ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
 • 51 رأی - میانگین امتیازات: 2.82
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
1
فنگ شویی چیست ؟
تهيه كننده: سمانه باقي
با فنگ شویی یاد می گیرید که با استفاده از چیزهای ساده ، چند قدم به ایده آل نزدیکتر شوید. این چیزهای ساده عبارتند از کاربرد مواد مناسب، چیدمان مناسب ، استفاده از گیاه ٬ رنگ و آیینه و نور به طوری که جریان انرژی مثبت در محیط به حداکثر برسد
فنگ شویی پیروی از خرافات و موهوم پرستی های چین باستان نیست. مدیتیشن و تمرین روحی نیست. روشی زودگذر و دوره ای نیست. جادو هم نیست. بلکه هنری است ساده، انعطاف پذیر و ملموس برای افزایش نشاط، آرامش و تعادل در زندگی روزمره که با انواع سبک های دکوراسیون سازگاری دارد
ممکن است شما از طراحی و نظم خانه خود کاملا راضی باشید. اما می توانید برای اصلاح و بهبود جزییات از فنگ شویی استفاده کرده و به نتایج مطلوب تری برسید
فنگ شویی، فلسفه و فن باستانی چین
برای پیدا کردن مناسب
و چیدمان درست اشیا در ساختمان های مسکونی

فنگ شویی ( Feng shui) که به معنای باد و آب مي باشد، یک فلسفه و فن باستانی در چین است و برای پیداکردن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیا در ساختمان های مسکونی، تجاری، باغ و غیره استفاده می‌شود تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به طور کلی انرژی مثبت چی داشته باشد. مهم ترین چیزهایی که باید رعایت کرد، پرهیز از بی نظمی و هرگونه انباشتگی، استفاده از رنگهای مناسب، خطوط منحنی ودر نظر گرفتن جهت های مناسب است.
چی :
در فلسفه فنگ شوی، چی (Qi یا chi) نوعی انرژی است که اگر در حالت مثبت باشد شنگ چی (Sheng chi) یا (دَم کیهانی) یا (انرژی حیاتی) نامیده می‌شود و شانس خوب را به انرژی فیزیکی، روابط عاطفی و رفاه مادی تبدیل می‌کند و جریان داشتن درست و مناسب چی در خانه بسیار مهم است.
اما اگر چی راکد بماند و نتواند جریان آزادانه‌ای داشته باشد، به انرژی مخربی تبدیل می‌شود که شا چی (Sha Chi) یا همان شا نامیده می‌شود.
انباشتگی و بی نظمی (مثلا اتاق نامرتب و کپه‌های لباس، یا وسایل بی مصرف در کیف یا در راهرو و تراس ساختمان) موجب می‌شوند چی نتواند آزادانه به حرکت درآید و به شا چی تبدیل شود.
برای جریان داشتن چی باید از خطوط نوک تیز اجتناب کرد. مثلا اثاثیه‌ای که لبه گرد دارند بهتر از وسایل نوک تیز است. زیرا چی در خطوط منحنی و شاچی در خطوط تیز و شکسته حرکت می‌کند.

« فنگ شویی » به شما نشان می دهد که وقتی در آرایش وسایل و اثاثیه خانه یا محل کار خود تغییراتی می دهید، این تغییرات بر حرکت «انرژی» در خانه یا محل کارتان تاثیر گذاشته و سبب تغییراتی در ثروت، سلامت، شادی و آرامش درونی شما خواهد شد. با فنگ شویی یاد می گیرید که با استفاده از چیزهای ساده ، چند قدم به ایده آل نزدیکتر شوید. این چیزهای ساده عبارتند از کاربرد مواد مناسب، چیدمان مناسب ، استفاده از گیاه ٬ رنگ و آیینه و نور به طوری که جریان انرژی مثبت در محیط به حداکثر برسد.
به کمک فنگ شویی فضای داخلی خانه را اصلاح کنید و انرژی های مثبت را به جریان اندازید. ممکن است شما از طراحی نظم در خانه خود کاملا راضی باشید اما می توانید برای اصلاح و بهبود جزئیات از فنگ شویی استفاده کرده و به نتایج مطلوب تری برسید.
پنج اصل کلی فنگ شویی :
1- فنگ شویی توصیه نمی کند که قواعد آن مو به مو اجرا شود. این اصل را فقط در اتاق هایی به کار ببرید که فکر می کنید لازم است.
2- به کارگیری فنگ شویی، اضافه کردن اشیاء ساخت چین به لوازم خانه نیست.
3- هر وسیله شکسته، خراب و بی استفاده را بازبینی کنید و شهامت دور ریختن یا تعمیر مجدد آن را داشته باشید.
4- هدایا و وسایلی را که از آنها خوشتان نمی آید در کمدهایتان انبار نکنید. کمترین ضرری که دارند این است که بیهوده جای شما را اشغال می کنند.
5- از بی نظمی بپرهیزید، هوا را تهویه کنید و به طور مرتب خانه را نظافت کنید تا انرژی مثبت آزادانه جریان یابد.
فنگ شویی پیروی از خرافات و موهوم پرستی های چین باستان نیست. مدیتیشن و تمرین روحی نیست. روشی زودگذر و دوره ای نیست. جادو هم نیست بلکه هنری است ساده، انعطاف پذیر و برای افزایش نشاط، آرامش و تعادل در زندگی روزمره که با انواع سبک های دکوراسیون سازگاری دارد.
ورودی خانه و فنگ :
توجه ویژه به ورودی اصلی هر خانه و مجتمع مسکونی الزامی است. ورودی اصلی خانه را نباید به انبار و محل نگهداری اشیای اضافی تبدیل کرد. آسانسور، راه پله ها و راهروهای ساختمان باید روشن و از عرض کافی برخوردار باشد.
ورودی داخلی نیز باید در حد امکان وسیع، روشن و خلوت باشد. تا انرژی «چی» بتواند بدون محصور شدن وارد شود و آزادانه حرکت کند. بنابراین از گذاردن رخت آویز برای آویزان کردن لباس در این فضا خودداری کنید مگر این که آن ها را داخل کمد یا گنجه مخصوص این کار جای دهید. کفش ها نیز به همین ترتیب در جاکفشی چیده شوند. اگر ورودی شما کوچک و تاریک است انرژی «چی» برای داخل شدن به بخش های مختلف خانه دچار مشکل خواهد شد؛ زیرا این مکان باید از روشنایی کافی برخوردار باشد. برای این که ورودی بزرگتر و روشن تر به نظر برسد، رنگ روشن و درخشانی برای دیوارهای این مکان استقبال انتخاب کنید.
اگر ورودی کوچک است یک آینه بزرگ در این مکان نصب کنید. ولی مراقب باشید که آینه را جلوی در ورودی قرار ندهید زیرا از نظر فنگ شویی این کار انرژی های مثبت را بازپس می فرستد. توصیه می شود مقابل در ورودی فرش نرمی پهن شود و در صورت امکان گذاردن یک کنسول و طرحدار روی آن وسیله مناسبی خواهد بود. دیوار روبروی در ورودی محل مناسبی برای نصب دعاها و نمادهای مذهبی است.

بهتر است اتاق کودک هشت ضلعی، با نور طبیعی و تهویه مناسب باشد و البته با فاصله بسیار نزدیکی به اتاق والدین. پنجره اتاق کودک باید رو به زندگی باز شود. سنت فنگ شویی می گوید چشم انداز یک باغ با گیاهان سبز، شاداب و پر برگ نشاط آفرین است؛ اما یک خیابان شلوغ که مملو از زندگی است نیز مي تواند مفید باشد.(البته اگر خیلی شلوغ باشد،ممکن است آلودگی صوتی به همراه داشته باشد.) به هر ترتیب در تمامی موارد، حضور سبزی در لب پنجره، انرژی مثبت مورد نیاز را برای اتاق فراهم می کند.
رنگ سبز روشن می تواند برای اتاق کودک بسیار مناسب و چشمگیر باشد. اگر بچه پسر است، افزودن رنگ های آبی و سرد شخصیت او را متعادل می کند. و اگر دختر است، رنگ های گرم به او اعتماد به نفس می بخشد. تخت خواب کودک نباید رو به پنجره باشد، اما سر تخت می تواند رو به دیوار باشد و در طول یک ضلع اتاق قرار بگیرد. از تخت خواب طبقه ای اجتناب کنید: یک کودک خیلی نزدیک به سقف قرار دارد در حالی که دیگری در قسمت پایین و در فضایی تنگ قرار دارد.
[تصویر: 1f.jpg][تصویر: 7f.jpg][تصویر: 8f.jpg][تصویر: 5f.jpg][تصویر: 2f.jpg][تصویر: 3f.jpg][تصویر: 4f.jpg][تصویر: 6f.jpg]


آخرین ارسال های من :

موفقیت در گرو تلاش است
 همکاری در فروش فایل و پروژه های شما:
 سپاس شده توسط: toktam ، sara.be4uty ، donya ، lofra ، mahsa.aezzi
موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  پارامتر چیست؟ و در سبک معماری چه نقشی دارد leila 1,937 2014-08-16، 10:28 PM
آخرین ارسال: leila
  واتر استاپ چیست؟ Ƒanos 1,907 2014-04-24، 12:18 PM
آخرین ارسال: atelieahjam
  دکوراسیون دوپینگی با فنگ شویی! Ƒanos 941 2013-01-09، 06:41 PM
آخرین ارسال: Ƒanos
  چیلر جذبی چیست؟ MHAKBARI 4,647 2012-12-14، 01:22 AM
آخرین ارسال: ermiya
  0 1نکته طلایی فنگ‌شویی از نوع زنانه Ƒanos 1,432 2012-11-06، 12:31 PM
آخرین ارسال: Ƒanos
  فنگ شویی و تاثیرات آن بر شما Ƒanos 1,130 2012-10-21، 08:00 PM
آخرین ارسال: Ƒanos
  فنگ شویی و رنگ ها Ƒanos 1,193 2012-10-21، 07:57 PM
آخرین ارسال: Ƒanos
  هفت گام اصلی فنگ شویی برای چیدمان مناسب اتاق خواب Ƒanos 1,627 2012-09-08، 12:53 PM
آخرین ارسال: Ƒanos
  تاثیر فنگ شویی در منزل Ƒanos 1,432 2012-08-26، 12:27 PM
آخرین ارسال: Ƒanos
  پردیس ایرانی چیست؟ Ƒanos 1,207 2012-07-31، 11:22 AM
آخرین ارسال: Ƒanos
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آمار انجمن
آخرين ارسال ها
موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
  درخواست غیر رایگان  جزوه کلاسی و پر شده کامل ایستایی استاد طباطبایی از آکادم... 03-11 ehsan12 alireza جزوه های معماری
  بیکاری بعد از اتمام تحصیل در رشته طراحی شهری 03-07 nazgol22 nazgol22 تالار گفتمان طراحی شهری
  دانلود دفترچه سوالات دکتری سراسری و آزاد شهرسازی 1397 02-25 alireza alireza تالار گفتمان دکتری شهرسازی
  طراحی شهری و روانشناسی محیط 02-20 shahryar mamamama سایر مقالات
  درخواست کتاب حقوق و قوانین شهری دکتر کامیار 02-16 gasemij dariushbabri پرسش و پاسخ
  دانلود ارزشمند خلاصه فصل به فصل مباحث عمومی طراحی شهری 02-16 ریحانه dariushbabri مشاوره کنکور
  چگونه هوای پاکیزه داشته باشیم؟ 02-06 kazem kazem مدیریت شهری
  شهر شناور روی آب به نام لی لی پد 01-27 somita asmasaleh اخبار طراحی شهری
  طرح جامع اهواز 01-21 alireza alireza طرح،پروژه،نقشه
  نظرخواهی بچه ها طراحی شهری بهتره یا برنامه ریزی خواهشا شرکت کنید 01-21 s1s2s3 fantomn تالار گفتمان طراحی شهری
  مصاحبه اختصاصی سایت ایران شهرساز با رتبه 10 کشور در گرایش طراحی شهری 96 01-21 alireza fantomn تالار گفتمان طراحی شهری
  [خبر شهرسازی]  طرح های آمایش 01-20 حدیث گلی حدیث گلی تالار گفتمان برنامه ریزی شهری
  شهر سازی 01-20 mahroo456 mahroo456 میز گرد
  آموزش و مشاوره تخصصی با نرم افزار PLS 01-19 amindatcom alireza سایر نرم افزارها
  مشاوره برنامه ریزی  مشاوره مباحث عمومی شهرسازی -مهشید جمشیدی -رتبه 13 کنکور ... 01-16 mahshid -jm tornado26 مشاوره کنکور
با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

[-]
جستجو
جستجوی گوگل