امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره برنامه ریزی آمادگی برای کنکور تحلیلی تشریحی برنامه ریزی 94
سلام
شیری هستم ارشد شهرسازی گرایش برنامه ریزی شهری دانشگاه علم و صنعت
به دوستانی که امسال کنکور ارشد داشتن خداقوت میگم... دیگه کم کم باید خودتون رو برای مرحله دوم آماده کنید... و به اینکه مرحله اول چی شد و چیکار کردید فکر نکنید.. بهتره زمان رو از دست ندید..
هدفم از ایجاد این تاپیک مشاوره و راهنمایی برای دوستانی هست که دسترسی به کلاس کنکور به هر دلیل ندارند ولی انگیزه و پشتکار بالایی برای قبولی در کنکور ارشد دارند.
سعی میکنم مرحله به مرحله تکنیکهایی رو  از تئوری تا مسائل کاربردی آزمون تشریحی-تحلیلی براتون بگم.
سوالی در این رابطه داشتید در خدمتتون هستم.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط Urbiran ، unit 1 ، alireza ، barana ، haydariyan ، Brightness ، E.Y.I ، z.s ، آلان ، e.nemesis ، wimifire ، mahsa j
مرسی ازینکه بفکر بقیه ای...من میخام شرو کنم رشتم غیر مرتبطه عمران.اما نمیدونم از کجا شرو کنم و شهرستانم.باتشکر

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، haydariyan
سلام مهندس شیری عزیز، با تشکر از این حرکت مثبت شما. ممنون میشیم اگر برنامه ی خاصی مد نظرتون هست و در مورد روال کارتون کمی توضیح بدید.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، haydariyan ، saharava
در درجه اول پیشنهاد من اینه که یکسری موضوعات مهم رو برای خودتون مشخص کنید و راجع به هر موضوع چندتا مقاله بخونید و با فرمت مقاله خلاصه کنید..مثلا موضوعاتی مثل اسکان غیررسمی، بافت فرسوده، شهرهای جدید، و ...
از طرف دیگه رویکردها رو هم باید مطالعه کنید مثل نوشهرسازی، بازآفرینی، توسعه پایدار، رشد هوشمند ، مدیریت بحران و ...
البته سعی میکنم نحوه نگارش رو هم براتون توضیح بدم تا بتونید مقاله خلاصه و درستی رو بنویسید
تمرین خیلی مهمه... خوندن موضوعات شهری، تمرین نوشتن ،تحلیل و فرایند تهیه طرح ها از شناخت گرفته تا ارائه طرح نهایی
توصیه میکنم مقالاتی که میخونید نمونه موردی هم داشته باشن تا بهتر متوجه شید که چطوری تعریف مساله و مبانی نظری ارائه شده و بعد اون تئوری رو در پروژه به کار گرفته و تحلیل کردن و طرح ارائه دادن
مقاله خوندن راجع به موضوعات مختلف اصل پایه ای کار شما رو تشکیل میده..چرا که راجع به مساله یا رویکردی که سوال میشه باید تشریحی بنویسید و سپس در تحلیل و خروجی کارتون بکار بگیرید.
در واقع این چن سالی که کنکور عملی برنامه ریزی برگزار شده در سوال و شیت ها: 3 مرحله شناخت، تحلیل و طرح رو باید داوطلب ارائه میداده که فرایند رو روزهای آتی براتون توضیح میدم.

پاسخ
 سپاس شده توسط alireza ، Brightness ، z.s ، Urbiran ، e.nemesis ، wimifire ، mahsa j
(۱۳۹۳-۱۲-۱، ۱۱:۳۳ عصر)elham shiri نوشته است: در درجه اول پیشنهاد من اینه که یکسری موضوعات مهم رو برای خودتون مشخص کنید و راجع به هر موضوع چندتا مقاله بخونید و با فرمت مقاله خلاصه کنید..مثلا موضوعاتی مثل اسکان غیررسمی، بافت فرسوده، شهرهای جدید، و ...
از طرف دیگه رویکردها رو هم باید مطالعه کنید مثل نوشهرسازی، بازآفرینی، توسعه پایدار، رشد هوشمند ، مدیریت بحران و ...
البته سعی میکنم نحوه نگارش رو هم براتون توضیح بدم تا بتونید مقاله خلاصه و درستی رو بنویسید
تمرین خیلی مهمه... خوندن موضوعات شهری، تمرین نوشتن ،تحلیل و فرایند تهیه طرح ها از شناخت گرفته تا ارائه طرح نهایی
توصیه میکنم مقالاتی که میخونید نمونه موردی هم داشته باشن تا بهتر متوجه شید که چطوری تعریف مساله و مبانی نظری ارائه شده و بعد اون تئوری رو در پروژه به کار گرفته و تحلیل کردن و طرح ارائه دادن
مقاله خوندن راجع به موضوعات مختلف اصل پایه ای کار شما رو تشکیل میده..چرا که راجع به مساله یا رویکردی که سوال میشه باید تشریحی بنویسید و سپس در تحلیل و خروجی کارتون بکار بگیرید.
در واقع این چن سالی که کنکور عملی برنامه ریزی برگزار شده در سوال و شیت ها: 3 مرحله شناخت، تحلیل و طرح رو باید داوطلب ارائه میداده که فرایند رو روزهای آتی براتون توضیح میدم.
تشکر مهندس، ان شاالله دوستان از این فرصتی که در اختیارشون قرار دادید،استفاده کنند.

پاسخ
سلام خانم شیری ضمن تشکر از حرکت پسندیده شما پیشنهاد من این است که موضوع مشخصی مثلا بافت فرسوده را انتخاب کنید و روال کار از ابتدا تا انتها را در مورد همون موضوع آموزش بدید

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط آلان ، Brightness ، الناز ظهری ، e.nemesis
با عرض سلام خدمت خانم مهندس شیری
خیلی ممنون از زحمتی که برای ما میکشین.مشتاقم هرچه سریع تر با برنامه ریزی شما خودمو واسه مرحله دوم آماده کنم.
ممنون

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
     سپاس شده توسط Brightness ، saharava
    up....??????????????????

آخرین ارسال های من :
    پاسخ
    salam khanom shiri mammon az lotfeton...man ke az in be bad donbaleton mikonam,,,vali faghat khaheshan marahele karo riz be riz tozih bedin motavajeh beshim..

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
      (۱۳۹۴-۱-۲۴، ۱۲:۰۷ صبح)mohamad amanolahi نوشته است: salam khanom shiri mammon az lotfeton...man ke az in be bad donbaleton mikonam,,,vali faghat khaheshan marahele karo riz be riz tozih bedin motavajeh beshim..

سلام. باتوجه به درخواست مهندس دهقان من جوابگوی سوالات شما هستم.
      کنکور مرحله 2، شامل 3 سوال که جواب هرسوال رو باید داخل یک شیت (برگه a3) ارائه بدین. 3 تا سوال عنوان شده کاملا در ارتباط باهم هستند. در سوال اول از شما خواسته می شه تا اطلاعاتتون درباره ی موضوعی که در صورت سوال ذکر شده عنوان کنید. که این سوال می تونه موضوعات مختلف شهرسازی مثل، توسعه پایدار، رشد هوشمند، توانمندسازی، پدافند غیرعامل و.... باشه. سوال دوم سایتی و برای شما معرفی می کنه که باید برای اون با توجه به رویکرد سوال اول برنامه ریزی کنید. که فرآیند کار مثل طرح های شهرسازی است. یعنی شامل شناخت ، تحلیل و ارائه الترناتیو و سرانجام سازمان فضایی پیشنهادی.
      نکته ای که باید لحاظ بشه تسلط شما روی موضوعات مختلفه. که برای اینکار باید مقالات با موضوعات مختلفی که خانوم مهندس رشیدی هم پیش تر عنوان کردن بپردازین. تا روند کار براتون مشخص بشه. و مبانی نظری ، اهداف گذاری و سیاست پیشنهادی برای موضوعات مختلف براتون کاملا ملموس بشه.
      پیروز باشید.

آخرین ارسال های من :
      پاسخ
       سپاس شده توسط alireza ، hamidghaffari ، wimifire

موضوع‌های مشابه…
      موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
        مشاوره برنامه ریزی مشاوره مباحث عمومی شهرسازی -مهشید جمشیدی -رتبه 13 کنکور 94 mahshid -jm 182 36,719 ۱۳۹۶-۱۰-۲۶، ۱۰:۵۰ صبح
      آخرین ارسال: tornado26
        ثبت نام رایگان و برای نخستین بار شما مشاور انتخاب کنید از رتبه 2 تا 100 alireza 73 14,246 ۱۳۹۵-۱۱-۱۵، ۱۱:۵۱ عصر
      آخرین ارسال: Yas_moradimehr
        مشاوره برنامه ریزی مشاوره آمار- آیدا سادات قطب، رتبه 10 برنامه ریزی شهری a.gh 14 8,957 ۱۳۹۵-۸-۶، ۰۴:۲۳ عصر
      آخرین ارسال: neginkob
        مشاوره برنامه ریزی مبانی برنامه ریزی شهری-مهشید جمشیدی-رتبه 13 کنکور mahshid -jm 72 18,975 ۱۳۹۵-۸-۶، ۰۴:۰۵ عصر
      آخرین ارسال: neginkob
        برنامه هفته نوزدهم طراحی شهری ریحانه 3 2,710 ۱۳۹۴-۱۲-۲۱، ۰۴:۵۴ عصر
      آخرین ارسال: a.rahmani?
        با وجود اینکه دو ماه بیشتر تا کنکور نمونده آیا می تونم دانشگاه دولتی قبول بشم؟ alireza 0 1,408 ۱۳۹۴-۱۱-۲۶، ۰۷:۳۵ عصر
      آخرین ارسال: alireza
        منابع دروس ویژه پاییز 94-رتبه 3 کنکور برنامه ریزی شهری-مشاور ایران شهرساز alireza 7 4,042 ۱۳۹۴-۱۱-۱۷، ۱۲:۱۹ عصر
        مشاوره برنامه ریزی درس تاریخ شهر و شهرسازی -رتبه 48 کنکور 93 alireza 99 21,476 ۱۳۹۴-۱۰-۲۶، ۱۰:۵۲ عصر
        مشاوره برنامه ریزی درس زبان -آیدا قطب رتبه 10 کنکور a.gh 3 2,680 ۱۳۹۴-۱۰-۲۴، ۱۰:۵۸ عصر
      آخرین ارسال: فاطمه70
        مشاوره برنامه ریزی مشاوره آمار-سمانه کاشی- رتبه 17 کنکور 94 سمانه کاشی 54 16,348 ۱۳۹۴-۸-۸، ۰۸:۰۴ عصر
      آخرین ارسال: hossink

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان