکار
دوستای عزیز این مجله صفه هست شما مقاله دکتر گلکار که مربوط به گونه شناسی رویه ها هست رو مطالعه کنید یه جورایی میتونه توکتاب افرینش نظریه معماری از جان لنگ کمک کنه چون کتاب سنگینی هستش وتواین زمان نمیشه همه مطالب رو مطالعه کرد به نظرم بدنیست این مقاله رو در کنار خلاصه کتاب افرینش مطالعه کنید

فایل‌(های) پیوست شده
.pdf   مقاله گلکار صفه 29.pdf (اندازه: 9.33 MB / تعداد دفعات دریافت: 25)

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط alireza ، Brightness
    خانم مهندس قلانی سلام
    من از روی پکیج طراحی دارم به طور جدی میخونم و کنارش جوزه و کتابای دیگه هم دارم کم وبیش....
    اگه میشه اهمیت جزوات موجود در پکیج رو بگید که اول کدوما رو بخونیم؟؟؟؟
    بعد اینکه اگه میشه بگید که این جزوه های کلاسی مباحث و تاریخ از مدوم آموزشگاهها هستن؟؟؟؟
    فعلا بهم بگید که کدمارو خیلی خیلی عالی باید بخونم که درصدام خوب باشه.....اولویت بندیارو بگید تا دوباره ازتون بپرسم
    الان دارم مباحث اصلی رو با جزوه کلاسیش و کتاب شورای عالی میخونم و تاریخم جزوه کلاسی با تاریخ پور محمد رضا و مبانی هم فعلا کتابای معماری معاصر غرب و زیبایی شناسی رو میخونم برای زبان هم 504 و ریدینگهای کتاب پردازش
    رراستی جزوات زبان پکیج اصلا خوب نبود....چون اونایی که اسکن شده خیلی بد شده و نصفه صفحه اصلا نیست
    میشه دوباره برام بفرستن یعنی؟؟؟؟
    ببخشید که زیاد سوال کردم
    آخرین ارسال های من :

یه وقتایی باید بد باشی تا بعضیا بفهمن خوب بودنت وظیفه نیس...
    پاسخ
    سلام خدمت مدیریت سایت ...تمام جزوه های پکیج رو دارم یکی یکی میخونم ...بعضیاش واقعا کامل و عالیه ...انگار آدم خودش سرکلاس نشسته و خیلی به زبان خودمون بهترین و مهم ترین نکات بیان شده واقعا که عالیه و من که راضی بودم....مخصوصا برای دو درس مباحث وتاریخ.....
    اما جزوات درس زبان با اینکه خوب هستن اما صفحات اسن شده از نصف صفحه هست و نمیشه از روش بخونی امکانش هست که مشکل رو حل کنید؟؟؟؟/

پاسخ
    سلام دوست عزیز
    خوب خداروشکر که شروع خوبی داشتید امیدوارم دوستانتون هم مثل شما در مراحل خوبی از مسیر خوندن باشند.....
    برای درس مباحث بهترین ودرسترین کار شروع از جزوه مباحث پورمحمد ضا هست یعنی همون جزوه کلاسی که تو سال89 توسط رتبه یک اون سال نوشته شده این جزوه بسیارباارزشی هست پس راحت از کنارش عبور نکنیددقیقا این جزوه به حالتی هست که انگار سرکلاس نشستید وبرای درسی به مهمی مباحث بهترین منبع هست.....برای خوندن این جزوه همینطور که قبلا توضیح دادم شما میاین و مبحث به مبحث مطالعه میکنید وهرجایی از جزوه که به قانون همون سال اشاره شده میرید سراغ کتاب مصوبات شورای عالی و متن کامل اون قانون رو از کتاب مصوبات شورای عالی میخونید البته یاداور میشم که شما موظف هستید هرروز 5 صفحه از کتاب مصوبات رو به صورت عمقی مطالعه کنید وهر روز به مطالب قبلی برگردید تا قانون ها و مطالب مهم توذهنتون حک بشه ودر ضمن بعد از هر مبحث دراین جزوه به شما یکسری منبع تکمیلی معرفی کرده کسی که رتبه ی خوب میخواد بهتره حداقل چندمورد از اون مابع تکمیلی رو مطالعه کنه چون در این صورت حرفی برای گفتن دیگه باقی نمیمونه....بعداز اینکه هر مبحث از مبحث پور محمدرضا رو مطالعه کردید چندروز بعداز اون به سراغ جزوه کلاسی خانه شهرسازان برید این جزوه رتبه59 هست که برای کنکور93 به این کلاسها رفتن اگه تغییراتی از سال89 تا سال93 توقوانین اتفاق افتاده باشه که زیاد تغییرات رخ نداده میتونید با این جزوات تطبیق بدیدواین کارا حتما انجام بدید کار خوبی هستش شمارو تودرس مباحث بی نیاز میکنه.....ور در کل بدونید که منابع سبز رنگ منابع اصلی اصلی هستش و منابع نارنجی رنگ منابع الویت دو هست ولی با اهمیت زیاد که نباید ازشون غافل شید وحتما باید بخونید.....پس با حجم مطالعه واقع بینانه تر برخورد کنید من فقط میتونم به شما تومنابع کمک کنم برنامه زمان بندی دادن دیگه یک چیز شخصی هستش که خودتون با توجه به قدرت خودتون باید بهش نظم بدید مثلا اگه سرعتتون توخوندن پایین هست باید زمان خوندنتون رو به نسبت بقیه بچه ها بالاتر ببرید اون به خودتون بستگی داره پس مدیریت زمان با شما هستش
    درس مباحث شهرسازی
    1-3- جزوه مباحث شهرسازی پورمحمدرضا(این جزوه کلاسی رتبه یک سال90 هستش)
    2-3- بررسی طرحها وبرنامه های شهرسازی(اینهاهم همگی جزوه کلاسی رتبه 59 سال93 هستش که کلاسهای خانه شهرسازان رو رفتن)
    3-3- مراجع شهرسازی
    4-3- حمل ونقل
    5-3-آیین نامه های اجرایی مسکن
    6-3- جزوه نوشهرها
    7-3- جزوه برنامه های پنج ساله توسعه
    8-3- نظام مدیریت توسعه شهری در ایران
    9-3- خلاصه کتاب سبزشهرداری ها
    10-3- جزوه کلاسی مباحث
    حالا بریم سراغ درس تاریخ برای این درس چون منابع کتابیش کامل هست الویت اول با کتاب هست پس اول کتابهایی که قبلا ذکر کردم رو مطالعه کنید وبعدش به سراغ جزوات برید که همونجور که گفتم دوباره جزوه تاریخ پور محمدرضا در الویت هستش وبعدش جزوات بعدی رو مطالعه کنید واصلا هیچ کدوم رو رها نکنید سعی کنید بعد اینکه هر تمدن رو چه توایران چه توجهان مطالعه کردید به یه جمع بندی باید برسید میتونید این جمع بندی رو توهمون جزوات انجام بدید مثلا توجزوه پور محمدرضا نکات بقیه کتابا وجزوات رو که ذکر نشده رو بنویسید که همه چیز تویه جزوه جمع بندی بشه نه تکه تکه توجاهای مختلف باشه............برای سیراندیشه جزوه بخونید چون حجم کتابهای درس مبانی نظری و تحلیل زیاده ووقتی جزوات کاملی در اختیار دارید نیاز به خوندن کتابهای 500 صفحه ای نیست ولی سعی کنید کتابها رو در کنارتون داشه باشید تا برای هر شخصیت تصاویر و نمونه کارهاش رو ببینیدتا چیزی از جانمونه..........
    درس تاریخ شهروشهرنشینی ایران وجهان
    1-1- جزوه تاریخ شهر و شهرنشینی در جهان،مهندس پورمحمدرضا(اول این جزوه خونده شه)
    2-1- جزوه تاریخ شهر و شهرنشینی در جهان(سپس این جزوه در کنارش مطالعه بشه)
    3-1- خلاصه کتاب تاریخ شکل شهر،جیمزموریس (در صورتی که وقت کردید این خلاصه هارو بخونید الویت با منابع مهمی بو که گفتم پس تمرکز رو اون منابع باشه)
    4-1- جزوه تاریخ شهرو شهرنشینی در ایران(این جزوه ادامه همون جزوه تاریخ شهرنشینی در جهان هستش که این هم خونده بشه لطفا چیزی رو از منابعی که گفتم حذف نکنید)
    5-1- خلاصه کتاب شارتاشهر(در صورتی که وقت کردید این خلاصه هارو بخونید الویت با منابع مهمی بو که گفتم پس تمرکز رو اون منابع باشه)
    6-1- خلاصه مقدمه ای برتاریخ شهروشهرنشینی دکترسلطان زاده(در صورتی که وقت کردید این خلاصه هارو بخونید الویت با منابع مهمی بو که گفتم پس تمرکز رو اون منابع باشه)
    7-1- خلاصه سیراندیشه ها(این دو تا سیر اندیشه خونده بشن ونیاز به خوندن مورد سوم نیست)
    8-1- خلاصه سیراندیشه ها(این دو تا سیر اندیشه خونده بشن ونیاز به خوندن مورد سوم نیست)
    9-1- خلاصه سیراندیشه ها
    کتابهای مهم تاریخ:تاریخ شکل شهرموریس،تاریخ جهان پاکزاد،شارتاشهر،مقدمه ای بر تاریخ شهر و شهرنشینی حسین سلطان زاده
    بریم سراغ درس مبانی و تحلیل............
    برای این دروس اول یکسری کتابهای مهم حتما باید در ابتدا بخونید وسپس به سراغ جزوات بریدمنابع این درس به نسبت خیلی بیشترهست وتمرکز اصلی رو کتابها هستش.....
    اصول و روش هاي طراحي شهري و فضا هاي مسكوني / مهندس توسلي
    آفرينش مراكز شهري سرزنده/ دكتر بهزادفر
    زيبا شناسي در معماري/ گروتر
    طراحي فضای شهري 1 و 2/ مهندس توسلي
    طراحي شهري معاصر/ دكتر بحريني(خیلی خیلی مهم است سعی کنیدزودترمنابع پیش زمینه روبخونیدوبه سراغ ان کتاب برید منبع پیش زمینه مثلا کتاب معماری معاصرغرب قبادیان،کتاب زیبایی شناسی گروتر،کتاب مبانی نظری پاکزاد)
    فرآيند طراحي شهري/ دكتر بحريني
    قواعد و معيار هاي طراحي فضا هاي شهري / مهندس توسلي
    كند و كاوي در تعريف طراحي شهري / دكتر گلكار
    مباني نظري و فرآيند طراحي شهري/ دكتر پاكزاد
    محيط هاي پاسخده / بنتلي و همكاران
    معماري معاصر غرب/ قباديان
    مكان هاي عمومي/ كرمونا
    مقاله مولفه هاي سازنده كيفيت طراحي شهري/ دكتر گلكار
    طراحی شهری به سوی شکل پایدارتر شهر/ براند فري، هيلدر /دکتربحرینی(فقط بخش اول خوانده شود نیازی به قسمت مطالعات موردی نیست)
    هويت شهر تهران / دكتر بهزادفر(فقط70صفحه اول خونده بشه از بقیه صفحات سریع عبورکنید)
    تحليل فضاهاي شهري / دكتر بحريني(فقط50صفحه اول خونده بشه)
    افرینش مکان پایدار،گلکار( نیازبه خواندن همه قسمتهای این کتاب نیست فقط یکسری از بخشهابایدخوانده شود،این کتاب مجموعه چندمقاله دیگر(مقاله مولفه هاي سازنده كيفيت طراحي شهري وتولدتابلوغ طراحی شهری و كند و كاوي در تعريف طراحي شهري )از گلکارهست که در صورت خوندن اون مقالات که کارسختی هم نیست میتوان این کتاب رواز لیست خواندی ها حذف کرد،پس به خودتون استرس این کتاب روواردنکنیدباچندتامقاله هم قابل حل است.
    بچه های عزیز اینها کتابهای پایه هستن پس خود کتاب رو بخونیدتا به نتیجه دلخواه برسیدودر نهایت بعدخوندن هرکتاب به سراغ جزوات سبز و نارنجی درس مبانی و تحلیل برید وبخونید وقتی شروع کنید خودتون دیگه متوجه میشیدکه چی مهم هست واین جزوات هم ترکیبی از جزوات کلاسی رتبه 59 وجزوات خانه شهرسازان هست......فکرنکنید بقیه موسسات خبری هست وحتما باید کلاس برید تا نتیجه بگیرید من با تعدادی از همین جزوات و با کتاب خوندن این رتبه رو بدست اوردم پس همه چیز به شمابستگی داره......حتما ازمون های سایت رو بدید من هم ازمونهای سایت ایران شهرساز رو میدادم شماهم تجربه کنید خوبه....وبرای اینکه تحت فشار بیشتری قرار بگیریدازمون های یک موسسه رو بدید تا خودتون رو با بقیه مقایسه کنید و بسجید در چه سطحی هستید.......بچه های عزیز من این حرفها رو تو پست های قبل هم گفتم و تجربیات خودم رو تواین دو سال در اختیار شما قرار دادم حالا دیگه با شماست که درس بخونید ما منابع فوق العاده ای در اختیار شماگذاشیم اون هم با هزینه ا یناچیز.....منابع کامل هست دیگه ادامه کار با شما هست به خدا و به خودتون توکل کنید ومطمین باشید قبولید....
    هزار بار تاحالا گفتم تست تست تست...........درباره درس زبان واینکه منابع بد اسکن شده با اقای دهقان مطرح کنیدایشون مسئول این قضیه هستمن قطعا حل میکنند نگران نباشید و برای درس زبان من تجربه کافی ندارم ولی توصیه میکنم که به صورت جدی کنکورهای سالهای گذشته رو بخونید وروزی یک متن رو بخونید وکلمات مهم رو دربیارید ودر انتها یک منبع زبان تخصصی خوب دارید این کاری هست که خیلی از رتبه های خوب با سطح زبان پایین انجام دادن و موفق هم شدن پس شماهم انجام بدیدچون من خودم در عرض یک هفته مونه به کنکوراین کارو کردم و نتیجه9 درصد رو گرفتم برای یک هفته این نتیجه خوبی هست چه برسه شماها.....متن های عمومی کنکورهای بقیه رشته هارو هم بخونید بسیارموثرهستش
    من تا جایی که میدونستم کامل توضیح دادم لطفا منابع کتابی اصلی هر درسی رو بخونیدتابعد پشیمون نشید چون کتاب الویت مهم مهم هستش منابع رو که توسایت قرار دادم رو حتما بگیرید
    امیدوارم موفق و امیدوار ادامه بدید منم سعی میکنم یک شب در میون یا هرشب بین ساعت 10 تا11 بهتون سربزنم تا سوالاتتون رو پاسخگو باشم اگه هم شد هرشب واین بستگی به شما داره که چقد سوال داشته باشید.........امیدوارم شما سال اینده در جایگاه مشاور سایت ایران شهرساز باشیداون هم با رتبه های زیر10 و ذکات علمتون رو پرداخت کنید.......با این منابع که برای شما تدارک دیدیم وحاصل زحمات شبانه روزی من و اقای دهقان هست ما توقع رتبه های خوب رو داریم.......درس خوندن شما به ما انگیزه حضور میده........پس ناامیدمون نکنید....لطفا این سایت رو به دوستانتون هم معرفی کنید و در این زمینه به هم کمک کنید تا خدای بزرگ هم به شما کمک کنه.....به این قضیه باور داشته باشید
    سلامت،موفق،شاد باشید
    زهره قلانی

پاسخ
     سپاس شده توسط Brightness ، alireza
    فایل متن بالا

پاسخ
    فایل متن بالا

فایل‌(های) پیوست شده
    .doc   سلام دوست عزیز.doc (اندازه: 46.5 KB / تعداد دفعات دریافت: 33)

پاسخ
    سلام مهندس ممنون ازینکه برامون وقت میذارید.....
    بله همینطور که شما گفتید در حال خوندن جزوه های پور محمد رضا از تاریخ(دوتا جزوه دست نویس و تایپی) و مباحث هستم .
    واقعا جزوه های خوبی هستن...با اینکه من دو جلسه از هرکدوم رو بیشتر نخوندم اما وقتی داشتم رو سوالای کنکور سراسری نگاه میکردم حداقل 7 یا 8 تاش رو بلد بودم.....و تو همین جزوه ها خونده بودم....برام جالب بود و خیلی انگیزه شد.... برای مبانی هم فعلا کتاب معماری معاصر قبادیان و زیبایی شناسی رو در تکاپوش هستم.....زیبایی شناسی خیلی کتابی بزرگیه همش مهمه؟؟؟؟
    برای زبان هم 504 و سعی میکنم حداقل هفته ای 10 تا ریدینگ بزرگ و کوچیک بخونم و برای زبان کلا کتاب پردازش رو دارم تا ببینم که جزوه زبان رو بدستم میرسونند....
    گفتید تست.....من بانک تست رو خریدم....از الان شروع به تست زنی کنم؟؟؟چطوری تستارو بخونم وقتی هنوز سطح اطلاعاتیم پایینه؟؟؟؟

پاسخ
    سلام خواهش میکنم مهندس
    خوشحالم که حداقل یک نفر از شماها یک نظر درباره جزوات داد تبریک میگم بهتون که دارید این جزوات رو میخونید مطمئن باشید که ضرر نمیکنید چون این جزوات جواب خودشون رو دادن واز بقیه دوستان که این جزوات رو تهیه کردن هم درخواست میکنم بیان نظراتشون چه خوب چه بد رو اعلام کنند تا حداقل بتونیم بهتون کمک بیشتری کنیم تا در مسیر درستی از خوندن ارشد باشید.......خوب بریم سراغ سوالات خانم مهندس شبنم.....مباحث و تاریخ رو طبق همون چیزهایی که توپست قبل گفتم ادامه بدید افرین خوب جلو اومدیدولی درباره درس مبانی و تحلیل اگه بخواین صادقانه باهاتون باشم تعداد کمی از کتابها رو مطالعه کردید ولی اشکال نداره مطمئن باشید که میتونید برسید و تموم کنید به شرطی که سرعت و میزان خوندنتون رو با تمرین بالا ببرید ببینید دوستان تعداد کتابهای اصلی این درس زیاد هست و به نسبت مباحث و تاریخ وقت گیرتر هست پس به نسبت حجمش براش وقت بزارید...شما کتابهای مهمی مثل مبانی نظری پاکزاد و مبانی نظری معاصر بحرینی رو پیش رو دارید پس بیشتر تلاش کنید.....اینکه اصرار دارم کتاب بخونید برای این هست که یکسری سوالات در کنکور هست که شمارو به رتبه های بسیارخوب نزدیک میکنه جزوات عالی هستن ولی کسی که بخواد زیر 10 بیاره باید کامل بخونه.........درباره کتاب زیبایی شناسی این نکته هستش که قرار نیست شما اسم تمامی معماران و ....را حفظ کنید حجم کتاب زیاده اگه بخواین حفظ کردنی جلو برید نمیشه موفق بود سعی کنید مفهوم کلی هر فصل رو بگیرید اگه متوجه نمیشید که کجا اهمیت داره برید یه سر به جزوه ها قسمت زیبایی شناسی بزنید متوجه میشید که چطور باید خوند ولی گیر ندید وسریع تر برخورد کنید وقت طلا هست من این کتاب رو با روزی یک فصل خوندن تموم کردم پس ببینید میشه و کار محال نیست........در ضمن بچه ها من باهاتون الان صادق باشم بهتراز این هست که سر جلسه با مشکل مواجه بشیدپس به جای اینکه استرس بگیرید سعی کنید مفهوم گفتار من یا هر مشاور دیگه رو متوجه بشید وباخودتون تو خوندن رو راست باشید.......درباره درس زبان کار خوبی کردید افرین همینجور ادامه بده کتابهای پردازش کتابهای خوبی هستن سعی کن متن های عمومی و تخصصی به همراه لغت رو کارکنید.........برای تست که انقدر روش تاکید دارم شما باید روزی نیم ساعت تا یک ساعت رو به تست اختصاص بدید و در ماه های اخر به 5 تا6 ساعت برسونید چون خودم این کاررا انجام دادم و نتیجه گرفتم میگم اصلا مهم نیست شما توچه مرحله از خوندن هستید شما شروع به تست زدن کنیدوبه این حرفها که حجم اطلاعات ما کم هست نداشته باشید........بقیه دوستان هم از اوضاع واحوال خودشون خبربدن تا حداقل در اثر رقابت باهم به نتیجه مطلوب خودتون برسید اینکه ساکت هستید زیاد جالب به نظر نمیرسه سعی کنید با هم در ارتباط باشید.........برای درس مباحث هم یادتون نره کتاب طرح ها و برنامه های بهزادفر تا اخر فصل دوم رو مطالعه کنید به درد میخوره...........منتظر گزارشات شما هستیم دوستای عزیزم موفق و پاینده باشید
    زهره قلانی

پاسخ
    سلام ممنون از راهنمایتون.
    مهندس ببخشید ولی بعضی جزوه ها خیلی بد اسکن شدن و اصلا نمیشه خوند ؟

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    سلام خواهش میکنم مهندس
    درباره اسکن جزوات این رو بگم که اصل جزوه ای که به دست آقای دهقان رسیده بود با کیفیت پایینی بود ولی بازهم تلاشمون رو میکنیم ولی جرواتی که الان باید مطالعه کنید از سطح کیفیت بسیار بالا برخوردار هست فعلا اون جزوات مهم رو مطالعه کنید تا فایل هایی که بد اسکن شدند بررسی بشن وبهتون خبررساني میشه. ...موفق باشيد

پاسخ
     سپاس شده توسط alireza

موضوع‌های مشابه…
    موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
      خبر ویژه پکیج ویژه مرحله اول برنامه ریزی شهری 94-تضمین قبولی شما در کنکور سراسری alireza 58 47,845 ۱۳۹۴-۱۲-۱۸، ۰۳:۲۸ صبح
    آخرین ارسال: sajjad.fallah
      فرم تخفیف برنامه دوره آمادگی آزمون تحلیلی تشریحی برنامه ریزی و طراحی شهری تهران alireza 3 2,406 ۱۳۹۴-۲-۲۵، ۰۵:۳۷ عصر
    آخرین ارسال: alireza
      خبر ویژه خرید بانک تست با تخفیف 30 درصدی ایران شهرساز در 10 روز منتهی به کنکور 94 ارشد ودکترا alireza 0 126,503 ۱۳۹۳-۱۱-۴، ۱۰:۳۹ عصر
      شرایط ثبت نام دوره های نکته و تست و کارگاه های آموزشی در تهران و مشهد-پردیس کیمیافکر alireza 10 101,042 ۱۳۹۳-۱۰-۲۸، ۰۸:۳۳ صبح
      هدیه های ایران شهرساز در این روزهای حساس-کنکور 94-برنامه ریزی و طراحی شهری alireza 2 5,076 ۱۳۹۳-۱۰-۲۲، ۱۲:۲۲ صبح
    آخرین ارسال: amindatcom
      هدیه 8-تاریخ شهر و شهرنشینی در اروپا-بخش اول-تالیف دکتر پاکزاد alireza 0 7,910 ۱۳۹۳-۱۰-۲۱، ۱۱:۵۳ عصر
      هدیه 7-تاریخ شهر و شهرنشینی در اروپا-بخش دوم -تالیف دکتر پاکزاد alireza 0 4,503 ۱۳۹۳-۱۰-۲۱، ۱۱:۴۸ عصر
      دانلود آزمون ایران شهرساز با پاسخنامه گرایش طراحی شهری alireza 0 4,525 ۱۳۹۳-۱۰-۱۶، ۰۱:۰۶ صبح

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان