امتیاز موضوع:
  • 44 رأی - میانگین امتیازات: 2.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بخش پاسخگویی برنامه ریزی شهری--پاسخگو مهندسین .Utopia و Setareh23
(۱۳۹۰-۱۲-۱۰، ۱۲:۱۳ صبح)Mahbobe-G نوشته است: [quote='patris_0000' pid='20125' dateline='1330459839']
با سلام به شما
من ترم 8 شهرسازی هستم و الان میخوام روی پایان نامم کار کنم. موضوع پایان نامم هم "تمرکز غیر متمرکز در ناحیه ی شهری مشهد با رویکرد مسکن" هست. ازتون میخواستم که منو راهنمایی کنید که اصلا از کجا شروع کن، منابع خوب میخوام و برای مبانی نظری چندتا منبع و مقاله خارجی میخوام.
خواهش میکنم که منو راهنمایی کنید. با سپاس فراوان
سلام. منظور از تمرکز غیر متمرکز یعنی چند شهر در فاصله ای از هم به صورت یک مجموعه شهری وجود دارن که از نظر کار و سکونت مستقل می باشند. تمرکز ،روی یک مجموعه شهری غیر متمرکز است. تمرکز غیر متمرکز 2 پارامتر داره: 1- کار 2-سکونت. که موضوع من "تمرکز غیر متمرکز در ناحیه شهری مشهد بارویکرد سکونت" هست.مثلا شهری مثه شهر گلبهار که در 45 کیلومتری مشهد هست میتونه به عنوان یک شهر به لحاظ کار و سکونت موفق باشه یا مردم اونجا به دلیل اینکه توی شهرشون کار نیست میان مشهد و فقط از روی اجبار برای سکونت به شهرشون بر میگردن و اون شهر جنبه خوابگاهی پیدا میکنه. یا مثلا شهر شاندیز که نزدیک مشهده. یا هر شهر دیگه ای که توی ناحیه شهری مشهد هست.

شما می تونید برای بخش نظری پروژه روی واژه های : تمرکز و مسکن و اقدامات آن در ایران و جهان مطالبتون رو جمع آوری کنید.
برای منبع هم اگر درباره واژه تمرکزغیرمتمرکز بیشتر توضیح بدید که منظور شهرک سازی هست یا کاهش تراکم شهری؟ برای منبع حضور ذهن پیدا میکنم و براتون جستجو می کنم.

آخرین ارسال های من :
پاسخ
 سپاس شده توسط .Utopia

پیام‌های داخل این موضوع
RE: بخش پاسخگویی برنامه ریزی شهری--پاسخگو مهندسین Mahbobe-G و shokri - توسط H.Arzhang - ۱۳۹۰-۱۲-۱۰، ۱۲:۲۳ عصر

موضوع‌های مشابه…
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نظریه در برنامه ریزی شهر nazanin mostafavi esfahani 0 1,472 ۱۳۹۲-۱۰-۲، ۱۱:۳۷ صبح
آخرین ارسال: nazanin mostafavi esfahani
  کمک....پایان نامم در ارتباط با برنامه ریزی شهری در شهر تهران هستش jomakintash 2 2,424 ۱۳۹۲-۸-۱۷، ۱۱:۲۷ عصر
آخرین ارسال: jomakintash
  عدم تعلق مهر نظام مهندسی به برنامه ریزی منطقه ای؟؟!! parisa33 15 10,555 ۱۳۹۲-۵-۵، ۰۵:۲۴ عصر
آخرین ارسال: f.shahrsaz
  راهنمایی-مقاله ای با عنوان زنان و فضاهای شهری niazi60 6 4,201 ۱۳۹۱-۱۰-۱۰، ۰۹:۵۸ عصر
آخرین ارسال: shahryar

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان