امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 3.13
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ایده‌های هوشمندانه برای شهرهای هوشمند
[تصویر:  IBM-Smart-Ideas-fo-Smarter-Cities3-640x426.jpg]

[تصویر:  IBM-Smart-Ideas-fo-Smarter-Cities4-640x426.jpg]

زندگی شهری روز به روز در حال پیشرفت است و تکنولوژی شهرها را به سوی شهر فردا هدایت می‌کند. این که شهرهای آینده چه شکلی هستند و چه ظاهری دارند هنوز مشخص نیست؛ گرچه نظرهای بسیاری در این زمینه بیان شده و مقاله های بسیاری به رشته تحریر در آمده است.

در کنار این اظهارنظرها و ایده پردازی ها، عده ای دست به کار شده اند و با ایده هایی جالب تلاش می‌کنند شهرها را به روز کنند و تکنولوژی را به خدمت مردم در بیاورند. این ایده ها هرچند به ظاهر ساده اند اما نشانگر تفکری هستند که در پشت آنها قرار دارد.

گروه آی بی ام یکی از این گروه های خلاق است و به دنبال ایده هایی می گردد که هم کم هزینه باشند و هم کارایی داشته باشند و در زندگی مردم اثر بگذارند.ایده های ناب این گروه را که به مرور زمان تکامل یافته و تبدیل به یک برند معتبر شده را می توان در شهر های هوشمند دنیا پیدا کرد.
یکی از ایده های این گروه بیلبورد هایی است که در سطح شهر ها نصب می شود و ظاهری تبلیغاتی دارد اما کاربردی بسیار جالب تر و فراتر از یک بیلبورد ساده را دارد. این بیلبوردها به مردم کمک می‌کند در سطح شهر استراحت کنند، از خیس شدن در زیر باران در امان باشند و همچنین وسایل چرخ دار خود را از پله ها عبور دهند.

منبع : وبلاگ javanparsi.com
آخرین ارسال های من :

بی شک جهان را به عشق کسی آفریده اند ،

چون من که آفریده ام از عشق

جهانی برای تو !
پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam ، unes.zo
با سلام و تشکر ، بسیار زیباست

چند ماه پیش در یکی از خیابان های شهر از زیر تابلویی که برای نصب و چسباندن انواع تبلیغات در حاشیه خیابان کار گذاشته بودند ، همینطور بدون توجه به ارتفاعش عبور کردم و متاسفانه سرم به لبه زیرین تابلو برخورد کرد و درد گرفت.

جای تعجب داره ، کسانی که چنین ایده ای رو در سطح شهر اجرایی کردند ، چطور ارتفاع تابلو رو سرگیر ساختند !!!

با تشکر
آخرین ارسال های من :

پاسخ
 سپاس شده توسط Brightness
(۱۳۹۴-۱-۲۰، ۱۱:۳۵ صبح)atelieahjam نوشته است: با سلام و تشکر ، بسیار زیباست

چند ماه پیش در یکی از خیابان های شهر از زیر تابلویی که برای نصب و چسباندن انواع تبلیغات در حاشیه خیابان کار گذاشته بودند ، همینطور بدون توجه به ارتفاعش عبور کردم و متاسفانه سرم به لبه زیرین تابلو برخورد کرد و درد گرفت.

جای تعجب داره ، کسانی که چنین ایده ای رو در سطح شهر اجرایی کردند ، چطور ارتفاع تابلو رو سرگیر ساختند !!!

با تشکر

متأسفانه از این دست موارد زیاد دیده میشه. امیداوارم مسئولین زیباسازی شهرها بیشتر توجه کنند تا اتفاقی این چنین برای هیچ شخصی پیش نیاد.

پاسخ
 سپاس شده توسط atelieahjam

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  اسکیس های رضا تفرشی unit 1 1 2,393 ۱۳۹۵-۴-۱۴، ۰۴:۱۲ عصر
آخرین ارسال: samira41
  فایل mp3 کتاب محیط های پاسخده(تالیف : ین بنتلی- ترجمه: مصطفی بهزادفر)(قسمت 1 از 2) alireza 15 13,250 ۱۳۹۴-۱۰-۲۵، ۰۷:۲۹ عصر
آخرین ارسال: ba_habibian
  عکس هایی از زیبایی های شهر اهواز U.D.SG 0 1,248 ۱۳۹۴-۵-۱، ۰۱:۲۴ صبح
آخرین ارسال: U.D.SG
  طراحی های خیره کننده با استفاده از اشعه خورشید atelieahjam 0 1,204 ۱۳۹۳-۸-۱۰، ۰۲:۲۷ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  شفق های قطبی (عکس و مقاله) atelieahjam 1 1,589 ۱۳۹۳-۷-۲۲، ۰۸:۱۵ عصر
آخرین ارسال: romisa
  جشنواره مجسمه های شنی در بابلسر atelieahjam 0 1,592 ۱۳۹۳-۵-۲۰، ۰۵:۳۴ عصر
آخرین ارسال: atelieahjam
  انیمیشن خانه آبشار فرانک لوید رایت بهمراه نقشه های پلان، نما، مقطع و فایل تری دی مکس m.marziye 2 2,824 ۱۳۹۳-۵-۱۲، ۰۳:۲۵ عصر
آخرین ارسال: m.marziye
  عکس های زیبا از شهرها 24time 0 1,171 ۱۳۹۳-۳-۱۲، ۱۱:۲۵ عصر
آخرین ارسال: 24time
  راه حل جدید برای عبور دوچرخه..........حتما ببینید خیلی جالبه..... dementor 15 4,618 ۱۳۹۳-۳-۶، ۰۲:۲۲ عصر
آخرین ارسال: zahra2130
  نقاشی‌هایی روی پله‌های شهرها hamid_shahrsaz 2 2,574 ۱۳۹۳-۳-۶، ۱۰:۴۹ صبح
آخرین ارسال: maryam taban

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان