ایران شهرساز را در تلگرام دنبال کنید

[-]
[-]

پشتیبانی 09120592515 ایمیل: iranshahrsaz@yahoo.com

[-]
[-]
امتیاز موضوع:
  • 49 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1
نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهری با رویکرد تحقق پذیری و مشارکتی
نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهری با رویکرد تحقق پذیری و مشارکتی:blush:

مقدمه
وقوع رخدادهایی نظیر زلزله بم در طی سال های اخیر ضرورت توجه به بافت های فرسوده و آسیب پذیر را در اذهان مردم و مسئولان نهادینه کرده است، مداخله در بافت های فرسوده شهری، موضوعی پیچیده با ابعاد مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی کالبدی و همانند آن است. در این محدوده ها وجود مشکلات و معضلات اجتماعی و فقدان امکانات و خدمات شهری منجر به کاهش امنیت اجتماعی و تخلیه این بافت ها از افراد بومی و ساکن در آن شده است. مداخله در بافت های فرسوده به عنوان یک ضرورت اجتماعی می تواند به ارتقای امنیت و کیفیت محیط زندگی و برقراری عدالت اجتماعی ساکنان این محدوده ها کمک کند.
ارتقای ایمنی و مقاوم سازی بناهای موجود، اصلاح ساختار کالبدی، فضایی و عملکردی و تبیین نقش مناسب بافت های فرسوده در سازمان فضایی منطقه و شهر از دیگر ضرورت های مداخله در بافت های فرسوده است. همچنین به دلیل فقر اقتصادی ساکنان بافت های فرسوده و عدم امکان تغییر خود به خودی و ارتقای کیفیت محیط زندگی این بافت ها، عوامل اقتصادی و سرمایه گذاری یکی از مهم ترین ضرورت های مداخله در بافت های فرسوده محسوب می شود. در این راستا توجه به سیاست های درون شهری در مقایسه با سسیاست های توسعه برونی(به صورت پیوسته: گسترش افقی شهرها؛ و ناپیوسته: ایجاد شهرک های جدید) به دلایل زیر اهمیت ویژه ای برخوردار است.

.pdf   nosazi va behsazi baft farsode.pdf (اندازه: 1.8 MB / تعداد دفعات دریافت: 421)

آخرین ارسال های من :

خدایا:
مرا ببخش ،  
به خاطر تمام درهایی که کوبیدم  
و خانه تو نبود....!!!!
63
2
RE: نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهری با رویکرد تحقق پذیری و مشارکتی
برای من بسیار مفید بود تشکر فراوان

آخرین ارسال های من :
 سپاس شده توسط: FaTyJo0oN
3
سلام
میتونم ازتون بخوام یک چکیده و کلمات کلیدی رو قرار بدید؟ ممنون میشم

البته من خودم در یکی از پروژه هام ازش استفاده کردم ولی جهت دسترسی راحت تر و نتیجه بهتر جستجو این درخواست رو کردم
موفق باشید

4
(1390-11-11، 12:31 صبح)orkideh_04 نوشته است:  سلام
میتونم ازتون بخوام یک چکیده و کلمات کلیدی رو قرار بدید؟ ممنون میشم

البته من خودم در یکی از پروژه هام ازش استفاده کردم ولی جهت دسترسی راحت تر و نتیجه بهتر جستجو این درخواست رو کردم
موفق باشید

سلام دوست من

این مقاله با مقدمه شروع شده بود
که مقدمه اش رو گذاشتم:blush:

سپاس شده توسط: 0RKIDEH
5
لطف کردید منظور همون بود که شما لطف کردید
یعنی فقط اطلاع دوستان از مباحث داخلی مقاله
تشکر فراوان

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده بازدید آخرین ارسال
  مقاله 47 مقاله " در حیطه بافت فرسوده" faezeh1372 6,592 1395-12-10، 01:16 عصر
آخرین ارسال: pari32184
  مقاله ضوابط طراحی معماری در بافت تاریخی تلگرام1 917 1394-11-24، 12:01 صبح
آخرین ارسال: تلگرام1
  فرزانه پورحیدر شیرازی-جایگاه نظام اخذ بهای خدمات شهری و نحوه ارائه خدمات در شهرداریها farzanepoorheydar 643 1394-10-15، 06:56 عصر
آخرین ارسال: farzanepoorheydar
  فرزانه پورحیدر شیرازی-جایگاه طرح های CDS در نظام رشد و توسعه شهری(شهر قزوین) farzanepoorheydar 644 1394-10-15، 06:40 عصر
  فرزانه پورحیدر شیرازی.ساماندهی مراکز شهری با تکیه بر شاخص پیاده محوری (شهر اصفهان) farzanepoorheydar 718 1394-10-14، 03:27 عصر
  فرزانه پورحیدر شیرازی-عوامل موثر بر مشارکت مردمی در مداخله در بافت های فرسوده farzanepoorheydar 979 1394-10-5، 02:47 عصر
  افت فرسوده امنیت اجتماعی و ایجاد حیات مدنی میلاد صفاری73 1,324 1394-8-18، 04:49 عصر
آخرین ارسال: میلاد صفاری73
  بررسي بافت فرسوده شهر كاشمر (خراسان رضوي) hossein51 1,153 1394-7-24، 08:36 صبح
آخرین ارسال: hossein51
  درخواست نمونه پروژه بزرگ مقیاس در بافت های فرسوده ( تجارب جهانی ) imanataei 1,550 1394-6-21، 04:18 صبح
آخرین ارسال: imanataei
  تحلیل بافت فرسوده شهری برمبنای مشارکت جمعی ساکنان با بهره گیری از تکنیک swot U.D.SG 1,569 1394-5-1، 01:02 صبح
آخرین ارسال: U.D.SG
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
آمار انجمن
آخرين ارسال ها
موضوع تاريخ, زمان  نويسنده آخرين ارسال کننده انجمن
  غیر رایگان  دانلود جزوه فنون و روش های برنامه ریزی-قسمت اول 6-29 0RKIDEH مصطفی 1992 تحقیقات ،جزوات(vip-2)
  پایان نامه امنیت شهری 6-21 غفوریان yashar.k درخواست پایان نامه
  منابع دارای اولویت اول مطالعه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد شهرسازی ویژه آز... 6-15 kasrak mtalkhab معرفی کتابهای تخصصی شهرسازی
  مبانی برنامه ریزی و مدیریت محیطی 6-15 محمد یگانه mtalkhab تحقیقات ،جزوات(vip-1)
  دانلود ArcGIS Desktop 10.2.0.3348 همراه با آموزش نصب 6-14 alireza saeed87 آموزش GIS
  دومین کنفرانس ملی یافته های نوین پژوهشی وآموزشی عمران معماری شهرسازی و محیط... 6-10 Sahab Sahab اخبار همایش ها
  غیر رایگان  داغ داغ، نقشه gis شهر تهران 6-10 parasto_gh mtr6510 طرح،پروژه،نقشه(vip-2)
  دانلود جزوه تصویری آموزش gis با فرمت pdf 6-10 alireza mtr6510 نرم افزار gis--پاسخگو مهندسین aramo و ...
  چیدمان فضا در طراحی شهری -space syntax 6-10 mtr6510 mtr6510 تالار گفتمان طراحی شهری
  آموزش تکنیک چیدمان فضا و نرم افزار دپس مپ ویژه طراحان و برنامه ریزان شهری 6-10 mtr6510 mtr6510 نرم افزار
  شهر شناور روی آب به نام لی لی پد 6-5 somita thicharua88 اخبار طراحی شهری
  تدریس و آموزش روش راندینلی 6-5 yaser seraj thicharua88 مدل های کمی در شهرسازی
  راهنمایی 6-1 faribayekta faribayekta پرسش و پاسخ
  کتاب شهرسازی 5-28 faribayekta faribayekta پرسش و پاسخ
  فروش کتاب های اسکیس شهرسازی و معماری 5-21 joachom alireza فروشگاه کتاب نو و دست دوم
با ارسال فایل و شرکت در موضوعات ایجاد شده و پاسخ به آنها ما را همراهی کنید.

[-]
جستجو
جستجوی گوگل